print header

10 טיפים שיהפכו אתכם לאנשי שיחה מרתקים

דמיינו שאתם נוכחים בארוחת ערב עם כמות גדולה של מוזמנים. מישהו שיושב לצדכם ואינכם מכירים מברך אתכם לשלום, אתם מדברים קצת ולפתע מתחילה שתיקה מביכה – אתם לא יודעים איך להתחיל את נושא השיחה הבא. זה בטח קרה לכם יותר מפעם אחת ובמצבים שונים, אך אחרי שתקראו את הסעיפים הבאים זה לא יקרה יותר. לפניכם 10 טיפים שיעזרו לכם להפוך לאנשי שיחה מרתקים שאי אפשר לשכוח בקלות. 
 
אנשים מדברים סביב שולחן אוכל עגול מחוץ לבית
 

1. העלו מצבים שכולם חוו יחדיו לפני מספר דקות

זוהי טכניקה יעילה מאוד בניהול שיחה, שמשתמשים בה קומיקאים רבים. אם תצליחו לעשות בה שימוש, רוב הסיכויים הם שהשיחה שתנהלו תהפוך לבלתי נשכחת. 
 
בפעם הבאה שאתם מדברים עם אדם אחר או עם קבוצה של אנשים ועולה רגע משעשע שבו כולם צוחקים, זכרו בדיוק על מה דובר. לאחר מכן במהלך השיחה, אם הנושא מתאים למה שדיברתם עליו לפני כן, העלו בחזרה נושא את השיחה הקודם וקשרו אותו לנושא הנוכחי. אם תעשו זאת נכון, האנשים שסביבכם יראו אתכם באופן מידי כשנונים ומצחיקים, וזה גם יראה שהקשבתם לשיחה הקודמת עם מלוא תשומת הלב.

2. העלו זיכרונות מהעבר בתחילת השיחה

כמה פעמים התחלתם שיחה עם אדם מוכר ב-"היי, מה נשמע?"? זוהי פתיחה משעממת משום שהתשובה כמעט תמיד תהיה זהה – "בסדר, מה איתך?" במקום לעשות זאת, תוכלו להעלות זיכרון מחוויה שיש לכם עם אותו האדם.
 
לדוגמה, תוכלו להגיד "היי, בדיוק כשראיתי אותך נזכרתי בפעם ההיא ש..." ולהעלות רגע משותף ומהנה שהיה לשניכם יחדיו. אתם בוודרי תקבלו תגובה טובה יותר מסתם "הכל בסדר". נסו להעלות רגעים מצחיקים או מרגשים, ותראו כבר את ההבדל שזה יעשה להמשך השיחה שלכם, כשבן האדם שמולכם יפתח אליכם יותר.

3. היעזרו בחבר דברן

לפעמים קשה להצטרף לקבוצה של אנשים ולהתחיל לדבר עם כולם, וזה בסדר. חלקנו מרגישים עייפים אחרי יום עבודה ארוך, אחרים הם פשוט אנשים מופנמים יותר, וחלקנו ביישנים. עבור רובנו קשה להיות אנשים כריזמטיים, מצחיקים ושנונים בכל פעם שמישהו מדבר איתנו.
 
עם זאת, דרך נהדרת לעזור לעצמכם להיפתח היא להיצמד לחבר שקצת יותר דברן מכם. כשאתם עם אדם כזה, גשו לזוגות של אנשים ופתחו בשיחה איתם. לאחר מכן תוכלו אם תרצו לדבר באופן אישי עם כל אחד מהצמד בשלב מאוחר יותר, אחרי שכבר הספקתם להכיר אותם קצת והם הספיקו להכיר גם אתכם. 
שני גברים על ספה משוחחים ביניהם
 

4. היו סקרנים

אנשים אוהבים לדבר על עצמם, לכן אם אתם רוצים לפתח שיחה ארוכה ומעניינת עם אדם אחר, פתחו את יצר הסקרנות שלכם לגביו. הדרך הטובה ביותר לגרום לאנשים לספר לכם על עצמם היא פשוט לשאול אותם שאלות על חייהם.
 
וודאו שאתם מקשיבים במלוא תשומת הלב לאיש השיחה שלכם והמשיכו לשאול שאלות רלוונטיות לנושא. עם זאת, אל תשאלו רק לשם יצירת השיחה, אלא הביעו עניין אמתי בחייו. אם אתם מתכננים להכיר אדם אחר, זוהי הטכניקה הטובה ביותר לעשות זאת, ורוב הסיכויים הם שגם הוא יתעניין בכם בחזרה וישאל אתכם שאלות שיפתחו את השיחה.

5. דברו על הדברים הלא שגרתיים שבחייכם

אז שאלתם את האדם שמולכם שאלות, אך כעת הוא שואל אתכם על חייכם. מה תספרו לו? האם תספרו על העבודה שלכם או על טיול עשיתם בחו"ל? על הילדים או על התחביבים שלכם? אם יש לכם נושא משותף כמובן שתוכלו להעלות אותו בשיחה, אך אם אתם רוצים להיות אנשים מרתקים, נסו לדבר על דברים שהם לא עניינים שבשגרה.
 
כולנו עובדים ובסופו של דבר רוב העבודות הן אותו הדבר, ורובנו יכולים לדבר במשך שעות על הילדים שלנו, אך לכולנו יש תחביבים שונים וראינו דברים ייחודיים ברחבי העולם. דברו דווקא על הדברים שרק לכם יש לשתף ולא לאף אדם אחר. אם איש השיחה שמולכם יתעניין בכם, זה יהיה משום שאתם מיוחדים ולא משום שאתם כמו כולם – שתפו איתו את החוויות שרק אתם חוויתם ואשר חושפים את הדברים שאתם אוהבים בחיים ושהכי מרגשים אתכם.

6. היו מי שאתם

למרות כל הנאמר, אין טיפ יעיל יותר מ"היה מי שאתה". עליכם להרגיש בנוח עם מי שאתם כדי לחשוף את עצמכם בפני זרים בדרך מרתקת ומעניינת. אל תתביישו במי שאתם, אפילו אם אתם חושבים שאתם לא מעניינים – האנשים שצריכים להיות בחייכם הם אלו שיתאהבו ויתעניינו בכם בשל מי שאתם.
 
זה אומר שאתם לא צריכים להמציא סיפורים על עצמכם כדי להיות מעניינים יותר, ומאידך לא חייבים להסתיר את מי שאתם. מתוך חדר שמלא ב-10 אנשים, לפחות אחד אם לא יותר יתעניינו בכם רק משום שאתם בעלי האופי, התחביבים ותחומי עניין הייחודיים רק לכם.
אישה מבוגרת צוחקת ליד אישה צעירה ממנה

7. זכרו שמות של אנשים

אחת הדרכים הטובות ביותר להראות לאנשים שהקשר ביניכם הוא מיוחד כבר מההתחלה, היא לזכור את השם שלהם. אנשים מגיבים הרבה יותר טוב לאחרים שמראים להם שהם יודעים מי הם ומזהים אותם. 
 
לצערנו, לעתים קשה לזכור שמות של אנשים שהרגע פגשנו, אך יש דרך יעילה לעשות זאת: ברגע שאדם אומר לכם את שמו, חזרו עליו לפני שאתם מציגים את שמכם, ובנוסף נסו ליצור לעצמכם אסוציאציה בראש שתעזור לכם לזמן את הזיכרון תוך שניה. למשל תוכלו לזכור לעצמכם את שם האדם על ידי קישורו לאיש מפורסם שאתם מכירים בעל אותו השם – התמונה של הפרצוף המפורסם תזכיר לכם את השם של האדם ברגע שתנסו להיזכר בו.

8. השתמשו בטכניקת המראה

אחת הדרכים לגרום לאנשים להרגיש בנוח אתכם באופן מידי, היא לחקות את האנרגיה שהם משדרים. כך למשל אם אתם מדברים עם אדם רגוע, שמרו על נינוחות בעת השיחה, ואם אתם מדברים עם אדם אנרגטי, השתמשו יותר בידיים ובתנועות גוף בזמן שאתם משוחחים עימם.
 
אנחנו נמשכים באופן טבעי לדברים שמוכרים לנו, לכן אדם שיראה שאתם מדברים בסגנון שקרוב לסגנון שלו, הוא ירצה להכיר אתכם יותר מאשר אדם שלא מרגיש שום קשר ראשוני אליכם. עם זאת, זכרו שעליכם להיות מי שאתם, לכן עשו זאת בסגנון שלכם ואל תחקו במדויק את מי שאתם מדברים איתו.

9. היו מספרי סיפורים

אנשים מרבים לשכוח עובדות, אך בו זמנית זוכרים היטב סיפורים טובים. אחת הדרכים הטובות ביותר להתחיל שיחה שתיזכר לאורך זמן היא בעזרת כמה סיפורים שאתם יודעים לספר בצורה הטובה ביותר.
 
בטוח יש לכם כמה סיפורים שאחרים שמעו במהלך חייכם והתגובות אליהם תמיד היו חיוביות. אלו הם הסיפורים שכבר סיפרתם מספר רב של פעמים ואתם כבר יודעים איך להעביר אותם בצורה הטובה ביותר. התחילו איתם את השיחות שלכם ותנו להם לעשות עבורכם את העבודה.
אישה בחולצה ורודה מסבירה משהו לשתני נשים אחרות

10. הציגו את חבריכם בדרך בלתי נשכחת

כשאתם מציגים מישהו, כמו חבר שהתלווה אליכם או בן / בת זוג, אל תעשו זאת רק בעזרת שמם. במקום, ספרו עליהם סיפור שישבח אותם, יחמיא להם או יציג את אחד ההישגים המרשימים שלהם בחיים. 
 
ראשית, זה יעזור לכם להראות להם כמה שאתם מעריכים אותם ויעלה את הביטחון העצמי שלהם. שנית וכתוצאה מכך, יהיה להם קל יותר להוביל את השיחה וליצור רצף של סיפורים שכל אחד יכול לספר בתורו, מה שיעזור לכולם להכיר אחד את השני בצורה טובה, כולל אתכם.
מקור התמונות: Dean ShareskiLauren Parnell MarinoDidriksU.S. Army

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.