print header

תרגילים לחיטוב הזרועות ושרירי הבטן

לפניכם סט תרגילים מהירים ויעילים, לחיטוב הזרועות ושרירי הבטן.
לקבלת התוצאות הטובות ביותר, בצעו את התרגילים 2-3 פעמים בשבוע, לסירוגין עם אימון סיבולת לב ריאה.

איך זה עובד: סט התרגילים מחולק ל-4 קבוצות עבודה, כשבכל קבוצה צמד תרגילים. השלימו כל צמד תרגילים פעמיים, תוך שאתם נעים במהירות בין צמד התרגילים לפני שאתם עוברים לקבוצה הבאה.

קבוצה 1: סט של שני תרגילים - שכיבות סמיכה ופלאנק עם טוויסט של ברך
קבוצה 2: סט של שני תרגילים -  נעיצה וכפיפות בטן
קבוצה 3: סט של שני תרגילים -  לחיצת עובר ופלאנק צידי
קבוצה 4: סט של שני תרגילים -  פוש-אפ כתף ובטן מעגלים

טיפ: האימון משלב הרבה שכיבות סמיכה ולחיצות, כך שאם אתם חווים כאב בשורש כף היד, נסו להניח מגבת מקופלת תחת כפות הידיים או לבצע את התרגיל בדרך אחרת שעובדת בשבילכם.

 

קבוצה 1: תרגיל ראשון - שכיבות סמיכה

תרגילים לחיטוב זרועות ובטן
 

כרעו על מחצלת, מגבת או רצפה. הניחו שתי ידיים לפנים, קצת יותר מרוחב הכתפיים. הניחו את הברכיים רחוק יותר מקו הירכיים והעבירו משקל לפנים, לעבר הזרועות. שמרו על שרירי בטן אסופים והרימו את השוקיים מהרצפה.

לחצו את בית החזה לכיוון הריצפה, כך שקו אמצע החזה יהיה בין האגודלים. שמרו על בטן חזקה ומרפקים מכופפים. הנמיכו את האגן למטה מבלי לשקוע עם הישבן, כך שהגוף יצור קו ישר בין הברכיים לחלק העליון של הראש.

דחפו את הרצפה וישרו את הזרועות חזרה לנקודת המוצא.

בצעו 10 שכיבות סמיכה והמשיכו מיד לתרגיל הבא: פלאנק עם טוויסט של ברך.

 

קבוצה 1: תרגיל שני - פלאנק עם טוויסט של ברך

תרגילים לחיטוב זרועות ובטן


פלאנק או תנוחת הקרש, היא מצב סטטי בו שתי הרגליים מיושרות לאחור, קצת יותר מרוחב האגן ומשקל הגוף מחולק באופן שווה בין הרגליים והזרועות, תוך שהבטן אסופה.

את התרגיל הבא התחילו בתנוחת הפלאנק. בנשיפה, משכו את הטבור לכיוון עמוד השדרה וכופפו את הברך הימנית לכיוון המרפק השמאלי, תנועה שתאפשר לאגן להסתובב. בנשימה עמוקה, החזירו את הרגל למקומה. נשיפה נוספת והפעם כופפו את רגל שמאל לכיוון מרפק ימין. נשימה עמוקה - החזירו אותה למקומה.

בצעו 10 חזרות בכל רגל ברציפות ומיד חזרו לשכיבות הסמיכה.

נסו להשלים 2 מערכות מלאות של שכיבות סמיכה ופלאנק עם טוויסט של ברך לפני שאתם עוברים לקבוצת התרגילים השנייה.

 

קבוצה 2: תרגיל ראשון - נעיצה

תרגילים לחיטוב זרועות ובטן
 

שבו על הישבן עם ברכיים כפופות וכפות רגליים שטוחות על הריצפה. הניחו את הידיים מאחורי הירכיים, כשהאצבעות פונות לפנים. אספו את שרירי הבטן והרימו את האגן מהריצפה, תוך שאתם לוחצים את הרצפה עם הידיים.

הרימו את רגל ימין וישרו אותה למעלה אל התקרה. כופפו את המרפקים כך שהאגן יירד לכיוון הריצפה. לחצו במהירות בחזרה למעלה. הקפידו לא לשקוע עם הידיים או לשבור את הגב - נסו להרגיש את העבודה בזרועות ולא את הלחץ בכפות הידיים.

השלימו 10 חזרות עם רגל ימין למעלה ועוד 10 חזרות עם רגל שמאל. המשיכו מיד לתרגיל הבא: כפיפות בטן.

 

קבוצה 2: תרגיל שני - כפיפות בטן

תרגילים לחיטוב זרועות ובטן
 

מרגע שסיימתם את תרגיל הנעיצה, הורידו את האגן, כופפו את הברכיים קרוב אל החזה, הרימו שתי רגליים מהקרקע ואזנו את עצמות האגן. שלבו שתי ידיים מאחורי הראש, מרפקים כפופים ופתוחים לצדדים. אספו את שרירי הבטן.

האריכו שתי רגליים לפנים, ישר ככל האפשר. הרחיקו אותן מהגוף תוך שמירה על בטן אסופה, גב תחתון שנוגע ברצפה, אך כתפיים שנשארות באוויר. החזיקו כך נשימה אחת והתיישרו חזרה לנקודת המוצא. אם קשה לכם לבצע את התרגיל עם ידיים מאחורי הראש, אתם יכולים לשלוח כפות ידיים לפנים או למקם אותן על הרצפה מאחורי האגן.

השלימו 10 חזרות סך הכול וחזרו מיד לתנוחה הראשונה - נעיצה.

נסו להשלים 2 מערכות מלאות של נעיצה וכפיפות בטן לפני שאתם עוברים לקבוצת התרגילים השלישית.קבוצה 3: תרגיל ראשון - לחיצת עובר

תרגילים לחיטוב זרועות ובטן
 

שכבו על צד ימין כששתי הרגליים מכופפות לכיוון הבטן וצמודות זו לזו. יד שמאל מונחת לפנים, בקו הכתף והראש פונה לרצפה. את יד ימין לפפו תחת בית שחי שמאל, כך שהיא אוחזת בכתף יד שמאל.

בנשיפה, כף יד שמאל דוחפת את הריצפה, תוך שאתם מרימים את פלג הגוף העליון. בנשימה, כופפו את המרפק והורידו את הגוף חזרה, רק עד לנקודה בה הזרוע הימנית כמעט נוגעת ברצפה.

השלימו 10 חזרות בצד ימין ואז בצעו 10 חזרות בצד שמאל. עברו מיד לתרגיל הבא: פלאנק צידי.


קבוצה 3: תרגיל שני - פלאנק צידי

תרגילים לחיטוב זרועות ובטן
 

את התרגיל הקודם סיימתם על צד שמאל, לכן התחילו את התרגיל הבא באותו הצד. הניחו מרפק שמאל מתחת לכתף, מתחו את הרגליים ישר בקו אחד עם הרגליים כשרגל ימין מונחת בהמשך לרגל שמאל.

האריכו יד ימין לכיוון התקרה והרימו את פלג הגוף העליון מעל הרצפה, תוך שאתם נשענים על זרוע שמאל לתנוחת פלאנק צידי. כעת, השחילו את יד ימין מתחת ומאחורי הגוף, בתנועת חוט ומחט, כדי להגיע לצד שמאל של בית החזה. כשאתם מגיעים לנקודה זו, נשפו החוצה והדקו את שרירי הבטן כדי לאפשר לאגן ולרגליים להסתובב באופן טבעי כלפי פנים. לאחר מכן, מתחו את יד ימין חזרה לכיוון התקרה לתנוחת הפלאנק הצידי.

הקפידו לשמור על המרפק התחתון מתחת לגובה הכתף. אם אתם מרגישים עומס על הכתף, יתכן שאתם צריכים למשוך את הכתף קרוב יותר לגוף. התמקדו בהרמת פלג הגוף העליון ולא בלחץ המופעל על המרפק.

בצעו 10 חזרות בכל צד וחזרו לתרגיל הראשון - לחיצת עובר.

נסו להשלים 2 מערכות מלאות של לחיצת עובר ופלאנק צידי, לפני שאתם עוברים לקבוצת התרגילים הרביעית.

 

קבוצה 4: תרגיל ראשון - פוש-אפ כתף

תרגילים לחיטוב זרועות ובטן
 

עמדו זקוף עם רגליים ברוחב האגן וגלגלו גב למטה, תוך נגיעה בקצות האצבעות. עם כתפיים מעט כפופות, התחילו לנוע לפנים עד שתוכלו להניח כפות ידיים שטוחות בתנוחת V. לחצו עם החזה לכיוון הירכיים. הרימו את רגל שמאל לכיוון התקרה.

בנשיפה, כופפו את המרפקים וקרבו את קודקוד הראש לכיוון הרצפה. הקפידו לשמור על סנטר צמוד לבית חזה, כך שלא יופעל לחץ על הצוואר. לאחר מכן, דחפו את הרצפה וישרו את הזרועות.

תרגיל זה עשוי להיות קשה, כך שאתם יכולים לבצע אותו עם שתי רגליים על הרצפה, במקום להניף רגל באוויר. זה יראה כמו פוש-אפ כתף רגיל.

בצעו 5 חזרות כשרגל ימין מונפת ו-5 חזרות כששמאל מונפת. המשיכו מיד לתרגיל הבא: בטן מעגלים.

 

קבוצה 4: תרגיל שני - בטן מעגלים

תרגילים לחיטוב זרועות ובטן
 

מפוש-אפ כתף עברו לתנוחת ישיבה. ברכיים כפופות וצמודות זו לזו, כפות רגליים שטוחות על הרצפה. השענו לאחור על המרפקים ושמרו על סנטר רחוק מבית החזה. הקפידו שאצבעות הידיים יפנו לכיוון הגוף ושמרו על כתפיים באוויר.

אספו את שרירי הבטן והרימו כפות רגליים מהרצפה, שמרו על זווית של 90 מעלות בין הירכיים לבטן ובין הירכיים לשוקיים. עם הרגליים בלבד ציירו תחילה 5 מעגלים עם כיוון השעון ולאחר מכן 5 מעגלים נגד כיוון השעון.

השתדלו לשמור על גב יציב ולהתמקד כך שהעבודה תתבצע דרך שרירי הבטן. כשסיימתם, חזרו מיד לבצע את התרגיל הראשון: פוש-אפ כתף.

נסו להשלים 2 מערכות מלאות של פוש-אפ כתף ובטן מעגלים לפני שאתם נושמים לרווחה וטופחים לעצמכם על השכם - כל הכבוד!

 

מקור: huffingtonpost

עריכה: טל עזר

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.