print header

מדריך שימוש בסיסי ופשוט לאפליקציית אינסטגרם

 אומרים שתמונה אחת שווה אלף מילים, לכן ככל הנראה אין דרך טובה יותר לתקשר עם העולם מאשר עם תמונות, במיוחד בעידן הטלפונים החכמים שבו אנו חיים. לשם כך כדאי לדעת שהאפליקציה החינמית אינסטגרם היא אחד מהכלים המומלצים ביותר לשיתוף תמונות וסרטונים, והיא אחד מה"מקומות" שהכי כדאי להיות בהם בעולם הווירטואלי. בעזרת אינסטגרם אפשר לקבל עדכונים שוטפים מאנשים מרתקים, להתחבר לקבוצות עם תחומי עניין דומים לשלכם ולקבל הצצה לחיי היומיום של מפורסמים מהארץ והעולם. תקבלו מהם השראה למתכונים, יצירות מלאכה, טיולים ועוד, וגם תוכלו לשתף עם העולם את החיים שלכם ואת כל החוויות הקטנות והגדולות שמרכיבים אותם. אז איך בדיוק משתמשים באינסטגרם ואילו אפשרויות יש בה שעשויות להפתיע אפילו "אינסטגרמרים" וותיקים? בעזרת המדריך הבא תקבלו את התשובות לשאלות המסקרנות האלה...
 
מדריך שימוש בסיסי באינסטגרם: לוגו

פעולות בסיסיות עם פוסט באינסטגרם

השימוש באינסטגרם דומה מאוד לאופן ההתנהלות ברשתות חברתיות אחרות כמו פייסבוק או טוויטר: משתמשים יכולים לבחור לעקוב אחרי אנשים מסוימים ולראות את התכנים שהם מפרסמים, וגם לפרסם סרטונים ותמונות בעצמם שאותם יוכלו לראות כל האנשים שעוקבים אחריהם. אחרי שהורדתם והתקנתם את האפליקציה בעזרת הקישורים הבאים לאייפון ולאנדרואיד, תקבלו רשימת הצעות של חשבונות משתמש באינסטגרם שאחריהם מומלץ לכם לעקוב.
 
הפוסטים של המשתמשים שאחריהם תעקבו יופיעו בדף הבית שלכם, אליו ניתן להגיע כמעט מכל מקום בעזרת סמל הבית שבחלק התחתון של המסך. ניתן "לאהוב" את הפוסטים, לכתוב תגובה עבורם ולשתף אותם באמצעות הלחצנים שמסומנים באדום בתמונה הבאה. שימו לב שיש פוסטים שכוללים כמה תמונות והם יוצגו יחד עם הסימון במסגרת הירוקה, שמעיד על כך שניתן לגרור את האצבע שלכם לרוחב הפוסט ולעבור לתמונות הבאות שבו.
 
מדריך שימוש בסיסי באינסטגרם: פוסט באינסטגרם

ניהול פוסטים שמורים

סמל חשוב נוסף שיופיעו לצד הפוסטים הוא הסימנייה הקטנה שמוקפת במסגרת בצבע תכלת. לחיצה על הסמל תעזור לכם להגיע לתמונה שאהבתם בקלות אפילו אם עבר זמן רב מאז פרסומה, וזאת באמצעות תיקיות הפוסטים השמורים שלכם. כדי להגיע אליה, עליכם ללחוץ על סמל הדמות שבחלק התחתון של האפליקציה וכך להגיע לעמוד הפרופיל שלכם, בו יש ללחוץ על שלושת הפסים שבפינה העליונה (מסומן במסגרת) ואז ללחוץ על "שמורים" ליד סימן הסימנייה.
מדריך שימוש בסיסי באינסטגרם: תפריט באינסטגרם
בעמוד שאליו תגיעו תוכלו לראות את כל הפוסטים השמורים שלכם וליצור תיקיות שונות עבורן שיעזרו לכם לשמור על סדר. תוכלו ליצור תיקיות לתמונות של בני משפחה, לתמונות של מקומות יפים, לרעיונות עיצוב שונים ועוד. אם תרצו להסיר פוסט מהאוספים שלכם, פשוט לחצו עליו ואז לחצו פעם נוספת על סימן הסימנייה ובחרו האם להסיר אותו מהאוסף המסוים שבו הוא שמור או לבטל את שמירתו באופן מוחלט.
מדריך שימוש בסיסי באינסטגרם: תכנים שמורים

פרסום תמונות וסרטונים באינסטגרם

באותה השורה שבה ממוקמים סמלי הבית והפרופיל ממוקם ריבוע קטן עם + במרכזו, שבעזרתו ניתן לפרסם תמונות וסרטונים. לחיצה עליו תעביר אתכם למסך הבא שבו תוכלו לבחור האם לצלם תמונה או סרטון, או לפרסם משהו שכבר שמור בגלריה של הטלפון שלכם. הסמל שמסומן במסגרת אדומה יאפשר לכם לעבור בין צילום בעזרת המצלמה הקדמית והאחורית.
מדריך שימוש בסיסי באינסטגרם: צילום תמונה
לאחר צילום התמונה או הסרטון תועברו לעמוד העריכה שמאפשר לכם לבצע מגוון שינויים ושדרוגים, כמו למשל לבחור פילטר (מסנן) לתמונה שמשנה את הבהירות ועוצמת הצבעים, או לערוך אותה ולשנות את הגדרות הבהירות, הניגודיות, זווית הצילום ועוד. כשתסיימו לשנות את ההגדות הרצויות, לחצו על "הבא" בפינה העליונה של המסך ותועברו לעמוד שבו ניתן להוסיף מלל לפוסט שלכם, לתייג אנשים נוספים ולציין את המיקום שיקושר אל הפוסט.
מדריך שימוש בסיסי באינסטגרם: בחירת פילטר לתמונה

יצירת ופרסום סטורי

דרך נוספת לפרסם תכנים באפליקציית אינסטגרם היא ה"סטורי" – פרסום מספר תמונות או סרטון קצר שנמחק באופן אוטומטי אחרי 24 שעות, אלא אם המשתמש שיצר אותו שינה את הגדרותיו. היתרון הגדול של הסטורי על פני פוסטים רגילים הוא שבעזרתו ניתן להעניק לאנשים חוויה של צפייה במשהו בזמן אמת מבלי שכל מה שקורה יופיע בפרופיל באופן קבוע לעוקבים ולחברים שאינם מעוניינים בכך. 
 
כדי לפרסם סטורי יש ללחוץ על סמל המצלמה שמופיע בפינה הימנית העליונה של האפליקציה, או להעביר את האצבע לרוחב המסך לכיוון שמאל מכל נקודה בדף הבית (הניוז פיד). לאחר שתעשו זאת המצלמה שלכם תופעל ובחלקו התחתון של המסך תוכלו לראות את האפשרויות הבאות:
מדריך שימוש בסיסי באינסטגרם: יצירת סטורי
ניתן לבחור באפקטים שונים לתמונה שמופיעים לצד הכפתור העגול של הצילום, ובתחתית המסך ישנן אפשרויות סטורי שונות כמו שידור חי, בומרנג, חלוקת תמונה ועוד. בפינה הימנית-עליונה של המסך (לא מופיע בתמונה) יש סמל גלגל שיניים שלחיצה עליו תאשר לכם לשנות את הגדרות הפרסום והשמירה של הסטורי.
 
לאחר שיצרתם את הבסיס של הסטורי שלכם אפשר להתחיל לערוך אותו ולהמשיך לעצב אותו בנוסף לאפקט שבחרתם. אחת מהאפשרויות הפופולריות ביותר היא הוספת כיתוב, כפי שניתן לראות בתמונה הבאה. ניתן לבחור גופנים וסגנונות כתב שונים בעזרת האפשרויות במסגרת האדומה, לשנות את גודל האותיות בעזרת גרירת הנקודה שמסומנת בתכלת למעלה ולמטה, ולשנות את הצבע של הכתב בעזרת הצבעים שבחלק התחתון של המסך, כשאפשרויות נוספת ניתן לראות כשמזיזים את הצבעים שמאלה וימינה כפי שניתן ללמוד מהסמל שמוקף במסגרת ירוקה.
מדריך שימוש בסיסי באינסטגרם: עריכת סטורי

מעקב קבוע אחרי פוסטים

נניח שיש מספר קטן של משתמשי אינסטגרם שאתם לא רוצים לפספס עדכון מהם, חברים קרובים, מפורסמים אהובים או ארגונים שקרובים ללבכם. ניתן לשנות את ההגדרות של האפליקציה כדי שתקבלו התראות באופן קבוע בכל פעם שהם מפרסמים תוכן, במקום להסתמך על המזל והיכולת שלכם לאתר אותו בין שלל הפוסטים האחרים של האנשים שאחריהם אתם עוקבים. כדי לעשות זאת, לחצו על שמו של הפרופיל שעל הפרסומים שלו תרצו לקבל התראות, לחצו על "נעקבים" (במסגרת האדומה) ואז על "התראות" בתפריט שייפתח. 
מדריך שימוש בסיסי באינסטגרם: תפריט באינסטגרם
בתפריט שייפתח לאחר מכן תוכלו לבחור בדיוק על פרסום של איזה תוכן תקבלו התראות, כאשר נכון לעכשיו רוב האפשרויות, למעט סרטונים של שידורים חיים, מאפשרות רק בחירה במצב של קבלה או אי קבלה.
מדריך שימוש בסיסי באינסטגרם: תפריט באינסטגרם

שינוי הגדרות של התראות באופן כללי

אחרי שלמדתם איך לקבל התראות עבור תכנים של משתמש מסוים, כדאי שתדעו כיצד לשנות את האופן שבו אתם מקבלים התראות באפליקציית אינסטגרם באופן כללי. בדומה לפייסבוק, ההתראות עוזרות לנו לדעת מתי מישהו אהב פוסטים שלנו, הגיב להם, כתב לנו הודעה אישית ישירה (DM) ועוד. לפעמים, כמות ההתראות שתקבלו עלולה להיות גדולה מדי ובמקרים אחרים אולי תתקשו לעקוב אחרי אירועים מסוימים ותרצו לקבל התראות נוספות שהן לא חלק מהגדות ברירת המחדל של האפליקציה. כדי לשנות את הגדרות קבלת ההתראות שלכם גשו לעמוד הפרופיל שלכם ולחצו על שלושת הקווים בפינה השמאלית העליונה, כפי שכבר הוסבר בחלק הראשון של הכתבה. בחלק התחתון של המסך תוכלו לראות את המילה "הגדרות" לצד גלגל שיניים, ולחיצה עליה תפתח את התפריט שמוצג בתמונה הבאה. לחצו על "התראות" והמשיכו לשלב הבא.

מדריך שימוש בסיסי באינסטגרם: תפריט באינסטגרם
בתפריט שייפתח ניתן לשנות ולהגדיר מצבים מסוימים ומגוון רחב מאוד של אירועים שבעקבותיהם ניתן לקבל או לא לקבל התראה. זכרו שתמיד תוכלו לשנות את הבחירות שלכם בתפריט הזה, ומומלץ שתיכנסו אליו מפעם לפעם אם אתם מרגישים שאתם מקבלים יותר מדי התראות שלא מעניינות אתכם, או מפספסים אירועים חשובים כי לא שמתם לב אליהם.
מדריך שימוש בסיסי באינסטגרם: תפריט באינסטגרם

מציאת חשבונות אינסטגרם של חברים

אם אתם משתמשים חדשים, סביר להניח שאין לכם הרבה אנשים לעקוב אחריהם, והאפליקציה עוד לא "מכירה" אתם טוב מספיק כדי לספק לכם הצעות שמתאימות לכם ולסביבה החברתית שלכם. כדי לשנות את המצב הזה, ניתן לקשר בין חשבונות אינסטגרם ופייסבוק, וכך למצוא בקלות אנשים מוכרים וחברים שאחריהם תוכלו לעקוב ואותם להזמין לעקוב אחריכם.

בחלק התחתון של הפרופיל שלכם תוכלו למצוא מספר הצעות לצעדים שיש לקחת כדי להשלים את בניית פרופיל המשתמש שלכם, שאחת מהן היא "מציאת אנשים לעקוב אחריהם". לחצו עליה ועברו לשלב הבא.

מדריך שימוש בסיסי באינסטגרם: לוגו

בעמוד שאליו תגיעו מרוכזות הצעות שאפליקציית אינסטגרם מעלה על סמך האנשים והעמודים שאתם כבר עוקבים אחריהם, וגם אפשרות לקישור עם חשבון הפייסבוק שלכם. לחצו על האפשרות "התחברות", הכניסו את פריטי חשבון הפייסבוק שלכם והמשיכו לפעול על פי ההנחיות כדי לשדרג ברגעים ספורים את האינסטגרם שלכם.

מדריך שימוש בסיסי באינסטגרם: לוגו

חקרו וגלו אפשרויות נוספות

בזכות תמיכה בשפה העברית וממשק פשוט וידידותי במיוחד, קל מאוד להמשיך ולחקור את כל הכלים השונים שאינסטגרם מציעה לכם בנוסף לכל האפשרויות שהוצגו במדריך הזה. אל תפחדו לערוך תמונות בסגנונות שונים, לפרסם סטורי על כל נושא שמעניין אתכם ולהרחיב את מעגל האנשים שעוקבים אחריכם בעזרת פוסטים ייחודיים שנותנים ביטוי לכל מה שאתם חושבים, מרגישים ואוהבים.

 

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.