print header

15 משפטי העצמה לשמירה על נפש בריאה וחזקה

יש הרבה מחשבות שמתרוצצות בראש, חששות שמטרידות את מנוחתנו ודאגות שמצריכות את תשומת לבנו, אך אסור לנו לשכוח לעצור לפעמים, לקחת נשימה עמוקה, ולזכור שלתת לעצמנו קצת יחס חיובי זה בסדר ואף נדרש לשמירה על נפש בריאה. זה נקרא טיפול עצמי ואנחנו חייבים להכניס אותו לתוך סדר היום שלנו כי הוא חשוב לא פחות מכל דבר אחר שאנחנו עושים. הקשיבו לקול הפנימי שלכם, כי הוא יספר לכם מה נדרש לנפשכם, ולא משנה מה קרה או יקרה היום, השבוע, החודש או השנה, פנו לעצמכם מספר דקות כדי לקרוא את 15 המשפטים הבאים שיראו ויזכירו לכם כמה חשוב לתת קצת זמן לעצמכם.
 
#1
משפטי העצמה לשמירה על נפש בריאה וחזקה: טיפול עצמי זה לא רק לשתות יותר מים וללכת לישון מוקדם. טיפול עצמי זה לקחת הפסקה כשהחיים מכריעים אותנו, להגיד ׳לא׳ לדברים שאיננו מוכנים לעשות, להרשות לעצמנו לבכות, לבקש עזרה מאלו שמוכנים לתת אותה ולעשות את הדברים שהופכים אותנו למאושרים.
#2
משפטי העצמה לשמירה על נפש בריאה וחזקה: המטרה שלי היא לא להיות שמח כל הזמן, אלא לזכור שכל הרגשות באים והולכים. לא משנה כמה רע אני מרגיש ביום מסוים, אם אקדיש לעצמי זמן ואכבד את הצרכים שלי, בסופו של דבר ארגיש טוב שוב.
#3
משפטי העצמה לשמירה על נפש בריאה וחזקה: לא מצליחים ״לשחרר״? זה כי הרגשות שלנו אינן סלעים שאפשר פשוט להרים ולזרוק, אלא יותר כמו טיפות מים שעלינו לתת להן לחלחל. אז אל ״תשחררו״ – תנו לרגשות לזרום.
#4
משפטי העצמה לשמירה על נפש בריאה וחזקה: לפעמים כל מה שנדרש זה הפסקה מאחרים שזקוקים לך, כי אתה זקוק לעצמך לזמן מה.
#5
משפטי העצמה לשמירה על נפש בריאה וחזקה: לעמוד על שלך לא הופך אותך לאדם שנוטה לוויכוחים, לחלוק את רגשותיך לא הופך אותך לרגיש, ולהגיד ״לא״ לא הופך אותך לאנוכי. אם מישהו לא מכבד את רגשותיך, צרכיך וגבולותיך, הבעיה לא בך, אלא בו.
#6
משפטי העצמה לשמירה על נפש בריאה וחזקה: ריפוי כולל גם להרחיק את עצמנו ממערכות יחסים שבהן אנחנו נלחמים ללא לאות להישמע ולקבל כבוד. זה לא אנוכי – זו תבונתי.
#7
משפטי העצמה לשמירה על נפש בריאה וחזקה: תנו לאחרים לסבול ממצבי רוח, ותנו למצבי הרוח האלה לא להיות קשורים אליכם בשום צורה.
#8
משפטי העצמה לשמירה על נפש בריאה וחזקה: יש לנו נטייה לחשוב במונחים של ״עשייה״ ולא במונחים של ״הוויה״. אנחנו חושבים שכשאנחנו לא עושים דבר, אנחנ ומבזבזים את זמננו, אך זה לא נכון. הזמן שלנו הוא קודם כל שלנו, ואנחנו נחליט מה לעשות איתו. ומה כדאי לעשות עם זמננו? לחיות ולהיות שלווים, שמחים ואוהבים. זה מה שהעולם שלנו צריך יותר מכל.
#9
משפטי העצמה לשמירה על נפש בריאה וחזקה: תשישות היא לא מעלה, אלא היכולת לדעת כיצד להחלים ממנה. תנומה תחת השמש ואי עשיית דבר תוך כדי חלימה בהקיץ – כשיודעים איך לעשות את זה ברוגע אמיתי, זו מעלה.
#10
משפטי העצמה לשמירה על נפש בריאה וחזקה: כדי להגן על האנרגיה שלכם... זה בסדר לבטל מחויבויות. זה בסדר לא לענות לשיחות. זה בסדר לשנות את דעתכם. זה בסדר לרצות להיות לבד. זה בסדר לקחת יום חופש. זה בסדר לא לעשות דבר. זה בסדר להגיד את שעל לבכם.
#11
משפטי העצמה לשמירה על נפש בריאה וחזקה: אנחנו לא מכונות. אנחנו זקוקים למנוחה. אנחנו זקוקים לזמן. אנחנו זקוקים למרחב. אנחנו זקוקים לצחוק. אנחנו זקוקים לאהבה. ואולי יותר מכל, אנחנו זקוקים אחד לשני.
#12
משפטי העצמה לשמירה על נפש בריאה וחזקה: לפעמים אני מעניש את עצמי על ימים שבהם לא הרגשתי יעיל ויצרני, אבל אז אני מזכיר לעצמי שאני רק בן אדם, ושהפסקות הן דבר הכרחי.  אל תרגישו אשמים לעשות הפסקה זמנית בזמן שאתם מתחברים לעצמכם מחדש ומוצאים איזון בחיים. זכרו, הבריאות הנפשית שלכם היא הדבר החשוב ביותר.
#13
משפטי העצמה לשמירה על נפש בריאה וחזקה: לפעמים עליכם פשוט לקבל את העובדה שאתה לא יכול להשיג את כל מה שתרצה. אם אתם חולים, עייפים או כאובים רגשית, אתם צריכים רק לעשות את מה שאפשר וסביר שתוכלו, ולתת לעצמכם כל מה שאתם צריכים כדי שתוכלו להרגיש טוב יותר. יתכן שתרגישו שאתם משתרכים מאחור, אך אתם לא נכשלים. אתם עושים את מה שאתם צריכים כדי לטפל בעצמכם, וזה הדבר החשוב ביותר כאשר אתם נאבקים.
#14
משפטי העצמה לשמירה על נפש בריאה וחזקה: במקום לשאול ״האם עבדתי קשה מספיק כדי לזכות במנוחה?״ התחילו לשאול ״האם נחתי מספיק כדי להקדיש מספיק אהבה לעבודה שלי?״
#15
משפטי העצמה לשמירה על נפש בריאה וחזקה: פרפרים לא מנסים לעוף בגשם, כי טיפות הגשם יפגעו בכנפיים העדינות שלהם. הם נחים וממתינים. זה נקרא ״שימור עצמי״. זה בסדר לנוח כשיש סופה בחיים. קחו את כל הזמן שאתם צריכים. אתם תתעופפו שוב כשהסופה תחלוף.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.