print header

9 סוגי חיבוקים והמשמעות הנסתרת מאחוריהם

אין כמו לקבל חיבוק מאנשים שאנו אוהבים כדי להרגיש טוב ולהעלות חיוך על פנינו. מלבד החיבוקים הללו עם אנשים קרובים, פעמים רבות אנו מתחבקים גם עם אנשים שאנו מכירים פחות טוב, ומסתבר שלצורה שבה הם אנו עושים זאת יש משמעות מיוחדת! תנועת הגוף האהובה הזו שולחת לצד השני מסרים שלא תמיד עוברים במילים, וגורמת להבעת מגוון רחב של רגשות שאנו חווים. 9 סוגי החיבוקים הבאים מעידים כל אחד על משהו אחר, ומדהים לגלות אילו מסרים אנו יכולים להעביר בפעולה פשוטה אחת שאנו עושים כמעט כל יום.
 
זוג מחובק בשדה
 

1. החיבוק המגן

בסוג החיבוק הזה, הרווח בעיקר בין בני זוג, אחד מהם כורך את ידיו סביב מותניו של השני בעודו עומד מאחוריו. בחיבוק הזה יש מסר חבוי שאומר שהאדם עמו אתם נמצאים תמיד יהיה מאחוריכם ויגן עליכם מצרות שאתם אולי לא רואים. החיבוק הזה מסמל הבעת אמון הדדית, ועצם הפעולה של תמיכה בגב שמספקת יציבות גופנית, יוצרת גם תחושה של יציבות זוגית ותחושה נעימה של הגנה. חשוב לעשות זאת בצורה רכה ונעימה לצד השני, שכן חיבוק מקובע בו אתם אוחזים את האדם שמולכם בחוזקה מאחוריי גבו עלול לגרום לתחושה הפוכה של חוסר ביטחון ובעיות שליטה במערכת היחסים.
איור של חיבוק המגן

2. חיבוק עם טפיחה על הגב

כולנו מכירים את החיבוקים בהם אנו מאמצים קרוב אלינו את האדם השני ותוך כדי כך גם טופחים על גבו. כאשר אנו עושים זאת לאחרים או שהם מחבקים אותנו באופן הזה, זוהי הבעת אכפתיות כלפיי הצד השני. התנוחה בה מתחבקים באופן הזה היא פתוחה ופגיעה יחסית, כשהטפיחה מביעה על כך שאתם תומכים אחד בשני. נגיעה בגב כאשר אתם לא רואים מי נמצא מאחוריכם עלולה לגרום לחשש, אך כאשר מישהו שאתם מכירים עושה זאת בזמן שהוא עומד מולכם, הוא בעצם מסמל לכם שאין לכם ממה לחשוש ושהיחסים ביניכם טובים.
איור של חיבוק עם טפיחה על הגב
 

3. חיבוק בו מביטים אחד בעיניי השני

בסוג החיבוק הזה אנשים ניצבים זה מול זה ואוחזים אחד בשני תוך כדי מבט עמוק בעיניים. כאשר עושים זאת מסמלים בעצם לאדם השני שהוא הדבר החשוב ביותר באותו רגע ואין דבר אחר בטווח הראייה שמעניין בעת החיבוק. אם אתם רוצים להביע את המסר הזו לאנשים אחרים, חבקו אותם והביטו בחיבה בעיניהם, מה שיעזור לנסוך בהם תחושת ביטחון וקרבה, וכאילו אין דבר אחר בעולם מלבדם.
איור של חיבוק בו מביטים אחד בעיניי השני

4. חצי חיבוק

חצי חיבוק מתבצע כאשר אנו עומדים או הולכים עם אדם הקרוב אלינו, כשאחד מאיתנו אוחז בכתפו של הצד השני, בעוד שהוא כורך את זרועו סביב צווארו של הצד הראשון. בדיוק כפי שהוא קליל מבחינת המראה שלו, כך החיבוק הזה משדר קלילות גם מבחינת הרגש. חצי חיבוק מעיד על אמון במערכת היחסים שלא דורש "להחזיק" את בני הזוג קרוב מדי כדי לסמן להם או לאחרים בסביבתכם שאתם נמצאים יחדיו. זוהי דרך מיוחדת ונעימה להביע ביטחון ואמון במערכת היחסים בלי חשש שמשהו עלול להפריע לבני הזוג.
איור של חצי חיבוק

5. חיבוק חד צדדי

זהו אחד מסוגי החיבוקים הפחות נעימים, שכן רק צד אחד משתתף בו. בחיבוק החד צדדי אדם אחד כורך את זרועותיו סביב הצד השני, שלא משיב באותה מחווה. חיבוק שכזה מעיד על חוסר איזון בין שני הצדדים במערכת היחסים ועל הרגשות ששוררים ביניהם. כאשר אדם אחד עושה מאמץ כדי להתקרב למי שנמצא מולו ולא מקבל את אותה מחווה, כנראה זה נכון גם לגביי דברים אחרים במערכת היחסים, שאולי אינה בריאה ומאוזנת.
איור של חיבוק חד צדדי

6. חיבוק מרוחק

כולנו מכירים את סוג החיבוק הזה שמתרחש בדרך כלל עם אנשים שאנו לא מכירים בצורה טובה במיוחד, או כאלו שאנו לא מרגישים בנוח עמם. החיבוק הזה מביע חוסר אמון וחוסר נוחות בנוכחותו של הצד השני. לעתים זה קורה בתחילת מערכת יחסים כאשר עדיין לא מרגישים בנוח מספיק כדי להתמסר לחיבוק מלא, אך לפעמים מבצעים את החיבוק המרוחק עם אנשים שלא נעים לנו לשהות במחיצתם ואנו מעוניינים לשמור על מרחק מהם.
איור של חיבוק מרוחק

7. חיבוק גבוה

בחיבוק הגבוה, אחד מבני הזוג מרים את השני מעליו ומחזיק אותו או מניח אותו על משטח קרוב. זוגות רבים מכירים את החיבוק החושני הזה שמביע תשוקה ואת הרצון לאחוז אחד בשנייה. באחיזה הזו עובר בעצם מסר של אמון ומשיכה חזקה בין שני הצדדים, וכאשר עושים אותו במפתיע, הוא בהחלט יכול לפלפל את העניינים בין בני זוג.
איור של חיבוק גבוה

8. חיבוק "נעול"

בחיבוק הזה שני הצדדים אוחזים זה בזו בחוזקה, כמעט בחשש שמה הצד השני ייעלם פתאום אם הם לא יעשו זאת. החיבוק החזק והקרוב הזה נועד לחזק את תחושת המחויבות שאנו חשים כלפיי הצד השני וחוסר הרצון להיפרד ממנו. כאשר לא מותירים אוויר בין שני הגופים, זה בהחלט מביע רצון להיות עם האדם השני וליהנות מחברתו כמה שניתן בלי שילך למקום אחר.
איור של חיבוק "נעול"

9. חיבוק של ריקוד איטי

זהו אחד מסוגי החיבוק הנעימים והרומנטיים ביותר, כאשר צד אחד כורך את ידיו סביב מותניו של הצד השני אשר עוטף את הצוואר של הראשון. החיבוק המבויש הזה רווח בעיקר בתחילתן של מערכות יחסים והוא מביע אהבה ואמון אחד בשני. אם אחרי שנים של זוגיות אתם מוצאים את עצמכם מתחבקים באופן הזה, כנראה שניצוץ ההתאהבות לא עזב אתכם מעולם ואתם עדיין מסוגלים להיות מעט נבוכים ונרגשים בנוכחות הצד השני.
איור של חיבוק של ריקוד איטי
שפת גוף מאפשרת לנו לתקשר עם האנשים סביבנו בצורה שלא דורשת מילים, ולעתים אנו מעבירים מסרים שכלל לא היינו מודעים לכך שחשבנו עליהם. חיבוקים הם אחת מהדרכים הטובות ביותר להביע רגש, כאשר כל חיבוק מביע משהו אחר ועוזר לנו להגיד דברים שלא תמיד ניתן להביע במילים. 

מקור התמונות: littlethings.com

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.