maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

מדריך לשימוש בשירות לימוד השפה Mondly

 התקשורת האנושית היא דבר נפלא וכולנו יכולים לתקשר עם הסביבה באמצעות הבעות פנים ומחוות גוף שונות, אבל הכלי העיקרי, הפשוט והברור ביותר שיש לנו על מנת לשוחח ולהבין איש את רעהו הוא השפה. כולנו נולדים עם שפת אם אחת, שכישראלים עבור רובנו היא כמובן עברית, אך בעולם הפתוח והמתקדם שבו אנו חיים, למידת שפה שנייה, או אף שפות נוספות מעבר לכך, היא מומלצת מאוד וביכולתה לפתוח בפנינו דלתות בכל העולם – בין אם זה כתיירים במדינה אחרת, ובין אם עבור מטרות עבודה וכדומה. כאנשים עסוקים, שלא תמיד יש להם את הזמן או היכולת להשקיע בקורס לימוד שפה ארוך טווח ומקיף, אתם וודאי שואלים את עצמכם כיצד תוכלו לעשות זאת - התשובה היא Mondly – שירות לימודי שפה דיגיטלי חינמי ופשוט מאוד למחשבים ולסמארטפונים, עליו תוכלו ללמוד בכתבה הבאה.

שירות לימוד שפות Mondly: אשה וגבר יושבים מול מחשבים, האישה מניפה שלט של בועית דיבור
 

מהו Mondly?

Mondly הוא שירות דיגיטלי אינטראקטיבי ללימודי שפה, שזמין בעברית ויכול לסייע לכם ללמוד יותר מ-33 שפות שונות. השירות פוצח ברומניה בשנת 2013 על ידי אנשי אוניברסיטת טרנסילבניה, ומאז משתמשים בו אינספור אנשים מרחבי העולם כדי ללמוד שפות שונות ולשפר את יכולת השימוש שלהם בהן. היתרון של מונדלי, מעבר להיותו בעל ממשק אינטראקטיבי מזמין וידידותי, הוא שניתן ללמוד דרכו במספר רמות שונות, כך שאם יש לכם כבר ידע בסיסי בשפה מסוימת, נניח אנגלית, תוכלו לשדרג אותו באמצעות השירות.

בנוסף, Mondly מציע תרגול המתבסס על שמיעת השפה ועל קריאתה גם יחד, כמו גם על צבירת נקודות, גרף התקדמות ואף אפשרות להשוות את התקדמותכם בלימוד לזו של אחרים. השירות הבסיסי של Mondy, על כל 33 השפות שבו, הוא חינמי, כשניתן להתחיל בלימוד גם מבלי להירשם, אך אם תרצו לעקוב אחר ההתקדמות היומיומית שלכם מומלץ שתרשמו. עם זאת, דעו כי אפשרויות מסוימות בשירות, כמו למשל לימוד השפה על ידי קטגוריות שונות, דורשות הרשמה בתוספת תשלום – החליטו בעצמכם האם אתם מעוניינים בכך ,אין חובה לעשות זאת.

שירות לימוד שפות Mondly: הלוגו של Mondly

לחצו כאן לכניסה לשירות Mondly באמצעות מחשבכם האישי, דרך דפדפן האינטרנט

לחצו כאן להורדת אפליקציית Mondly למכשירים עם מערכת הפעלה אנדרואיד

לחצו כאן להורדת אפליקציית Mondly למכשירים עם מערכת הפעלה IOS של חברת אפל

כך תשתמשו בקלות וביעילות בשירות הלימוד של Mondly

ההסברים הבאים מתייחסים אל ממשק המחשב של השירות, אך הם תקפים גם עבור השימוש באפליקציה. 

1. היכנסו לאתר Mondly, ובחלון הראשי שיופיע בפניכם בחרו את השפה בה אתם מדברים (עברית מהווה את ברירת המחדל) וכן את השפה הראשונה אותה תרצו ללמוד דרך השירות (אם ברצונכם ללמוד כמה שפות, בהמשך תוכלו להרחיב ולשנות את בחירתכם). לאחר מכן בחרו את הרמה שלכם בשפה אותה אתם מעוניינים ללמוד, ולחצו על כפתור "התחל הדרכה" על מנת להתחיל בתהליך הלימוד עצמו.

* לפני שאתם ממשיכים מומלץ להירשם לשירות, כדי לקבל מידע כמו גרף התקדמות הלימוד שלכם, אך כאמור תוכלו להתחיל בהדרכה גם מבלי להירשם. 

שירות לימוד שפות Mondly: קביעת הספר שבה ייחל הלימוד

2. הגיע הזמן להתחיל את השיעורים; בשלב ראשון תופיע שיחה בין צמד אנשים או יותר בשפה אותה בחרתם ללמוד, בתוספת תרגום הדברים לעברית. מיד לאחר מכן יחלו להופיע בפניכם שאלות הנוגעות למילים שנאמרו במהלך השיחה – במסגרת הזאת תצטרכו לפתור תרגילי התאמה בין מילים בעברית לבין הדרך שבה הן מבוטאות בשפה אותה אתם לומדים, תרגילי סידור מילים בשפה הרה באופן נכון בתוך משפט, שאלות אמריקאיות בסגנון "מה התרגום הנכון למשפט הבא" ועוד.

שירות לימוד שפות Mondly: תרגול

3. לגבי כל אחד מן התרגולים והשאלות, תקבלו בו במקום משוב מהמערכת האם הצלחתם לענות בהצלחה. בסופו של השיעור יופיעו בפניכם כל המילים, הביטויים והמשפטים החדשים שלמדתם במהלכו על גבי דגם של כדור תלת ממדי, ותוכלו ללחוץ עליהם כדי לראות כיצד כותבים ומבטאים אותם בשפה אותה אתם למדים. לחצו על "המשך על מנת להתקדם מכאן אל המסך הבא.

שירות לימוד שפות Mondly: מודל של המילים שנלמדו במהלך השיעור
 

4. כעת יופיע בפניכם מסך סטטיסטיקה, שיציג בפניכם כמה נקודות צברתם במהלך התרגול, וכן מידע נוסף כמו משך הזמן שלקח לכם להשלים אותו, מספר המילים והביטויים שידעתם לתרגם נכונה ומספר המשפטים שהשלמתם. בנוסף גם גרף ההתקדמות שלכם, יחד עם טבלה המציגה את המשתמשים המובילים במספר הנקודות שצברו בשירות, יופיעו בחלק התחתון של החלון. עיינו בחלק זה אם תרצו ולחצו על "המשך".

שירות לימוד שפות Mondly: סטטיסטיקת התקדמות

5. כעת יופיע בפניכם מסך הקטגוריות של Mondly, דרכו תוכלו ללמוד מילים וביטויים בשפה שאותה בחרתם בחלוקה לקטגוריות שונות כדוגמת: משפחה, עונות ומזג אוויר, תחבורה ועוד. אך שימו לב, כפי שכבר נאמר, אפשרות הלימוד על פי קטגוריות דורשת הרשמה בתשלום לשירות, כך שאם אתם מעוניינים להמשיך וללמוד את השפה שבחרתם ללא תשלום, תצרכו ללחוץ על כפתור אייקון "שיעורים" בתפריט שבתחתית המסך, וכך תוכלו לעבור אל השיעורים הבאים הפתוחים לשימוש ללא תמורה.

6. במסך "בחירת שיעור" שייפתח בפניכם, המשיכו אל השיעור הבא בסדר השיעורים, שגם במהלכו תוכלו ללמוד מילים וביטויים נוספים בשפה בה בחרתם להתמחות, באמצעות שאלות ותרגולים אינטראקטיביים שיופיעו על המסך.

שירות לימוד שפות Mondly: רשימת השיעורים

7. רוצים להחליף את השפה אותה אתם לומדים ולעבור ללמוד שפה אחרת? אין בעיה. לחצו על "הגדרות" שבקצה השמאלי של המסך, ובתפריט שייפתח בפניכם לחצו על האפשרות "בחרו את השפה שלכם". תחת השדה "אני רוצה ללמוד" סמנו את השפה שברצונכם לעבור אליה ואת מידת השליטה שלכם בה, ולחצו על "שמור". מכאן תוכלו לעבור בין תוכניות הלימוד בשפות בהם בחרתם באמצעות הכפתורים המצויים בתפריט זה.

שירות לימוד שפות Mondly: הוספת לימוד בעוד שפה

8. אם אתם מעוניינים לראות היכן אתם עומדים מבחינת ביצועיכם בשירות ומספר הנקודות שצברתם אל מול משתמשים אחרים, תוכלו ללחוץ על אייקון "שיעורים" שבתפריט התחתון.  תפתח בפניכם טבלה המציגה את המובילים בניקודם בארץ בחודש הנוכחי, כשתוכלו גם לראות את טבלת המובילים בכל הזמנים על ידי לחיצה על כפתור "כל הזמנים". כמו כן, תוכלו גם להשוות את תוצאותיכם לאלו של חבריכם או לראות את מובילי הניקוד ברמה הבינלאומית על ידי שימוש בלשוניות השונות הקיימות בחלון זה.

שירות לימוד שפות Mondly: טבלת ניקוד משתמשים

10. אם אתם רוצים לבדוק את קצב ההתקדמות האישי שלכם בכל הנוגע לרצף הימים בהם למדתם, הנקודות אותן צברתם וכדומה, לחצו על כפתור אייקון "שיעורים" ותוכלו לקבל את המידע בצורה חזותית, פשוטה וברורה. כאמור אם תרצו לעקוב באופן יומיומי אחרי ההתקדמות שלכם, מומלץ שתרשמו ראשית (ללא תשלום) אל השירות, וכך תוכלו לקבל מידע מעודכן בכל פעם שתלחצו על כפתור הסטטיסטיקות.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו