print header

10 אטרקציות מומלצות בעיר בורדו

 חובבי היין שביניכם ודאי מכירים את העיר שרבים כבר הכתירו כבירת היין העולמית – בורדו, וכנראה שאין צורך לספר לכם שביקור בה הוא חוויה  של ריחות, טעמים והכרת יינות מהוללים שניתן למצוא רק בעיר המפורסמת הזו, שבדרום מערב צרפת. אך כדאי לכם לדעת שמלבד שלל מוקדי העניין הקשורים למשקה שכה מזוהה עימה, בורדו מציעה לכל מי שיזכה לבקר בה עוד שלל אטרקציות מרהיבות, שמתאימות לכל מי מכם שמגדיר את עצמו שוחר תרבות, אמנות והיסטוריה, כך שממש לא כדאי לכם לפספס ביקור בה גם אם אינכם נמנים עם חסידי היין האדוקים. לפניכם 10 מהאטרקציות המובילות ביותר בבורדו שמומלץ שלא להחמיץ.

1. פלאס דה לה בורס (Place de la Bourse)

אטרקציות בבורדו: פלאס דה לה בורס

כמו כל עיר אירופאית שמכבדת את עצמה, גם בבורדו ישנה כיכר מרכזית אליה מתקבצים כולם – וזוהי פלאס דה לה בורס, ששום טיול לעיר לא שלם בלי ביקור בה. הכיכר הזו, שהוקמה על גדות נהר הגארון במהלך שנות ה-20 של המאה ה-18, בהוראת המלך לואי החמישה-עשר, מסמנת את התרחבותה של בורדו אל מעבר לגבולות העיר העתיקה שלה. הכיכר רחבת הידיים מוקפת בניינים מרשימים המהווים דוגמה חיה לאדריכלות צרפתית קלאסית, ובמרכזה עומדת "מראת מים" – מעין בריכה ובה שכבת מים דקה, שבה משתקפת הכיכר בצורה נפלאה. ב-2007 הוכרה הכיכר והאזור ההיסטורי הסובב אותה כאתר מורשת עולמית על ידי ארגון אונסק"ו.  

אטרקציות בבורדו: פלאס דה לה בורס בלילה

2. מוזיאון עיר היין (La Cité Du Vin)

אטרקציות בבורדו: מוזיאון עיר היין בבורדו

זאת כמובן ה-אטרקציה לחובבי היין שביניכם, שמתאימה לכם כמו כפפה ליד, ותוכלו לבלות במוזיאון שעות רבות ולהשביע את סקרנותכם בכל מה שקשור למשקה העתיק והאהוב הזה. מוזיאון "עיר היין" נפתח בבורדו ב-2011 בעלות של לא פחות מ-63 מיליון אירו, והוא מספק חוויה שאין כדוגמתה, ולא רק בזכות העיצוב החיצוני הייחודי והבולט שלו. במוזיאון המתקדם הזה תוכלו ללמוד כל מה שתרצו על ההיסטוריה של היין והיכן מפיקים אותו ברחבי העולם; יש כאן חומר תיעודי אור-קולי באורך כולל של 12 שעות, כך שאם אתם מבינים אמיתיים ביין תוכלו להעביר כאן יום שלם, אך גם אינכם כאלו - ביקור קצר במקום עדיין יכולה להיות חוויה מומלצת כאשר אתם בבורדו.

אטרקציות בבורדו: מוזיאון עיר ההין

3. בזיליקת סנט מיכאל (Basilique Saint-Michel)

אטרקציות בבורדו: בזיליקת סנט מיכאל

האדמה בבורדו טובה אולי לגידול ענבים מהם ניתן להפיק יין נפלא, אך מסתבר שהיא פחות מתאימה להחזקת מבנים כבדים במיוחד – ולכן את מגדל הפעמון בן ה-37 קומות של קתדרלת סנט מיכאל בנו במהלך המאה ה-15 בנפרד ממבנה הכנסייה עצמו, על מנת לא להכביד יתר על המידה על הקרקע. כיום ידוע המגדל המיוחד הזה, שגובהו 114 מטר, בתור "החץ", ואם תגיעו לכאן ותאזרו אומץ לטפס את כל 230 המדרגות שלו ברגל עד לראשו – תוכלו לקבל תצפית פנורמית חד פעמית על בורדו כולה. שימו לב כי המגדל פתוח למבקרים בין החודשים אפריל לאוקטובר. 

אטרקציות בבורדו: בזיליקת סנט מיכאל בחשכה

4. התיאטרון הגדול של בורדו (Grand Théâtre de Bordeaux)

אטרקציות בבורדו: התיאטרון הגדול של בורדו בלילה

אפילו אם אין לכם כרטיס לאיזשהו מופע או הצגה בתיאטרון הגדול של בורדו, אל תפספסו את ההגעה לאזור כיכר הקומדיה (Place de la Comédie) שבה יושב המבנה המונומנטאלי הזה, במקום שבו בעבר הרחוק היה ממוקם הפורום הרומאי של העיר. כדאי מאוד להגיע לכאן לעת ערב, אז התאורה סביב המבנה יוצרת מראה מיוחד, ו-12 פסלי האלים הממוקמים במרפסת התיאטרון מוארים באור יקרות. אם הזדמן לכם גם להיכנס אל התיאטרון המרשים – תוכלו להתרשם כאו מהעיטורים בגווני כחול וזהב, צבעיו של בית המלוכה הצרפתי. אם אתם באמת רוצים לחוות את המקום עד סופו הזמינו כרטיסים לאחד ממופעיה המרהיבים של האופרה הלאומית של בורדו, בה משתתפים 110 נגנים, 37 זמרי מקהלה ו-38 רקדנים.

אטרקציות בבורדו: התיאטרון הגדול של בורדו לפנות ערב

5. מדרחוב סנט קתרין (Rue Sainte-Catherine)

אטרקציות בבורדו: מדרחוב סנט קתרין

לא פחות מ-1.2 קילומטרים של חנויות מכל הסוגים והמינים יש במדרחוב סנט קתרין, מרכז הקניות העיקרי של בורדו ואחד מרחובות הקניות הארוכים באירופה. סנט קתרין הומה פעילות במשך כל היום, כך שאם אתם מחפשים קצת שלווה ושקט, ודאי לא תמצאו אותם כאן, אבל מצד שני - זה בהחלט המקום לראות בו אנשים ולערוך בו קניות. אם בין לבין תרצו לנוח ולתת מרגוע לרגליכם, תוכלו לעשות זאת באחד מבתי הקפה הרבים שפזורים לכל אורך הרחוב ומאפשרים לכם לצפות על העוברים ושבים תוך כדי לגימת משקה מרענן.

אטרקציות בבורדו: מדרחוב סנט קתרין

6. פארק ג'ארדין פבליק (Jardin Public)

אטרקציות בבורדו: פארק ג'ארדין פבליק

אם לאחר סיבוב הקניות במדרחוב סנט קתרין ההומה אתם צריכים קצת מנוחה ורגיעה לנפש, שימו פעמיכם לפארק גא'רדין – ללא ספק הריאה הירוקה היפה והנעימה ביותר בבורדו. המקום השלו הזה נחנך בשנת 1746, ונבנה על אדמתם של כרמים שלא היו שימושיים עוד; הוא מעוצב בסגנון האנגלי האהוב, וכולל מדשאות גדולות, עצים היסטוריים, פסלים ומזרקות הפרושים ברחביו, וגשרים קטנים מברזל יצוק החוצים את האגם המתפתל בו.

אטרקציות בבורדו: פארק ג'אדין פבליק

7. מוזיאון האקיטן (Musee d'Aquitaine)

אטרקציות בבורדו: דגם של ספינה עתיקה במוזיאון האקיטן

מוזיאון האקיטן לקח על עצמו את המשימה הקשה של חשיפת ההיסטוריה בת מאות השנים של חבל הארץ אקיטן, שבו יושבת בורדו, והוא עושה זאת בצורה מעוררת כבוד ומרשימה במיוחד. מדובר באחד המוזיאונים הגדולים מסוגם מחוץ לפריז, ובין חללי הגלריות רחבי הידיים שבו תמצאו אינספור מוצגים היסטוריים מרתקים עד מאוד, המספרים את סיפורו של חבל אקיטן מהתקופה הפרה היסטורית ועד ימינו. מבין המוצגים היותר מפורסמים שתוכלו לראות במוזיאון הזה ניתן לציין את ונוס מלוסל, תבליט פרהיסטורי של אישה המתוארך לכ-25,000 שנים לפני זמננו, מטבעות זהב גאלים מהמאה ה-2 לפני הספירה ופסל של הגיבור היווני הרקולס מהמאה ה-3.

אטרקציות בבורדו: עתיקות אבן במוזיאון האקיטן

8. הפעמון הגדול של בורדו (Grosse Cloche de Bordeaux)

אטרקציות בבורדו: הפעמון הגדול של בורדו

הפעמון הגדול של בורדו הוא אחד מהשרידים השלמים היחידים שנותרו מהעיר העתיקה של בורדו בימי הביניים, ומדובר במבנה אייקוני שאף מופיע בסמלה של העיר. המגדל שלראשו מוצב הפעמון נבנה במאה ה-13 על חורבותיו של שער העיר הישן, אך הפעמון אדיר המימדים שעל שמו הוא נקרא, וכן השעון המעוצב שמתחתיו, הוצבו במרכזו רק במאה ה-15. בגלל משקלו הרב של הפעמון – 7,800 ק"ג ליתר דיוק - נוהגים לצלצל בו לא יותר מ-6 פעמים בשנה, למשל בכל 11 בנובמבר בשעה 11:00 – לציון המועד המדויק של סיום מלחמת העולם השנייה.

אטרקציות בבורדו: הפעמון הגדול של בורדו

9. כיכר קווינקונס (Esplanade des Quinconces)

אטרקציות בבורדו: כיכר קווינקונס

כשאתם מטיילים בבורדו, אל תפספסו את אחת הכיכרות הגדולות באירופה – כיכר הקווינקונס שבלב בורדו, השוכנת במרחק כמה רחובות בלבד מן התיאטרון הגדול של העיר. הכיכר הזו מארחת בתחומה הרבה מאוד אירועים עירוניים רבי משתתפים, ואם יתמזל מזלכם, אולי בעת שהותכם בעיר יתקיים כאן אירוע שכזה. אך גם אם לא – שווה לכם לבקר כאן, אפילו אם זה רק כדי להתרשם מעוצמתו וגודלו של המרחב ומהמזרקה המונומנטאלית שבמרכז הכיכר, המוקדשת לכמה מגיבורי המהפכה הצרפתית שהגיעו מן העיר.

אטרקציות בבורדו: מזרקה בכיכר קווינקונס

10. גשר פונט דה פייר (Pont de Pierre)

אטרקציות בבורדו: גשר פונט דה פייר בשעות ערב

עוד אחת מנקודות העניין בבורדו שאי אפשר להתעלם מהן היא גשר פונט דה פייר, שמשמעות שמו היא "גשר האבן" והוא חוצה את נהר הגארון שעל גדותיו יושבת העיר. הגשר נבנה במהלך המאה ה-19 בהוראתו של נפוליאון בונפרטה, ו-17 הקשתות שהוא כולל מסמלות את 17 האותיות בשמו של המנהיג הצרפתי הנערץ, כשגם העיטורי המדליון העגולים במרכזו של כל חלק מהגשר מוקדשים לו. הליכה רוגעת על פונט דה פייר בשעות בין ערביים והתבוננות בנופים היפים של בורדו המשתקפים ממנו היא חוויה מומלצת, נעימה ורומנטית.

אטרקציות בבורדו: גשר פונט דה פייר בחשכה

מקור התמונות: www.twin-loc.fr (1)(2), Maarten SeppPlineNguyenhuuthanhM.StrīķisSteven LekFabien.lotteAlain MullerMarc RyckaertChristophe.Finot, , Christophe GimenezJean-Christophe BENOISTGodeNehlerB.ZsoltGodeNehlerPhillip MaiwaldXellery

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.