print header

10 גני החיות הגדולים והמיוחדים בעולם

גני חיות רבים ברחבי העולם מושכים אליהם מדי שנה מיליוני מבקרים סקרנים וחובבי טבע בכל הגילאים, ובכל יעד אליו תבחרו לנסוע תוכלו לגלות מינים מסקרנים של בעלי חיים שלרוב יוצא לנו לראות רק בטלוויזיה. כל גן חיות כולל אטרקציות ייחודיות וחיות מפתיעות, אולם קיימים מספר גני חיות מובילים ברחבי העולם שיאפשרו לכם ליהנות מסיורים מקיפים ומרתקים שלא תוכלו לראות באף מקום אחר. 10 גני החיות הבאים זכו להיחשב בתור גני החיות הגדולים בעולם, ובהמשך תוכלו לגלות עוד על סוגי בעלי החיים שמחכים לכם בכל אחד מהם, האטרקציות השונות שהם מציעים ועוד. כעת רק נותר לכם לבחור את היעד הבא שלכם!

לחצו על שם גן החיות על מנת לצפות במיקומו במפה.

 
10. גן החיות של לונדון, אנגליה – 145 דונם, 806 מינים של בעלי חיים
 
למקום העשירי והמכובד הגיע גן החיות של לונדון, שהוא גם גן החיות המדעי העתיק ביותר בעולם. הגן נפתח לראשונה בשנת 1828 לצורך קידום חקר בעלי החיים, והפך לאטרקציה תיירותית פופולארית במיוחד כבר בשנת 1847. כיום מהווה גן החיות בית ל-806 מינים של בעלי חיים ולמעלה מ-19,000 חיות בסך הכל.
 
גני החיות הגדולים בעולם
 

הפרויקט האחרון שבוצע ביוזמת גן החיות הוא תכנית הצלת נמרים ייחודית, שנועדה לגייס כספים כדי לעזור להציל את הטיגריסים הסומטריים, תת-מין של הטיגריס המצוי שנמצא בסכנת הכחדה חמורה.

גני החיות הגדולים בעולם
 
9. גן החיות של מוסקבה, רוסיה – 214 דונם, כ-1,000 מינים של בעלי חיים
 
שער הכניסה המפואר והמסקרן הזה יוביל אתכם למתחם גן החיות של מוסקבה שברוסיה. גן החיות הזה, שנפתח בשנת 1864, נחשב כיום לאחד מגני החיות העתיקים ביותר באירופה וגם לאחד מהיפים והמעוצבים שבהם. זהו ביתם של כ-1,000 מינים שונים של בעלי חיים ומעל ל-6,500 חיות, הוא שופץ והוגדל בשנת 1990 והיום הוא גן החיות הפופולארי ביותר ברוסיה. 
 
גני החיות הגדולים בעולם
 

המתחמים המסקרנים ביותר בגן החיות כוללים אקווריום דגים גדול, מופעים של כלבי ים ודולפינים, וכמו כן מתחם משחק והאכלת חיות שילדים בכל הגילאים ייהנו לבקר בו. 

גני החיות הגדולים בעולם
 
8. גן החיות של ברלין, גרמניה - 339 דונם, 1,500 מינים של בעלי חיים
 
גן החיות של ברלין נפתח בשנת 1844, והוא גן החיות הוותיק ביותר בגרמניה. בתור ביתן של קרוב ל-20,500 חיות, הוא כולל את אחד מהאוספים המקיפים ביותר של מיני בעלי חיים שונים בכל העולם. למעלה מ-3 מיליון מבקרים מגיעים לגן החיות הזה מדי שנה, ומדובר בפעילות מהנה במיוחד שמומלצת לכל מטייל ומשפחה שמגיעים לגרמניה.
 
גני החיות הגדולים בעולם
 

ילדיכם יוכלו לצפות בעובדי הפארק כשהם מאכילים את הגורים ואת החיות הבוגרות, ללמוד עוד על בעלי חיים שטרם הכירו ואפילו להאכיל כמה מהחיות הידידותיות ביותר בעצמם.

גני החיות הגדולים בעולם
 
7. גן החיות של סן דייגו, ארצות הברית - 404 דונם, 900 מינים של בעלי חיים
 
גן החיות של סן דייגו ממוקם בפארק בלבואה שבקליפורניה. אזורי הגן השונים כוללים מעל ל-4,500 בעלי חיים ששייכים ללמעלה מ-900 מינים ותת-מינים. גן חיות זה היה הראשון שיזם תצוגות בחללים פתוחים, כאשר המשמעות היא ביטול הכלובים בהם שכנו בעלי החיים בעבר ויצירת אזורים ובתי גידול בהם יכולות החיות לשחק, לנוע ולתקשר זו עם זו.  בחלק מאזורי הגידול הללו עוברים רכבים מיוחדים ואף רכבלים מטעם גן החיות, בהם תוכלו לנסוע בעצמכם ואולי אף להאכיל כמה מהחיות הסקרניות ביותר. 
 
גני החיות הגדולים בעולם
 

גן החיות של סן דייגו הוא גם אחד מגני החיות הפעילים ביותר במאמצי שימור החיות באזורי המחייה שלהם. הדבר הנעשה באמצעות יצירת תנאים המעודדים רבייה של מינים רבים בתנאים הבטוחים של גן החיות, ושחרור הגורים הבריאים באזורי המחייה שלהם בטבע כאשר התנאים מאפשרים זאת.

גני החיות הגדולים בעולם
 

6. גן החיות הנרי שבנברסקה, ארצות הברית - 526 דונם, 962 מינים של בעלי החיים

גן החיות שבאומהה שבנברסקה נפתח בשנת 1864 ומהווה בית לכ-17,000 בעלי חיים. בנוסף להיותו בית הגידול הגדול ביותר בצפון אמריקה לבעלי חיים ממשפחת החתוליים, הגן כולל גם אקווריום גדול שבו אפשר למצוא כמה אלפי דגיגים מסוגים שונים. 

גני החיות הגדולים בעולם
 

מיליוני מבקרים מדי שנה הפכו את האתר הזה לאטרקציה המובילה של מדינת נברסקה, והמתחמים המקורים הרבים הופכים אותו למקום בילוי נהדר עם הילדים לאורך כל ימות השנה.

גני החיות הגדולים בעולם
 
5. גן החיות הלאומי של דרום אפריקה - 849 דונם, 705 מינים של בעלי חיים
 
גן החיות הלאומי בפרטוריה שבדרום אפריקה מחולק לשני אזורים עיקריים; אחד מהם בשטח מישורי והאחר ממוקם במורדות גבעה. את שני החלקים חוצה הנהר אפייס, שזורם לצד הגבעה הירוקה ומקיף את המתחם שבו אפשר למצוא את 9,000 הדיירים של גן החיות.
 
גני החיות הגדולים בעולם
 

לצד צפייה בבעלי החיים תוכלו לבקר בגנים הבוטניים המרשימים שבשטח הגן, שכוללים מגוון רחב מאוד של צמחים המאפיינים את האזור.

גני החיות הגדולים בעולם
 
4. גן החיות של בייג'ינג – 886 דונם, 950 מינים של בעלי חיים
 
גן חיות זה נוסד בשנת 1906, בתקופת שלטונה של שושלת צ'ינג, והיום הוא משמש בית לאחת מקבוצות בעלי החיים הגדולות ביותר בסין. בזמן שתתבוננו ב-950 מינים של בעלי חיים שונים, תוכלו לגלות כמה מבין בעלי החיים הייחודיים והמעניינים ביותר בכל סין. בין אלה תבקרו את הפנדות החמודות, נמרים, תנינים ואפילו סלמנדרות.
 
גני החיות הגדולים בעולם
 

מעל ל-6 מיליון תיירים מבקרים בגן זה מדי שנה, ואין ספק שגם אתם תוכלו להעביר בו יום מהנה במיוחד.

גני החיות הגדולים בעולם
 
 
3. גן החיות בברונקס, ניו יורק, ארצות הברית - 1,072 דונם, 650 מינים של בעלי חיים
 
העיר ניו יורק כוללת מגוון אינסופי של פעילויות לכל המשפחה, ואחת מהמהנות שבהן, גם אם לא מהמפורסמות ביותר, היא ביקור בגן החיות הזה שממוקם ברובע ברונקס. מדובר באחד מגני החיות העירוניים העתיקים בעולם, שמאפשר לכם לצפות במגוון מינים של בעלי חיים בקלות ובנוחות.
 
גני החיות הגדולים בעולם
 

כיום מתגוררים במתחם הגן קרוב ל-4,000 בעלי חיים, ואנשי הצוות גם מתגאים בעובדה שמדי שנה נולדים בו כמה עשרות גורים מקסימים חדשים.

גני החיות הגדולים בעולם
 
2. גן החיות קולומבוס שבפאוול אוהיו, ארצות הברית – 2,347 דונם, 800 מינים של בעלי חיים
 
גן חיות זה, שכולל גם אקווריום גדול ומרשים, הוא מוסד ללא כוונת רווח שרבים מחשיבים אותו לגן החיות היפה ביותר בארצות הברית כולה. כיום מתגוררות בו למעלה מ-7,000 חיות שונות, שמארחות מדי שנה למעלה מ-2 מיליון מבקרים מכל רחבי העולם. בזכות פעילויות שימור ומימון נרחב לתוכניות להגנת בעלי חיים זכה הגן למגוון תשבחות, ותוכלו לתרום לכל אחת מהן בעת הביקור במקום.
 
גני החיות הגדולים בעולם
 

ילדיכם יוכלו לצפות בחיות, לנסוע ברכבת קטנה שמסיירת ברחבי הפארק, להשתתף בפעילויות כגון צביעת דפי עבודה עם דמויות בעלי החיים בהם צפו ועוד. 

גני החיות הגדולים בעולם
1. גן החיות של טורונטו, קנדה – 2,873 דונם, 491 מינים של בעלי חיים
 
גן החיות של טורונטו, הגדול מסוגו בכל העולם, נפתח בשנת 1974 והוא אחד מגני החיות בעלי כמות מיני בעלי החיים הגדולה ביותר בקנדה. הגן מחולק ל-7 מתחמים המייצגים בעלי חיים מאזורים שונים ברחבי העולם, כך שתוכלו לצאת למסע מקיף מסביב לעולם במעבר פשוט ממתחם למתחם. בסך הכל מתגוררים בשטח הגן קרוב ל-5,000 בעלי חיים, מה שהופך אותו ליעד מסקרן שרבים רוצים לבקר בו. 
 
גני החיות הגדולים בעולם
 

בימי הקיץ החמים נפתח בגן מתחם נוסף שהופך לפארק מים, כך שאם אתם מתכננים לבקר בו בתקופה זו, מומלץ שתביאו עמכם בגדי ים עבור הילדים שיוכלו להתרוצץ בין שלל דמויות של כלבי ים, לוויתנים, צבי מים ועוד.

גני החיות הגדולים בעולם
 

 

מקור: דפנה צ.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו