print header

איך להמשיך לגלוש באינטרנט בבית גם במקרה של תקלה

לצד הטכנולוגיה הנהדרת שבה אנו זוכים להשתמש בימינו, אנו ניצבים לא פעם מול בעיות שאיננו יודעים כיצד לפתור, ובמקרים שכאלה עלינו לפנות לאנשי מקצוע שיוכלו לעזור לנו להחזיר את המצב לקדמותו. דוגמה נהדרת לכך היא רשת האינטרנט הביתית שלנו, שמדי פעם מחליטה כמו על דעת עצמה שלא מתחשק לה לעבוד יותר, ואז עלינו להתקשר לספק האינטרנטי, לחכות דקות ארוכות, אם לא שעות, עד שנקבל מענה, במטרה שיפתרו לנו את הבעיה מבלי לשלוח אלינו טכנאי. כך או כך, עד שנקבל את אותו המענה והפתרון נישאר ללא חיבור לאינטרנט.

במקרה שכזה, תשמחו לגלות שלרוב אתם יכולים לפתור את הבעיה בדקות ספורות בעצמכם, וגם אם היא לא נפתרה, לא תצטרכו להישאר בחשכת אינטרנט מוחלטת, משום שיש לכם נקודת אינטרנט נוספת בה תוכלו לשתף את כל הבית – האינטרנט הסלולרי שלכם. בכתבה הבאה תגלו מה כדאי לכם לעשות ברגע של תקלה באינטרנט וכיצד להימנע מניתוק מוחלט מן הרשת עד פתירת הבעיה.

 

ראשית, נסו לפתור את הבעיה בעזרת פותר הבעיות של מיקרוסופט

בכל מחשב בו מותקנת מערכת ההפעלה ווינדוס אשר מחובר לאינטרנט, תוכלו להבחין לצד השעון שבשורת ה"התחל" באייקון שמציין את חיבור המחשב שלכם לרשת. במחשבים שמחוברים באמצעות חיבור קווי תראו תמונה של מסך מחשב פתרון בעיות בחיבור האינטרנטי , ובמחשבים שמשתמשים ברשת אלחוטית (WiFi) תראו סימן שמראה את איכות הקליטה פתרון בעיות בחיבור האינטרנטי. ברגע שקיימת בעיה בחיבור האינטרנט שלכם, תוכלו לראות על גבי אותו סימן משולש צהוב עם סימן קריאה בפנים פתרון בעיות בחיבור האינטרנטי, או איקס אדום שיסמל שלא קיים חיבור אינטרנטי כלל פתרון בעיות בחיבור האינטרנטי. אם וידאתם שהנתב מופעל ושהכבלים מחוברים כמו שצריך, מומלץ כמובן להתקשר לספק האינטרנט למען מציאת הבעיה והפתרון לה, אולם לפני שתעשו זאת או אפילו בזמן שתמתינו על הקו עד לקבלת מענה, תוכלו לנסות לתת למחשב שלכם לפתור את הבעיה בעצמו.

בצעו לחיצה ימנית עם העכבר על האייקון שמציין את חיבור המחשב שלכם לרשת ובחרו באפשרות פתור בעיות (Troubleshoot problems). בחלון שייפתח עקבו אחרי ההוראות, ובמידה שהבעיה לא נפתרה בחרו באחת מן האפשרויות שהמחשב יציג לפניכם לבעיות שיתכן כי אתם סובלים מהן.

אם סוג הפתרון הזה לא עזר, מומלץ לנסות לכבות את הנתב האלחוטי, לחכות 10 שניות ולהדליק מחדש. רובנו אמנם פחות מחבבים את הפתרון הבנאלי הזה, אבל זה מה שיאפס את הנתב ויתכן שכך תפתרו את הבעיה.

אם כל אלה לא עזרו, אכן יהיה עליכם לקבל תמיכה מנציג שירות, אולם ברוב המקרים פתרונות אלה עובדים ביעילות. אם אתם צריכים להשתמש באינטרנט אך נאלצים לחכות זמן רב למענה הטלפוני, מומלץ שתכירו את המדריך הבא שיעזור לכם להשתמש באינטרנט הסלולרי שבטלפון הנייד שלכם כאינטרנט ביתי למחשב הנייח, לנייד או לטאבלט. שימו לב ששימוש באינטרנט הסלולרי עשוי להיות מחויב בתשלום במידה שתחרגו מתוכנית הגלישה שלכם, כך שמדובר בפתרון זמני המיועד למקרים בהם רשת האינטרנט הביתית אינה פועלת עקב תקלה.

לחצו כאן כדי לעבור למדריך למכשירי אנדרואיד

לחצו כאן כדי לעבור למדריך למכשירי אפל

 

 

 

מדריך הגדרת אינטרנט נייד למכשירי אנדרואיד

פתרון בעיות בחיבור האינטרנטי

 

1. היכנסו להגדרות המכשיר ותחת חיבורי רשת או WiFi חפשו את האפשרות חיבור בין התקנים ונתב אלחוטי או אלחוט ורשתות, או כל צירוף מילים שנשמע דומה לאפשרויות האלה.

נקודה חמה ניידת

 

2. בחרו באפשרות נתב אלחוטי נייד או נקודה חמה ניידת, או כל צירוף מילים שנשמע דומה. במידה שאתם מתבקשים להקליד שם לרשת וסיסמה, עשו זאת ואשרו. זכרו את שם המשתמש והסיסמה במידה שתרצו להתחבר לאינטרנט באמצעות WiFi. מומלץ לבחור סיסמה גם משום שזה ימנע מאחרים את האפשרות להתחבר לנקודה החמה הניידת שלכם.

נקודה חמה ניידת

 

3. כעת תוכלו לחבר בקלות את המכשיר הנייד למחשב שבו אתם רוצים להשתמש בעזרת כבל USB פשוט, מה שיאפשר גישה לאינטרנט שבו. על מנת לעשות זאת אשרו את האפשרות חיבור באמצעות מכשיר USB לאחר שתיצרו את החיבור.

נקודה חמה ניידת

 

4. במקרה שאין לכם כבל USB, תוכלו להשתמש במכשיר כנתב אלחוטי לכל דבר. עליכם רק לשים לב לשם הרשת שעליכם להתחבר אליה ולסיסמה שבחרתם, או שהמכשיר בחר עבורכם. את אותה הסיסמה יהיה עליכם להקליד כשתנסו להתחבר למכשיר דרך האינטרנט האלחוטי במחשב. כדי להתחבר לרשת האלחוטית לחצו על האייקון שמציין את חיבור האינטרנט במחשב (שהוזכר בתחילת הכתבה) בעזרת כפתור העכבר השמאלי ובחרו את הרשת על פי השם שהוגדר במכשיר.

נקודה חמה ניידת
 

שימו לב ששימוש באינטרנט הסלולרי עשוי להיות מחויב בתשלום במידה שתחרגו מתוכנית הגלישה שלכם, כך שמדובר בפתרון זמני המיועד למקרים בהם רשת האינטרנט הביתית אינה פועלת עקב תקלה.

מדריך הגדרת אינטרנט נייד למכשירי אפל

פתרון בעיות בחיבור האינטרנטי

 

1. היכנסו להגדרות המכשיר ובחרו באפשרות סלולרי. במידה ואפשרות זו אינה מופיעה, חפשו את האפשרות נייד, ואת סלולרי בתוכה. יתכן שכבר במסך ההגדרות תופיע מולכם האפשרות נקודת גישה אישית. במידה שכן, לחצו עליה ודלגו על השלב הבא.

נקודה חמה ניידת באייפון

 

2. במסך שיפתח בחרו ב"נקודת גישה אישית".

נקודה חמה ניידת באייפון

 

3. הפעילו את נקודת הגישה האישית ושימו לב לשם המכשיר שיופיע למטה – זהו המכשיר שאליו תתחברו דרך ה-WiFi. 

נקודה חמה ניידת באייפון

 

4. במידה וקפצה ההודעה שמבקשת לאשר שימוש בבלוטות' או באינטרנט אלחוטי ו-USB בלבד, בחרו באפשרות השנייה. כעת תוכלו לחבר את כבל ה-USB מהמכשיר הסלולרי למחשב שלכם וליהנות מגלישה באינטרנט.

נקודה חמה ניידת באייפון

 

5. באותו מסך תוכלו גם לקבוע סיסמה לחיבור האישי שלכם, אותה תצטרכו להקליד במחשב בעת ההתחברות האלחוטית. זה גם יעזור למנוע מאנשים זרים את האפשרות להתחבר לחיבור האישי שלכם.

נקודה חמה ניידת באייפון

 

6. במקרה שאין לכם כבל USB, תוכלו להשתמש במכשיר כנתב אלחוטי לכל דבר. עליכם רק לשים לב לשם הרשת שיש להתחבר אליה ולסיסמה שבחרתם או שהמכשיר בחר עבורכם. כדי להתחבר לרשת האלחוטית לחצו על האייקון שמציין את חיבור האינטרנט במחשב (שהוזכר בתחילת הכתבה) בעזרת כפתור העכבר השמאלי ובחרו את הרשת על פי השם שהוגדר במכשיר.

 

שימו לב ששימוש באינטרנט הסלולרי עשוי להיות מחויב בתשלום במידה שתחרגו מתוכנית הגלישה שלכם, כך שמדובר בפתרון זמני המיועד למקרים בהם רשת האינטרנט הביתית אינה פועלת עקב תקלה.

 

מקור התמונות:: Sunil Soundarapandian, Pokéfan95, photosteve101

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו