print header

7 "בגדים" שאינכם צריכים ללבוש עוד לעולם

הבגדים שלנו הם מבין הדברים הראשונים שאנשים רואים כשהם מסתכלים עלינו, אך אותם בגדים לא חייבים להיות דווקא חולצה, מכנסיים או שמלה. הם יכולים להיות גם תחושות, מחשבות ורגשות שאנחנו לא מצליחים להשתחרר מהם ושמוצגים לראווה דרך התנהגותנו, והם ממש מכסים אותנו כמו לבוש ומונעים מאחרים לראות מי אנחנו באמת. יש כמה "בגדים" שכאלה שמומלץ מאוד להסיר מעצמכם, שכן הם מכבידים עליכם מאוד ומונעים מאחרים להתוודע למי שאתם באמת תחתיהם, והיום תכירו 7 כאלה שמומלץ מאוד לפשוט מנפשכם כבר עכשיו.
 
בגדים שמכבידים על הנפש: גב של אישה

1. אינכם צריכים ללבוש את האשמה על עברכם

תחושות אשמה וחרטה לא משרתות את מי שאתם בהווה; למעשה, בגלל תחושות שכאלה אתם לא נהנים כמו שצריך מהחיים שלכם כעת. בין שאתם מרגישים חרטה על כך ששחררתם דבר מה שהיה קרוב אליכם או בנוגע למערכת יחסים שניהלתם למשך זמן רב מדי ובזבזתם עליה שנים רבות וטובות, כבר שילמתם על כך מספיק - בכספכם, בזמנכם וברגשותיכם. כעת אתם יכולים להפסיק לשלם, לשחרר, להתנצל, לסלוח ולבחור לחיות חיים ללא חרטות או רגשות אשמה.

2. אינכם צריכים ללבוש את הכאב שלכם

כמה פעמים ניסיתם לבזבז כסף על רכישות כאלה ואחרות כדי להתגבר על כאב מסוים? תרפיית קניות יכולה להיות דרך יקרה מאוד לשכך כאב ולהפיג שעמום או תסכול, אך היא מספקת רק הקלה רגעית ותו לא. אי אפשר להחליף את הכאב בחפצים, ובסופו של דבר כל מה שמקבלים זה צער שמתלווה לחוב כלכלי. במקום ללבוש את הכאב שלכם, החליפו את תרפיית הקניות בטיפול עצמי; בסופו של דבר, כשהמוח שלכם אומר לכם "בוא נצא לקניות", הוא בעצם אומר "אני צריך שתדאג לי ותטפל בי".
בגדים שמכבידים על הנפש: אישה עומדת על מזח

3. אינכם צריכים ללבוש את הלחץ להוכיח את עצמכם

אנשים רבים לא קונים בגדים כי הם צריכים, אלא כי הם רוצים להרגיש בהם בדרך מסוימת ולעיתים להוכיח את עצמם לאחרים; הם מעוניינים לחוש חכמים, יפים, ויותר מכל נאהבים. הבעיה היא שבדרך לכך אנחנו שוכחים מי אנחנו באמת, ואם עלינו להוכיח את עצמנו לאנשים שאנחנו אוהבים, כנראה שזו לא אהבה - אלא משהו אחר. אל תנסו להכריח אנשים לראות אתכם כפי שאתם רוצים להשתקף בעיניהם, אלא פשוט תנו להם לראות את מי שאתם – זה ימשוך לחייכם את האנשים הנכונים שאתם רוצים בסביבתכם.

4. אינכם צריכים ללבוש את הכישלונות שלכם

לכישלון יש בעיקר יחסי ציבור רעים, שכן לא באמת מדובר בדבר רע, אלא רק בתחנה בדרך להצלחה. דרך כישלונות אפשר ללמוד גישות ודרכים חדשות לעשות דברים, ואין כל צורך להרגיש רע בגלל כישלון – זה בסך הכול מראה שאתם מנסים, וכל עוד תמשיכו אתם בסופו של דבר תצליחו. אם אתם חייבים ללבוש על עצמכם את הכישלונות שלכם, עטו אותם עם חיוך. הרווחתם אותם והם אלו שעזרו לכם בדרך לחיות חיים טובים יותר היום או בעתיד.
בגדים שמכבידים על הנפש: אישה יושבת על סלעים

5. אינכם צריכים ללבוש את המטרות שוויתרתם עליהן

אף על פי שאנחנו תמיד מעודדים אתכם ללכת אחרי המטרות שלכם, לפעמים הן מאבדות את התוקף שלהן ועליכם לוותר עליהן כי הן כבר לא מתאימות לכם. זה יכול להיות מאוד מאתגר, אך ככל שחיינו משתנים כך גם הדברים שחשובים לנו. במקום לשנוא את עצמכם על כך שלא עמדתם במטרות ישנות, התרכזו בחלומות החדשים שלכם ובדברים שאתם מעוניינים להשיג עכשיו. 
 
בנוסף, ודאו שהמטרות שלכם הן אכן שלכם – האם אתם עובדים קשה עבור משהו שאתם רוצים או עבור דבר מה שאתם חושבים שאחרים מצפים מכם לרצות? שחררו את כל מה שלא מגיע מכם, ועבדו אך ורק להשגת המטרות שהנפש שלכם כמהה להן באמת.

6. אינכם צריכים ללבוש את כל מה שאתם חושבים

פעמים רבות המחשבות שלנו יכולות להכביד עלינו, אך מחשבות הן רק מחשבות – חלקן נכונות וחלקן לא. כשאנחנו נאחזים בהן יותר מדי ומאמינים לכל מה שאנחנו חושבים, אנחנו מרחיקים מעצמנו את האמת. פקפוק באמיתות מחשבותיכם יכול למנוע מכם להגיב בקיצוניות למצבים מסוימים ואף יעזור לכם לשחרר דברים בקלות רבה יותר. ברגע שתבינו שלא כל מחשבותיכם הן אמת מוחלטת, תרגישו שהחיים הופכים להיות הרבה יותר פשוטים.
בגדים שמכבידים על הנפש: אישה יושבת על דשא

7. אינכם צריכים ללבוש את הציפיות של אנשים אחרים

תאמינו או לא, אבל לאף אחד לא באמת אכפת מה אתם לובשים – אפילו אם מחמיאים לכם על הבגדים שלכם, לאף אחד זה לא באמת משנה אם תלבשו את אותו הבגד לשני אירועים שונים למשל. הניסיון לרצות אנשים אחרים עם בגדים הוא מיותר לחלוטין, והוא למעשה מראה שאתם נותנים לאחרים להשפיע על הבחירות שלכם. אתם בהחלט יכולים לתת לעצמכם רשות לשחרר את מה שלדעתכם אנשים מצפים מכם ופשוט לעשות את מה שאתם רוצים, על פי תחושתכם האישית. 
 
אתם לא אנשים רעים ולא טובים, אתם לא אנשים נכונים או שגויים, אתם לא שום דבר שאפשר לתייג במילה אחת. אתם פשוט אתם, והבחירות שלכם הן אלו שעושות אתכם אנשים מיוחדים בעלי צדדים שונים באישיותם והתנהגותם. כשתפסיקו ללבוש את הציפיות של אחרים עליכם, אתם תהיו חופשיים להיות מי שאתם באמת ותרגישו הרבה יותר מחוברים לעצמכם.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.