print header

מדריך לשימוש באפליקציה לעריכת סרטונים - Quik

כיום, בעולם שבו הסמארטפונים שלנו הולכים איתנו לכל מקום ואנחנו מתעדים כל רגע בחיינו ובחיי משפחתנו בעזרתם, במכשירים שלנו מצטברים אינספור תמונות המנציחות רגעים יפים ומאושרים מחיינו. אם כך, מה יותר טוב מלהפוך את כל אותם תצלומים לסרטון אחד שמלווה במוזיקה, אותו ניתן לחלוק עם יקירנו וכך להיזכר ביחד בחוויות משותפות? נשמע נפלא, נכון? בעזרת אפליקציית Quik החינמית והמלהיבה תוכלו להפוך את הפנטזיה הזאת למציאות בקלות רבה. אחרי שתכירו את המדריך הבא לשימוש באפליקציה, הזמינה גם באנדרואיד וגם באייפון, תבינו מדוע Quik כה שימושית, וכן תלמדו כיצד להשתמש בה על מנת לייצר סרטונים ייחודים המורכבים מהתמונות הכי יפות שלכם.

מדריך לשימוש באפליקציית Quik: מסך ראשי

מהי אפליקציית Quik ומה ייחודה?

Quik הינה אפליקציה שניתן להוריד ללא תשלום, והיא מאפשרת לכם להשתמש בתמונות מהטלפון הסלולרי שלכם כדי ליצור סרטון שמציג אותן ברצף, זאת אחר זאת, ומוסיף להן אפקטים חזותיים ייחודיים, כמו גם ליווי מוזיקלי לפי בחירתכם. האפליקציה פותחה על ידי GoPro, חברת מצלמות האקסטרים המפורסמת, שמרחיבה פעילותה גם אל תחום הסלולר. Quik זכתה להיכלל בשנה שעברה ברשימת האפליקציות הטובות ביותר לשנת 2017 שפרסמה ענקית התוכנה גוגל, כך שאתם יכולים להיות בטוחים כי מדובר בכלי עריכה מומלץ ביותר.

אם אין לכם עדיין את אפליקציית Quik, תוכלו להוריד אותה דרך הקישורים הבאים:

הורדה למשתמשי אנדרואיד

הורדה למשתמשי אייפון

כעת, לאחר שהורדתם את האפליקציה לסמארטפון שלכם, אתם מוזמנים להכיר את Quik לעומק וללמוד כיצד להשתמש בה בעזרת המדריך הבא.

מדריך לשימוש באפשרויות העיקריות של אפליקציות Quik

1. יצירת סרטון חדש

כך תעשו זאת באנדרואיד: 

 • לאחר שתורידו את האפליקציה ותפעילו אותה בפעם הראשונה, יופיע בפניכם מסך הפתיחה שיציע לכם ליצור סרטון חדש (CREATE A NEW VIDEO). לחצו על הכפתור הכחול על מנת להתחיל בתהליך.
מדריך לשימוש באפליקציית Quik: יצירת סרטון חדש באנדרואיד
 • האפליקציה תיגש אל גלריית התמונות שלכם, ממנה תתבקשו לבחור את התמונות אותן תרצו לכלול בסרטון שתכינו. לחצו על התמונות שברצונכם להוסיף והן יסומנו ב-V כחול ויופיעו האחת אחר השנייה, לפי סדר בחירתכם, בשורה התחתונה של המסך. לאחר שסיימתם לבחור את התמונות שייכנסו לסרטון, לחצו על כפתור ה-V הכחול הגדול שבצד השמאלי התחתון של המסך. 
מדריך לשימוש באפליקציית Quik: בחירת תמונות לסרטון - אנדרואיד
 • בשלב זה תוכלו לתת כותרת לסרטון, שתופיע עם פתיחתו. הקלידו את הכותרת של הסרטון, ומיד לאחר מכן הוא ייווצר באפליקציה ותוכלו להתחיל לערוך אותו כאוות נפשכם. בסעיפים הבאים תלמדו על אפשרויות העריכה השונות.

כך תעשו זאת באייפון:

 • כדי להתחיל ביצירת סרטון חדש לחצו על אייקון הפלוס, המופיע בתחתית המסך. 
מדריך לשימוש באפליקציית Quik: יצירת סרטון חדש - אייפון
 • גלריית התמונות שלכם תופיע על המסך, וממנה תתבקשו לבחור את התמונות שיופיעו בסרטון שלכם (החל מ-6 תמונות ומעלה). עם סיום בחירת התמונות לחצו על כפתור ADD המופיע בצד שמאל בחלק העליון של המסך על מנת ליצור את הסרטון ולהתחיל לערוך אותו. על אפשרויות העריכה השונות תוכלו ללמוד בסעיפים הבאים.
מדריך לשימוש באפליקציית Quik: הוספת תמונות באייפון

2. עריכת הסרטון

א. בחירת סגנון

החלו את עריכת הסרטון שלכם בבחירת סגנונו הייחודי.

