print header

17 חיות נדירות בעלות צבעים מפתיעים

לכל חיה יש צבע ייחודי משלה, כשחלקן צבעוניות יותר וחלקן פחות. אך מה שבטוח זה שהסיבה לאותם גוונים שמקיפים את גופן היא הישרדותית, משמע חיות שנולדו עם פגם גנטי אשר משפיע על צבען לרעה בסביבתן הטבעית הן בעלי סיכויי הישרדות נמוכים יותר לעומת בעלי חיים אחרים. עם זאת, זה גם מה שהופך אותן לייחודיות כל כך כשאנו זוכים לראותן, והיום אתם תזכו לראות אוסף תצלומים מדהים של חיות מהטבע אשר שרדו למרות היותן שונות ואף בולטות על פני השאר. מרוב שהן נדירות, ככל הנראה לא היה יוצא לכם בחיים לראות את 17 החיות האלה במציאות.
 
 

1. טווס חצי לבקן

חיות נדירות עם צבעים מיוחדים: טווס חצי לבקן
טווס זכר צריך להיראות מרשים וצבעוני במיוחד כדי למשוך בת זוג, כשעל פי האגדה ניתנו לציפור הזו קול זוועתי לצד צבעים מרהיבים שאמורים להפנט את כל מי שחוזה בהם. הטווס שבתמונה מציג שילוב נדיר של צבעים, כשהוא לבקן רק בחלקו.

2. טיגריס מוזהב

חיות נדירות עם צבעים מיוחדים: טיגריס מוזהב
הצבע הייחודי של הטיגריס הזה נוצר כתוצאה מרבייה מכוונת בשבי, וככל הנראה הוא לא קיים בטבע. לחוקרים עדיין אין שם מוסכם עבור סוג הטיגריס הזה על פי צבעו, אך הם יודעים שגוון הפרווה שלו נגרם על ידי גן נסגני (רצסיבי), וחלק קוראים לו טיגריס התות בעוד שאחרים נתנו לו את השם טיגריס טאבי מוזהב.

3. צב ים לבקן

חיות נדירות עם צבעים מיוחדים: צב ים לבקן בין צבי ים רגילים
מאוד נדיר לראות צב ים לבקן שוחה במי האוקיינוס, זאת משום שבנוסף להיותו של צב ים לבקן יצור נדיר בפני עצמו, רק אחד מבין כל 1,000 צבי ים קטנים שורדים באוקיינוס ומגיעים לבגרות. למרבה הצער, סיכוייו של צב הים הלבקן הזה לשרוד הם נמוכים מאוד, והוא מתגורר בשונית המחסום הגדולה שבאוסטרליה.

4. דוב ים אנטארקטי

חיות נדירות עם צבעים מיוחדים: דוב ים אנטארקטי
דוב הים הזה, שחי בצפון כדור הארץ, הוא לא דוב ים רגיל, שכן עורו מכוסה בפרווה שונה מפרטים אחרים מאותו מין. למעשה, הפרווה שלו התפתחה מאותו הגן שגורם לצמיחת פרווה אצל דובים וכלבים. רק אחד מבין 1,000 דובי ים אנטארקטיים מפתח צבע בלונדיני שכזה של פרווה.
 

5. אמא נוטרייה לבקנית והצאצה שלה

חיות נדירות עם צבעים מיוחדים: אמא נוטרייה לבקנית והצאצה שלה
את הנוטריות מוצאים בדרך כלל בביצות עם מים מתוקים, והן אוהבות את המים במיוחד, אך יש חוקרים שטוענים שהן פולשות והורסות את הטבע שמתחת למים בזמן הציד. בתמונה הזו רואים אמא נוטרייה לבקנית וצאצא שלה, שלו יש צבע פרווה רגיל.

6. לובסטר חצי כחול וחצי אדום

חיות נדירות עם צבעים מיוחדים: לובסטר חצי כחול חצי אדום
לובסטר שכזה הוא 1 ל-50 מיליון, ולמרות שהוא נדיר ברמה בלתי נתפסת, לובסטר נדיר אף ממנו הוא לובסטר לבקן, כשהסיכויים שייוולד לובסטר לבקן הינם 1 ל-100 מיליון! הלובסטר שבתמונה הזו הוא דו מיני, כלומר יש לו איברי רבייה זכריים בצד אחד של הגוף ואברי רבייה נקביים בצדו האחר.

7. קנגורו לבקן

חיות נדירות עם צבעים מיוחדים: קנגורו לבקן
הצבע האפור-חום והרגיל של הקנגורו עוזר להם להתמזג בטבע שלהם ולהימנע מטורפים, אך קנגורו לבקן הוא בעל סיכויי הישרדות נמוכים לא רק בגלל היותו בולט לעיניי הטורפים, אלא גם כי הוא נשרף בשמש באופן קשה. הקנגורו הלבקן הראשון שנמצא בטבע ותועד היה בפארק הלאומי נמדג'י שבאוסטרליה, בשנת 2012.

8. אייל סנקה לבן

חיות נדירות עם צבעים מיוחדים: אייל סנקה לבן
בתמונה אתם אמנם רואים אייל לבן אחד, אך זהו בעצם זן שלם של איילים שחיים במחוז סנקה שבניו יורק. הם אינם לבקנים, אך יש להם גן נסגני שצובע את כל פרוותם בלבן. הם חלק מעדר האיילים הגדול ביותר בעולם ונחשבים למוגנים, שכן הם טרף קל עבור זאבי ערבות וכך גם עבור ציידים.

9. זברה מלניסטית וזברה לבקנית

חיות נדירות עם צבעים מיוחדים: זברה מלניסטית וזברה לבקנית
שלא כמו לבקנות, מלניזם היא ייצור עודף של מלנין, שהוא הפיגמנט שצובע את העור, אך חיות מסוימות, כמו זברות, לא מאבדות את הפיגמנטים הטבעיים שלהן לחלוטין. זברה מלניסטית אינה כולה שחורה, אלא יש לה פסים בצורות מעט שונות וצבעה השחור הינו בולט יותר. כך גם זברה לבקנית אינה כולה לבנה, אולם הפסים שלה אינם בצבע שחור.

10. קרפדה שחורה

חיות נדירות עם צבעים מיוחדים: קרפדה שחורה
קרפדה שחורה היא נדירה במיוחד, וכך גם צפרדעים שחורות באופן כללי. צבע העור שלהן לא מספק להן יתרון הישרדותי משום שלטורפים קל יותר לאתר אותן בסביבתן הטבעית ככל שהן כהות יותר.

11. סוס לבן

חיות נדירות עם צבעים מיוחדים: סוס אפור בצבע לבן
סוסים אציליים ולבנים נולדים לבנים ונשארים כך כל חייהם. יש להם גן דומיננטי שהופך אותם ללבנים, אולם הוא נדיר יחסית. החוקרים נוהגים לכנות אותם "סוסים אפורים" למרות היותם לבנים לגמרי, וזאת על מנת שלא לבלבל בינם לבין סוסים לבקנים.

12. דוב קרמוד

חיות נדירות עם צבעים מיוחדים: דוב קרמוד
את הדוב הזה ניתן למצוא באזורי החופים שבמרכז וצפון קולומביה הבריטית שבקנדה. הם אינם לבקנים, ויש כ-200 פרטים מסוגם בטבע. הילידים שמתגוררים באזור מאמינים שהדובים האלה הם חיה קדושה, ועל כן אוסרים לפגוע בהם.

13. כלב ים אפור מלניסטי

חיות נדירות עם צבעים מיוחדים:  כללב ים שחור
אחד מבין כל 300 כלבי ים אפורים הוא בעל שינוי מסוים בצבעו, אך חוקרים טוענים שגורי כלבי ים בעלי צבעים שונים מאלו של חברי להקתם לא מתנהגים בצורה שונה, וסיכויי הישרדותם שווים לאלו של אחיהם.

14. תרנגול שחור

חיות נדירות עם צבעים מיוחדים: תרנגול שחור
לתרנגול הזה קוראים גם "אייאם סמנאי", והוא שייכת לזן חדש יחסית של תרנגולות מאינדונזיה. יש להם גן שלטני שגורם להיפר-פיגמנטציה וצובע את כל גופם בשחור, כולל הנוצות, המקור ואפילו האיברים הפנימיים.

15. יונת ניקובר

חיות נדירות עם צבעים מיוחדים: יונת ניקובר
אנו רגילים לראות יונים אפורות ו"משעממות" במראה שלהן, אך ברחבי העולם ישנם סוגים שונים של יונים בטבע, כשאחת המרשימות שבהן היא יונת הניקובר. היא קרובת משפחה של הדודו שנכחד במהלך המאה ה-17, ובעבר היו מינים רבים ואחרים שלה, כמו למשל יונה ירוקה מנוקדת.

16. סנאי לבקן

חיות נדירות עם צבעים מיוחדים: סנאי לבקן
רוב הסנאים הם בעלי צבע חום טבעי, ואמנם ישנם סנאים לבנים, אך רק 1 מתוך כל 5 שכאלה הוא לבקן. ניתן לזהות את אלו בעלי מחסור הפיגמנטים הנדיר הזה על פי העיניים האדומות שלהם. 

17. תוכון מצוי עם שני צבעים

חיות נדירות עם צבעים מיוחדים: תוכון מצוי עם שני צבעים
התוכון המצוי שבטבע מגיע בעיקר בצבע ירוק וצהוב, אך מוטציות שונות שנוצרו בשל גידול ביתי שלו הפכו אותו לתוכי בעל קשת רחבה של צבעים, פרט לוורוד ואדום. רובם הם עדיין ירוקים-צהובים, בעוד שהאחרים הם בעלי גן נסגני לבן שמשנה את צבעם, אך התוכי שלפניכם מראה את שני סוגי הגוונים בכל אחד מצדיו.

מקור: Brightside, boredpanda

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.