print header

קווים לדמותה – איך מזהים חברת השקעות מוצלחת?

בשנים האחרונות שוק ההון פותח את שעריו גם למשקיעים מתחילים ופחות מנוסים, היכולים ליהנות מתשואות נאות וניהול תיק השקעות איכותי באמצעות חברת השקעות מוצלחת. וכאן בדיוק עולה השאלה - איך מזהים חברה כזו? המשיכו לקרוא וגלו את התשובה.
 
איך לזהות חברת השקעות מוצלחת: אייפד עם מדד גרפי ירוק

משקיעים עם המומחים

הריביות הנמוכות יחסית שהבנקים השונים נותנים עבור הפיקדונות, בשילוב עם סגירת הכסף לתקופות ארוכות, הביאו אנשים רבים לחפש חלופה יותר מניבה וגמישה להשקעת הכספים שהצליחו לחסוך. אחת מאפשרויות ההשקעה שצוברות פופולריות רבה בשנים האחרונות היא השקעה בשוק ההון.
 
את הפופולריות הרבה של ההשקעות בשוק ההון ניתן להסביר בהתפתחות הטכנולוגיה ופלטפורמות המסחר השונות, ובעיקר באפשרות להשקיע סכומים התחלתיים נמוכים יחסית של כמה עשרות אלפי שקלים דרך חברת השקעות מקצועית ומנוסה בתחום. כך, גם משקיעים מתחילים וחסרי ניסיון יכולים לפתוח תיק השקעות, ולעקוב אחר הביצועים שלו.

למה כדאי להשקיע באמצעות חברת השקעות?

השקעה בשוק ההון נחשבת אמנם להשקעה מניבה, אך חשוב להבין כי מדובר בשוק תנודתי, כאשר גם מצבים של ירידות ממושכות ייתכנו בהחלט. בהתאם לכך, השקעה בשוק ההון דורשת ידע, סבלנות והתמדה, כדי ליצור את ההשקעה האידיאלית. אם אין לכם את הידע, הזמן או הכוח לנהל את תיק ההשקעות שלכם, כדאי שתדעו שתמורת דמי ניהול תוכלו ליהנות משירותיה המקצועיים של חברת השקעות מוצלחת, שתעשה עבורכם את העבודה.
 
מלבד זאת, עם חברת השקעות מוצלחת תוכלו לבנות תיק השקעות מומלץ, באופן המתאים ביותר לאופי ולמטרות שלכם, ובעיקר לרמת הסיכון שאתם מוכנים לקחת על עצמכם, כדי ליצור את הרווחים המקסימליים מתיק ההשקעות.

כיצד ניתן לזהות חברת השקעות מוצלחת?

האפשרות להשקיע בשוק ההון דרך חברת השקעות מקצועית היא אפשרות השקעה שקורצת לאנשים רבים. עם זאת, בבואנו לבחור חברת השקעות, נופתע לגלות כי קיימות לא מעט כאלה, מה שהופך את משימת בחירת חברת ההשקעות המוצלחת למעט מאתגרת. כיצד אם כן נזהה חברת השקעות מוצלחת?

1. פשטות תהליך ההצטרפות

המפגש הראשוני שלנו עם חברת ההשקעה מתחיל למעשה בתהליך ההצטרפות. ככל שתהליך ההצטרפות יהיה פשוט ונוח, הרי שהוא יוכל להוות התרשמות ראשונית מהימנה כי מדובר בחברת השקעות מתקדמת, הדואגת לחוויית משתמש טובה של לקוחותיה.

2. הפקדה ומשיכה של כספים נוספים

עולם ההשקעות הוא עולם דינמי, ולכן חשוב לוודא כי חברת ההשקעות המיועדת מאפשרת העברת כספים קלה ומהירה, הן בתהליך ההפקדה והן בתהליך משיכת הכסף.

3. מידע זמין ונגיש

גם אם אנחנו לא בדיוק מבינים ומכירים את כלל המונחים והמושגים המקצועיים הקשורים להשקעות בשוק ההון, אין זה אומר שלא נרצה לעקוב אחר ביצועי התיק שלנו. חברת השקעות מוצלחת צריכה להעמיד לרשות לקוחותיה כלים מתקדמים להצגה פשוטה של הפעולות שבוצעו בתיקיהם.

4. דמי ניהול

בדומה למוצרים אחרים, גם בניהול השקעות דרך חברת השקעות מומלץ יהיה לבחון את דמי הניהול, אשר צריכים להיות הוגנים ושקופים.

5. רמת הדיווח של חברת ההשקעות 

מאפיין נוסף שחשוב לבדוק בעת בחירת בית השקעות מוצלח הוא רמת הדיווח של חברת ההשקעות – כל כמה זמן הדיווח מבוצע? האם ניתן ליצור קשר מלבד הדיווחים הקבועים? סקירות כלליות ומידע פיננסי יסייעו לכם לקבל מושג אודות עולם ההשקעות והכיוון הכללי של תיק ההשקעות שלכם.

אל תשכחו גם את ההון האנושי

אנחנו אמנם חיים בעידן דיגיטלי מתקדם, בו תהליך הצטרפות פשוט ונוח ואפשרות משיכת כספים נוחה ומהירה, הם יתרונות חשובים במיוחד. יחד עם זאת כדאי לשים לב גם להון האנושי המנהל את הכספים שלנו. מלבד ידע נרחב, מומלץ לוודא כי מומחי החברה שומרים על אובייקטיביות בניהול תיק ההשקעות וללא זיקה ואינטרסים חיצוניים. כמו כן, יש לבדוק שהזמינות הטלפונית שלכם לשוחח היא לא רק עם המשווק, אלא בעיקר עם מנהל או יועץ השקעות בעל רישיון.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.