print header

הכירו את מטבעות הקריפטו המפורסמים ביותר

המטבעות הדיגיטליים שוטפים את העולם, מסובבים את ראשיהם של המשקיעים ומעוררים תשומת לב של גופים פיננסיים גדולים, חברות ומדינות. אנחנו בטוחים ששמעתם על ביטקוין ואולי על מטבעות נוספים, אבל כמה אתם יודעים עליהם? זה הזמן להכיר את המטבעות קריפטו המפורסמים והמצליחים ביותר.

מה ההבדל בין מטבעות לטוקנים?

מטבע דיגיטלי פועל באמצעות תשתית, אשר מבוססת על טכנולוגיית בלוקצ'יין. בניגוד לכך, טוקן גם הוא אמצעי תשלום דיגיטלי ומבוזר, אך הוא לא "יושב" על תשתית משלו. הטוקנים פועלים על ידי שימוש בתשתיות של מטבעות קריפטו.
 
מטבעות קריפטו: אדם מול מסך מחשב נייד

ביטקוין (BTC)

כבר הזכרנו אותו ואין ספק שלא ניתן לדבר על קריפטו מבלי לדבר עליו. הביטקוין מתבלט על פני כל המטבעות האחרים, גם כי היה הראשון וגם בשל ביצועיו מאז יצא לאוויר העולם בשנת 2008. בערכו חלים שינויים תכופים ואפילו משמעותיים, אך הוא נותר המטבע השווה ביותר והמייצג הבכיר של עולם הקריפטו כולו.  

איתריום (ETH)

זהו מטבע מוכר נוסף. ההבדל הגדול ביותר בינוי לבין ביטקוין: הוא אינו מוגבל. כלומר, תיאורטית אפשר לכרות אינספור איתריום, מבלי חשש שייגמר. המטבע גם תומך בחוזים חכמים - תוכנות אשר רצות ברקע של הבלוקצ'יין באופן אוטומטי, ברגע שנוצרים התנאים הנכונים.

בייננס (BNB)

זהו המטבע של חברה באותו השם, אשר נחשבת חלפנית מטבעות הקריפטו הגדולה בעולם, לפחות נכון לתחילת 2022. החברה מציעה עמלות המרה מוזלות, עבור אנשים שמשלמים אותן בבייננס, מה שהביא לזינוק בפופולריות של המטבע. כדי לוודא כי ערכו יישאר יציב, החברה "שורפת" אחוז קבוע של מטבעות במחזוריות.

תת'ר (USDT)

זהו המטבע המוכר ביותר מסוגו. מהו הסוג? הכוונה היא למטבעות אשר נועדו להיות יחסית יציבים, על ידי הצמדתם לנכסים חיצוניים כלשהם. במקרה הזה, תת'ר מוצמד לשער הדולר האמריקאי, ולכן אינו חווה תנודות כמו מטבעות דיגיטליים אחרים.

סולנה (SOL)

זהו מטבע שיצרה פלטפורמת סולנה, והוא ייחודי בשל יכולותיו היעילות: הרשת מסוגלת לבצע 50,000 עסקאות בכל שנייה, מה שהופך אותה אטרקטיבית עבור משקיעים שרוצים לבצע מסחר מהיר.

אקס אר פי (XRP)

זהו מטבע שפועל על מערכת ריפל והוא מוגדר על ידי חלק מהאנשים בתור "המטבע הדיגיטלי של הבנקים". מדוע? כי הוא מתאים במיוחד לשרת את צרכיה של תעשיית השירותים הפיננסיים. XRP יכול לשמש עבור הוזלה של העברת תשלומים בינלאומיים, מכיוון שהוא מעין גשר בין מטבעות שונים.

קרדנו (ADA)

נחשב בעיני רבים למטבע דיגיטלי "מהדור השלישי", מכיוון שהבלוקצ'יין שלו מחולק בין שתי שכבות. זה מגביר את מהירות ביצוע העסקאות ומבטיח חוויה טובה יותר למשקיעים.

יו אס די סי (USDC)

בדומה לתת'ר, גם זהו מטבע שמוצמד לדולר האמריקאי. בניגוד אליו, USDC פועל הרבה יותר בשקיפות. המטרה היא למזער את הסיכונים של שימוש בקריפטו, ולאפשר למשתמשים להמיר בין מטבעות דיגיטליים לכסף מזומן.
 
מקור תמונה ראשית: freepik
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.