print header

טיפים לשימוש באפליקציות לתפעול הטלפון החכם באמצעות פקודות קוליות

 זוכרים את הזמנים שלפני הסמארטפונים? אותם ימים שבהם היינו משתמשים במכשירים ניידים רגילים ו"טיפשים", ולא הייתה לנו שום דרך אחרת לעבוד איתם פרט לשימוש בלחצנים הקטנים והשחוקים שלהם. מאז המצאת הסמארטפון המודרני לא רק שאנחנו כבר לא צריכים לחצנים פיזיים ושביכולתנו לעשות כמעט הכל באמצעות מסך המגע שלנו, אלא שכיום גם הלחיצה עליו היא כבר לא ממש הכרחית; אפשר לתפעל כמעט כל אפשרות בסמארטפון באמצעות פקודות קוליות בלבד, ואפילו בעברית! בזכות האפשרות הזו גם אם אתם בזמן נהיגה או שידיכם עסוקות בדברים אחרים, אתם יכולים להשתמש בטלפון הנייד בקלות, מבלי לגעת בו אפילו לרגע. כדי לעזור לכם להבין איך האפשרות הנהדרת הזאת פועלת, הכנו עבורכם מדריך קצר לשימוש באפליקציית הפקודות הקוליות Bip It לאנדרואיד (וגם לאייפון) ולעוזרת האישית של אפל, סירי, שזמינה לבעלי מכשיר אייפון.

אפליקציית Bip It

 

אפליקציות פקודות קוליות: אפליקציית Bip It
 

אפליקציית Bip It היא אפליקציה דוברת עברית, הזמינה גם למשתמשי אייפון וגם למשתמשי אנדרואיד, והיא תאפשר לכם להפעיל בקלות ובמהירות שורה ארוכה של יישומים ואפשרויות שונות בטלפון הנייד שלכם באמצעות פקודות קוליות בלבד, מבלי לגעת במסך.

כדי להוריד את Bip It לטלפון הנייד שלכם, תוכלו להשתמש בקישורים הבאים:

טיפים לשימוש באפליקציית Bip It

1. אפשרויות והפעלה - לאחר שתורידו את האפליקציה פתחו אותה ובעמוד הראשי יוצגו בפניכם כל האפשרויות השונות שהיא מסוגלת להפעיל, והוראות ברורות בנוגע לאילו פקודה קולית עליכם לומר על מנת לגרום לזה לקרות. באמצעות חצי התפריט תוכלו לדפדף בין ההסברים על הפקודות השונות.
אפליקציות פקודות קוליות: דפדוף בתפריט האפשרויות
כדי לגרום לאפליקציה להוציא לפועל את הפקודות שלכם, לחצו על הכפתור "לחצו ודברו" ולאחריו אמרו בקול את הפקודה המבוקשת.
אפליקציות פקודות קוליות: כפתור "לחצו ודברו"

בעזרת הפקודות הקוליות שהאפליקציה מציעה תוכלו לבצע לא מעט פעולות נפוצות כדוגמת: התחלת שיחה עם אחד מאנשי הקשר שלכם על ידי אמירת "התקשר" ואת שמו של האדם כפי שהוא שומר על המכשיר, שליחת מסרון באמצעות אמירת המילה "הודעה" יחד עם שם הנמען ותוכן ההודעה הרצוי, הוספת תזכורת באמצעות אמירת המילה "תזכורת" יחד עם שעת הביצוע הרצויה והמטלה המתבקשת, ועוד ועוד. 

2. מצב נהיגה - אם אתם נכנסים לרכב, או עומדים בפני כל פעולה אחרת שלא תאפשר לידיים שלכם לתפעל את האפליקציה, תוכלו להגדיר "מצב נהיגה", שיאפשר להפעיל אותה מבלי לגעת במסך הטלפון הנייד, על ידי לחיצה על האייקון  אייקון מצב נהיגה שבפינה השמאלית העליונה של המסך. אחרי שלחצתם עליו, תוכלו לסגור את האפליקציה וכל שתצטרכו לעשות על מנת להפעילה מחדש הוא הוא להגיד את המשפט "Execute Bip It" ("הפעל את ביפ איט" באנגלית - אְקסֵקיוּט בִיפ אִיט) ובן רגע היא תהיה מוכנה לפעולה באמצעות פקודה קולית בלבד. אם ברצונכם לשנות את צירוף המילים שאתם צריכים להגיד על מנת להפעיל את האפליקציה במצב נהיגה, תוכלו לעשות זאת כך:

  • היכנסו להגדרות האפליקציה באמצעות לחיצה על האייקון  אייקון הגדרת אפליקציה ובחרו באפשרות "הפעלה קולית בהתאמה אישית". 
אפליקציות פקודות קוליות: שינוי צירוף המילים להפעלה קולית ב-Bip It
  • הגדירו את צירוף המילים אותו תצטרכו לומר על מנת להפעיל את האפליקציה. הצירוף יכול להיות באנגלית בלבד, וחייב לכלול 2 מילים ומעלה - כך לדוגמה תוכלו להגדיר את הצירוף "hi bip it" ("היי ביפ איט") כקוד ההפעלה. 
אפליקציות פקודות קוליות: שינוי צירוף המילים להפעלה קולית ב-Bip It
  • בסיום ההגדרה, לחצו על אישור והצירוף החדש ישמר כך שתוכלו מעתה להפעיל את האפליקציה במצב נהיגה על ידי אמירתו.

3. הפעלה באמצעות מקש הנעילה - תוכלו להגדיר לאפליקציה הפעלה קלה ומהירה גם בעזרת מקש הנעילה שלכם – כך שכבר מרגע הכניסה למסך הראשי תוכלו לתפעל את הטלפון באמצעות הפקודות הקוליות. כדי לעשות זאת היכנסו אל תפריט ההגדרות , בחרו ב"הגדרות כלליות" וסמנו את התיבה שלצד האפשרות "הפעלה מהירה בעזרת מקש הנעילה".

אפליקציות פקודות קוליות: הפעלה באמצעות מקש נעילה
4. שמיעת הודעות מסרונים ו-וואטסאפ ואפשרות הכתבת תגובה - מכירים את המצב הזה שבו אתם נוהגים ברכב ואז מקבלים הודעה בוואסאפ או מסרון רגיל, אך למרות הסקרנות אתם לא יכולים לקרוא אותה ולהגיב? בעזרת Bip It ניתן לפתור את המצב כך שתוכלו לשמוע את ההודעות בו ברגע שהן מתקבלות, ואפילו להגיב אליהן, מבלי שתצטרכו להוריד את הידיים מההגה או את העיניים מן הכביש. כל שאתם צריכים לעשות הוא לעקוב אחר ההוראות הבאת:
  • היכנסו אל הגדרות האפליקציה ובחרו באפשרות "מצב נהיגה".
אפליקציות פקודות קוליות: הגדרות מצב נהיגה
  • על מנת להגדיר את השמעתן האוטומטית של הודעות חדשות שמגיעות בעת מצב נהיגה, כמו גם את האפשרות להכתיב ולשלוח תגובה אליהן, בחרו ב"הודעות קוליות". על מנת לעשות את אותו הדבר בנוגע לוואטאספ, בחרו ב"הודעות ווטסאפ קוליות". 
אפליקציות פקודות קוליות: בחירת "הודעות קוליות" ו-"הודעות וואטסאפ קוליות"
  • במסך "הודעות קוליות" סמנו את האפשרויות "הקראת הודעות נכנסות" ו"מענה קולי להודעות טקסט" על מנת לאפשר פעולות אלו, ואילו במסך "הודעות וואטסאפ קוליות" תצטרכו לסמן את "הקראת הודעות וואטסאפ", "הקראת הודעות מקבוצת וואטסאפ" ו"מענה להודעות וואטסאפ בהודעת טקסט". 
 

סירי – Siri

אפליקציות פקודות קוליות: סירי באייפון

"סירי" של אפל היא מהישומיים הראשונים בעולם שתמכו בפקודות קוליות באופן מלא, ומבחינה זאת היא נחשבת לפורצת דרך, זאת גם מכיוון שהיא מכילה מערכת בינה מלאכותית הלומדת את העדפות המשתמש ומציעה תשובות בהתאם. החל משנת 2016 סירי תומכת גם בשפה העברית, כך שהרבה יותר קל ופשוט עבורנו לתקשר עימה ולהפעיל אותה, לכן כדאי לכם להכיר אותה מעט יותר בעזרת הטיפים הבאים.

טיפים לשימוש בסירי

1. הפעלת היישום - סירי מותקנת באופן אוטומטי על כל אחד ממכשירי האייפון מדגם 4S ומעלה, ובחלקם היא גם פועלת באופן אוטומטי, באמצעות לחיצה ארוכה על כפתור הבית. אם ברשותכם אייפון מהדגמים הרלוונטיים וסירי לא פועלת אצלכם באופן זה, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להיכנס אל הגדרות המכשיר שלכם, לבחור באפשרות "Siri", ולהעביר את המתג "Siri" למצב הפעלה.

אפליקציות פקודות קוליות: הפעלה ידנית של סירי
2. הפעלת סירי באמצעות פקודה קולית בלבד - כדי להפעיל את סירי מבלי לגעת בטלפון הנייד כלל, חזרו אל מסך הגדרות היישום והפעילו את האפשרות "היי Siri". המכשיר ייבקש מכם להגיד מספר פעמים את הצירוף "היי סירי" על מנת להכיר את צליל קולכם, ומיד לאחר מכן יאפשר לכם לגשת אל היישום בכל עת באמצעות אמירת צירוף זה בלבד. 
אפליקציות פקודות קוליות: הפעלת "היי סירי"

3. פעולות שתוכלו לבצע באמצעות סירי - מרגע זה ואילך תוכלו להפעיל את סירי ולשוחח עימה בכל עת שתחפצו, כמו גם לבצע דרכה פעולות רבות מאוד כדוגמת הבאות:

  • התקשרות – אמרו לסירי "התקשרי" ואת שם איש הקשר שאליו תרצו להתקשר. לאחר שתקלוט את השם, תבקש מכם סירי לאשר שאתם אכן רוצים להתקשר לאיש קשר זה – הגידו "כן" והשיחה תתבצע.
אפליקציות פקודות קוליות: התקשרות באמצעות סירי
  • הודעות SMS – הגידו לסירי "שלחי הודעה" ואת שם איש הקשר אליו תרצו לשלוח את ההודעה. לאחר מכן תבקש מכם סירי להכתיב לה את ההודעה שברצונכם לשלוח. אמרו את ההודעה בקול ברור ואשרו לסירי לשלוח אותה לאיש הקשר.
אפליקציות פקודות קוליות: שליחת סמס באמצעות סירי
  • הודעת וואטסאפ – נשלחת באותו אופן כמו הודעת סמס, אלא שעליכם להגיד תחילה "שלחי הודעת וואטסאפ" ואת שמו של איש הקשר אליו אתם רוצים לשלוח את ההודעה.
  • תזכורת – כדי להוסיף תזכורת, אמרו "תזכירי לי" ואז את הזמן שתרצו לכוון אליו את התזכורת, ולאחר מכן את מהותה – כך למשל: "תזכירי לי מחר ב-10:00 לשלוח מייל". 

מקור התמונות: iphonedigitalZivifl2005

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו