print header

7 מהלכים שהופכים חשיבה חיובית לאפקטיבית

בזמנים של חושך גדול, רובינו מנסים לאמץ חשיבה חיובית, אך זו אינה עובדת לבדה. דקלום מנטרות מעודדות אינה מייצרת ריפוי אמיתי. רק על ידי התייצבות מול החושך, על ידי קבלה, מחילה, זרימה, אהבה ואמון, נהיה מסוגלים להפוך את החשיבה החיובית ל"עמוד האש" בחיינו. הנה 7 מהלכים בדרך אל האור...

פרחים

1. בעלות
בכל פעם שאנחנו כועסים בגלל משהו שאנשים אחרים אמרו או עשו, אנחנו בעצם משליכים את הצללים והחושך שלנו עליהם. בפעם הבאה שאתם מרגישים שמישהו מוציא אתכם מדעתכם, שאלו את עצמכם: מה אותו האדם מפעיל אצלי? מה יש בו שאני לא אוהב? האם זה נוגע בפצעים הפתוחים שלי?

"כל מה שמעצבן אותנו באחרים יכול להוביל אותנו להבנה של עצמינו" (קרל יונג)

פרחים
2. בלי התנגדות
אם אתם מרגישים נוכחות של כעס בחייכם, תנו לו להיות שם. אפשרו לעצמכם להרגיש את נוכחותו. אל תנסו להגדיר אותו ואל תתנו לו להגדיר אתכם. אמרו לעצמכם: יש בתוכי כעס, תסכול ושליליות. אני מאפשר להם להיות שם מבלי לנכס אותם לעצמי. יש בתוכי כעס, אבל אני לא כועס, אני צופה בכעס הזה מרחוק.

"חוסר התנגדות זה המפתח לכוח הגדול ביותר ביקום" (אקהרט טולה)


פרחים

3.קבלה
קבלו את עצמכם על מי שאתם ולא על מי שאינכם. קבלו את עצמכם גם במצב החיובי והשמח, וגם בהיעדר שמחה. קבלו את הרעיון שהדברים שאתם לא אוהבים באחרים, משקף משהו חבוי בתוככם, משהו שאינכם מקבלים בעצמכם.

"ההבדל בין החושך שלי לחושך שלך הוא שאני יכול להסתכל לרוע שלי בפרצוף ולקבל את קיומו, בעוד שאתה עסוק בהסתרת המראה שלך בסדין לבן" (ס. ג'ויבל)


פרחים
4. סליחה
סלחו לעצמכם על שתמיד האמנתם שהאויב נמצא מחוצה לכם ולא בתוככם. סלחו לעצמכם על שהשלכתם את הצללים שלכם על העולם וגרמתם לו להיראות קר, מנוכר ומפחיד.

"פגשנו את האויב והוא אנחנו" (פוגו)


פרחים
5. אהבה וחמלה
אנחנו צריכים ללמוד לאהוב ולקבל לא רק את הצד הטוב והבהיר שלנו, אלא גם את הצד האפל. רק על ידי אהבה וקבלת החושך, מבלי לשפוט או לדכא אותו, נעזור לו לשקוע.

"החושך לא יכול לגרש את החושך: אור הוא היחיד שיכול לעשות זאת. שנאה לא יכולה לגרש שנאה: רק אהבה יכולה לעשות זאת" (מרטין לותר קינג)


פרחים
6. דמיון
ויזואליזציה היא פרי הדמיון והיא מהווה כלי רב עוצמה ושימושי מאוד. באמצעות ויזואליציה תוכלו לשרטט את האדם שאתם רוצים להיות, את החיים שאתם רוצים לחיות ואת ההשפעה שאתם רוצים להשיג בעולם.

"כוחו של הדמיון הוא מדהים. לעיתים קרובות אנו רואים ספורטאים שהשיגו תוצאות מדהימות ותוהים איך הם עשו את זה. אחד הכלים בהם הם משתמשים הוא הדמייה או דימויים נפשיים. הם עשו את הבחירה ליצור את גורלם ולדמיין את ההשגים שלהם עוד לפני שבסופו של דבר הם הצליחו" (ג'ורג' קוהורלישר)


פרחים
7. ניתוק מהתוצאה
בין אם הדברים יקרו כפי שאתם רוצים או לא, אין זה משנה. בשלב זה ידוע לכם כי האושר והרווחה שלכם אינם תלויים בדברים החיצוניים, אלא באלה הפנימיים הנשלטים על ידכם.

"נתק את עצמך מדעות של אחרים, מההרגל של שיפוט או שליטה באחרים; מהעבר; מהצורך להיות צודק ומנצח; מהאובססיה לדברים חומריים. לך אחרי התשוקה שלך בחיים, אך התנתק מהתוצאה ואפשר ליקום לטפל בפרטים הקטנים" (ד"ר ויין דייר)

פרחים

הוציאו את עצמכם מחושך אל אור!
 

מקור תמונה: FreeDigitalPhotos.net / Keerati

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.