print header

6 עקרונות לחיים טובים מפי ויין דייר

  יש דעות רבות כיום בנוגע לדרך הנכונה שבה צריך לחיות את החיים, ולמעשה כבר קשה לדעת למי כדאי להקשיב וממי כדאי להתעלם. עם זאת, ישנו פילוסוף והוגה דעות עכשווי אחד שמומלץ מאוד להכיר את דבריו, והוא ויין דייר, יועץ חינוכי שכתב את אחד הספרים הנמכרים ביותר בעולם, "אזורי המשגה שלך". בספרו ובהגותו משלב דייר פילוסופיה מהמזרח הרחוק עם תרבות העולם המערבי, ודבריו יכולים להיכנס ללב של כל אחד, עד כדי כך שאפילו חברת פיקסר הפיקה סרט על פי אחד מרעיונותיו – "יום ולילה" – אשר זכה בפרס האוסקר לסרט המצויר הקצר הטוב ביותר. ויין דייר השפיע על חיים של רבים, והיום נחשוף בפניכם את 6 העקרונות שלו ליצירת בסיס יציב וחזק לחיים טובים ומאושרים.
 
עקרונות לחיים טובים מפי ויין דיר: ויין דייר

עקרון מספר 1: "אל תהיו תלויים בדעות ובעצות של אחרים"

לא כולם שופטים אותנו לרעה, וחלק מהאנשים אפילו נותנים לנו עצות שלפי דעתם הן טובות ומועילות, אך במקום לקבל את מה שאחרים קבעו עליכם או את מה שהציעו לכם כדרכים הטובות ביותר לנצל את הפוטנציאל שלכם, עליכם לקבל החלטות על פי ה"ייעוד הפנימי שלכם". לרוב, אנשים מביעים דעות נחרצות על היכן הם חושבים שעלינו לחיות, עם מי כדאי לנו להתרועע וכן הלאה. עם זאת, אף אחד אחר פרט אליכם לא יודע מה הייעוד שלכם בחיים ומה המסלול שבו עליכם ללכת כדי להיות מאושרים באמת.

עקרון מספר 2: היו מוכנים לקבל את אי שביעות הרצון של אחרים"

אם תפעלו בניגוד למה שחבריכם ובני משפחתכם מייעצים לכם, ייתכן שהם יביעו אי שביעות רצון ואף לא יאשרו את דעותיכם, יגערו בכם או ידחו אתכם. עם זאת, כדי להיות נאמנים לעיקרון הראשון עליכם ללמוד לקבל את התגובות הקשות האלה ולהתעלם מהן. אל תראו את המחאות שלהם כסיבה לכך שעליכם לסרב לייעוד הפנימי שלכם. בסופו של דבר הם יכבדו את הדעה הנחרצת שלכם, ורבים מהם אף יראו אתכם כמקור להשראה. כשזה יקרה, אתם תבינו עד כמה חשובים אתם יכולים להיות בעולם – כמקור השראה עבור אחרים ועבור עצמכם.
עקרונות לחיים טובים מפי ויין דיר: אישה עומדת בחיבוק ידיים ומראה שאינו מרוצה

עקרון מספר 3: "אל תבזבזו את החיים בתהייה"

אל תפספסו הזדמנויות שיותירו את הייעוד הפנימי שלכם ללא מימוש, ואל תדכאו את הפוטנציאל האמיתי שלכם. אל תפחדו לקפוץ למים, אפילו אם זה אומר שאתם עלולים להיאבק בזרם חזק ו"להיכשל". זכרו שהכישלון לא משנה דבר כל עוד מתייחסים לחיים כמשחק ספורט מהנה, שבו כל אחד זוכה לפעמים ומפסיד לפעמים – הדבר החשוב הוא ליהנות מהמשחק. הדבר האחרון שתרצו שיקרה זה שתגיעו לערש דווי ותשאלו את עצמכם "מה היה אם...". מנעו זאת כבר עכשיו ולכו עם האמת האישית שלכם.

עקרון מספר 4: "נתקו את עצמכם מהתוצאות"

במהלך כל חיינו אימנו אותנו לחשוב שעלינו להציב לעצמנו מטרות ולהגיע אליהן בכל שלב בחיים. עם זאת, דייר מצטט את הגורו ההינדי ראמנה מהארשי ואומר: "אין שום מטרה שצריך להשיג. אין שום דבר שצריך לזכות בו. אתה הוא עצמך. אתה תמיד קיים". היו כמו רקדן, שהמטרה שלו היא לא להגיע לסוף של הריקוד, אלא לחוות כל צעד בריקוד וליהנות ממנו. אם אתם מרוכזים רק בעתיד ובתוצאות אתם לעולם תחיו מחוץ לנפש שלכם, אך מנגד, אם תחיו בהווה אתם תהיו תמיד בתוך נפשכם, ורק אז תחיו באמת.
עקרונות לחיים טובים מפי ויין דיר: אישה הולכת לבדה בשביל עפר ארוך עם מזוודה בידה

עקרון מספר 5: "אתם לא צריכים שום דבר כדי לקבל השראה לחיים"

כל אחד יכול להיות עסוק זמן רב בצבירת רכוש או בקנאה ברכוש שיש לאחרים ולו אין, עד שאנחנו שוכחים שהיקום עצמו לא עשוי מהדברים שאנחנו, בני האדם, המצאנו. על כן, אותם דברים הם לאו דווקא הכרחיים לחיים, ולמעשה חלק גדול מהם רק מסבך את החיים עוד יותר. אדם רוחני רואה מעבר לדימוי שניתן לדברים והוא חופשי מהם. עליו רק לזכור את ההבדל בין "רוצה" לבין "צריך" ולהבין שיש לו תמיד את כל מה שהוא באמת צריך.

עקרון מספר 6: "זכרו שרצונותיכם לא יגיעו לפי לוח הזמנים שלכם"

אל תתאכזבו אם משהו שאתם מצפים ומחכים לו לא מגיע בזמן שקבעתם לו. יתכן שיש מכשול בדרככם, אך אתם ככל הנראה משכתם אותו אליכם כחלק מהמסע שלכם. תנו להתגברות על אותו מכשול להפוך לתשוקה שלכם, והתמודדו עם כל דבר ברגע שיגיע. העצה הזו מדברת אל האגו שלנו, אשר לעיתים קרובות אינו מרוצה ממכשולים פתאומיים. שחררו את אותו אגו וזכרו שכל דבר, טוב או רע, בסופו של דבר עובר ונגמר.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.