כך תעשו זאת באנדרואיד ובאייפון:

 • אם תלחצו על האייקון  מדריך לשימוש באפליקציית Quik: אייקון בחירת סגנון שבסרגל הכלים התחתון, תוכלו למצוא תפריט נגלל המכיל את כל סגנונות הסרטונים שהאפליקציה מציעה, כדוגמת "פעולה", "מרהיב", "טיים-לאפס" ועוד. גללו בין הסגנונות השונים, והאפליקציה תראה לכם דוגמה הממחישה כיצד יראה הסרטון בסגנון שעליו אתם נמצאים. צפו בסוגים השונים ובחרו את הסגנון בו אתם מעוניינים באמצעות לחיצה עליו. 
מדריך לשימוש באפליקציית Quik: בחירת סגנון סרטון

ב .עריכת מוזיקה

האפליקציה מאפשרת לכם לבחור את המוזיקה שתלווה את הסרטון שאתם יוצרים ומעמידה לרשותכם ספריית מנגינות מגוונת, אך היא גם מאפשרת להוסיף לסרטון שיר או מנגינה משלכם, מתוך קבצי השמע המצויים בסמארטפון שלכם.

כך תעשו זאת באנדרואיד:

 • בלחיצה על אייקון תו הנגינה תועברו לאפשרות הוספת המוזיקה. במסך הראשי תמצאו רק מספר מצומצם של מנגינות, אך אם תלחצו על More Music תגיעו אל מסך ספריות המוזיקה של האפליקציה ובו אפשרויות רבות, שאליהן תוכלו להאזין באמצעות דפדוף ביניהן.
מדריך לשימוש באפליקציית Quik: לספריית המוזיקה של התוכנה
 • אם אתם מעוניינים לבחור באחת המנגינות שבמסך ספריית המוזיקה לליווי הסרטון שלכם, סמנו אותה ולחצו על כפתור ה-V הכחול שבצדו השמאלי של המסך.
מדריך לשימוש באפליקציית Quik: בחירת מוזיקה מתוך ספריית המוזיקה
 • אם אתם רוצים להוסיף לסרטון שלכם מנגינה דווקא מאוסף השירים האהובים שבסמארטפון שלכם, הישארו במסך More Music ולחצו על הלשונית My Music שבסרגל העליון. שם יוצגו לכם כל קבצי השמע שנמצאים בסמארטפון שלכם, ותוכלו לבחור אחד מהם.

כך תעשו זאת באייפון:

 • תחת אייקון תו הנגינה תמצאו תפריט המכיל שלל מנגינות שתוכלו להוסיף לסרטון. גללו ביניהן, האזינו לאפשרויות השונות ובחרו את האחת שמתאימה לכם בעזרת לחיצה עליה.
מדריך לשימוש באפליקציית Quik: בחירת מוזיקה באייפון
 • אם תרצו להוסיף מוזיקה משלכם לסרטון, גללו את האפשרויות שבספריית המוזיקה, ובסופן תמצאו את האפשרות My Music - לחצו עליה, ולאחר מכן על כפתור הפלוס הכחול שיופיע מתחת למסך תצוגת הווידאו, ותועברו אל תיקיית המוזיקה הפרטית שלכם, שם תוכלו לבחור בכל אחד מקבצי השמע השמורים בסמארטפון שלכם.

ג. עריכת תמונות

בעזרת אפשרות זו תוכלו לערוך כל אחת מהתמונות שכללתם בסרטון, וגם לשנות את סדר הופעתן.

כך תעשו זאת באנדרואיד ובאייפון:

 • אם תלחצו על האייקון מדריך לשימוש באפליקציית Quik: אייקון עריכת תמונות - אנדרואיד (באנדרואיד) או על האייקון מדריך לשימוש באפליקציית Quik: אייקון עריכת תמונות - אייפון (באייפון) - שניהם מופיעים בסרגל הכלים התחתון - תועברו למסך שבמרכזו יופיעו בפניכם התמונות שבחרתם להכניס לסרטון, בזו אחר זו על פי הסדר בו הן מופיעות. בחרו בתמונה שברצונכם לערוך ולחצו עליה. באנדרואיד תועברו ישירות אל מסך העריכה שלה, בעוד שבאייפון תצטרכו ללחוץ על אייקון העיפרון שיופיע במרכז התמונה ומשם תועברו לעריכתה.
 • המסך שייפתח בפניכם יספק לכם אפשרויות עריכה שונות לכל אחת מהתמונות: הוספת טקסט על התמונה עצמה (Add text) סיבוב התמונה (Rotate), התמקדות על חלק מסוים בה (Focus), קיצור או הארכת זמן הצגת התמונה בסרטון (Duration) ומחיקת התמונה מן הסרטון לחלוטין (Remove). התנסו באפשרויות השונות ובדקו כיצד כל אחת מהן משפיעה על התמונה שברצונכם לערוך. כשתסיימו את עריכתה, לחצו על כפתור ה-V  הירוק (באנדרואיד) או OK הכחול (באייפון) על מנת לשמור את השינויים שביצעתם.
 • אם ברצונכם לשנות את סדר הופעתן של התמונות בסרטון, תוכלו לעשות זאת על ידי הזזתן ומיקומן מחדש על שורת התמונות המופיעות במסך זה. בחרו בתמונה שברצונכם לשנות את מיקומה, ולאחר מכן לחצו לחיצה ממושכת על אייקון 8 הנקודות שיופיע תחתיה, ותוך כדי כך גררו אותה על גבי המסך אל הנקודה בסרטון שבה תרצו שתופיע. באייפון השינוי יתבצע מידית, ואילו באנדרואיד תצטרכו ללחוץ על כפתור ה-V הירוק על מנת לשמור את השינויים שביצעתם.
מדריך לשימוש באפליקציית Quik: עריכת סדר התמונות בסרטון

