print header

34 טיפים יעילים ומפתיעים לכביסה

  כמעט לכל אחד מאתנו צרוב זיכרון מצער מטעות בכביסה שנגמרה ברע: חולצה לבנה שיצאה ורודה, אריג עדין שחוטיו נתפסו במכונה ונפרמו או בגד כהה עם כתמי אקונומיקה. את כל הטעויות האלו היינו יכולים לעצור אם רק היינו יודעים ממה להימנע או מה לעשות בכל מקרה פרטני, ובדיוק לשם כך ריכזנו עבורכם 34 טיפים נהדרים שיענו לכם על כל השאלות שאי פעם צצו בראשכם לגבי הדרך הטובה ביותר לנקות את הכביסה שלכם. 
 
כביסה
 

איך מכבסים ג'ינס?

יש להפוך את הג'ינס (הבפנים - הופך לחוץ), לסגור את הרוכסנים והכפתורים ולכבס בתוכנית של 40 מעלות.

הייבוש - באמצעות תליה ואז גיהוץ. על מנת שהמכנס ישאר מגוהץ בתליה, יש להצמיד את תפרי הצד של כל מכנס זה לזה, להצמיד את המכנסיים יחד, לנער חזק ולתלות את המכנסיים לייבוש.

האם אפשר להלבין כביסה לבנה באקונומיקה?

אסור להלבין באקונומיקה בדים לבנים, למעט 100% כותנה. בגדים מסיבים סינתטיים, מעורבים או מצמר, יצהיבו בעקבות שימוש באקונומיקה. מומלץ להשתמש בחומר מסיר כתמים המתאים גם לכביסה צבעונית בתוספת לאבקת הכביסה.

איך להשיג תוצאות טובות יותר בכביסה?

יש להקפיד שלא למלא את מכונת הכביסה יתר על המידה כדי שתהיה חופשיה לנוע בזמן הפעלת המכונה. כך הכביסה תצא ריחנית ונקייה יותר.

איך להסיר כתמי ליפסטיק?

יש להשרות את הכתם מספר דקות בתכשיר נוזל לניקוי כללי אשר מכיל ממיס כימי שאינו כלור. משפשפים היטב את הכתם במברשת שיניים ושוטפים מיד בהרבה מים כדי שצבעו של הנוזל לא יכתים את הבד. כתם הליפסטיק יעלם מיד.

במה להשתמש לכביסה יעילה בטמפרטורות נמוכות?

אבקת כביסה המכילה אנזימים הפעילים בטמפרטורות נמוכות יעילה במיוחד בטמפרטורה של 40 מעלות וגם נגד כתמים קשים.

איך מורידים כתמי דם?

הדרך הנכונה להסרת כתמי דם תלויה במידת הקרישות של הדם. אם מדובר בכתם דם טרי, רצוי להשרות מיד במים קרים. חשוב מאוד שלא להשתמש במים חמים, כיוון שאז הכתם רק יתבסס בתוך הבגד ויהיה קשה יותר להסירו. לעיתים כדאי פשוט להשתמש בקוביית קרח על האזור המלוכלך.

כביסה
 

איך להסיר כתמי גריז?

משרים את הבגד לחצי שעה בנוזל כלים, מקרצפים ושוטפים היטב. אם זה לא עוזר, מספיגים את הבגד בחומר לניקוי כללי המכיל ממיס אשר אינו מכיל כלור ומקרצפים היטב בעזרת מברשת שיניים.

האם אקונומיקה מתאימה לכל סוגי הבגד?

התשובה היא בהחלט לאאקונומיקה לא מתאימה לכל בגד אלא אך ורק לכותנה. אין להשתמש באקונומיקה לכל סוגי הבדים האחרים, כיוון שהתוצאה תהיה הצהבה של הבד או הכתמתו.

איך מורידים כתמי אבטיח ממכנס לבן?

אפשר לנסות לשטוף באמצעות תערובת של מיץ לימון טרי עם מים ביחס 1:1. שיטה זו טובה רק לבגדים לבנים! הטיפ לא מתאים לבגדים בצבעים אחרים.

איך מורידים כתמי שעווה מבגדים?

יש להצמיד חולצת טריקו ישנה (עשויה כותנה) לבגד שהתלכלך משעווה, ולגהץ. השעווה תימס ותעבור לחולצה הישנה.

איך מורידים כתמי פירות?

אם מדובר בכתם של שזיף, ניתן להשרות אותו בחלב חם במשך שעה. אם הכתם נוצר מפירות אחרים, ניתן להשרות את אזור הכתם בצלוחית מלאה מים ואקונומיקה, במידה ומדובר בבגד לבן. אם מדובר בבגד צבעוני, משרים אותו כשעה בנוזל להסרת כתמים, חשוב לא לתת לנוזל להתייבש על הכתם.

איך לשמור על מגבות שיהיו רכות כמו בחנות?

יש לכבס את המגבות במכונת כביסה עם יותר מרכך כביסה מכמות הרגילה, ולאחר מכן לייבש את המגבות בקבוצה קטנה במייבש הכביסה, יחד עם דפים מרכך ריחניים.

כביסה

איך מחזירים את הצבע לחזיות?

השרייה במים חמים של החזייה עם כמה תיונים (תה ירוק או תה קלאסי - זה לא משנה) למשך חצי שעה יכולה להפוך את צבע החזיות האפרפר לצבע בז'.

איך להסיר עובש מבגדים?

עובש הנוצר מרטיבות ניתן להסיר באמצעות חומר לניקוי אסלות. חומר זה יעיל במיוחד לטיפול בכתמי עובש. מומלץ לבדוק את עמידות הבד והצבע על ידי שימוש בחומר הניקוי על פינה נסתרת בבגד.

איך מורידים כתמי דאודורנט קשים מאזור בית השחי?

כתמי דאודורנט ניתן להוריד עם סבון מוצק לכביסה ידנית או עם מסיר כתמים ייעודי. קיים הבדל בין סוגי הדאורדורנטים השונים - דאודורנט סטיק משאיר כתמים לבנים, והאחרים, רול או גז, בדרך כלל לא משאיר סימנים וכתמים על הבגד.

איך מורידים מסטיק שנדבק לבגד?

אפשר להניח את הבגד במקפיא לכמה דקות ולקלף ממנו את המסטיק ואת השאריות עם מעט טרפנטין וצמר גפן. שיטה אחרת - לרסס במעט (ממש מעט!) ספריי נגד חרקים על המסטיק.

איך מנקים שמיכת פליז?

תאמינו או לא, אבל את הכתמים הנוצרים על שמיכות העשויות פליז ניתן להסיר באמצעות שפשוף האזורים במי בישול של תפוח אדמה ללא מלח.

איך להתפיח כריות עשויות נוצות?

בזמן החלפת המצעים, כדאי לרענן גם את הכריות. הכניסו את הכריות למייבש הכביסה, רססו עליהן ספריי למייבש והפעילו את מייבש הכביסה על חום נמוך עם 2 כדורי טניס שיחבטו בהן ויתפיחו אותן.

כביסה

איך להסיר כתמי שוקולד מבגד?

כדאי קודם כל לקרוא את התווית של הבגד הספציפי ולפעול לפי ההוראות שלו (לחצו כאן כדי לקרוא את מדריך תוויות הכביסה המלא). לאחר מכן, רצוי להשתמש בספריי המכיל אנזימים על הכתם לפני הכביסה ואז לשפשף עם נוזל כביסה. אם הכתם נשאר, יש לכבס שוב עם סחיטה שמתאימה לבגד.

איך להסיר רוטב עגבניות?

אם הכתם טרי, שוטפים במים קרים ומשפשפים עם נוזל לניקוי כלים או עם מסיר שומנים והכתם ירד תוך שניות ספורות.

איך מכבסים ושומרים על בגדי גורטקס?

רחיצה קבועה עם חומרי ניקוי דווקא עושה טוב לבגדי הגורטקס ושומרת על המנגנון דוחה חדירת המים שלהם. יש לשטוף עם מים וחומרי ניקוי, ורצוי לבצע שטיפה נוספת, ללא חומרי ניקוי, על-מנת לסלק את שאריות חומרי הניקוי מהשטיפה הראשונה. שימוש קבוע במעיל שומר עליו מפני סדקיםאין להשתמש במייבש כביסה - הוא יתיך את המרקם דוחה המים.

איך לבשם את הבגדים באופן אופטימלי?

ניתן לרסס את הכביסה בארון בחומר למייבש כביסה או על הכביסה התלויה על חבלי הכביסה. הריח דומה מאוד לריח הבגדים היוצאים ממכבסה. בנוסף, אחסון של הבגדים בארון עם דפים למייבש הכביסה בצד יכול לעשות עבודה לא רעה בשמירה על הריח הנקי של הבגדים והכביסה.

איך מצילים את הסריגים שהתכווצו?

כדאי להשרות את הסוודר במים קרים, לפרוס אותו על מגבת עבה מעל סריג או חולצה במידה הנכונה ולחבר אותם בסיכות תוך כדי מתיחה. אחר כך, יש להשרות שוב את הסריג במים קרים ולתלות על גב כיסא פלסטיק או כיסא קשיח אחר, ומאוחר יותר לתלות על קולב ולהמשיך ולמתוח.

איך מורידים לק מבגד?

לפני הכל צריך להכין לידכם:

  • מברשת שיניים משומשת
  • מסיר לק או אצטון
  • קערה עם תמיסה שעשויה מאבקת כביסה
  • מעט מים.

כעת מתחו את הבד בין האצבעות, טבלו את המברשת במסיר לק ושפשפו היטב את הכתם. במקרה שהכתם מתחיל להתפשט, שטפו בהרבה מים, טבלו את המברשת באבקת כביסה, שפשפו היטב את כל האזור הצבוע וחיזרו שנית על התהליך.

כביסה

איך להסיר יין אדום?

משרים את הכתם בחלב חם, אך לא חם מדי. מרססים על הכתם בקצף גילוח, משאירים כחצי שעה ואז שוטפים במים. אם כתם היין עדיין לא ירד, משרים את הכתם במסיר כתמים אשר מכיל חמצן פעיל לבדים צבעוניים, או במים עם אקונומיקה לבדים לבנים ואז מכבסים כרגיל.

איך מורידים כתמי גואש מבגדים?

יש להשתמש בסבון מוצק - לשטוף את הבגד ולשפשף את הכתם חזק. להשאיר את הבגד כך במשך כשעה, שוב לשטוף את הכתם ואז לכבס את בכביסה רגילה.

איך מורידים כתמי דיו מחולצות?

הדרך הפשוטה ביותר להסרת דיו היא להשתמש באצטון, אך יש שנשבעים כי השריית הבגד בחלב למשך הלילה תעשה את העבודה.

איך מסדרים מצעים?

מכניסים את הסט לתוך הציפה של הכרית. כך כאשר שולפים את הציפה כל הסט בפנים, ובארון זה נראה כל כך מסודר שבא לבכות. כדי שהמצעים לא יתקמטו במייבש הכביסה, יש לקפלם ורק אחר כך להכניס למייבש הכביסה.

איך לטפל באופן קבוע בכתמים על הבגדים?

יש להוסיף לכל כביסה רבע כוס סודה לשתייה. זה מנקה כתמים בצורה נהדרת!

איך מורידים כתמי הזעה מהצווארון?

יש לשפשף את הצווארון עם שמפו לשיער; השמפו מיועד להסיר בדיוק את הלכלוך שמצטבר על הבד באזורים האלו. אם יש בבית שמפו שהתיישן, זה בדיוק הזמן להשתמש בו.

כביסה

איך מורידים שוקולד יבש מבגד?

כדי להסיר שוקולד שהתייבש מהבגד, צריך לגרד את השוקולד עד כמה שניתן עם סכין מטבח ולאחר מכן לשפשף עם נוזל לניקוי כלים.

איך לכבס שמיכות פוך סינטטיות?

קודם כל - הטיפ הזה מיועד אך ורק לשמיכות פוך סינטטיות ולא של נוצות. יש לכבס את השמיכה במכונת הכביסה עם הרבה מרכך ואז להכניס למייבש כדורי טניס שיחבטו בפוך ויהפכו אותו לרך ונפוח.

איך להסיר כתמי חלודה מבגדים?

מבגד לבן - לפני הכביסה, מרטיבים עם מיץ לימון את כתם החלודה ומייבשים בשמש. לאחר מכן מכבסים כרגיל במכונה.

איך להסיר כתמי שמן?

שמים טלק על השמן, מעסים את הבד היטב ואז משרים את הבגד בתוך מים פושרים מעורבבים יחד עם אבקת כביסה במשך שעה. לאחר מכן יש לכבס את הבגד בטמפרטורה הגבוהה ביותר שרשומה על התווית.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.