print header

הכירו את המפה - דעו את הדרך!

השפעת הכוכבים על חיינו, נתפסת על פי רוב בצורה הססנית. אנו יודעים "להאשים" אותם כאשר החיים סוטים ממסלולם, אך ממהרים "להתנער" מהם ברגעים של הצלחה. רובינו סקרנים לקרוא תחזיות אסטרולוגיות, אך פוטרים אותן ככוללניות ואקראיות מדיי -  מוזר שהסקרנות שלנו לא עושה צעד נוסף כדי לגלות את המפה האישית שיש לכל אחד מאיתנו. הרי אם אנחנו באמת רוצים לדעת, אנחנו יכולים...

ידע הוא כוח. לא רק בעולם הגשמי אלא גם בעולם הרוחני והכרה של מפת הכוכבים האישית יכולה ברוב המקרים ללמד אותנו היבטים שונים על עצמנו, כמו גם להסביר תופעות והתרחשויות, מהלכים ומניעים שמהווים את התכלית של חיינו.

המחשבה כי הכוכבים הם שדות מגנטיים שמשפיעים עלינו יכולה מעט לטלטל, שכן ניתן לחשוב שהם מבטלים את הבחירה החופשית - אך האם באמת כך? להפך! אסטרולוגים שונים מאמינים כי בחירה חופשית תיתכן רק על ידי הכרת הכוחות הפועלים במערכת, רק על ידי הכרת המפה.

אסטרלוגיה
ציורו של רוברט פלוד מהמאה ה-16

הכרה של המפה מבטיחה שליטה רבה, מאפשרת לקיחת אחריות מלאה והופכת את הידע הנצבר לכוח ממשי. הכוח שבידי האדם. כאשר הוא יודע את המסלול, הוא זה שיוצר לעצמו את המזל ואת הקארמה, הוא זה שעושה את הצעדים ונוטל באחריות.

לכל אדם יש מפת כוכבים אישית המבוססת על תאריך הלידה, זמן הלידה ובחלק מהמקרים גם מקום הלידה. לצורך העניין, המפה היא בעצם תוכנית חיים שנבנתה עבור הנשמה שלנו על פי הרצונות הראשוניים שלה, אותם אספה בגלגולים הקודמים שלה ובמהלך החיים האלה, כאחד. כאשר האדם לא יודע לקרוא נכון את "תוכנית העל" של הנשמה ולא מבין את תכלית החיים לשמה הוא חי, נוצרים סכסוכים פנימיים בין הכוכבים.

מפה אסטרולוגית
דוגמא למפה אסטרולוגית

 

הפיתויים שבדרך - האם זהו קושי או אתגר?

אחד הסכסוכים הבולטים במפת הכוכבים הוא בין כוכב יופיטר (צדק) לבין כוכב שבתאי (סטרון). הכרה של השפעות הכוכבים ככלל ומיקומם הפרטני במפה האישית, עשויה לעזור ליישב את "הסכסוך" ולחתור אל השלם.

יופיטר  - נחשב לאחד הכוכבים המיטיבים והממוזלים ביותר. הוא מראה באיזה תקופות בחיינו נתקדם, מתי מצבנו הכספי ישתפר, מתי נצליח יותר בקריירה ובכלל, מתי נרגיש יותר מאושרים. ברמה האינטלקטואלית הוא משפיע עלינו לחשוב גבוה, רחב ומופשט יותר. מעודד אותנו לחקור ולגלות. הוא משקף מנטליות של שפע ומגביר שגשוג ורווחה בכל דבר שהוא נוגע בו. ברמה הרוחנית הוא מתקשר להרחבת החירות האישית, למזל טוב ואופטימיות, להגשמה עצמית, נדיבות שופעת ואינטואיציה.

הבעיות העיקריות של יופיטר הן שלעיתים הוא גורם ל'דרמטיזציה' של אירועים והתרחשויות בחיים. כאשר הוא לא מאוזן או נמצא בנסיגה, הוא עשוי לגרום לתחושה של דכדוך או לאקט של הסתכנות ונהנתנות יתר. מכיוון שהוא עשוי לגרום לדברים להיראות ולהרגיש "גדולים מהחיים", הוא עלול להתעלם מהפרטים הקטנים, והאופטימיות שלו עשויה לעיתים להכשיל את האדם. כאשר הוא בנסיגה הוא גורם לאדם לתהות מחדש אודות עקרונות המוסר והצדק לפיהם הוא חי כפרט וכחלק מהחברה. שיעורים שנלמדו נבדקים מחדש באור שונה, הישגים ומהלכים שהיו בתנופה נעצרים או מורידים הילוך והתחושה הכללית של 'לסמוך על המזל' מתעקשת על הערכה מחודשת ועיבוד האפשרויות ברמה המערכתית; במקום להתעסק בעצמינו, אנו מתעסקים פתאום בפס הרחב של היקום. מצב זה עשוי לייצר קונפליקטים חזקים, אם האדם לא מודע למיקומו של יופיטר במפת הכוכבים האישית שלו ולמסלול שהוא עושה.

סטורן - בדומה ליופיטר גם סטורן הוא כוכב חברתי, כך שפעולותיו משפיעות עלינו גם כן ברמה המערכתית. באסטרולוגיה, סטורן נחשב למורה קפדן ומעכב, לכוכב הארגון והסדר. אם יופיטר עוסק בחוכמה, פילוסופיה, מוסר, צדק, דת, אמונה, מזל ואופטימיות, הרי שסטורן מתעקש על משמעת, חוק, גבולות, מסגרות ואחריות. הוא מסמל ריאליזם וככזה הוא עוסק במימוש וביצוע ערכי המוסר והצדק שנרכשו באמצעות יופיטר האופטמי, אך להבדיל ממנו הוא נשען על ההיבט הפסימי והמעשי; למידה מטעויות העבר, לקיחת אחריות אישית על החיים, שיקוף הקשיים והבלטת תחושת הדכדוך והבדידות. סטורן מסמל שאפתנות והישגיות, זהירות, נוקשות, מגבלות ויציבות. השפעתו חזקה דווקא ברגעים בהם האדם צריך להיפרד מהאופוריה של יופיטר ולהתחבר חזרה אל הקרקע. אין ספק כי הכרות עם השפעתו של הכוכב, מיקומו ומסלולו יאפשרו שליטה והבנה גדולה יותר.

על אף שיופיטר וסטורן אינם מהווים הפכים אחד של השני, הרי שהם משקפים אינטראקציה אחת מיני רבות, של התנגשות בין כוכבים, כזו שמשפיעה עלינו ברמה הרוחנית וברמה הגשמית כאחד. נהוג להסביר כי כאשר האדם ניצב בפני סיטואציה כלשהי ומגדיר אותה כקושי, הרי ששליטת סטורן הנוקשה חזקה יותר באותו הרגע, וכאשר הוא מייחס את הקושי לאתגר, הרי שהשפעתו של יופיטר העליז היא החזקה.

אך האם לא היה עדיף להימנע מניחושים ולזהות מתווה ברור? לדעת את היתרונות, החסרונות והמסלולים של הכוכבים מראש? הרבה פעמים אנו נוהגים לומר בהלצה שהכוכבים שלנו סטו ממסלולם וחושבים שזה תירוץ מספק למצב רוח שפוף, להחלטות דרמטיות או לחוסר אונים מייאש, אך שאלו את עצמכם - האם ייתכן כי הכוכבים יסטו מהמסלול, כאשר אנחנו לא יודעים אפילו מהי הדרך? 


מתעניינים לגלות כיצד נראית המפה האישית שלכם?
רוצים לשאול שאלות ספציפיות על זוגיות, יחסים, בריאות, קריירה ומשפחה?

האסטרולוג דניאל דרובין עונה על כל השאלות - לחצו כאן!

כתבה: טל עזר

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.