print header

הגורים החמודים של 10 מהטורפים המפחידים ביותר

כשרובנו שומעים את צירוף המילים "חיה טורפת" אנחנו חושבים על חיות גדולות, מהירות, חזקות ומאיימות, שלא היינו רוצים כמובן ללטף או אפילו לראות מקרוב. עם זאת, חוש הציד והמראה המרתיע הם מאפיינים שמתווספים אל בעלי חיים אלה רק בבגרותן, ואילו כאשר הם עדיין גורים שנמצאים לצד הוריהם הם מגלים תכונות שונות לחלוטין. אוסף התמונות הבא יאפשר לכם לגלות מקרוב כיצד נראים הגורים של 10 מהחיות הטורפות המאיימות ביותר, ויוכיח שבסופו של דבר כל הילדים באשר הם רק רוצים להשתובב ולשחק.

1. ברדלס
 
ברדלסים ידועים בזריזות מדהימה, אולם כגורים הם תלויים לחלוטין באימם אשר מסתירה אותם היטב בשבועות הראשונים לחייהם. צווארון הפרווה עמו הם נולדים נושר בהמשך חייהם, אולם כעת הוא מספק להם הגנה נוספת כיוון שהוא מחביא את ראשם, ובשל כך מערימים על אריות וצבועים שעשויים לטרוף אותם. ברדלסים מוכנים לחיים בוגרים בגיל שנה וחצי לערך, אולם אחים עשויים להמשיך ולנדוד יחד גם למשך שאר חייהם הבוגרים.
 
גורי חיות טרף
 
גורי חיות טרף
 
גורי חיות טרף
 
2. דובי קוטב
 
אימהות דובי הקוטב, שהם הטורף היבשתי הגדול בעולם, הן בין המסורות והמגוננות ביותר בממלכת החי. טרם הלידה חופרות האימהות בור עמוק בשלג, והן נשארת בו לצד הגורים לאורך החודשים הראשונים לחייהם. רק כאשר הגורים מתחזקים מספיק, לאחר כ-3 או 4 חודשים, לוקחת אותם האם לצוד בים וזוכה לאכול בנחת לראשונה לאחר החודשים בהם לא עזבה אותם לרגע. הגורים ימשיכו להישאר לצידה במשך שנתיים נוספות, בזמן שילמדו לתפוס דגים, כלבי ים וחיות נוספות למאכל.
 
גורי חיות טרף
 
גורי חיות טרף
 
גורי חיות טרף
 
3. חתולי בר
 
על אף שחתולי הבר הם טורף מהיר במיוחד, בדומה לטורפים רבים אחרים הם נולדים עיוורים וחסרי אונים. בחודשים הראשונים לחייהם הם מבלים קרוב לאמם, ולומדים ממנה כיצד לצוד ולתפוס טרף. להבדיל מבני האדם, הם לא שומעים מאימם את המשפט "אל תשחק עם האוכל" ומבלים זמן ממושך באימונים של תקיפת המזון שלהם טרם האכילה. לאחר כתשעה חודשים של טיפול בצאצאים האימא עוזבת אותם, לעיתים קרובות בפתאומיות, משום שזה הזמן שלהם להתחיל לדאוג לעצמם. בחלק מהמקרים החתולים הצעירים ממשיכים לחיות יחד במשך תקופה, אבל בסופו של דבר הם נפרדים לדרכים שונות.
 
גורי חיות טרף
 
גורי חיות טרף
 
גורי חיות טרף
 
4. פנתרים שחורים
 
הפנתר השחור נפוץ בעיקר באזורים המיוערים באסיה, במקומות בהם צבע פרוותם יכול לתרום להסוואתם. בבגרותו, הפנתר השחור הוא טורף מסוכן שמסתתר עד להגעתו של טרף לאזור, נושך את הטרף וחונק אותו, אולם בילדותם הגורים הללו ידידותיים מאוד ואוהבים לשחק זה עם זה. בחודשים הראשונים לחייהם נמצאים הפנתרים הקטנים לצד אימם, אולם בהמשך הם מתרחקים ממנה ודואגים כל אחד לעצמו. 
 
גורי חיות טרף
 
גורי חיות טרף
 
גורי חיות טרף
 
5. בזים
 
הבז ניזון מטרף חי בלבד, אותו הוא לוכד באמצעות רגליו. בזים בוקעים מהביצה כשהם מכוסים בפלומה לבנה, וזו מתחלפת בנוצות תוך שלושה עד חמישה שבועות. העובדה שהצאצאים הצעירים פגיעים מאוד בתחילת חייהם מובילה לשיעור תמותה גבוה בגיל זה, אולם העופות שמצליחים לשרוד עד לבגרותם מצליחים לחיות בממוצע כ-15 שנים. 
 
גורי חיות טרף
 
גורי חיות טרף
 
6. נחשי פיתון
 
נחשים ממשפחה זו הם בין הנחשים הארוכים בעולם. הטורפים הללו ניזונים לרוב מעופות ויונקים קטנים נוספים, אולם פעמים רבות הם מסוגלים לבלוע בשלמותם גם בעלי חיים גדולים יותר כמו תנינים ואפילו צבאים. לאחר שהם מתעוררים מתנומת החורף, עשויים הפיתונים הרעבים לתקוף אפילו בני אדם. על אף שלרוב הנחשים נוטים לנטוש את ביצי הצאצאים לאחר הטלתן, נחשות הפיתון נכרכות  סביב הביצים שהטילה על מנת לחמם את צאצאיה. במשך חייהם יגיעו הנחשים הקטנטנים לגודל של עד 6 מטרים!
 
גורי חיות טרף
 
גורי חיות טרף
 
7. לוטרת ענק
 
לוטרת הענק היא הפרט הגדול ביותר במשפחת הלוטרות, וזכריה מגיעים עד לאורך של כ-1.8 מטרים. לוטרה זו ניזונה מטרף שהיא צדה במים רדודים כמו דגים בינוניים, סרטנים ואפילו נחשי אנקונדה. גורי הלוטרה, שבבגרותם יאופיינו בהתנהגות תוקפנית מאוד כלפי כל מי שינסה לחדור אל שטחי הלהקה או לפגוע בחבריה, נולדים במחילות שנחפרות על ידי אימם תחת פני האדמה כשהם עיוורים לחלוטין. אצל טורפים אלה ישתתפו כל בני המשפחה בגידול הפרטים החדשים, כאשר גם האב ואפילו האחים הבוגרים יותר יעזרו ללוטרה הצעירה ללמוד לצוד ויעודדו אותה לשחות יחד עם כולם. שאר חברי הלהקה יתאגדו להגן בחירוף נפש על משפחה שבבעלותה גורים קטנים שנמצאת בסכנה.
 
גורי חיות טרף
 
גורי חיות טרף
 
גורי חיות טרף
 
8. דובים חומים
 
גורי הדובים נולדים בזמן שנת החורף הארוכה של אימם, ומתחבאים יחד איתה במאורה עד שהם גדלים ומתחזקים. גם לאחר שהם יוצאים החוצה ומתחילים לחקור את הסביבה, הם נותרים קרובים לאימא שלהם במשך שנתיים נוספות. ממנה הם לומדים אילו סוגי מזון עליהם לחפש וכיצד למצוא אותו. במהלך הזמן הזה הדובים הצעירים עדיין פגיעים, ותפקידה של אימא דובה לעמוד על המשמר ולהדוף את התוקפים אותם.
 
גורי חיות טרף
 
גורי חיות טרף
 
גורי חיות טרף
 
9. אליגטור אמריקני
 
התנין הגדול ביותר ממשפחת התנינים, שמגיע בבגרותו לאורך של כ-4 מטרים ולמשקל של 270 קילוגרמים לזכר, בוקע כשהוא באורך של כ-20 ס"מ ומשקל של 20 גרם בלבד. לכשיגדל ויתחזק, כעבור פרק זמן שנע בין שנה לשנתיים, ילמד התנין הקטן לצוד עופות, צבים, סרטנים, צפרדעים ועוד. בערך באותה התקופה יבחרו התנינים הקטנים לעזוב את המשפחה ולצאת לדרך עצמאית.
 
גורי חיות טרף
 
גורי חיות טרף
 
10. אריות
 
לא ניתן להשלים את רשימת החיות הטורפות מבלי לכלול בה את גורי האריות הצעירים. בדומה לגורים אחרים גם הגורים של מלך החיות זקוקים לעזרה, אך להבדיל ממרבית המשפחות האחרות אצל אריות גם האבות משתתפים בהאכלה ובהגנה על הגורים הקטנים. אפילו אחרי שהגורים מתחזקים, האבות ממשיכים לשחק איתם ומאמנים אותם במטרה לשפר את כישורי הציד שלהם. למעשה, החיבור החזק עם האבות אף מוביל רבים מהגורים לעזוב את הלהקה בעקבות האבות אם אלה מחליטים לנדוד ולהצטרף ללהקה חדשה.
 
גורי חיות טרף
 
גורי חיות טרף
 
גורי חיות טרף
 

הצלחתם להחליט מיהו הגור החמוד ביותר? אולי בכל זאת כדאי להמשיך ולשמור מרחק מההורים שלו...

 

מקור: צילה פ.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו