print header

עצות מפי מומחים לתכנון פיננסי להפקת המרב מהכסף שלכם

מה הכי כדאי לעשות עם ההשקעות שלנו כדי להרוויח יותר? מהן הטבות המס שמוענקות לבני הגיל השלישי? איך אפשר לחסוך כסף ולהגן על הנכסים שלנו, למען העתיד שלנו ושל כל המשפחה? רבים מתמודדים עם השאלות המורכבות האלה, ובשנים האחרונות זה קשה יותר ויותר לענות עליהן ללא עזרה מקצועית. המצב היה קשה כבר בתקופת הקורונה, שאחריה הגיעו משבר אינפלציה עולמית, סערה חברתית סביב הרפורמה המשפטית, ועכשיו אנחנו נמצאים בעיצומה של מלחמה במספר חזיתות. תוסיפו לזה מלחמות וסכסוכים פוליטיים ברחבי העולם, ואין ברירה אלא להגיע למסקנה שאנו חיים בעידן בו משברים מגיעים בתדירות גבוהה ומשפיעים יותר מתמיד על הארנק שלנו. כדי שתוכלו להתמודד עם המציאות הזו בצורה הכי טובה ולהכיר את ההזדמנויות הקיימות כיום בשוק ובעולם ההשקעות, ריכזנו עבורכם מספר עצות חשובות מפי מומחים לתכנון פיננסי. אם תרצו לשאול שאלות נוספות, בסוף הכתבה תגלו איך להשתתף בכנס הדרכה פיננסית ללא עלות לקוראי בא במייל.

תכנון פיננסי: פגישת עסקית

האם כדאי לקנות היום דירה להשקעה?

כאמור, אנו ראינו בשנים האחרונות תנודות קיצוניות מאוד בשוק ההון שגרמו לרבים לחפש משענת כלכלית של נכסים שאינם סחירים, כך מסביר מור אלחדס, מתכנן פיננסי בחברת S.F.P. המושג הזה מתייחס להשקעות מחוץ לשוק ההון, למשל השקעה בחברה שלא נסחרת בבורסה, קרן הון פרטית, קרן הון סיכון והאפשרות הפופולרית ביותר בישראל, נדל"ן. מצד אחד השקעה בנדל"ן מפזרת סיכונים ומדובר בנכסים שבאופן יחסי מושפעים פחות מתנודות בשוק ההון. מצד שני, מור מסביר שלמרות המצב הזה, עדיין יש סיכונים שכרוכים ברכישת דירה להשקעה וכדאי להכיר אותם. לאור הניסיון שלו כמתכנן פיננסי, מור מציע מספר נקודות שיש לשקול כדי להחליט האם כדאי לכם לקנות דירה להשקעה:

  • מה הצורך שלכם בנזילות? קניית דירה להשקעה מתאימה יותר למי שהצורך שלו בנזילות קטן, ועל כן הוא יכול ליצור מצב שבו יקבל תשואה גבוהה כ'פיצוי' על נזילות נמוכה.
  • מה טווח הזמן להשקעה? המלחמה וההאטה בשוק הנדל"ן שאנו רואים כיום, מדגימות את הסיכונים שבהשקעה בדירה בטווח הקצר. בטווח הארוך המצב הזה כנראה ישתנה, אך יש לשקול היטב האם יש אפשרויות השקעה טובות יותר לזמן הזה.
  • מה רמת הסיכון שאתם מוכנים לקחת? שיקול זה קשור באופן ישיר לטווח ההשקעה, למיקום הנכס, למצב שוק הנדל"ן בארץ ולעוד שיקולים רבים, שצריך לבצע תכנון פיננסי יסודי כדי להבין אותם לעומק. 
  • מה רמת הזמינות שלכם לנהל נכס? דירה להשקעה היא לא נכס שמניב רווחים באופן אוטומטי; יש למצוא שוכרים, לתקן בעיות, לנסח חוזים ועוד. לא לכל אחד יש זמינות לטפל בדברים האלה, וזה כנראה סימן לכך שהשקעה בדירה היא לא בשבילו.

אחרי שמבינים מה התשובות לשאלות האלה, מור ממליץ להתייעץ עם איש מקצוע כדי להגדיר במדויק את הצרכים, המטרות והאפשרויות שלכם בכל הקשור לרכישת דירה להשקעה, או השקעות באפיקים אחרים.

תכנון פיננסי: בית להשקעה

מה פיזור ההשקעות הנכון להגנה על נכסי המשפחה?

בנוסף לבחירה בין השקעה בנכסים נזילים או לא נזילים, כמו למשל דירה, מיכאל גורביץ, סוכן ביטוח פנסיוני ומתכנן פיננסי בכיר, מעלה עוד שאלה שתעזור לכם להפיק את המרב מהכסף שלכם. משום שישראל היא לא שוק בטוח ויציב להשקעה לאור המצב הביטחוני, חשוב מתמיד להקדיש מחשבה לפיזור השקעות חכם, המאפשר למזער סיכונים ולהיות מושפעים כמה שפחות מאירועים לא צפויים. אם אתם לא מבצעים פיזור השקעות חכם, אתם עלולים להיפגע כלכלית במידה קשה ואפילו לאבד את נכסי המשפחה שלכם, כפי שקרה לישראלים רבים בצל אירועי השנים האחרונות.
 
