print header

3 דרכים לדבר חינם בטלפון מחו"ל ובארץ

 
הטלפונים החכמים שיש לרובנו בכיס הם דרך מצוינת להישאר בקשר עם העולם בכל זמן ובכל מקום, אך האם ידעתם שישנה דרך להשתמש במכשירים האלו כדי לבצע שיחות בחינם מכל מקום בעולם? ההסבר לכך הוא פשוט מאוד: במקומות רבים בארץ ובעולם ניתן למצוא גישה לרשתות Wi-Fi ציבוריות שמאפשרות לנו לגלוש באינטרנט מבלי לנצל את חבילת הגלישה שמסופקת לנו על ידי חברת הסלולר. אם יש לכם חיבור לרשת האינטרנט, ניתן לעשות שימוש במגוון תוכנות כמו סקייפ, וייבר ולאחרונה גם וואטסאפ, כדי לבצע שיחות קול ווידאו ללא עלות! בכתבה הבאה תלמדו כיצד לעשות שימוש בשלושת התוכנות האלו כדי לבצע שיחות בחינם בארץ ובחו"ל, מבלי לטרוח בקניית חבילות שיחה יקרות.
 
אפליקציות לשיחות בחינם
 

 

אפליקציות רבות מאפשרות לנו לבצע שיחות בין תוכנה לתוכנה, בין סמארטפון לסמארטפון ואפילו אל קווי טלפון רגילים של בזק או הוט. האפליקציות האלו לא משתמשות בקו הטלפון האלחוטי שלנו, אלא בהעברת נתונים על גבי רשת האינטרנט דרך החיבור של חברת הסלולר שלכם או רשת Wi-Fi שהתחברתם אליה באזור בו אתם נמצאים. למעשה אפשר להגיד שהכלים האלו מבטלים לחלוטין את הצורך בקניית חבילות לשיחות מחו"ל לארץ וגם את הצורך שלכם בביצוע שיחות טלפון רגילות בחיי היום יום, אם יש לכם רשת Wi-Fi בבית או בעבודה.

אם אתם לא רוצים להיות תלויים בחסדי הזמינות של רשתות ה- Wi-Fi בחו"ל, אתם יכולים לרכוש חבילת גלישה מחברת הסלולר שלכם, שבמרבית המקרים תהייה זולה יותר מחבילת שיחות. למשל: בחברת אורנג' תשלמו 139₪ עבור חבילת גלישה של 1GB לאיטליה למשך 30 ימים, 13 אגורות לכל MB של גלישה. חבילה דומה ברשת סלקום תעלה לכם 179₪ למשך שבוע וברשת פלאפון מציעים מסלול Travel לגולשים בלבד, שבו תשלמו 29₪ עבור כל יום שבו תעשו שימוש ברשת האינטרנט, עד ל-100MB ביום.
 
כאמור, אין הכרח בקניית חבילות גלישה שכאלו כדי לבצע שיחות לארץ מחו"ל, ואם אתם רוצים שהשיחה תהייה באמת ללא תשלום, תוכלו להשתמש ברשתות אינטרנט ציבוריות. כעת נציג בפניכם את 3 האפליקציות הפופולריות ביותר לביצוע שיחות באמצעות האינטרנט מכל מקום בעולם, לכל מקום בעולם.
 
 

סקייפ - skype

את סקייפ אתם וודאי מכירים כאחת התוכנות המובילות בעולם לביצוע שיחות וידאו על גבי רשת האינטרנט באמצעות המחשב או המכשירים הסלולרי, אך כמובן שניתן לעשות בה שימוש לצורך שיחות קול בלבד. מעבר לעובדה שתוכלו להתקשר ולשלוח הודעות לכל חבריכם שמשתמשים גם הם בסקייפ, תוכלו גם לבצע שיחות למספרי טלפון רגילים (ניידים וקוויים) בתעריפים משתלמים. 

אפליקציות לשיחות בחינם
 

 

את האפליקציה עצמה ניתן להוריד כאן עבור אייפון וכאן עבור אנדרואיד. אם אין לכם עדיין משתמש סקייפ וברצונכם להשתמש בתוכנה על המחשב האישי שלכם לפני המעבר למכשיר הסמארטפון, ניתן להוריד אותה מכאן
 
כדי לבצע שיחה ממנוי סקייפ אחד לשני יש תחילה להוסיף את שם המשתמש הרצוי לרשימת אנשי הקשר שלכם על ידי לחיצה על אנשי קשר -> הוסף איש קשר ובחירה בין חיפוש מספר טלפון קווי ידוע וחיפוש במאגר המשתמשים של סקייפ (שורת החיפוש המסומנת בצד שמאל).
 
אפליקציות לשיחות בחינם
 

 

השיחות אל מנויי סקייפ אחרים, בין אם במחשבים או במכשירים סלולריים, מבוצעות על גבי רשת האינטרנט ולא דורשות חיוב נוסף מעבר לחבילת הגלישה שלכם, שגם הוא אינו הכרחי, שכן ניתן להשתמש ברשתות ציבוריות. אם ברצונכם להשתמש בתוכנת סקייפ כדי להתקשר למספרי טלפון, יש צורך בתשלום לפי תעריפים שונים או קניית נקודות זכות. לבירור תעריפים לישראל ולמדינות אחרות, ולרכישת נקודות זכות שיבטלו את הצורך שלכם בחבילות שיחה בחו"ל לחצו כאן.

אפליקציות לשיחות בחינם
 

 

וייבר - Viber

וייבר היא אפליקציה מוכרת ומצליחה מאוד שתזכיר לכם תוכנות אחרות לשליחת הודעות, תמונות וביצוע שיחות באמצעות רשתות האינטרנט וה-Wi-Fi. בניגוד לסקייפ, וייבר החלה את דרכה כאפליקציה ולכן בבסיסה עומד עד היום עיצוב וממשק ידידותי ופשוט לשימוש שהפך אותה לאחת מהאפשרויות המועדפות לביצוע שיחות טלפון שלא עושות שימוש בקו הטלפון הסלולרי. לאורך השנים האפליקציה התפתחה וכיום ניתן להשתמש בה גם ממחשבים רגילים, ולבצע שיחות לקווי טלפון רגילים תמורות תעריפים אטרקטיביים. לחצו כאן להורדה עבור אייפון וכאן להורדה עבור אנדרואיד.
 
אפליקציות לשיחות בחינם
 

 

לאחר התקנת וייבר על המכשיר הסלולרי שלכם האפליקציה תעדכן את עצמה ברשימת אנשי הקשר שלכם. בניגוד לסקייפ שבה יש צורך להכניס אנשי קשר באופן ידני, בעזרת וייבר תוכלו לשלוח הודעות וקבצים במהירות לכל החברים בארץ ובעולם שגם על מכשירם מותקנת האפליקציה. במידה ואין להם עדיין וייבר, תוכלו לשלוח להם הזמנה כך שיורידו את האפליקציה, ואתם תוכלו לדבר איתם ללא תשלום או בעלות נמוכה במידה ומדובר בטלפון קווי.

אפליקציות לשיחות בחינם
 

 

כדאי לדעת שלאפליקציית וייבר יש תעריפים שונים לקווי סלולר או למספרים רגילים, כיום מדובר על 19 אגורות לדקת שיחה למכשיר סלולרי ו-18 אגורות לקו טלפון רגיל בישראל, וכמובן שניתן להתקשר לעוד מבחר גדול מאוד של מדינות.

אפליקציות לשיחות בחינם
 

 

וואטסאפ - WhatsApp

זוהי כנראה האפליקציה שיש לכל אחד ואחת מכם על הסמארטפון ואתם וודאי תשמחו לשמוע שאם אתם בעלי מכשיר עם מערכת הפעלה של אנדרואיד (למשל מכשירי סמסונג גאלקסי), אתם יכולים להתחיל להשתמש בה לשיחות קוליות באופן חינמי לחלוטין בכל מקום בארץ או בחו"ל שבו למכשירכם יש גישה לרשת אלחוטית. מדובר באפשרות שנוספה לאחרונה לאחר תקופה ארוכה של השערות וציפייה, והתקווה הגדולה של כל משתמשי האפליקציה היא שבקרוב השירות יהיה זמין גם עבור משתמשי האייפון.
 
אפליקציות לשיחות בחינם
 

 

האפשרות לשיחות קול באמצעות וואטסאפ עוד לא שוחררה באופן רשמי, אבל כל הכלים לשימוש בה כבר קיימים בגרסה העדכנית ביותר של האפליקציה וניתן להפעילם באופן ידני. תחילה עליכם לאפשר לוואטסאפ לעדכן את עצמה ולשם כך יש לאפשר התקנות שלא באמצעות ה-Market. חפשו באפשרויות ובהגדרות האבטחה והיישומים שלכם את אפשרות ההתקנה ממקורות לא ידועים ואשרו אותה באופן זמני.

אפליקציות לשיחות בחינם
 

 

כעת יש לוודא שאתם משתמשים בגרסה העדכנית ביותר של האפליקציה, לצורך כך לחצו כאן או בקרו בדף ההורדה של וואטסאפ בחנות האפליקציות של גוגלשימו לב! יכול להיות שבחלק מהמקרים יהיה עליכם למחוק את תוכנת ה-וואטסאפ ולהתקינה מחדש, במידה והיסטוריית השיחות שלכם חשובה לכם יהיה עליכם לגבות אותה מתוך תפריטי האפליקציה.

עבור חלק מהמשתמשים כבר בשלב זה יופיע התפריט החדש של וואטסאפ, הכולל 3 סימניות: אנשי קשר, שיחות טקסט ושיחות קול (בעברית נכון לעכשיו שתי הלשוניות עדיין מופיעות כשיחות). ישנה דרך נוספת להפעלת השיחות אשר תפורט בהמשך. כאשר תבחרו באיש קשר מסוים ותעברו לדף השיחה שלכם, יופיע בפינה השמאלית העליונה סמל אפרכסת, ליד סמל מהדק הנייר שמשמש לצירוף קבצים לשיחות. לחיצה על סמל האפרכסת תחייג אל איש הקשר הנבחר, ולמרות שהשירות עדיין בחיתוליו ויתכנו עיכובים עד שהשיחה תתקבל, אין בעיות אחרות שפוגמות באופן משמעותי בשיחה למעט איכות משתנה, שהיא תופעה ידועה של שירותים שכאלה בתחילת דרכם.

אפליקציות לשיחות בחינם
 

 

שיטה נוספת שיכולה לסייע לכם בהפעלת ממשק השיחות החדש, בנוסף לצעדים שתוארו עד כה, היא פשוט לבקש מאדם אשר כבר הפעיל את הגרסה החדשה להתקשר אליכם באמצעות ה-וואטסאפ. ענו לשיחה, המתינו כמה רגעים ובפעם הבאה שתפעילו את האפליקציה היא אמורה להתעדכן ולאפשר לכם להתקשר בחינם לכל מנוי וואטסאפ דרך חיבור האינטרנט של המפעיל שלכם או רשת ציבורית חינמית. כפי שצוין, בקרוב האפליקציה תעודכן באופן גורף לכל המשתמשים, וכולנו נוכל ליהנות מהשירות החדש והחסכוני הזה.

אפליקציות לשיחות בחינם
 
מקור: בן אברהמי
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.