ד. אפשרויות עריכה נוספות

בנוסף לכל אלו תוכלו למצוא באפליקציה עוד מספר אפשרויות עריכה מעניינות, אם תלחצו על האייקון מדריך לשימוש באפליקציית Quik: אייקון אפשרויות עריכה נוספת - אנדרואיד (באנדרואיד) או מדריך לשימוש באפליקציית Quik: אפשרויות עריכה נוספות - אייפון באייפון. לפניכם סקירה קצרה של חלק מהאפשרויות:

 • הזמן האוטומטי שנקבע לכל סרטון שאתם מכינים הוא 27 שניות. אם ברצונכם לשנות זאת, אתם יכולים לבחור ב-Duration, ושם תוכלו להאריך את משכו או לקצרו, לפי ראות עיניכם. האורך האפשרי נע בין 11 שניות ל-45 שניות.
 • אם אתם לא מעוניינים שמוזיקת הרקע תתחיל להתנגן ברגע פתיחת הסרטון, אלא רק תצטרף בנקודה מסוימת במהלכו, לחצו עלMusic Start, ועל ידי גרירת הסמן על גבי נגן המוזיקה, תוכלו לבחור את נקודת הזמן בה תתחיל המוזיקה להתנגן.
 • באפשרותכם לבחור את תצורת המסך של הסרטון שלכם - ברירת המחדל היא מלבנית, אך אם תרצו לראות את הסרטון בצורה אחרת, לחצו על Cinema באנדרואיד, או על Format באייפון, ותוכלו להפוך את תצורת מסך הסרטון למרובעת.

3. שמירת הסרטון והפצתו

כך תעשו זאת באנדרואיד:

לאחר שסיימתם לערוך את הסרטון תוכלו לשמור אותו באפליקציה, וכן לשלוח אותו אל חבריכם ויקיריכם כדי לחלוק איתם את הזיכרונות היפים שלכם.

 • לחצו על האייקון מדריך לשימוש באפליקציית Quik: אייקון שמירת סרטון -אייפון, המופיע בתוך הכפתור הכחול הגדול שבצד שמאל, ומסך עם אפשרויות השמירה וההפצה השונות יופיע בפניכם.
 • אם תבחרו ב-Share Link האפליקציה תייצר קישור, אותו תוכלו לשלוח ליקירכם באמצעות הדואר האלקטרוני, הוואטסאפ או בהודעת SMS. אם לעומת זאת תלחצו על Send File, תוכלו לשלוח את הסרטון אל מי שאתם רוצים בצורת קובץ להורדה. אם אינכם מעוניינים לחלוק את הסרטון באותו הרגע, לחצו עלSave Without Sharing  והאפליקציה תשמור את הסרטון ותציג אותו בעמוד הראשי שלה, משם תוכלו לערוך אותו בשנית וגם לשתפו מתי שיתחשק לכם.  
מדריך לשימוש באפליקציית Quik: מסך שמירה והפצת סרטון-אנדרואיד

כך תעשו זאת באייפון:

 • לחצו על כפתור ה-SAVE  שבסרגל הכלים התחתון. על המסך תופיע בפניכם שורה של אפשרויות, בעזרתן תוכלו לחלוק את הסרטון עם יקירכם בדואר אלקטרוני, וואטסאפ, SMS וכדומה. בחרו באחת האפשרויות והאפליקציה תייצר קישור לסרטון, אותו תוכלו לשלוח למי שאתם בוחרים באמצעות האפשרות שבחרתם. 
מדריך לשימוש באפליקציית Quik: מסך שמירה והפצת סרטון - אייפון
 • אם אתם לא מעוניינים לשלוח את הסרטון באותו הרגע, לחצו על כפתור ה-SKIP שמופיע בחלקו העליון של המסך, והאפליקציה תשמור את הסרטון ותציג אותו במסך הראשי שלה - My Stories
כל הסרטונים שתיצרו יופיעו במסך הפתיחה של האפליקציה, ותוכלו לצפות בהם ולשתף אותם כאוות נפשכם.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.