maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

מדריך לשימוש באפליקציית CamScanner

 צריך להודות בעובדה הזו: מכונות סריקה ופקס, שבעזרתן נהגנו לסרוק טפסים ומסמכים שונים ולשלוח אותם, הם עולם הולך ונעלם; בבתים פרטיים כבר כמעט ולא רואים אותן, וגם ביותר ויותר משרדים הן כבר לא חלק מהנוף. אז מה יעשה מי מכם שהתרגל לסרוק ולפקסס את שלל טפסיו ומסמכיו? בדיוק בשביל זה יש לנו את האמצעים הדיגיטליים החדישים שמחליפים את המכונות הנעלמות, ובמקרה הזה מי שבאה לעזרתנו היא אפליקציית CamScanner הקלה והפשוטה, שתאפשר לכם לסרוק את המסמכים שלכם באמצעות מצלמת הטלפון החכם שלכם, לעמד אותם בצורה מתאימה ולאחר מכן לשלוח אותם להיכן שאתם צריכים באמצעות הדואר האלקטרוני או אפילו דרך הוואטסאפ. אז כיצד זה עובד? הכנו לכם כאן מדריך שימוש קצר לאפליקציה בעלת התועלת הרבה הזו.

אפליקציית CamScanner: שליחת דואר דרך הטלפון הנייד

כדי להתחיל להשתמש באפליקציה הזו בטלפון הנייד שלכם, ראשית כל עליכם להוריד אותה מחנות האפליקציות:

לחצו כאן להורדת האפליקציה לאייפון

לחצו כאן להורדת האפליקציה לאנדרואיד

לאחר שהורדתם את האפליקציה פתחו אותה ותנו לה אישור גישה אל המצלמה שלכם. כדי להתחיל בצילום וסריקת מסמך חדש לחצו על כפתור המצלמה הירוק אייקון מצלמה שבחלק התחתון של המסך.

כך תסרקו מסמך חדש באמצעות האפליקציה

כעת ישנן שתי אפשרויות העומדות בפניכם: לצלם מסמך בעל עמוד אחד בודד או לצלם מסמך בעל כמה עמודים ולאגד אותם ביחד; נסביר כעת איך לעשות כל אחת מן הפעולות הללו.

אם ברצונכם לצלם מסמך בעל עמוד בודד לחצו כאן

אם ברצונכם לצלם מסמך בעל מספר עמודים לחצו כאן

 

 

צילום מסמך בעל עמוד בודד

1. אם אתם משתמשים בטלפון עם מערכת הפעלה אנדרואיד, ודאו כי בסרגל האפשרויות הממוקם מעל כפתור המצלמה האפשרות המסומנת היא צילום מסמכים (Docs) ואז לחצו על אייקון העמוד הבודד (שני מימין לכפתור המצלמה). אם אתם עובדים עם אייפון, פשוט בחרו במצב single בסרגל האפשרויות הנגלל, הנמצא מעט מעל לכפתור המצלמה.

אפליקציית CamScanner: מצב צילום עמוד בודד2. הציבו כעת את העמוד שברצונכם לצלם תחת המצלמה של הטלפון הנייד שלכם. מומלץ לעשות זאת כשהדף מיושר ונמצא על פני משטח חלק כדי שתוכלו לצלמו בקלות. לחצו על כפתור המצלמה כדי לבצע את הצילום.
3. התמונה שהתקבלה תעלה בפניכם כשמסגרת ירוקה מופיעה סביב המסמך המצולם – הזיזו באמצעות אצבעותיכם את המסגרת הזו על מנת לסמן במדויק את הטופס, כך שרק העמוד שאתם רוצים לסרוק ולשלוח יופיע בתמונה, ולא הרקע או אביזרים אחרים שהיו בסביבה. כשאתם מסיימים את העמדת המסגור הנכון והמתאים סביב הטופס, לחצו על כפתור ה-V שבקצה הימני של סרגל הכלים התחתון.
אפליקציית CamScanner: עימוד הטופס המצולם4. תמונת הטופס שצילמתם תתיישר ותועמד כדף סרוק באופן אוטומטי על ידי האפליקציה. באמצעות סרגל הפילטרים המופיע בתחתית התמונה כעת תוכלו לבחור את הגוון המדויק שאתם רוצים שבו המסמך יופיע (אפור, לבן, כהה או צבעוני). כמו כן תוכלו להגדיר את הבהירות והניגודיות של התמונה שהתקבלה, באמצעות לחיצה על אייקון ההגדרות.
אפליקציית CamScanner: עיצוב הטופס הסרוק5. בנוסף תוכלו לתת למסמך שצילמתם שם קובץ ברור ומובן, על ידי לחיצה על כותרת הצילום המופיעה בחלק העליון של המסך. בחלונית הנפתחת בפניכם הקלידו את השם שברצונכם להעניק למסמך הסרוק, ולחצו על OK (בשימוש באנדרואיד) או על Done (בשימוש באייפון).
אפליקציית CamScanner: החלפת שם הקובץ הסרוק6. לסיום התהליך ושמירת הטופס המצולם, המעומד והמעוצב בהתאם, לחצו על כפתור ה-V שבחלק הימני התחתון של המסך.
 
 

צילום מסמך בעל מספר עמודים

1. ודאו כי בסרגל האפשרויות, הממוקם מעל כפתור המצלמה, האפשרות המסומנת היא צילום מסמכים (Docs), ואז לחצו על אייקון מקבץ העמודים (ראשון מימין לכפתור המצלמה). אם אתם משתמשים באייפון בחרו באפשרות batch בסרגל האפשרויות הנגלל, הנמצא מעט מעל לכפתור המצלמה.

אפליקציית CamScanner: בחירת מצב צילום טופס בעל מספר עמודים, באייפון ובאנדרואיד2. מקמו את העמוד הראשון תחת מצלמת הטלפון שלכם, כשהוא מיושר ועל גבי משטח משטח חלק, וצלמו אותו באמצעות לחיצה על כפתור המצלמה. כעת המשיכו וצלמו באותה הדרך את שאר העמודים בזה אחר זה.
3. עם סיום צילום כל העמודים שבמסמך שלכם, לחצו על כפתור ה-V. כעת תועברו לעמוד שבו יוצגו בזה אחר זה תמונות כל העמודים שצילמתם; לחצו על תמונתו של כל עמוד על מנת להיכנס אל מצב העריכה שלו, שם תוכלו לעמד ולעצב אותו כראוי כך שיראה כמסמך סרוק.
4. בעמוד עריכת התמונה שייפתח בפניכם, לחצו על האייקון אפליקציית CamScanner: אייקון מצב עריכה (אם אתם משתמשים בטלפון אנדרואיד) או על כפתור Re-edit (אם אתם משתמשים באייפון) שבסרגל העליון, כדי לעבור לאפשרות עימוד התמונה.

כך תשלחו את הטופס שסרקתם

בין אם סרקתם ועימדתם מסמך בן עמוד אחד ובין עם כזה בעל מספר עמודים, כעת הגיע הזמן לשלוח אותו ליעדו. כדי לעשות זאת פעלו כך:
1. היכנסו אל עמוד המסמך הסרוק שברצונכם להעביר, ולחצו על האייקון אפליקציית CamScanner: אייקון שיתוף אנדרואיד  שבסרגל העליון (אם אתם משתמשים באנדרואיד) או על האייקון אפליקציית CamScanner: אייקון שיתוף באייפון שבסרגל התחתון, אם אתם משתמשים באייפון.
2. כעת תתבקשו לבחור באיזה תצורה לשלוח את הטופס: כמסמך PDF (PDF File), כתמונה (Image).
3. לאחר שהחלטתם על תצורת המסמך, כעת תוכלו לבחור באיזה אופן להעבירו הלאה. תוכלו לעשות זאת בעזרת הדואר האלקטרוני שלכם, הוואטסאפ או כל אפליקציה אחרת המותקנת על הטלפון החכם שלכם ובעזרתה ניתן להעביר קבצים.  
אפליקציית CamScanner: העברת הטופס הסרוק
כעת, מכשאתם מכירים את צורת השימוש הבסיסית באפליקציה המועילה הזו, תוכלו לסרוק ולהעביר דרכה את כל המסמכים, הטפסים והעמודים שאתם צריכים לשלוח מבלי להשתמש בפקס, סורק ושאר מכונות שכבר פחות ופחות ניתן למצוא. אנחנו ממליצים לכם להכיר את אפליקציית CamScanner גם לחבריכם, באמצעות שיתוף המדריך הזה עימם, כדי להקל על חייהם ולעזור גם להם לעבור לעולם שליחת המסמכים הדיגיטלי. 

עדכון נכון לחודש אוגוסט 2019: אפליקציית CamScanner הורדה באופן זמני מחנויות האפליקציות עקב בעיות אבטחה שונות שהתגלו בה. 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו