print header

11 סוגי פרחים צבעוניים שמומלץ לגדל בבית

לפעמים, כשהכל נראה קצת קודר ואפרורי – בין אם זה בגלל שמזג האוויר בחוץ סגרירי ובין אם זה בגלל התחושה הפנימית שלנו - כל מה שאנחנו צריכים בחיים זה קצת צבע. כלומר, עלינו להכניס לביתנו משהו חדש שיאיר הכל באור מרענן, יגרום לנו להרגשה נעימה יותר במקום שבו אנחנו נמצאים ויצבע את היום שלנו בגוונים חדשים – ומה יותר טוב מלעשות את זה בעזרת פרחים מדהימים ביופיים לגינה או לבית? אז כדי לעזור לכם להכיר את כמה מהפרחים הכי צבעוניים שאתם יכולים להכניס לביתכם או לשתול בגינתכם על מנת לקבל פריחה עשירה ומגוונת בצבע, אספנו לפניכם 11 המלצות לצמחים שיניבו לכם זאת וכדאי שתכירו.

1. אירוס גרמני (Bearded Iris)

פרחים צבעוניים לבית: אירוס גרמני

לאילו מבינכם שאוהבים פרחים צבעוניים ושמים לב לכל גוון וגוון בצמח – האירוס הגרמני הוא בחירה ממש מתבקשת, מכיוון שכל חלק בפרח הזה מביא איתו משהו אחר לפריחה הסופית והנפלאה שלו. כל זה בא לידי ביטוי באירוס הזה, שנראה כמו יצירתה של אימא טבע אחרי שהיא שהלכה לחנות צבעים וקנתה שלל גווני סגול ולבן המשתלבים יחד בצורה ששובה את העין. את האירוס הנהדר הזה קל לגדל כמעט בכל מזג האוויר, וגם בחורף הוא עדיין מציג לראווה את יופיו.

פרחים צבעוניים לבית: אירוס גרמני

2. גיירדיה (Blanket Flower)

פרחים צבעוניים לבית: גירדייה

פרח הגיירדיה, שבאנגלית נקרא "פרח השמיכה", מגוון מאוד מבחינת גובהו וצורתו – וכל פרט יכול להיות קצת שונה מקודמו, אך המשותף לכולם הוא שהם פורחים בצבעי אדום, צהוב וכתום זוהרים ומהפנטים, ונותנים לצמח מראה צבעוני שאין הרבה כדוגמתו. את הגיירדיה ניתן לגדל בכל אזורי הארץ, אך ההעדפה שלה היא בעיקר בקרקע חולית ומנוקזת עם מזג אוויר חם ויבש – כך שהיא יותר מתאימה לגידול במהלך חודשי הקיץ, האביב והסתיו.

פרחים צבעוניים לבית: גירדייה

3. קליביה (Clivia)

פרחים צבעוניים לבית: קליביה

אם אתם רוצים להאיר את ביתכם במהלך תקופת החורף הסגרירית באור גדול ובהרבה מאוד צבע – מומלץ שתכניסו אליו את צמח הקליביה האקזוטי, על פרחיו בעלי הגוון הכתום העז, שייתנו לכל חדר כוכב חדש. הכללים לגידול נכון של הצמח היפה הזה הם פשוטים: שתלו אותו בעציץ עם אדמה אורגנית וניקוז טוב, והניחו אותו בתוך הבית, במקום מוצל וקריר אך מואר. כל מה שישאר לכם לעשות אחר כך זה להשקות אותו כל מספר שבועות ולחזות בפריחה הפשוטה מרהיבה וחיננית שלו.  

פרחים צבעוניים לבית: קליביה

4. סיגלית אפריקאית (African Violet)

פרחים צבעוניים לבית: סיגלית אפריקאית

רוצים להכניס גוון סגול עז ובולט לתוך הבית שלכם? אין בעיה בכלל – הסיגלית האפריקאית היא פתרון מצויין עבורכם, גם מכיוון שהיא נחשבת לאחד מהצמחים שהכי קל לגדל בין 4 קירות. היא פורחת מספר פעמים בשנה עם מאמץ מאוד מועט מצידכם;  רק צריך להציב אותה בתוך הבית, במקום חמים עם אור שמש מסונן (ליד חלון גדול למשל) ולהשקות אותה במידה – אך להימנע מלהשקות את העלים שלה, כי עלולים להופיע בהם עקב כך כתמים חומים לא נעימים למראה.

פרחים צבעוניים לבית: סיגלית אפריקאית

5. איקסורה מאוי (Ixora)

פרחים צבעוניים לבית: איקסורה מאוי

הצמח הזה, שלעיתים מכונה "להבת היער" ומגיע אלנו במקור מהודו, פורח במקבצים חינניים בצבעי אדום, כתום וצהבהב – ונראה כמעט זורח כשהוא בשיא תפארתו. העלוה הצפופה בעלת מרקם העור שלו פורחת בתחילה בגוון ברונזה, אך תוך זמן קצר מחליפה את צבעה לירוק חלק. האיקסורה יכולה לפרוח כל השנה, והיא זקוקה לתנאי שמש מלאה או חצי צל ולהשקיה במידה בינונית - לא מעבר. גיזום קל ברגע שהגבעולים מתחילים להתארך מדי יעזור לכם לשמור על האיקסורה קומפקטית ומתאימה להענקת צבע מקסים לכל מקום בבית.

פרחים צבעוניים לבית: איקסורה מאוי

6. אכמאה מפוספסת (Silver Vase Plant)

פרחים צבעוניים לבית: אכמאה מפוספסת

לאוהבי הצמחים האקזוטיים שביניכם, שאין להם בעיה עם פריחה בהירה בגוון ורוד עז – האכמאה המפוספסת יוצאת הדופן יכולה להתאים כמו כפפה ליד. באנגלית נקרא הצמח "אגרטל כסף" בזכות צורתו וצבע עליו הלבנים-כסופים, אך כאמור ה"שיא הדרמטי" של הופעתו הם אותם עלים וורדרדים שהוא מצמיח, שבמרכזם פורחים פרחים קצרי ימים בעלי גוון סגול. קל לגדל את האכמאה בבית, והוא מתאים גם לשתילה בפטיו; הוא אוהב עוצמת אור גבוהה ללא שמש ישירה, אך ישרוד גם אם עוצמת האור תהיה מופחתת.

פרחים צבעוניים לבית: אכמאה מפוספסת

7. זיגוקקטוס (Christmas Cactus)

פרחים צבעוניים לבית: זיגוקקטוס

אנחנו אמנם מכירים את הקקטוס כצמח מדברי קוצני ודי פשוט, אך יש גם מיני קקטוסים שיכולים לגדול בביתנו וגם להאיר אותו בצבעים בהירים נפלאים – כמו למשל הסוקלנט הוורדרד ומושך העין הזה. באנגלית זכה הזיגוקקטוס לכינוי "קקטוס חג המולד", על שם התקופה בשנה שבה הוא לרוב פורח – וזה מצביע לכם על כך שהוא דווקא מחבב את הימים הקצרים והטמפרטורות הנמוכות של הסתיו והחורף, כל עוד הוא גדל לו להנאתו בתוך הבית. עם זאת, כמו שאר סוגי הקקטוסים, גם הוא דורש השקיה מועטה בלבד ומעדיף קרקע לחה ומנוקזת היטב.

פרחים צבעוניים לבית: זיגוקקטוס

8. פרג מזרחי (Oriental Poppy)

פרחים צבעוניים לבית: פרג מזרחי

יש משהו קסום כמעט בפרח שיכול להכיל מגוון רחב כל כך של כך פיגמנטי צבע בתוך עלי הכותרת הכה דקים שלו, הפרג המזרחי לוקח את הקסם הזה צעד אחד קדימה, בגווני סגול השזיף והאדום העסיסי שהוא חושף בעת פריחתו. הצמח הזה הוא בעל שורש מרכזי ארוך, מה שהופך אותו לעמיד במיוחד, אבל גם לכזה שדורש מרחבים - אז מומלץ לשתול אותו במקום שבו הוא יכול לקבל שמש מלאה וניקוז טוב. עונת הפריחה של הפרג המזרחי היא בחורף-אביב והוא זקוק להשקיה בינונית, לכן הוא מצוין לשתילה וגידול בגינה שלכם בעת העונה הקרירה.

פרחים צבעוניים לבית: פרג מזרחי

9. גוזמניה (Guzmania)

פרחים צבעוניים לבית: גוזמניה

אם אתם מעוניינים לעטר את הבית שלכם בשלל גוונים הנעים מאדום כתום וצהוב עד לסגול בוהק, אנחנו ממליצים לכם להכניס אליו את צמח הגוזמניה החינני, שללא ספק יכולה לשמש ככוכב החדש של הסלון או המשרד שלכם. מדבור בצמח יפה ועמיד, עם עלים ופרחים בצורת כוכב, שלא דורש שמש ישירה בכלל, אלא יותר ללחות – ולכן הוא מעולה להצבה בין 4 קירות, ועדיף במקום שבו ישנה לחות מסוימת שיכולה לסייע לו. גם להשקיה מרובה הגוזמניה לא זקוק, אך כן חשוב לוודא שהאדמה סביבו מנוקזת היטב, ואף מומלץ לדשנה אחת לשבועיים כדי לחזק את הצמיחה.

פרחים צבעוניים לבית: גוזמניה

10. ניצנית פורחת (Kalanchoe)

פרחים צבעוניים לבית: ניצנית פורחת

לפעמים לא צריך לעשות יותר מדי כדי להאיר את הבית בפריחה צבעונית, ודוגמה נהדרת לכך היא הניצנית הפורחת – צמח לא גדול מדי, אך מלא הדר וחן, שיכניס לכם צבע נעים מאוד לבית. כל מה שאתם צריכים לעשות במקרה שלו הוא להציב אותו בנקודה מוארת בשמש על אדן החלון שלכם והוא כבר יעשה את העבודה. הסוקלנט הצנוע והיפה הזה מפיק פרחים קטנים וצבעוניים לא משנה באיזה עונה, והוא זמין במגוון רחב של גוונים. בכל הנוגע להשקיה, חשוב שלא להשקות אותו הרבה – הצמח הזה לא חובב של שפע מים.

פרחים צבעוניים לבית: ניצנית פורחת

11. היביסקוס סיני (Hibiscus Rosa Sinensis)

פרחים צבעוניים לבית: היביסקוס סיני

אתם אולי מכירים את ההיביסקוס כצמח מרפא שמשמש כרכיב בכל מיני מוצרים בריאותיים או משקאות תה בעלי סגולות, אך למעשה מדובר כמובן גם בצמח שיכול להניב לכם פרחים נפלאים בשלל צבעי הקשת ולהוסיף הרבה אור ויופי לחייכם ולביתכם. ההיבסיקוס הוא צמח חזק ועמיד מאוד שיכול לצמוח כמעט כל השנה; הוא בעל פרחים רחבים וגדולים והוא גם יכול לטפס לגבהים של 3-6 מטרים – כך שכדאי לוודא שיש לכם מרחב מספק לגדלו לפני שאתם מכניסים אותו לבית או לגינה.  

פרחים צבעוניים לבית: היבסיקוס סיני

מקור התמונות: canva.com

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.