print header

10 אמיתות פשוטות שאנשים חכמים שכחו


לא פעם נדמה לנו שדווקא האנשים החכמים ביותר שאנחנו מכירים, נאבקים כל הזמן כדי להתקדם ולהצליח. זה לא בהכרח עניין של מזל רע, אלא בעיקר בגלל שהם שוכחים כמה מהאמיתות הפשוטות ביותר...

הצלחה


1. השכלה ואינטיליגנציה לא שווים דבר ללא עשייה.
זה לא משנה אם יש לכם את האיי.קיו הכי גבוה או תואר דוקטור בפיזיקה קוונטית, לא תוכלו לשנות משהו או להשפיע באמת, ללא נקיטת פעולה. יש הבדל עצום בין לדעת איך משהו עובד, לבין להפעיל אותו בעצמכם. ההשכלה והאינטיליגנציה שלכם יהיו חסרי ערך אם לא תעשו בהם שימוש בפועל. זה פשוט עד כדי כך.

2. אושר והצלחה הם דברים שונים.
"מה יעשה אותי מאושר?" ו-"מה יגרום לי להצליח?" הן שתיים מהשאלות החשובות ביותר שתוכלו לשאול את עצמכם, אבל הן שתי שאלות שונות לחלוטין. הפסיקו לנסות ולהגדיר את האושר שלכם על סמך הצלחות והישגים, והפסיקו לחפש הצלחה במקומות שעושים לכם שמח. שני האלמנטים אומנם יכולים לבוא זה לצד זה, אך הם לא אינדיקציה זה לזה. חשוב שתזכרו את ההבדל.

3. כל אחד מנהל את העסק שלו.
לא משנה ממה אתם מתפרנסים או עבור מי אתם עובדים, בסופו של דבר האדם היחיד שאתם צריכים לתת לו דין וחשבון, הבוס היחיד שיש לכם הוא אתם עצמכם. עבודה לא צריכה להוות את מלוא ההגשמה שלכם, המנהל במשרד לא צריך להיות הסמכות הבלעדית שלכם והמשכורת החודשית לא חייבת להיות מקור הפרנסה היחיד שלכם. שמחו בחלקכם, כן, התמסרו לעבודה והיו חרוצים, כן, אבל אל תשתעבדו עם הנשמה.

4. יותר מדיי ברירות משבשות את קבלת ההחלטה.
במציאות הנוכחית, בה המידע נע במהירות האור ומלאי החידושים והאפשרויות נראה אינסופי, קל מאוד ללכת לאיבוד. כל כך הרבה סגנונות בהם אנו יכולים לעצב את עצמנו ואת חיינו - כיצד נוכל לבחור? למרבה הצער, שפע של בחירה, מסנוור ככל שיהיה, עשוי להוביל לבלבול, חוסר החלטיות וחוסר מעש.

אם אתם צריכים לקבל החלטות פשוטות בחיים, אל תבזבזו את זמנכם כדי להעריך כל פרט וכל אופציה אפשרית. אחרת לא תצאו מזה. בחרו משהו שאתם חושבים שיעבוד ותנו לו צ'אנס. אם זה לא יסתדר, לא נורא. טוב שיש מגוון של אפשרויות ואפשר לבחור אחרת.

5. כל בני האדם הם בעלי מימדים של הצלחה ומימדים של כישלון.
סעיף זה קשור במידה רבה לסעיף 2 לגבי אושר והצלחה, אבל הוא עומד בפני עצמו.
אל תנסו להיות מושלמים. שלמות זו אשליה, בזבוז זמן ואנרגיה. כל האנשים, אפילו אלה שאנחנו מעריצים, הם רב מימדיים. אנשי עסקים, מוסיקאים, סופרים, פוליטיקאים, אפילו ההורים שלנו, כולם מסביב הם בעלי מימדים של הצלחה וכישלון כאחד.

מידת המוצלחות שלנו בדרך כלל מורכבת מהדברים שאנחנו עושים רוב הזמן, אנחנו מנוסים ובטוחים בהם וזה החלק שאנחנו דואגים להפגין כלפי חוץ. אבל מאחורי הליטוש, כמעט תמיד נמצאת שורה של כשלים. הכירו בזה באחרים, הכירו את זה גם בעצמכם.

 

 

הזדמנות

 

6. כל טעות היא למעשה התקדמות.
יחד עם זאת, ובהמשך לסעיף הקודם, טעויות וכשלונות נוטים ללמד אותנו שיעורים חשובים. בכל פעם שאתם מבצעים טעות, דעו כי זהו צעד לקראת המטרה. הטעות היחידה שבאמת יכולה לפגוע היא אם תפחדו לעשות טעויות ולא תעשו שום דבר. אל תהססו ואל תפקפקו בעצמכם. החיים הם לא עניין של קבלת הזדמנות אלא של לקיחת הזדמנות.

7. אנשים יכולים להיות מוצלחים בעשיית דברים שהם לא אוהבים לעשות.
בקריאה ראשונה, סעיף זה עשוי להיתפס כמתסכל, אך ישנה דרך אחרת להסתכל עליו. רבים מאיתנו נדרשים לפעולות, משימות ועבודות שאנחנו לא אוהבים לעשות, אך אין זה אומר שאיננו טובים בהם. כמובן שהשאיפה היא תמיד לעשות דברים שאוהבים, אבל יש פעמים שזה לא מתאפשר, בעיקר בגלל שאיננו יודעים מה אנחנו אוהבים ומה אנחנו רוצים. במצב כזה, מוטב לא לפסול את האפשרות של עשיית דברים שאתם טובים בהם. אם מישהו מקדיש מספיק זמן ותשומת לב כדי לשכלל מיומנות מסויימת, הוא יכול לפתוח לעצמו הרבה מאוד דלתות. ומי יודע, ייתכן ומאחורי אחת הדלתות הללו, מסתתר משהו שאתם גם עושים טוב וגם אוהבים לעשות.

8. הבעיות שיש לנו עם אחרים, הן בדרך כלל בעיות שיש לנו עם עצמינו.
לעיתים קרובות מדיי, הבעיות שיש לנו עם בני הזוג, החברים וההורים לא באמת קשורות אליהם, אלא לאיזשהי השלכה שאנחנו מבצעים עליהם. ייתכן שזה בגלל שהם נוגעים לנו במקומות של פחד או של חוסר ביטחון, אולי זה בגלל שהם לא עושים את מה שאנחנו מצפים מהם לעשות או שאיננו אוהבים את מה שיוצא מאיתנו בנוכחותם. כך או כך, הבעיות הללו משקפות הרבה מהבעיות שיש לנו עם עצמינו.

זה בסדר. זה אפילו עשוי להקל על המצב, כי אחרי הכל אם אנחנו אחראיים על מה שקורה לנו בראש - אנחנו יכולים להחליט אחרת. האם אתם רוצים להשאיר את הראש עמוס באירועים מהעבר או לפנות מקום למציאות חיובית שמתרחשת לנגד עיניכם? כל שאתם צריכים זה את הנכונות לשחרר את הדברים שהיו ואינם עוד רלוונטים, ולמקד את האנרגיה במה שיש ועוד אפשרי.

9. לעיתים רחוקות, החלטות רגשיות הן החלטות טובות.
החלטות שמונעות מרגש, הן בדרך כלל מוטעות ופסק הדין אינו שכלתני. לרוב, הן תוצר לוואי של מינימום חשיבה מושכלת והתבססות על מניעים רגשיים ואימפולסיביים בלבד. העצה הטובה ביותר היא פשוטה: אל תתנו לרגשות שלכם לפברק את האינטיליגנציה שלכם. האטו וחשבו על הדברים, לפני שאתם מקבלים החלטות גדולות ומשנות גורל.

10. לעולם לא תרגישו 100% מוכנים כשתצוץ הזדמנות.
הרבה מאוד אנשים מתנערים מהזדמנויות שנקרות בדרכם, רק בגלל שהם מרגישים לא מוכנים. במילים אחרות, הם מאמינים שהם זקוקים לידע מוקדם, למיומנויות נוספות או  לאישור וודאי לפני שהם יוכלו לנצל הזדמנות. למרבה הצער, חשיבה זו היא שחונקת את פוטנציאל הצמיחה האישית שלהם.

אף אחד לא מרגיש 100% מוכן כאשר הזדמנות נקרית בדרך, כיוון שהזדמנויות גדולות מאלצות אותנו לגדול מבחינה רגשית ואינטלקטואלית. הן מכריחות אותנו לצאת מגבולות הנוחות שלנו אל עמק הלא נודע. אך חשוב להבין, שהעובדה כי בהתחלה זה לא נוח לא הופכת את המצב ללא נכון והעובדה שאינכם בטוחים לא אומרת שאינכם מוכנים.
 

 

הזכירו לאנשים החכמים שסביבכם את האמיתות הפשוטות...

 

מקור תמונות: photostock / jscreationzs

ליקטה וערכה: טל עזר

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.