print header

אוסף של 11 כתבות ותכנים בנושאי יהדות, דת, אמונה והעצמה יהודית

אם לאורך מרבית השנה אנו עוסקים בעיקר בחיי היומיום והשגרה הכללית שלנו – אז כשמגיע חודש תשרי אנחנו יכולים לעצור רגע ולהסתכל עמוק לתוך עצמנו. במהלך התקופה הזאת ובעיקר ביום כיפור, רבים מאיתנו – גם אלו שאינם מחשיבים עצמם דתיים או מסורתיים – רואים לפתע איך הניצוץ היהודי מבזיק בהם. שרשרת הדורות של העם היהודי הטמונה בכל אחד מאיתנו, מזכירה לנו את המסורות הנהדרות מבית אבא וסבא, את המשפחתיות ואת המורשת בה בורך עמנו. לכן אנחנו ממליצים בחום שבמהלך חגי תשרי תעמיקו עוד בנבכי נפשכם ותלמדו להכיר טוב יותר את עולם היהדות ואת החכמה הרבה שהוא מכיל בעזרת 11 הכתבות הבאות.

ציטוטים מעוררי השראה ממקורות היהדות

בקרב כל מי שמכיר את היהדות, גם אם אינו מאמין אדוק, יש הבנה וידיעה אחת ברורה: הדת והמסורת שלנו גדושות בפניני חוכמה שנשתמרו במשך אלפי שנים ועברו מדור לדור – אלו הם מקורות התבונה הידועים כל כך של העם היהודי. במצגת הנפלאה הבאה קיבצנו לכם ציטוטים, אמרות ופסוקים שכאלו – מלאי בינה, דעת וחוכמת חיים – הלקוחים הן מן המקרא והן מן התלמוד ומדברי חז"ל.

הקשר המפתיע בין תפילין לנקודות לחיצה בגוף

אחת מן המסורות העתיקות ביותר הנחשבת למצווה עיקרית בקרב יהודים מאמינים, היא הנחת תפילין – זאת על פי הפסוק "וקשרתם לאות על ידך והיו לטוטפות בין עיניך". גברים רבים מקיימים את המצווה הזו מדי יום ביומו במהלך השבוע, ומתברר שיש לה שורה של יתרונות מפתיעים. בכתבה הבאה תגלו שלמעשה הנחת התפילין יוצרת לחץ על נקודות גוף מסוימות, בדומה לטיפולים מן הרפואה האלטרנטיבית המסורתית...

14 עובדות מרתקות על עיר הקודש - ירושלים

אי אפשר לחשוב על היהדות ואי אפשר לכבד ולהעריך אותה מבלי לעשות את הקישור הישיר לירושלים. "תדבק לשוני לחכי אם לא הזכרכי אם לא אעלה את ירושלים על ראש שמחתי" אומר כל חתן יהודי בליל כלולותיו, ומדגיש את הקשר הבל ימחה שלנו לעיר ציון. בכתבה הבאה תמצאו 14 עובדות מרתקות על המקום שהוא אחד מיסודותיה החשובים ביותר של הדת והמסורת שלנו, ותלמדו על ירושלים פרטים חשובים ומרתקים במיוחד.
 

לאן נעלם הנער? סיפור יהודי משעשע עם מוסר השכל

כשתתחילו לקרוא את הסיפור הבא יכול להיות שלא ממש תבינו מה הקשר בינו לבין יהדות, דת ומסורת – אך תסמכו עלינו, כשתגיעו לסופו הכל יתבהר לכם. מדובר במשל משעשע שמבוסס על אחת הפרשות המפורסמות בתנ"ך, שיכולה ללמד אותנו מוסר השכל חשוב מאוד. אז קראו אותו בעיון וכשתסיימו אותו עיניכם יפקחו לתובנה יהודית שכולם צריכים להכיר.

10 סיפורי תנ"ך שיתכן כי אכן התרחשו בעבר הרחוק - על פי מחקרים

יש כאלו המאמינים שסיפורי התנ"ך כולם התרחשו במדויק כפי שנכתבו, בעוד אחרים חושבים כי לפחות חלק מסיפורים אלו נכתבו כמדרשים ומעשיות הבאים ללמד אותנו לקחים שונים על החיים. עם זאת, ישנן אמנם עלילות בתנ"ך הנשמעות על טבעיות – מעשי ניסים שרק כוח עליון יכול היה לעשות ואין להם הסבר הנראה הגיוני – אך מתברר שהחוקרים והמדע מצאו כי יכול להיות להם גם בסיס עובדתי-היסטורי...

ציטוטים על נצחיות העם היהודי

יש שיאמרו כי גם שרידותו ארוכת השנים של העם היהודי היא נס בפני עצמו – ואפשר ללכת אל התורה ולמצוא בה את הבטחתו של האל שאכן שמרה עלינו לאורך כל הדורות. יחד עם זאת, ניתן גם להסתכל בציטוטיהם של אישים רבים לאורך ההיסטוריה, שהצליחו לתמצת במילותיהם את סוד הקסם היהודי ולהסביר את נצחיותו. הכירו את 10 האמרות הנהדרות האלו ותוכלו להתגאות עוד יותר בהיותכם חלק מבית ישראל וממורשת נפלאה ומכובדת שכזו.  

הסגולות של 12 אבני החן הקדושות ליהדות

אחד מפריטי הלבוש המפורסמים ביותר בתנ"ך הוא החושן – הבגד שלבש הכהן הגדול בעת ששירת בבית המקדש, ובו שובצו 12 אבני חן קדושות המסמלות את 12 שבטי ישראל.  זכר הפריט האייקוני הזה נשמר עד היום במסורת היהודית, ומתברר כי יש הסבורים שהאבנים ששובצו בו – שמסוגן ניתן למצוא גם היום כקריסטלים – ניחנות בסגולות בריאותיות ונפשיות מסוימות שכדאי להכיר לכם ושמוצגות בכתבה המרתקת הבאה.

שאלון אישיות: איזה דמות מהתנ"ך אתה?

בחייהם של אנשים מאמינים התנ"ך יכול להיות מצוי בכל רגע ורגע, אך גם מי שאינו דתי או אדוק בשמירת המצוות יכול למצוא את דמותו בין הדפים המרתקים של ספר הספרים. אם אתם רוצים לדעת איזו דמות תנ"כית הכי משקפת את אישיותכם ואת נפשכם כפי שהיא באה לידי ביטוי בהתנהגות הכי יומיומית שלכם – מלאו את השאלון הבא וחשפו איזה גיבור מקראי אתם מייצגים במציאות של ימינו.

סיפורי ניסים מופלאים של לוחמים ממלחמת לבנון השנייה

כבר יותר מ-15 שנים עברו מתום מלחמת לבנון השנייה, אך לכל מי שהיה כאן בארץ באותה תקופה המאורע הזה וודאי נחרט חזק בזיכרון. כמובן שזה נכון במיוחד לחיילים שהשתתפו בה, כשלחלקם יש ממנה סיפורים הנשמעים כניסים גלויים כמעט, של הצלת חיים בידי השגחה מלמעלה. בין אם אתם מאמינים בכוח עליון השומר עלינו ובין אם אתם מגלים ספקנות – הסיפורים הבלתי רגילים שבכתבה הזו יכולים לחזק את האמונה הפנימית שלכם ושל עמנו, כך או כך.

11 ציטוטים מעוררי מחשבה והשראה של הרמב"ם

הוא נחשב לגדול הפוסקים בכל הדורות, היה הן איש דת, הן פילוסוף, הן רופא ומלמד – וחיבוריו האלמותיים זכו למקום גבוה של כבוד בכל ארון ספרים יהודי. אנחנו מדברים כמובן על רבי משה בן מימון, הרמב"ם, שהספיק בחייו להשיא עצות ותובנות כה רבות המשתמרות בעוצמה במסורת היהודית עד ימינו אנו. בכתבה הבאה אספנו 11 מציטוטיו מעוררי המחשבה הגדולים ביותר ואף הסברנו וביארנו אותם עבורכם על מנת לעזור לכם לזכות בתובנות העולות מהם.

ההיסטוריה והמסתורין של העם היהודי: סרט קצר מרתק

אז האם אחרי הכל, לאחר שעברתם ועיינתם בכל התכנים שהבאנו כאן לפניכם, הצלחתם להבין את מהותנו היהודית – כעם, כאומה וכדת בת אלפי שנים? אם גם אחר התובנות הרבות שהעברנו לכם כאן אתם עדיין חשים שתולדות עמנו פלאיות ואפופות מסתורין, צפו בסרט הקצר בן 20 הדקות הבא שחושף את ההיסטוריה של עמנו, מבאר אותה וחושף לעולם את הדבר המסתורי והמופלא שקרוי העם היהודי.

 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.