print header

מדריך לשימוש באפליקציית הניווט Waze

כמעט כולנו משתמשים באפליקציית הניווט ווייז (Waze), שפותחה ממש כאן בארץ וכיום משתמשים בה מעל ל-50 מיליון נהגים ברחבי העולם. ווייז עוזרת לנו להגיע לכל מקום בזמן הקצר ביותר, תוך הימנעות מפקקי תנועה ומפגעי דרך, באמצעות שיתוף מידע מכלל משתמשי האפליקציה. למרות השימוש הנרחב בווייז, מעט מאוד אנשים מכירים את כוחה האמיתי של האפליקציה השימושית הזאת, ובמדריך הבא תלמדו להכיר כמה מהאפשרויות המתקדמות והשימושיות ביותר שלה.
 
ווייז
 
 
1. התקנה
 
אם אתם עדיין לא משתמשים בווייז כדי לעזור לעצמכם לנווט ברחבי הארץ ולקבל מידע בזמן אמת על עומסי תנועה ותאונות, עכשיו זה הזמן הטוב ביותר להתחיל. האפליקציה חופשית לשימוש וניתנת להורדה בחינם עבור כל מערכות ההפעלה הסלולאריות מחנות האפליקציות של גוגל או אפל. פשוט חפשו את השם "Waze" או השתמשו בקישורים המצורפים. חשוב לציין שהמדריך הבא מבוסס על הגרסה העדכנית ביותר של האפליקציה, ולכן מומלץ לעדכן גרסאות ישנות.
 
הורדה לאייפון                        הורדה לאנדרואיד
 
 
2. ניווט בסיסי
 
אם מעולם לא השתמשתם בתוכנת ווייז אין לכם שום סיבה לדאגה, השימוש באפליקציה הוא פשוט ואינטואיטיבי ביותר. 
 • לחצו על כפתור ה-  שמופיע בפינה השמאלית התחתונה כדי לפתוח את התפריט הראשי.
 • מבין ארבעת האפשרויות שבתפריט, לחצו על "נווט".

 • כעת ניתן להקליד בשורת החיפוש (מסומן באדום) את הכתובת או שם היעד המבוקש.
 • בנוסף, ניתן לבחור לנווט אל אחד מהיעדים המועדפים עליכם. הסבר לקביעת יעדים מועדפים יפורט בהמשך. 
 • לאחר שהקלדתם את היעד לחצו על עבור (Enter) במקלדת שלכם, או על סימן זכוכית המגדלת שליד שדה החיפוש.

 • ווייז תספק לכם רשימה של יעדים אפשריים בהסתמך על המלל שהכנסתם לשורת החיפוש. ככל שתיאור היעד שלכם יהיה יותר מדויק, (עיר, שם רחוב, מספר בית) התוצאות שתקבלו יהיו יותר ממוקדות.
 • לחצו על התוצאה הרצויה ובחלון החדש בחרו באפשרות "סע" כדי להתחיל את הניווט.
ווייז
 
 
3. מועדפים
 
ווייז מאפשרת לכם לשמור יעדים מועדפים, אליהם אתם נוסעים באופן תדיר על מנת שלא תאלצו לחפש אותם בכל הפעלה מחודשת. תוכלו להגדיר את הבית, מקום העבודה שלכם, מסעדות אהובות, בתיהם של חברים קרובים וכדומה.
 • בתפריט הניווט תמצאו שתי הגדרות מועדפים שמתווספות כברירת מחדל: בית ועבודה. יש ללחוץ על שורת היעד המועדף על מנת לערוך אותם ולקבוע את הכתובת שלהם. 

 • כדי להוסיף יעד מועדף חדש יש לחפש את הכתובת המבוקשת כפי שהוסבר בסעיף הניווט, אבל במקום לבחור באפשרות "נווט" יש לבחור ב-"הוספה".

ווייז

 • בחרו שם לכתובת שיופיע ברשימת המועדפים, למשל "בית הספר של טל" ולחצו על אישור.
 • ככל שתגדירו לעצמכם יותר יעדים מועדפים השימוש שלכם בווייז יהיה יותר מהיר ונוח. 
ווייז
 
 
4. קטגוריות
 
הניווט בווייז לא תמיד דורש מכם לדעת את הכתובת המדויקת של היעד המבוקש שלכם, והוא אף יכול לעזור לכם למצוא נקודות עניין סמוכות אליכם. כל שעליכם לעשות הוא להקליד בשורת החיפוש את הקטגוריה של סוג היעדים שאתם מחפשים, למשל: בית מרקחת, רופא שיניים, מוסך, מגרש חנייה וכדומה. 
 
 
 
5. מציאת תחנות דלק זולות
 
היות וסביר להניח שאתם משתמשים בווייז כאשר אתם נוסעים ברכב, אין דבר יותר חשוב בשבילכם מאשר מציאת תחנות דלק זולות שיאפשרו לכם לתדלק במחיר נמוך במיוחד. לחיצה על אפשרות "דלק" בתפריט הניווט תפתח את רשימת תחנות הדלק הקרובות ביותר, ובסמוך לכל אחת מהן מחיר ליטר דלק כפי שעודכן על ידי משתמשי ווייז אחרים.
 
