print header

מדריך: מה זה אינסטגרם Reels ואיך משתמשים בו

 את אינסטגרם כנראה שכבר הספקתם להכיר, וגם אם אתם לא משתמשים בה לבטח שמעתם את שמה. זוהי אחת מהרשתות החברתיות הגדולות בעולם ואם פעם היא נחשבה לזירת פעילות של צעירים, בשנים האחרונות היא הלכה והתרחבה, וניתן למצוא בה מכל חלקי האוכלוסיות ומכל הגילים - גם אנחנו שם! עד התקופה האחרונה האפשרויות הפופולריות והמוכרות ביותר באפליקציה הזו היו פרסום תמונות רגילות כחלק מ"קיר החדשות" (הפיד) ופרסום סיפורים (סטוריז) – תמונות וסרטונים שמוצגים בחלק מיוחד ונעלמים לאחר 24 שעות. אך במהלך שנת 2020 חשפה אינסטגרם אפשרות חדשה ומעניינת שצברה תאוצה במהירות גדולה, אז כדאי שגם אתם תכירו אותה. קוראים לאפשרות הזו Reels, והגיע הזמן שתלמדו כיצד להשתמש בה.

 מה זה אינסטגרם רילס (Reels)?

אם כבר יצא לכם להתוודע לאפליקציית הרשת החברתית טיק-טוק אתם וודאי יודעים שהיא מבוססת על סרטונים קצרצרים ומשעשעים שמעלים ועורכים המשתמשים שלה, ובמסגרתם הם לרוב רוקדים, עושים ליפסינק או מזמרים. כדי לא להישאר מאחור בעניין הזה, אינסטגרם יצרה את רילס; זוהי למעשה פלטפורמה עבור המשתמשים שלה ליצירת סרטונים קצרצרים של 15-30 שניות לכל היותר, בעלת אפשרויות עריכה שונות שמאפשרות להוסיף להם מוזיקה ואפקטים שונים ומגניבים. ניתן לשתף את סרטוני ה-Reels עם החברים והעוקבים שלכם דרך כל הערוצים הקיימים באינסטגרם: בפיד, בפרופיל הפרטי שלכם, בסטוריז או אפילו דרך לשונית חדשה ומיוחדת המוקדשת כולה  לסרטוני Reels.

אינסטגרם Reels: מסך אינסטגרם

מה ההבדל בין Reels לסטורי?

לאלו מכם השואלים כעת: אז מה בעצם ההבדל בין Reels לבין הסטוריז, שאתם אולי כבר מכירים ויצא לכם לראות – נשיב שיש כמה מאפיינים שמבדילים בין שתי האפשרויות האלו:

 • פורמט – ב-Reels ניתן לייצור ולשתף רק תכני וידאו, בעוד שבסטורי אפשר לחלוק גם סרטונים וגם תמונות רגילות או אפילו רק כיתובים.
 • כתוביות – בעוד שב-Reels תוכלו להוסיף לסרטון שלכם כתוביות כאוות נפשכם, בסטורי לא ניתן להוסיף.
 • האשטגים (תגי הקבצה) – ב-Reels ניתן להוסיף לכל סרטון עד 30 האשטגים בסך הכל, כשבסטורי זה מוגבל לעד 10 בלבד.
 • אורך חיים – שלא כמו הסטוריז, שנעלמים כאמור לאחר 24 שעות, לסרטוני ה-Reels אין "תאריך תפוגה".
 • תגובות – בעוד שבסטוריז תגובות של אחרים לתוכן שהעלתם יכולות להגיע אליכם רק דרך ההודעות הפרטיות, ב-Reels הצופים בסרטון שלכם יכולים להגיב לו בפומבי.

איך לייצר סרטון Reels בעצמכם?

אז הבנתם מה היא בעצם האפשרות ש-Reels מציעה לכם ואתם רוצים להתחיל להשתמש בה כדי לייצר סרטונים שחברים שלכם יראו. איך עושים את זה? תחילה היכנסו לפרופיל שלכם באינסטגרם ולחצו על אחד מכפתורי הפלוס (יצירת תוכן חדש) המופיעים בסרגל התחתון של העמוד או בחלק העליון, בסמוך לשם המשתמש שלכם וכפתור התפריט.

אינסטגרם Reels: לחיצה על כפתור יצירת תוכן בפרופיל האינסטגרם
כאשר תועברו למסך יצירת התוכן שלכם, גללו את הסרגל התחתון לאפשרות Reels, ומסך יצירת ה-Reel יופיע בפניכם.
אינסטגרם Reels: בחירה באפשרות יצירת Reels

אחרי שהגעתם למסך יצירת ה-reel שלכם, הפותח את פונקציית המצלמה בטלפון, תפגשו בצידו הימני של המסך תפריט המכיל שורה ארוכה של אפשרויות עריכה שתוכלו לעבוד איתן במהלך יצירת הסרטון.

אינסטגרם Reels: תפריט האפשרויות לעריכה במסך יצירת Reels
נסביר קצת על אפשרויות העריכה העיקריות שמחכות לכם כאן:
 • אורך (Length) – בלחיצה על אפשרות זאת תוכלו לקבוע מראש מה יהיה אורך הסרטון שלכם – 15 או 30 שניות (בחשבונות המוגדרים עסקיים ניתן גם לייצר Reels של 60 שניות).
 • קול (Audio) – כאן תוכלו לבחור את השמע שילווה את הסרטון שלכם וישמע ברקע במקום ההקלטה שלכם. יש פה מגוון רחב מאוד של שירים בעברית ובאנגלית שתוכלו לחפש באמצעות כתיבת שמם בחלונית החיפוש (Search) ולהוסיף לווידאו שלכם. בעזרת הכלי הזה תוכלו אף לקבוע איזה קטע מתוך השיר שבחרתם ייכנס אל הסרטון שלכם וישמש כרקע.
אינסטגרם Reels: בחירת שיר רקע
 • אפקטים (Effects) – כאן מופיעים כל האפקטים החזותיים המגוונים שתוכלו להוסיף לווידאו ה-Reels שלכם – משלל פילטרים שישנו את צבעי הפנים שלכם ועד לרכיבים של מציאות רבודה שיצטרפו לסרטון, כמו פרפרים שחגים סביבכם, נצנצים, נמשים על הפנים ועוד. דפדפו בין  הלשוניות השונות שהכלי הזה מציע, שימו לב כיצד האפקטים השונים משפיעים על המראה והתמונה שלכם, ובחרו בזה המועדף עליכם אם תרצו לשלב אפקט בסרטון שלכם.
אינסטגרם Reels: מסך הוספת אפקטים ל-Reels
 • מהירות (Speed)– קביעת מהירות ההקלטה והשמע של הסרטון; ניתן לבחור בין מהירות מואטת (X3. אוX 5.) רגילה (X1) או מוגברת פי 2 או 3 (X2 או X3).
 • מסך ירוק (Green Screen) – עוד אפשרות מגניבה שמתחבאת כאן היא להוסיף לסרטון רקע משלכם, שישמש כמעין "מסך ירוק" במהלך ההקלטה. מה שאתם צריכים לעשות לשם כך הוא ללחוץ על הריבוע הקטן שבצד שמאל-תחתון של המסך – דבר שיוביל אתכם לגלריית התמונות של הטלפון שלכם. סמנו שם את האפשרות שמופיעה מצד ימין למעלה במסך Green Screen ואז בחרו מבין התמונות שבגלריית הטלפון את זה שתשמש כמסך הירוק שלכם.  
אינסטגרם Reels: יצירת מסך ירוק ל-reel שלכםברגע שהכל מוכן מבחינתכם ואתם רוצים להתחיל להקליט וייצר את הוידאו, לחצו על לחצן המצלמה העגול שבמרכז המסך ומצלמת ההקלטה תתחיל לרוץ למשך הזמן שהגדרתם לסרטון (15-30 שניות).
סיימתם להקליט את ה-Reels שלכם – מה עכשיו?
רגע לפני פרסום הסרטון שלכם לעולם ולחברים,  כדאי שתלחצו על כפתור ה-Preview שיופיע על המסך עם סיום הצילום; כאן תוכלו לצפות בהקלטה שלכם ולערוך אותה עם כל שאר הכלים והאפשרויות שאינסטגרם מציעה, המוצגים בסרגל העליון שמופיע על המסך. כך למשל תוכלו להוסיף כתוביות שונות וסטיקרים על גבי הסרטון, לשרבט עליו קווים וציורים כאוות נפשכם, לשדרג אותו בעוד אפקטים, להוסיף קריינות משלכם שתבוא על רקע השיר שבחרתם ללוות את הסרטון, ועוד שלל אפשרויות נוספות לעריכה שיופיעו בפניכם.
אינסטגרם Reels:
אינסטגרם Reels: סרגל אפשרויות עריכה להקלטת Reels
אחרי שסיימתם את הכל והסרטון הערוך והמוכן שלכם, לחצו על Next וסוף כל סוף תהיו מוכנים להעלות את ה-Reels שלכם לאוויר. הוסיפו תיאור, אם תרצו, בחלק שבו כתוב "Write Caption" ותוכלו גם לתייג את האנשים שמופיעים יחד לצדכם בסרטון או כאלו שתרצו שיראו אותו, באמצעות לחיצה על "Tag People". בסיום ואחרי שהכל מוכן – לחצו על כפתור ה-Share והוציאו את ה-Reels הראשון שלכם לאור זרקורי האינסטגרם. אם תרצו שהוא לא יופיע על הקיר בפרופיל שלכם, אלא דווקא בסטורי שלכם (כך שייעלם אחרי 24 שעות בלבד) לחצו על האפשרות Stories ופרסמו אותו שם.   
אינסטגרם Reels: מסך פרסום סרטון Reels

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.