print header

מתלבטים לגבי בחירת מסלול תואר? כך תדעו אם המסלול מתאים לכם!

בדומה לצעירים רבים אשר נמצאים לקראת לימודי תואר אקדמי, גם אתם יכולים למצוא את עצמכם מתלבטים לגבי בחירת מסלול לימודים. האפשרויות הן רבות, חלקן מזכירות במידה כזאת או אחרת אחת את השנייה - ובכל תקופת זמן גם מתווספים עוד ועוד מסלולים חדשים אשר יכולים לגרום לכם להתלבטות נוספת. כל הגורמים האלו יוצרים אתגר לא פשוט, במיוחד משום שבחירת מסלול תואר היא החלטה חשובה אשר דורשת שיקול דעת מדוקדק. אז בכדי לנסות ולפתור את ההתלבטות וכמובן לקבל החלטה שלמה ונבונה, הנה כמה שלבים שיעזרו לכם בבחירת המסלול הנכון עבורכם ללימודי תואר ראשון:
 
בדיקות מומלצות לפני בחירה במסלול לימודים: תלמידים סביב שולחן

העריכו את עצמכם, את יכולותיכם וכישוריכם 

כל מי שלא בטוח מה הוא רוצה ללמוד, אמור לעבור בשלב הראשון הליך אישי הכולל הסתכלות פנימית, הבנה והערכה של תחומי העניין, התשוקות והחוזקות שלו. מומלץ לקחת בחשבון את הנושאים או התחומים אשר מרגשים אתכם באמת ומתיישרים עם המטרות ארוכות הטווח שלכם. חשבו על הכישורים, היכולות והערכים אשר מניעים אתכם - זאת בכדי לקבל בהירות לגבי ההעדפות האישיות שלכם.

חקירה ומחקר 

כדאי לערוך מחקר מקיף של קורסי תואר ותחומי לימוד שונים המתאימים לתחומי העניין שלכם. בעידן האינטרנט ניתן ליהנות מגישה פשוטה וקלה למידע מקיף לגבי האפשרויות השונות. יש לחקור את תכנית הלימודים, תוכן הקורסים וסיכויי קריירה הקשורים לכל אחד מהתחומים אותם אתם בודקים. כדאי גם להשקיע בחיפוש מידע על רמת הביקוש בשוק העבודה, פוטנציאל שכר והזדמנויות צמיחה עתידיות בתחום הנבחר.

בררו על אפשרות לקבל ייעוץ והדרכה

מומלץ לבדוק את האפשרות לקבלת ייעוץ מיועצי קריירה, יועצים אקדמיים או אנשי מקצוע העוסקים בתחומי הלימוד בהם אתם מגלים התעניינות. אנשי מקצוע אלו יכולים לספק תובנות לגבי הדרישות והציפיות מקורסים השונים לתואר ולהציע הדרכה וכיוונים לאפשרויות רלוונטיות על סמך פרמטרים כמו: כישורים, תחומי העניין ויעדי הקריירה.

הכניסו למשוואה את החוזקות והיכולות שלכם 

כדאי לבצע הערכה של החוזקות והיכולות האקדמיות שלכם. קחו בחשבון נושאים שהצטיינתם בהם או נהניתם בהם במהלך השכלתכם הקודמת. חשבו על הכישורים שאתם רוצים לפתח הלאה ועל התחומים שבהם אתם מאמינים שיש לכם כישרון טבעי.

קחו בחשבון את סיכויי העבודה העתידיים

חקרו את שוק העבודה והמגמות בתעשייה הקשורות למסלול התואר אותם אתם שוקלים. יש לשקול את הביקוש לאנשי מקצוע בתחומים אלה, את פוטנציאל הצמיחה ואת הזמינות של הזדמנויות עבודה. קיימת חשיבות גבוהה לבחור במסלול לימודים שמתיישר עם סיכויי העבודה העתידיים ובעל השקפה חיובית.

הסמכה ומוניטין של תוכנית הלימודים

גם אם החלטתם על לימודי כלכלה, לימודי מחשבים או כל מסלול אחר, מומלץ לחפש מסלולים לתואר אשר מוצעים על ידי מוסדות חינוך בעלי מוניטין. קחו בחשבון גורמים כמו ההסמכה אותה אתם עתידים לקבל מאותה תוכנית לימודים, המוניטין של האוניברסיטה או המכללה בהן הלימודים מתקיימים, היתרונות היחסיים של אותה הפקולטה והצלחתם של בוגרי תוכניות אלו – כאשר, ניתן לחפש את המידע הרלוונטי הן ברשת האינטרנט והן להגיע בפועל למוסד הלימודים על מנת לבדוק מול הסטודנטים באותה הפקולטה ומול גורמי המקצוע הרלוונטיים את כל המידע והפרטים.
 
לסיכום, זה דבר בריא להתלבט ולבחון כמה שיותר אפשרויות לפני שמקבלים החלטות לגבי תחום הלימודים. יחד עם זאת, בכדי לקבל החלטות נבונות ומושכלות, כדאי להבין את הצרכים והבקשות האישיות, הן לערוך היכרות עם האפשרויות השונות (ולסנן מתוכן את אלו הרלוונטיות). בסופו של דבר ובהתבסס על כל המשתנים הללו תוכלו לקבל את ההחלטות הנכונות. 
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.