print header

9 האזורים המדהימים של יפן

 בניגוד לתפיסה הרווחת, רוב שטחי יפן לא עירוניים אלא דווקא מלאים בהרים ויערות, ורק חלק קטן ממדינת האיים הזו מתאים להקמת ערים, עיירות או אפילו כפרים. כתוצאה מכך, ערים גדולות כמו טוקיו, יוקוהמה ואוסקה מאוכלסות בצפיפות גדולה ושרוב 125 מיליון תושבי יפן חיים על קו החוף העצום שלה, שהוא השישי באורכו בעולם. למרות הריכוז הזה, במדינה שמלאה בפלאים מעשה ידי אדם וטבע, קשה לדעת איפה להתחיל כשמתכננים בה חופשה, אך היום אתם תעברו סיור ב-9 האזורים היפים שיש לה להציע, שיראו לכם בדיוק למה לצפות בה.
 
לחצו על התמונות על מנת לצפות בהן בגודל מלא
ולחצו על שמות המקומות בלועזית כדי לראות את מיקומם על גבי המפה

1. מחוז הוקאידו (Hokkaido)

האזורים היפים של יפן: שדה צבעוני בהוקאידו
האי הזה הוא השני בגודלו ביפן והוא הרבה פחות מאוכלס מחלקים אחרים בה. זהו חלומו של כל חובב טבע שבו תמצאו נופים שבהם לא נגעה יד אדם ושמהווים בית ל-6 פארקים לאומיים מדהימים. באי יש גבעות משתפלות, אגמים צלולים, עצי דובדבן שפורחים באביב, מעיינות חמים והרים גבוהים שמתנשאים מעל הכל. בחודשי הקיץ מומלץ לטייל בפארק הלאומי שיקוצו טויה (Shikotsu Toya), בעוד שבחורף אפשר לעשות סקי בניסקו (Nisekoובפורנו (Furano). 
 
ראוי לציין גם שהשטחים שמיושבים באזור מכילים ערים ועיירות שונות מאלו שתראו בשאר חלקי יפן – הן הוקמו במהלך 100 השנים האחרונות ולכן נחשבות למודרניות יותר. בירת האי היא סאפורו (Sapporo), ומומלץ מאוד לבקר בה בחורף, כשמתקיים בה פסטיבל שלג. 
האזורים היפים של יפן: נוף מטרופולוטין בהוקאידו

2. מחוז טוהוקו (Tohoku)

האזורים היפים של יפן: אגם בטוהוקו
האזור הזה מכסה את חלקו הצפון-מזרחי של האי הונשו, והוא ביתן של כמה מתצורות הנוף הייחודיות ביותר של יפן. פרט לנהרות, אגמים וקו חוף פראי, בטוהוקו תמצאו שלל אתרים היסטוריים ותרבותיים, ביניהם טירות, מקדשים, בתי סמוראים ומעיינות חמים. כמה המלצות הם בתי הסמוראים בקקונודטה (Kakunodate), המקדשים בהירייזומי (Hiraizumiוהטירה בהירוסקי (Hirosaki). בחודשי החורף רוב האזור מכוסה בשלג, אך עדיין יש מה לעשות שם; אפשר למשל ליהנות מסקי וממעיינות חמים באזור נארוקו (Naruko).
האזורים היפים של יפן: בקתה יפנית

3. מחוז קאנטו (Kanto)

האזורים היפים של יפן: גשר מעל נהר בקאנטו
אף על פי שטוקיו (Tokyo), המטרופולין הגדול ביותר בעולם, היא ללא ספק העיר שבגללה אנשים מבקרים במחוז קנטו, לאזור הזה יש לא מעט מה להציע פרט לעיר היפנית התוססת. העיר ניקו (Nikkoלדוגמה היא ביתם של מבני קבורה מפוארים ומרשימים ופארק לאומי שנקרא על שם העיר, בעוד שעיר המקדשים קמקורה (Kamakuraהיא אתר חובה לכל חובב תרבות. למי שרוצה ליהנות עוד יותר מטבע ורוגע, באזורים כמו הפארק הלאומי פוג'י-הקונה-איזו (Fuji-Hakone-Izuתמצאו מעיינות חמים, אגמים מדהימים ואת הנוף של הר פוג'י המוכר. בין שמדובר בטבע, היסטוריה או תרבות, בקאנטו יש הכל.
האזורים היפים של יפן: נוף טוקיו

4. מחוז צ'ובו (Chubu)

האזורים היפים של יפן: עיר במחוז צ'ובו עם הר פוג'י ברקע
האזור הזה מכסה את רוב שטחי האי הונשו, והוא ביתו של רכס ההרים הגדול ביותר במדינה – האלפים היפניים – שהר פוג'י נכלל בהם והוא אחד הסמלים המוכרים ביותר של יפן. בשל סיבה זו, מחוז צ'ובו נחשב למקום מושלם לכל מי שמחפש לעסוק בטיולי טבע בהרים, והוא גם בירת ספורט החורף של יפן, כשבערים נאגנו (Naganoויוזאווה (Yuzawaתמצאו שלל אתרי סקי.
 
באזור יש כמובן גם מעיינות חמים, ואפילו חובבי ההיסטוריה ימצאו מה לראות שם. העיר המקסימה שירקאווה-גו (Shirakawa-goהיא בעלת מבנים עתיקים שרק מחכים שתגלו אותם, וסביבה יש גם אתרי טבע מרשימים, כמו הר האקו (Hakuהקסום.
האזורים היפים של יפן: הר האקו

5. מחוז קנסאי (Kansai)

האזורים היפים של יפן: נהר במחוז קנסאי
זהו אזור מרתק לביקור משום שלפי עדויות רבות זהו המקום שבו החלה הציוויליזציה היפנית. כאן נמצאות שלושת ערי הבירה הקודמות של יפן, ופה תראו את המורשת התרבותית העשירה וארוכת השנים של העם היפני. זה מתבטא במקדשים וארמונות, אך גם ערים שמומלצות מאוד לביקור כמו אסוקה (Asuka), נארה (Naraוקיוטו (Kyoto). 
 
מראות ייחודיים באמת תוכלו לראות בהיקונה (Hikoneוהימג'י (Himeji), שם תמצאו טירות עתיקות, וכדאי גם להגיע למעיינות החמים של ארימה אונסן (Arima Onsen). בעוד שהמחוז מתהדר בערים שוקקות כמו אוסקה (Osakaוקובה (Kobe), יש בו גם לא מעט אתרי טבע יפהפיים, כמו אגם ביווה (Biwa), שהוא האגם הגדול ביותר במדינה, והר קויה (Koya).
האזורים היפים של יפן: אגם ביווה

6. מחוז צ'וגוקו (Chugoku)

האזורים היפים של יפן: הירושימה
זוהי הנקודה הדרום-מערבית של האי הונשו, והיא בעיקרה כפרית. אף על פי שתיירים רבים מתעלמים מהאזור הזה, הוא מתהדר בלא מעט טירות, גנים ומקדשים שכדאי לבקר, יחד עם אתרי טבע מופלאים. האטרקציה העיקרית היא העיר הירושימה (Hiroshima), שם תמצאו מוזיאון שהוקם לזכר הנספים בעקבות פצצת האטום שהוטלה עליה, וגם את פארק השלום (Peace Parkבו ניתן לטייל בנעימים. מקומות אחרים ששווה לבקר הם הערים ההיסטוריות האגי (Hagiוקורושיקי (Kurashiki).
 
כשזה נוגע לטבע, תצורות הנוף של צ'וגוקו מגוונות מאוד, ותוכלו לראות שם דיונות חול ואפילו מערות – הגדולות ביותר בכל יפן. בנוסף, הר דאיסן (Daisen), שנחשב ל"פוג'י של המזרח", מספק שלל מסלולים נפלאים לטיולים.
האזורים היפים של יפן: הר דאיסן

7. מחוז שיקוקו (Shikoku)

האזורים היפים של יפן: נחל בשיקוקו
מדרום לאי הונשו תמצאו את האי הקטן ביותר של יפן, שהוא אזור טבעי וכפרי שמתאים לכל מי שמחפש נופש שקט ורגוע. באזור יש 88 מקדשים שאליהם רבבות יפנים עולים ברגל, ויש בו גם ערים עם טירות שמומלץ לראות, כמו מרוגאמה (Marugame) ומאטסויאמה (Matsuyama). באזור הפנימי של האי יש הרבה הרים עם מסלולי טיול שונים, ואפשר אפילו לעשות באזור רפטינג בנהרות.
האזורים היפים של יפן: טירה במאטסויאמה

8. מחוז קיושו (Kyushu)

האזורים היפים של יפן: שיחים מעוצבים בצורת פנים במחוז קיושו
קיושו הוא האי המרכזי הדרומי ביותר מבין איי יפן (למעט איי מחוז אוקינאווה), ובעוד שרובו מורכב מהרים ועמקים, יש בו 2 ערים גדולות שכדאי לבקר בהן – פוקואוקה (Fukuokaוקיטקיושו (Kitakyushu– בהן תמצאו מוזיאונים, אתרים היסטוריים וארכיטקטורה מדהימה. אף על פי כן, אין ספק שהטבע הוא הסיבה להגיע לקיושו, כשתמצאו שם את הקלדרה הגדולה ביותר בעולם באזור הר הגעש אסו (Aso), תגלשו על הגלים במיאזקי (Miyazakiותטיילו בשרשרת האיים אמקוסה (Amakusa).
 
לצד כל אלה, כדאי מאוד גם להגיע לעיר שמושכת אליה הכי הרבה תיירים באזור – נגסאקי (Nagasaki), שהוחרבה במהלך מלחמת העולם השנייה בשל הטלת פצצת אטום על ידי ארה"ב. אתרים אחרים שכדאי להגיע אליהם הם עיירת המעיינות החמים בפו (Beppu), וקוממוטו (Kumamoto), בה תוכלו לסייר בטירה מדהימה.
האזורים היפים של יפן: טירה בקוממוטו

9. מחוז אוקינאווה (Okinawa)

האזורים היפים של יפן: צוקים מעל ים באוקינאווה
שרשרת האיים הזו, שנמתחת עד טאיוואן, נראית שונה מאוד משאר יפן, ולא רק מבחינה גיאוגרפית, זאת משום שהיא הייתה מקום מושבה של ממלכת ריוקיו עד שסופחה ליפן בשנת 1879. לכן התרבות והמנהגים שבמחוז הזה הם מעט שונים מאלו שבשאר יפן, אך רוב התיירים מגיעים לאזור בעיקר בשביל החופים המדהימים שבו. 
 
האקלים הסוב-טרופי יצר בהם שטחים טבעיים נהדרים, כשבחלק מהחופים אפשר לצלול ולראות שוניות אלמוגים ומגוון יצורים ימיים. תוכלו כמובן ליהנות בחופים האלה גם מספורט ימי על כל צורותיו, לרבות גלישה, הפלגה או אפילו דיג.
האזורים היפים של יפן: מזח טבעי בים באוקינאווה
מקור התמונות: Benny AngBritt-Marie Sohlström, Kimon Berlin (1) (2), YU-JEN SHIHDerrick BrutelRay KimShuji AbeK嘛Trevor Dobsoncamdrccotaro70sseanRoger LeeJason
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.