print header

14 אפליקציות של גופים ממשלתיים ומאגרים שלטוניים שכדאי שתכירו

 עליכם לעבור תהליך בירוקרטי מתיש ומלאה וממש אין לכם כוח להתחיל אותו? רוצים לקבל מידע מהמדינה אודות נושאים הקשורים אליכם? בדיוק בשביל אנשים כמוכם, פותחו אפליקציות שונות שנועדו להפוך את החיים להרבה יותר קלים. בכתבה הבאה נעשה לכם סדר שיכול לחסוך לכם כאבי ראש רבים, ונציג בפניכם 14 אפליקציות נהדרות שפותחו על ידי חברות ומשרדים ממשלתיים, המתבססות על המאגרים השלטוניים שיש בידם, ומנגישות לכם את שירותיהם. אז בין אם אתם הורים לפעוטות, בני נוער או אזרחים שנמצאים בכל שלב אחר בחיים – אתם כנראה תמצאו תועלת בשירותים הנהדרים המסופקים באפליקציות הללו, שניתן להוריד בקלות אל הטלפון החכם שלכם.

1. אני במיון

אפליקציות של גופים ממשלתיים: אני במיון
נאלצים להגיע למיון אך מתקשים להתמצא בדרך לשם ובהגיעכם למקום? בדיוק לשם כך פיתחו במשרד הבריאות אפליקציה שתעשה לכם סדר בדברים. תמצאו בה שני שירותים, כשהראשון ילווה אתכם בדרך למיון, יגיד לכם כמה זמן ייקח לכם להגיע לשם ומהם זמני ההמתנה הצפויים בכל אחד מחדרי המיון בארץ; בשירות השני תקבלו מידע נחוץ אודות התחנות בחדר המיון, החל ממשרד הקבלה ועד למטרה שלשמה באתם, שהיא בדרך כלל בדיקת אחות או רופא. בנוסף, תדעו מהו מקומכם בתור וכמה זמן נותר עד שהוא יגיע, ותקבלו התראות אודות פרסום תוצאות בדיקות שערכתם. 

2. הכנסת

אפליקציות של גופים ממשלתיים: הכנסת
האפליקציה הזו מיועדת לכל חובבי הפוליטיקה הישראלית בכלל, ולצופי ערוץ הכנסת בפרט, אך גם למי שמתעניין בסדרי השלטון והחקיקה בישראל. בעזרתה תוכלו להתעדכן אודות עבודת הכנסת בזמן אמת ולצפות בשידור חי מהמליאה. ניתן למצוא בה גם מידע עדכני על חברי הכנסת ופעילותם, ומשחקים וסרטונים חינוכיים הנוגעים בתחום ומיועדים לילדים. בנוסף, תוכלו לבחור נושא שמעניין אתכם ולקבל התראות והודעות שנוגעות אליו, כמו גם ליצור קשר עם שלל גופים ממשלתיים, חברי כנסת ויחידות לפניות הציבור של הכנסת.

3. רשות המסים בישראל

אפליקציות של גופים ממשלתיים: רשות המסים בישראל
צריכים לברר מידע כלשהו עם רשות המסים בישראל? מהיום, אתם יכולים להשיג הכול דרך הנייד ומבלי לחכות שעות על הקו. באפליקציה של הגוף הממשלתי הזה, שפועל תחת משרד האוצר, תמצאו פרטים אודות היחידות השונות שמרכיבות אותו ומועדי קבלת הקהל בהן, לצד מדריכים מגוונים כמו פרטי עוסק מורשה, מידע על נדל"ן ומחשבון שימוש במזומן.

4. ביטוח בדרכים

אפליקציות של גופים ממשלתיים: ביטוח בדרכים
אפליקציה נוספת שפותחה בתמיכת משרד האוצר תספק לכם מידע הקשור לביטוח הרכב שלכם. המדריכים שיש בה כוללים את כל המידע הנחוץ לכם על זכויותיכם מול חברות הביטוח, שמאים ומוסכים, וגם רשימות מעודכנות של שמאים ושירותי גרירה, בהתאם לחברת הביטוח שלכם. שירות שימושי נוסף שהיא מספקת וכדאי שתכירו הוא תיעוד פרטים חשובים לאחר תאונה, כמו אפשרות להעלות תמונות מהאירוע, פרטי צד ג' והקלטת עדות – כל זאת במקום אחד מרוכז שתוכלו לאחזר ממנו את המידע בקלות. כרגע האפליקציה זמינה רק באנדרואיד.

5. GovID

אפליקציות של גופים ממשלתיים: GovID
צריכים לשנות כתובת, לבדוק כניסות ויציאות מהארץ או לקבל זכויות כעולים חדשים? האפליקציה הממשלתית הזו הולכת לחסוך לכם זמן רב.  בזכותה, לא תדרשו יותר להירשם ליישומונים ממשלתיים אחרים – כל שתצטרכו הוא להיכנס אליה ולעבור ישירות לשירות שאתם מחפשים. כדי ליהנות מכך, תצטרכו לעבור תהליך הרשמה קצר וחד פעמי, שבו עליכם להזדהות עם מספר תעודת זהות, סיסמה וקוד אימות שיישלח לטלפון הנייד שלכם. לטובת אלו מכם שמעדיפים להתנהל באנגלית, ערבית או ברוסית, האפליקציה תומכת גם בשפות אלו.

6. אוויר בסביבה

אפליקציות של גופים ממשלתיים: אוויר בסביבה
המשרד לאיכות הסביבה דואג לבריאותכם, ולכן סייע לפיתוח אפליקציה המציגה את מדידות האוויר בארץ, לפי תקנים ישראליים. בנוסף, תוכלו למצוא בה גם נתוני מזהמים, מדידות מטאורולוגיות ותרשימים עם נתונים היסטוריים בתחום. האפליקציה הזו מומלצת לכולם ובעיקר לאנשים שחיים ועובדים באזורים המועדים לזיהום, כמו בקרבת מפעלים וכבישים ראשיים.

7. אפליקציית תלמידים

אפליקציות של גופים ממשלתיים: אפליקציית תלמידים
האפליקציה הזו של משרד החינוך תהפוך את החיים של ילדכם המתבגר להרבה יותר קלים. בעזרתה הוא יוכל לבדוק נתונים כמו ציוני בגרות, לאילו בחינות בגרות הוא נרשם השנה, התאמות המגיעות לו ולוח חופשות של בית ספרו. הוא גם יוכל לבצע סימולציות במחשבון ציוני הבגרות שהשירות מספק, וללמוד למבחנים בעזרת אוסף רחב של בחינות משנים קודמות.

8. בני נוער עובדים

אפליקציות של גופים ממשלתיים: בני נוער עובדים
משרד הכלכלה והתעשייה דואג לילדכם המתבגר, ולכן סייע לפיתוח אפליקציה שתעשה לו סדר בכל הקשור לשעות עבודה ומשכורות. ילדכם יוכל להיעזר בה כדי ללמוד על הזכויות המגיעות לו כעובד שכיר, ולחשב בעזרת "שעון נוכחות" וירטואלי את שעות העבודה וגובה ההכנסה שלו. הוא גם יוכל לקבוע לעצמו יעדים כמו טיסה, בזבוזים ורישיון, ולראות כמה עליו לעבוד כדי להגיע אליהם. בנוסף, הוא ימצא מענה בכל הנוגע להלנת שכר ופגיעה בזכויותיו, ודרכים ליצור קשר עם מנהל ההסדרה והאכיפה במשרד הכלכלה אם סבל מכך.

9. זכותון להריון

אפליקציות של גופים ממשלתיים: זכותון להריון
שוקלים להיכנס להריון ולא יודעים מהן חובותיכם וזכויותיכם במקום העבודה? בדיוק בשביל זה פותחה האפליקציה הזו של משרד הכלכלה והתעשייה. תמצאו בה מידע אודות מגוון נושאים שמעניינים זוגות רבים, כמו חובת הודעה למעסיק על הכוונה להיכנס להיריון, היעדרות מהעבודה לצורך טיפולי פוריות, פיטורין במהלך חופשת לידה וזכויותיו של בן או בת זוג של עובדת הריונית. ניתן גם להגיש דרך אפליקציה זו תלונות למשרד הכלכלה והתעשייה, וליצור קשר עם גופים רלוונטיים בתוכו.

10. רישומ(ע)ון

אפליקציות של גופים ממשלתיים: רישומ(ע)ון
אפליקציה נוספת שמשרד הכלכלה והתעשייה שותף לפיתוחה, תסייע לכם למצוא את המסגרת החינוכית המושלמת עבור הפעוט שלכם. היא כוללת שירותים שונים כמו חיפוש מסגרת מוכרת שתתאים לילדכם, הגשה בקשה לתמיכה, בירור דרגת זכאות וצפייה בלוח וחופשות. זו ללא ספק אפליקציה חשובה נוכח המציאות בה אנו חיים, בה משפחתונים ומעונים עלו לאחרונה לסדר היום בנסיבות ובהקשרים לא בהכרח חיוביים.

לחצו כאן להורדת אפליקציית "רישומ(ע)ון" לאנדרואיד

לחצו כאן להורדת אפליקציית "רישומ(ע)ון" לאייפון

11. המוסד לביטוח לאומי

אפליקציות של גופים ממשלתיים: המוסד לביטוח לאומי
מעטים מאיתנו נהנים מההמתנה ומהסחבת שנלוות תמיד להתנהלות מול המוסד לביטוח לאומי, ולכן פותחה אפליקציה שנועדה להפוך את שירותיו ליותר נגישים. תוכלו לבצע בה פעולות שונות כמו תשלומי חובות, הזמנת אישורים שונים וטפסים ושליחת מסמכים נחוצים. בנוסף, תמצאו בה מידע על מיצוי זכויות, מחשבונים לחישוב קצבת ילדים, תגמולי מילואים וגיל פרישה ועוד. חשוב שתדעו שכל האישורים והטפסים שתזמינו דרך האפליקציה יישלחו לביתכם בדואר רגיל. 

12. רשות מקרקעי ישראל

אפליקציות של גופים ממשלתיים: רשות מקרקעי ישראל
זוהי הגרסה הראשונה של האפליקציה של רשות מקרקעי ישראל, שנועדה לשפר את הזמינות והשקיפות של המידע שברשותה. אם תכנסו אליה, תוכלו למצוא מידע על יחידה ברשות שמטפלת בתיקי נכס או בנושאים מסוימים, לאתר מכרזי מקרקעין ולשלם עבור השתתפות בהם, וגם לצפות במיקום המכרזים הפעילים כעת. בנוסף, האפליקציה מספקת מילון מונחים, תשובות לשאלות נפוצות ופירוט "סל השירותים" של הארגון.

13. זימון תורים – בתי הדין הרבניים

אפליקציות של גופים ממשלתיים: זימון תורים - בתי הדין הרבניים
אם עליכם לטפל בעניינים כמו גירושין, פטור משירות ביטחון, צוואות וירושות ובירור יהדות - בתי הדין הרבניים דאגו לקצר לכם את ההמתנה הארוכה והמייגעת בתור. באפליקציה שלהם תוכלו לבחור בית דין שקרוב לביתכם, לקבוע תור ולעקוב אחר התקדמותו. כדי לא לפספס את הגעת תורכם ברגע האמת, נדרש מכם לוודא ששירותי המיקום (GPS) במכשירכם מופעלים בעת ההמתנה. כרגע האפליקציה זמינה רק למשתמשי אנדרואיד.

14. EzGov

אפליקציות של גופים ממשלתיים: EzGov
בקיץ 2016 החליטה הממשלה להנגיש מאגרי מידע שלטוניים, ובעקבות כך פותחו אפליקציות רבות המסתמכות עליהם. אחת מהן היא EzGov של המרכז להעצמת האזרח, שנועדה להשאיר אתכם מעודכנים אודות החלטות הממשלה וחוקי הכנסת שפורסמו החל מ-2013, ומובאים כאן בשפה קלה, פשוטה ונגישה. את המידע שבאפליקציה ניתן לפלח לפי נושאים המעניינים אתכם, ותוכלו גם להגיב, לשתף ברשתות החברתיות ובמיילים ולצפות בסטטיסטיקות שונות בנוגע לחוקים המפורסמים פה. 

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.