ווייז
 
 
6. דיווחים
 
כל הדיווחים שאתם רואים על המפה של ווייז מגיעים ממשתמשים בדיוק כמוכם. האפליקציה מאפשרת לכל משתמש לדווח על מגוון מפגעים כגון תאונות, מצלמות, פקקי תנועה וגם פשוט להציג הודעות פטפטת למשתמשים אחרים. חשוב לציין שרק משתמשים שהתחברו לרשת ווייז יכולים להוציא דיווחים חדשים. 
 
 • כדי ליצור דיווח חדש יש ללחוץ על כפתור האירוע בפינה הימינית התחתונה של המפה הראשית (במקביל לכפתור הניווט).

ווייז

 • בחרו את סוג הדיווח מרשימה שנפתחה.
 • עבור כל דיווח ישנם אפשרויות משנה שונות, אבל בכל דיווח תוכלו לצרף תמונה של האירוע ולדווח האם המפגע נמצא בנתיב הנסיעה שלכם או בכיוון הנגדי.

ווייז

 • ניתן לשלוח את הדיווח באותו הרגע על ידי לחיצה על "שלח" או להמתין ולדווח במועד אחר בעזרת הכפתור "אח"כ".
 • הדיווחים מוצגים על המפה בעזרת סמלים קטנים שמתארים את סוג האירוע:
ווייז
 
 
7. נקודת עצירה
 
פעמים רבות אנחנו צריכים לתכנן לעצמנו מסלול נהיגה מורכב שכולל מספר תחנות עצירה. במקום לחפש מחדש את היעד שלנו אחרי כל עצירה ולהתחיל ניווט חדש, אפשר פשוט לתכנן נקודות עצירה לאורך מסלול אחד ארוך ורציף. האפשרות הזאת שימשה אותי פעמים רבות כשהייתי צריך לנסוע מהעבודה, לקניות, לאסוף בן משפחה ממקום לא ידוע וחזרה הביתה.
 
כדי להוסיף נקודת עצירה כל שעליכם לעשות הוא להתחיל ניווט אל עבר היעד הסופי שלכם, ולאחר שסיימתם את הגדרתו לחצו בשנית על "ניווט", והתחילו ניווט חדש אל עבר נקודת העצירה הראשונה שלכם. ברגע שתבחרו ביעד החדש, האפליקציה תשאל אתכם האם מדובר בנסיעה חדשה, או בתחנת עצירה במסלול הנוכחי שלכם. 
ווייז
 
 
8. חברים
 
ווייז היא לא רק תוכנת ניווט, אלא היא גם רשת חברתית שמאפשרת לכם לשתף מידע עם החברים ואנשי הקשר שלכם מרשימת הטלפונים ומרשת הפייסבוק. חברים יכולים לשתף מידע ישירות אחד עם השני, להציג זמני הגעה ליעד ולראות זה את זה על מפת הניווט בזמן הנסיעה.
כדי להוסיף אנשי קשר מרשת הפייסבוק או מאנשי הקשר ששמורים בזיכרון הטלפון, יש ללחוץ על כפתור ה"חברים" מתפריט הניווט.
 
ווייז
 
שימו לב, בדומה לאפשרות הדיווח, גם כדי להוסיף חברים תצרכו לוודא שאתם חברים רשומים ברשת החברתית של ווייז, זוהי פעולה מומלצת איך היא אינה חובה ואינה הכרחית לשימוש באפשרויות הניווט של האפליקציה.
 
9. ניווט באמצעות שמות רחוב
 
לאחרונה נוספה בווייז אפשרות חדשה, שכוללת בהנחיות הניווט הקוליות גם את שמות הרחובות בהם אנו נוסעים. אפשרות זו שימושית במיוחד כאשר נוסעים בשטח עירוני צפוף, ולא תמיד ברור לאיזה רחוב עלינו לפנות. 
 
 • כדי להפעיל את שמות הרחוב בניווט שלכם יש להכנס להגדרות השמע מתפריט ההגדרות הראשי שמוצג בעת לחיצה על כפתור ה -.

ווייז

 • כעת יש לבחור באפשרות הראשונה, "הנחיות קוליות" ולבחור ב"עברית – סיוון", האפשרות שתחתיה רשום "כולל את שמות הרחובות".
ווייז
 
 
 
ולסיום, לינק שימושי במיוחד למפה המקוונת של ווייז שמתעדכנת בזמן אמת בכל העומסים והדיווחים שמופיעים במפת האפליקציה. המפה מאפשרת, גם למי שאין ברשותו סמארטפון, להנות ממפה עדכנית של העומסים בכבישי ישראל ולתכנן בעזרתה מסלול קצר שיביא אותו ליעדו במהירות הרבה ביותר. לחצו על התמונה כדי לפתוח את המפה של ווייז.
 
ווייז
 
נסיעה נעימה!

תמונות באדיבות Waze Wiki
תמונה ראשית באדיבות  Ihm Min-hyauk

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו