print header

15 פתרונות לשמירה על הסמארטפון והמחשב הנייד שלכם

רובנו משתמשים בסמארטפון ובלפטופ שלנו מדי יום, והמכשירים הללו משמשים אותנו במגוון תחומים אך גם עולים לא מעט כסף. אף על פי שלא פעם נבחר להחליף את המכשיר שלנו ולהתקדם למכשיר חדש ומשוכלל יותר, עדיין נרצה להאריך עד כמה שניתן את זמן השימוש בהם כדי להימנע מהוצאה מיותרת ומהצורך להסתגל למכשיר חדש. 15 הטיפים הבאים יעזרו לכם להאריך את חיי הגאדג'טים שלכם בקלות וביעילות, וימנעו מכם את הצורך לפקוד את המעבדה או לבקר את הטכנאי שלא לצורך. 
 
גאדג'טים מונחים על שולחן
 
1. האריכו את חיי הסוללה פי שתיים על ידי הטענה נכונה – סוללות ישנות ופשוטות של טלפונים ומחשבים ניידים היו בעבר בעלות "זיכרון" ולכן הטענה שלהן לפני שהיו מתרוקנות במלואן הייתה מרגילה אותן לטעינות מרובות, פוגעת ביעילותן וגורמת להן להתרוקן מהר יותר בהמשך. כיום לעומת זאת, אורך חיי סוללות הליתיום-יון החדשות נמדד באופן שונה, ואצל יצרנים רבים מדובר במדידה שתלוייה במספר מחזורי פריקה מלאה (בדרך כלל בין 400 ל-600 מחזורים). שמירת אחוזי הסוללה בטווח שבין 40% ל-80% והטענת המכשיר באופן קבוע כאשר הסוללה יורדת מתחת ל-20%, יכולה להגדיל את כמות המחזורים עד ל-1100 מחזורים, שכן היא לא מאפשרת לסוללה להגיע לפריקה מלאה לעיתים קרובות.  
 
2. רוקנו את הסוללות של הסמארטפון והמחשב הנייד אחת ל-3 חודשים – בהמשך לסעיף הקודם, בשעה שלא מומלץ על ריקון קבוע של הסוללות, כדאי לעשות זאת אחת ל-3 חודשים על מנת לאפס את הטווחים של פריקה וטעינה מלאה. המתינו עד שהסוללה של הסמארטפון או המחשב הנייד תתרוקן לחלוטין ותגיע ל-0%, ומיד לאחר מכן חברו אותה אל המטען והטעינו ברציפות עד שהיא תגיע ל-100%. 
אישה משתמשת בסמארטפון
3. כבו את המכשירים בצורה מסודרת אחת לשבוע – השימוש התדיר שלנו והטעינה המתמשכת גורמים לסוללות של הגאדג'טים שלנו לעבוד קשה, כך שמומלץ שתכבו אותם בצורה מסודרת אחת לשבוע למשך הלילה, על מנת לאפשר להן להתקרר.  
 
4. הימנעו מהבטחות הנוגעות לטעינה מהירה במיוחד – אם נתקלתם בחנות במטען זול שמתיימר לטעון את הסוללה של המחשב או הסמארטפון במלואה בתוך פחות משעה, הימנעו מלרכוש אותו. הפעולה הזו עלולה לגרום נזק לסוללה שלכם, ולהוביל למצב בו היא לא תצליח להיטען באופן הרצוי בהמשך. 
 
5. הסירו כיסויים בזמן טעינת הסמארטפון – ודאי כבר שמעתם שעלייה חדה בטמפרטורה היא אחד מהאויבים הגדולים ביותר של סוללת הסמארטפון שלכם, ולכן אתם נמנעים מלחשוף אותו לשמש ישירה או להשאיר אותו ברכב. עם זאת, חשוב שתדעו שגם השארת הכיסוי עליו בזמן הטעינה עלולה להוביל לחימום יתר. כדי לאפשר למכשיר להתאוורר בזמן שהוא נטען, הקפידו להוריד את הכיסוי ולהחזיר אותו רק לאחר שניתקתם את המטען מהכבל החשמלי.
סמארטפון בהטענה
 
6. הימנעו מהנחת המחשב הנייד על כרית או על המיטה בזמן העבודה – גם המחשב הנייד מתחמם בזמן עבודה או ההטענה, והדרך שלו להתקרר היא באמצעות פתחי האוורור שמאפשרים זרימה חופשית של אוויר אל חלקיו הפנימיים. עם זאת, אם אתם מניחים אותו על כרית, על המיטה או על הברכיים, אתם חוסמים אותם ועל ידי כך עלולים להוביל לחימום יתר. למרות שצורת עבודה זו עשויה להיות נוחה יותר, הקפידו להניח את המחשב על שולחן או על משטח קשיח אחר. 
 
7. המתינו לפני הדלקת המחשב הנייד כשאתם נכנסים הביתה – אם אתם לוקחים עמכם את המחשב הנייד אל מקום העבודה, בייחוד בחודשים הקרים של השנה, הימנעו מלהדליק אותו מיד עם שובכם הביתה ואפשרו לו "להסתגל" אל שינויי הטמפרטורה החדים. המתינו בין מספר דקות לשעה, בהתאם להפרשים בין הטמפרטורה בבית לזו ברחוב, ורק לאחר מכן חזרו לעבודה סדירה.
לפטופ כבוי מונח על שולחן
8. הגנו על מסך המחשב הנייד מדהייה – חשוב לעבוד בסביבה מוארת ונעימה, אך מומלץ שלא להניח את המחשב במקום שבו הוא חשוף לאור שמש ישיר. חשיפה כזו לאורך זמן תוביל לדהייה של צבע, כך שכדאי שלא לעבוד בסמוך לחלון או במרפסת.
 
9. לעולם אל תנקו את מסך המחשב עם נוזל ניקוי רגילים – כדי לנקות את המסך ביעילות, עדיף להשתמש במגבונים מיוחדים ונטולי סיבים. בשום מקרה אין להשתמש למטרה זו באמצעי ניקוי המיועדים לחלונות או לשמשות. אלה מכילים אמוניה, אשר עלולה לגרום לנזק קבוע למסך שלכם. 
 
10. העבירו מטלית על המקלדת של המחשב הנייד לפני סגירתו – בזמן העבודה אנחנו עלולים להשאיר על המקלדת חפצים קטנים כמו עטים, ובנוסף מצטברים עליה גרגרי חול, חלקיקי אבק וכדומה. למרות שפעמים רבות מדובר בפריטים זעירים כל כך עד שאנחנו כלל לא מבחינים בהם, הם שורטים את המסך בכל פעם שאנחנו סוגרים את המחשב. לפיכך, חשוב להעביר מטלית לחה על המקלדת על מנת לאתר אותם ולהימנע מפגיעה מתמשכת.
לפטופ מונח על שולחן
11. הגנו על הסמארטפון בעת נשיאתו בתיק – גם כאשר אנו נושאים את הסמארטפון שלנו בכיסוי מותאם, אבק, חול ולכלוך סותמים את הפתחים שלו וגורמים לבעיות בחיבורים עם האוזניות, המטען ועוד. כדי להימנע מהבעיה, נקו מפעם לפעם את כל היציאות של הסמארטפון עם קיסם עטוף במטלית יבשה ונטולת סיבים. 
 
12. השאירו את המכשירים החלופיים שלכם במצב חצי טעון – לרובנו יש בבית מגירה ובה מכשירי טלפון ניידים ישנים שלא זרקנו במחשבה שאולי נזדקק להם בעתיד. חלקם נותרים באותה המגירה עד לפעם הבאה שאנחנו עורכים ניקיון מקיף בבית, ואילו כאשר אנחנו מנסים להשתמש באחרים, אנחנו מגלים למרבה האכזבה שהם אינם פועלים. כדי להאריך את חיי המכשירים שמשמשים אתכם כגיבוי, הימנעו מלהשליך אותם כשהם פרוקים לגמרי אל המגירה, שכן כך אתם עלולים לגלות בהמשך שהסוללות כבר אינן מתפקדות. להבדיל, גם סוללה טעונה במלואה שמאוחסנת זמן רב ללא שימוש עלולה להיפגע. הדרך הטובה ביותר לאחסון היא במצב חצי טעון, שלא פוגע בקיבולת של הטלפון הנייד באף צורה.
 
זוג סמארטפונים כבויים
13. אל תסתפקו בניקוי חיצוני של המחשב הנייד – אחת מהפגיעות המשמעותיות ביותר במחשבים ניידים מתרחשת כאשר הם מתחממים או מתחילים לעבוד לאט בשל הצטברות של אבק ולכלוך בתוכם. כדי להימנע מכך, הקפידו לא להסתפק רק בניקוי חיצוני, אלא לנקות גם את חלקיהם הפנימיים בכל פעם שאתם מבחינים שהאוויר הקריר שנושב מהם מתחמם בצורה משמעותית. אם אינכם בטוחים כיצד לעשות זאת או חוששים לפגוע במחשב, פנו למעבדת מחשבים או לטכנאי. 
 
14. הכירו את הסיבה להתחממות הסמארטפון שלכם – סמארטפונים לרוב יתחממו לאחר שנעבוד איתם פרק זמן ממושך, אך בחלק מהמקרים לא מדובר בתוצר של שימוש אלא בתקלה שעלולה לגרום לנזק בלתי הפיך למכשיר. המכשיר יכול להתחמם מסיבות שונות שלכל אחת מהן צורת טיפול שונה, והמדריך הבא יאפשר לכם לזהות את הסיבה לכך שהמכשיר שלכם סובל מהתחממות יתר ולדעת כיצד לטפל בה.   
אישה משתמשת בסמארטפון שלה

15. אל תתעלמו מעדכוני תוכנה – עדכוני תוכנה משפרים את הביצועים של הסמארטפונים שלנו, ויכולים להשפיע לא רק על הממשקים השונים אלא גם על חיי הסוללה ועל תקינות המכשיר עצמו. זאת, כיוון שהם יכולים להפחית מהעומס שמפעילות עליה אפליקציות שונות, להגן עליכם מאיומי אבטחת מידע שונים ואף למנוע "באגים" ותקלות שגורמות למכשיר לקרוס. לפיכך, למרות שזה לא נעים לעצור את העבודה או להשבית את המכשיר למספר דקות, רצוי שלא להימנע מכך.

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.