maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

מדריך לשימוש באפליקציה לעריכת סרטונים - Quik

 כיום, בעולם שבו הסמארטפונים שלנו הולכים איתנו לכל מקום ואנחנו מתעדים כל רגע בחיינו ובחיי משפחתנו בעזרתם, סביר להניח שבמכשירכם הצטברו אינספור תמונות המנציחות רגעים יפים ומאושרים מחייכם. אם כך, מה יותר טוב מלהפוך את כל אותם תצלומים לסרטון אחד שמלווה במוזיקה, אותו תוכלו גם לחלוק עם יקירכם וכך להיזכר ביחד בחוויות משותפות? נשמע נפלא, נכון? בעזרת אפליקציית Quik החינמית והמלהיבה תוכלו להפוך את הפנטזיה הזאת למציאות בקלות רבה. בעזרת המדריך הבא לשימוש באפליקציה, הזמינה גם באנדרואיד וגם באייפון, תבינו מדוע Quik כה שימושית, וכן תלמדו כיצד להשתמש בה על מנת לייצר סרטונים ייחודים המורכבים מהתמונות הכי יפות שלכם.

אפליקציית Quik
 

מהי אפליקציית Quik ומה ייחודה?

Quik הינה אפליקציה שניתן להוריד ללא תשלום, והיא מאפשרת שימוש בתמונות מטלפון הסלולרי שלכם לכדי יצירת סרטון שמציג אותן ברצף, מוסיף להן אפקטים ויזואליים ייחודיים ומלווה אותן במוזיקה לפי בחירתכם. האפליקציה פותחה על ידי GoPro, חברת מצלמות האקסטרים המפורסמת, שמרחיבה פעילותה גם אל תחום הסלולר. Quik זכתה לאחרונה להיכלל ברשימת האפליקציות הטובות ביותר לשנת 2017 שפרסמה ענקית התוכנה גוגל, המפעילה את חנות האפליקציות של אנדרואיד  ,Google Playכך שאתם יכולים להיות בטוחים כי מדובר באפליקציה המומלצת בכל פה.

אם אין לכם עדיין את אפליקציית Quik, תוכלו להוריד אותה דרך הקישורים הבאים:

הורדה למשתמשי אנדרואיד

הורדה למשתמשי אייפון

כעת, לאחר שהורדתם את האפליקציה לסמארטפון שלכם, אתם מוזמנים להכיר את Quik לעומק וללמוד כיצד להשתמש בה בעזרת המדריך הבא.

1. יצירת סרטון חדש

כך תעשו זאת באנדרואיד: 

 • לאחר שתורידו את האפליקציה ותפעילו אותה בפעם הראשונה, יופיע בפניכם מסך הפתיחה שיציע לכם לייצור סרטון חדש (CREATE A NEW VIDEO). לחצו על הכפתור הכחול על מנת להתחיל בתהליך.
יצירת סרטון חדש באנדרואיד
 • האפליקציה תיגש אל גלריית התמונות שלכם, ממנה תתבקשו לבחור את התמונות אותן תרצו לכלול בסרטון שתכינו. לחצו על התמונות שברצונכם להוסיף והן יסומנו ב-V כחול ויופיעו האחת אחר השנייה, לפי סדר בחירתכם, בשורה התחתונה של המסך. לאחר שסיימתם לבחור את התמונות שייכנסו לסרטון, לחצו על כפתור ה-V הכחול שבצד השמאלי התחתון של המסך. 
בחירת תמונות לסרטון - אנדרואיד
 • בשלב זה תוכלו לתת כותרת לסרטון, שתופיע עם פתיחתו. הקלידו את הכותרת של הסרטון, ומיד לאחר מכן הוא ייווצר ותוכלו להתחיל לערוך אותו כאוות נפשכם. בסעיפים הבאים תוכלו ללמוד על אפשרויות העריכה השונות.

כך תעשו זאת באייפון:

 • כדי להתחיל ביצירת סרטון חדש לחצו על אייקון הפלוס, המופיע בתחתית המסך. 
יצירת סרטון חדש - אייפון
 • גלריית התמונות שלכם תופיע על המסך, וממנה תתבקשו לבחור את התמונות שיופיעו בסרטון שלכם (מ-6 תמונות ומעלה). עם סיום בחירת התמונות לחצו על כפתור ADD המופיע בצד שמאל בחלק העליון של המסך, על מנת ליצור את הסרטון ולהתחיל לערוך אותו. על אפשרויות העריכה השונות תוכלו ללמוד בסעיפים הבאים.
הוספת תמונות באייפון

2. עריכת הסרטון

א. בחירת סגנון

החלו את עריכת הסרטון שלכם בבחירת סגנונו הייחודי.

כך תעשו זאת באנדרואיד ובאייפון:

 • אם תלחצו על האייקון  אייקון בחירת סגנון שבסרגל הכלים התחתון, תוכלו למצוא תפריט נגלל המכיל את כל סגנונות הסרטונים שהאפליקציה מציעה, כדוגמת "פעולה", "מרהיב", "טיים-לאפס" ועוד. גללו בין הסגנונות השונים, והאפליקציה תראה לכם כיצד יראה הסרטון בסגנון שעליו אתם נמצאים. צפו בסוגים השונים ובחרו את הסגנון בו אתם מעוניינים באמצעות לחיצה עליו. 
בחירת סגנון סרטון

ב .עריכת מוזיקה

האפליקציה מאפשרת לכם לבחור את המוזיקה שתלווה את הסרטון שאתם יוצרים ומעמידה לרשותכם ספריית מנגינות מגוונת, אך היא גם מאפשרת להוסיף לסרטון שיר או מנגינה משלכם, מתוך קבצי השמע המצויים בסמארטפון שלכם.

כך תעשו זאת באנדרואיד:

 • בלחיצה על אייקון תו הנגינה תועברו לאפשרות הוספת המוזיקה. במסך הראשי תמצאו רק מספר מצומצם של מנגינות, אך אם תלחצו על More Music תגיעו אל הספרייה השלמה ובה אפשרויות רבות, ביניהם תוכלו לדפדף ולהאזין.
לספריית המוזיקה של התוכנה
 • במסך ספריית המוזיקה של התוכנה, תוכלו ללחוץ על כל אחת מהאפשרויות המוצגות בפניכם, להאזין לה, ואם אתם מעוניינים לבחור בה לליווי הסרטון שלכם, לחצו על כפתור ה-V הכחול שבצדו השמאלי של המסך.
בחירת מוזיקה מתוך ספריית המוזיקה
 • אם אתם רוצים להוסיף מנגינה מאוסף השירים האהובים שבסמארטפון שלכם, הישארו במסך More Music ולחצו על הלשונית My Music שבסרגל העליון. שם יוצגו לכם כל קבצי השמע שנמצאים בסמארטפון שלכם, ותוכלו לבחור אחד מהם.

כך תעשו זאת באייפון:

 • תחת אייקון תו הנגינה תמצאו תפריט המכיל שלל מנגינות שתוכלו להוסיף לסרטון. גללו ביניהן, האזינו לאפשרויות השונות, ובחרו את האחת שמתאימה לכם בעזרת לחיצה עליה.
בחירת מוזיקה באייפון
 • אם תרצו להוסיף מוזיקה משלכם לסרטון, גללו את אפשרויות הנגינה ובסופם תמצאו את My Music. לחצו על האפשרות ולאחר מכן על כפתור הפלוס הכחול שיופיע מתחת למסך תצוגת הווידאו, ותועברו אל תיקיית המוזיקה הפרטית שלכם, שם תוכלו לבחור בכל אחד מקבצי השמע השמורים בסמארטפון שלכם.
 

ג. עריכת תמונות

בעזרת אפשרות זו תוכלו לערוך כל אחת מהתמונות שכללתם בסרטון, וגם לשנות את סדר הופעתן.

כך תעשו זאת באנדרואיד ובאייפון:

 • אם תלחצו על האייקון אייקון עריכת תמונות - אנדרואיד (באנדרואיד) או על האייקון אייקון עריכת תמונות - אייפון (באייפון) - שניהם מופיעים בסרגל הכלים התחתון - תועברו למסך שבמרכזו יופיעו בפניכם התמונות שבחרתם להכניס לסרטון, בזו אחר זו על פי הסדר בו הן מופיעות. בחרו בתמונה שברצונכם לערוך ולחצו עליה. באנדרואיד תועברו ישירות אל מסך העריכה שלה, בעוד שבאייפון תצטרכו ללחוץ על אייקון העיפרון שיופיע במרכז התמונה ומשם תועברו לעריכתה. 
 • המסך שייפתח בפניכם יספק לכם אפשרויות עריכה שונות לכל אחת מהתמונות: הוספת טקסט על התמונה עצמה (Add text) סיבוב התמונה (Rotate), התמקדות על חלק מסוים בה (Focus), קיצור או הארכת זמן הצגת התמונה בסרטון (Duration) ומחיקת התמונה מן הסרטון לחלוטין (Remove). התנסו באפשרויות השונות ובדקו כיצד כל אחת מהן משפיעה על התמונה שברצונכם לערוך. כשתסיימו את עריכתה, לחצו על כפתור ה-V  הירוק (באנדרואיד) או OK הכחול (באייפון) על מנת לשמור את השינויים שביצעתם.
 • אם ברצונכם לשנות את סדר הופעתן של התמונות בסרטון, תוכלו לעשות זאת על ידי הזזתן ומיקומן מחדש על שורת התמונות המופיעות במסך זה. בחרו בתמונה שברצונכם לשנות את מיקומה, ולאחר מכן לחצו לחיצה ממושכת על אייקון 8 הנקודות שיופיע תחתיה, ותוך כדי כך גררו אותה על גבי המסך אל הנקודה בסרטון שבה תרצו שתופיע. באייפון השינוי יתבצע מידית, ואילו באנדרואיד תצטרכו ללחוץ על כפתור ה-V הירוק על מנת לשמור את השינויים שביצעתם.
עריכת סדר התמונות בסרטון