אחד העקרונות הכי חשובים לפיזור השקעות גיאוגרפי הוא בחירה בכמה שווקים שלא קשורים זה לזה, שמרוחקים זה מזה ושנשענים על חלקים אחרים בשוק המקומי. למשל, השקעה במניות טכנולוגיה הנסחרות בבורסות בארה"ב, לצד השקעה בנדל"ן באירופה ופיזור נכסים גם בכלכלות מתעוררות עם שיעורי צמיחה גבוהים, כמו הודו, ברזיל ועוד. לפי מיכאל, ההמלצה הכללית להגנה על נכסי המשפחה היא ליצור מאזן משקלים לקביעת פיזור בטוח לתיק ההשקעות, על מנת ליהנות מצד אחד מביצועי השוק בחו"ל בשנים חיוביות, ומהצד השני גם מהגנה על הנכסים שלכם דרך השוק הישראלי בעת משברים עולמיים.
 
תכנון פיננסי: בורסה

למה עכשיו חשוב לכולם להשקיע ולנהל את הכסף בחוכמה?

לאור כל מה שקראתם ושמראים בחדשות, אתם אולי חושבים שעכשיו זה לא הזמן הנכון להשקיע כסף. אך מדובר בטעות וכמעט לכל אחד בכל מעמד כדאי לנהל בחוכמה את הכסף שלו, היום יותר מתמיד. יכול להיות למשל שברגע זה ממש הכסף שלכם מושקע באפיקים שנמצאים בסיכון בשל המצב הביטחוני בארץ, ואם לא תעבירו אותו למקום אחר אתם עלולים להפסיד, והרבה. עוד סיבה טובה שיש לזכור היא שלמרות שאתם אולי נמצאים במצב כלכלי טוב, אתם משלמים מיסים ועמלות ניהול, שמונעים מכם לנתב יותר כסף להשקעה לצבירת רווחים בעתיד. בעזרת תכנון פיננסי נכון ניתן להימנע מהתשלומים האלה ולהישאר עם האצבע על הדופק בכל הקשור לשינויים רגולטוריים מהותיים.
ויטלי פלוטינסקי, בעלים ומנכ"ל משותף ב-S.F.P, מספר שעובדי הייטק בישראל הם דוגמה מצויינת לאוכלוסייה שהצורך שלה בניהול פיננסי עלה בשנים האחרונות. "עובדי הייטק רבים מתעניינים יותר ויותר בעולמות הפיננסים. חלק גדול מהשכר של עובדי הייטק זורם לקרנות הפנסיה, השתלמות, לצד פתרונות השקעה בחו"ל כמו חשבונות בבנקים זרים. עובדי הייטק נדרשים להחליט החלטות פיננסיות רבות, גם על חבילות של מניות ואופציות, יחד עם החסכונות שלהם", כך מספר ויטלי. אפשר ללמוד מהדוגמה הזאת שהמצב הכלכלי משפיע על כולנו, ושתכנון פיננסי יכול לעזור לחלקים שונים באוכלוסייה בצורות מגוונות שלכל אחת מהן חשיבות משלה.

רוצים ללמוד עוד? המומחים של S.F.P מזמינים אתכם לכנס מיוחד ללא עלות

לאורך הכתבה ניסינו לתת לכם מידע חשוב ולגרום לכם לחשוב על סוגיות ואפשרויות כלכליות שאולי לא חשבתם עליהן, וסביר להניח שהבנתם ממנה כמה מהותי להשקיע בניהול פיננסי נכון. כדי ללמוד עוד על הנושא החשוב הזה, אתם מוזמנים לכנס מיוחד שיעסוק בנושאים שמשפיעים על הכיס של כולנו. הכנס המקוון ייערך ביום ב' ה-8.7.2024 בשעה 18:00 והוא יעניק לכל המשתתפים בו מידע פרקטי והדרכות ללא תשלום, כולל דגש מיוחד על השקעות וחסכונות לגיל השלישי. ההרשמה לכנס היא ללא עלות לקוראי בא במייל, והוא יועבר על ידי:

  • ויטלי פלוטינסקי - מנכ״ל משותף בחברת S.F.P, שותף בקבוצת נטו תכנון פיננסי, מרצה מבוקש בתחום שוק ההון ומתכנן פיננסי
  • אורח מיוחד: מתן שטרית - כלכלן ראשי בקבוצת הפניקס ומרצה בכיר במכללה האקדמית עמק יזרעאל

לחצו כאן והשאירו את פרטיכם כדי להשתתף בכנס
הירשמו בהקדם - מספר המשתתפים מוגבל!

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.