ד. אפשרויות עריכה נוספות

בנוסף לכל אלו תוכלו למצוא באפליקציה עוד מספר אפשרויות עריכה מעניינות, אם תלחצו על האייקון אייקון אפשרויות עריכה נוספת - אנדרואיד (באנדרואיד) או אפשרויות עריכה נוספות - אייפון באייפון. לפניכם סקירה קצרה של חלק מהאפשרויות:

 • הזמן האוטומטי שנקבע לכל סרטון שאתם מכינים הוא 27 שניות. אם ברצונכם לשנות זאת, אתם יכולים לבחור ב-Duration, ושם תוכלו להאריך את משכו או לקצרו, לפי ראות עיניכם. האורך האפשרי נע בין 11 שניות ל-45 שניות.
 • אם אתם לא מעוניינים שמוזיקת הרקע תתחיל להתנגן ברגע פתיחת הסרטון, אלא רק תצטרף בנקודה מסוימת במהלכו, תוכלו ללחוץ על Music Start, ועל ידי גרירת הסמן על נגן המוזיקה, תוכלו לבחור את נקודת הזמן בה תתחיל המוזיקה להתנגן.
 • באפשרותכם לבחור את תצורת המסך של הסרטון שלכם - ברירת המחדל היא מלבנית, אך אם תרצו לראות את הסרטון בצורה אחרת, לחצו על Cinema באנדרואיד, או על Format באייפון, ותוכלו להפוך את תצורת מסך הסרטון למרובעת.

3. שמירת הסרטון והפצתו

כך תעשו זאת באנדרואיד:

לאחר שסיימתם לערוך את הסרטון תוכלו לשמור אותו באפליקציה, וכן לשלוח אותו אל חבריכם ויקיריכם כדי לחלוק איתם את הזיכרונות היפים שלכם.

 • לחצו על האייקון אייקון שמירת סרטון -אייפון, המופיע בתוך הכפתור הכחול הגדול שבצד שמאל, ומסך עם אפשרויות השמירה וההפצה השונות יופיע בפניכם.
 • אם תבחרו ב-Share Link האפליקציה תייצר קישור, אותו תוכלו לשלוח ליקירכם באמצעות הדואר האלקטרוני, הוואטסאפ או בהודעת SMS. אם לעומת זאת תלחצו על Send File, תוכלו לשלוח את הסרטון אל מי שאתם חפצים בצרות קובץ להורדה. אם אינכם מעוניינים לחלוק את הסרטון באותו הרגע, לחצו עלSave Without Sharing  והאפליקציה תשמור את הסרטון ותציג אותו בעמוד הראשי שלה, משם תוכלו לערכו בשנית וגם לשתף אותו מתי שיתחשק לכם.  
מסך שמירה והפצת סרטון-אנדרואיד

כך תעשו זאת באייפון:

 • לחצו על כפתור ה-SAVE  שבסרגל הכלים התחתון. על המסך תופיע בפניכם שורה של אפשרויות, בעזרתן תוכלו לחלוק את הסרטון עם יקירכם בדואר אלקטרוני, וואטסאפ, SMS וכדומה. בחרו באחת האפשרויות והאפליקציה תייצר קישור לסרטון, אותו תוכלו לשלוח למי שאתם בוחרים באמצעות האפשרות שבחרתם. 
מסך שמירה והפצת סרטון - אייפון
 • אם אתם לא מעוניינים לשלוח את הסרטון באותו הרגע, לחצו על כפתור ה-SKIP שמופיע בחלקו העליון של המסך, והאפליקציה תשמור את הסרטון ותציג אותו במסך הראשי שלה - My Stories
כל הסרטונים שתיצרו יופיעו במסך הפתיחה של האפליקציה, ותוכלו לצפות בהם ולשתף אותם כאוות נפשכם.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו