print header

11 אטרקציות תירותיות מומלצות בעיר נאנט שבצרפת

כשאתם חושבים על חופשה בצרפת אתם בטח מדמיינים את עצמכם משוטטים ומתאהבים ברחובות פריז, מתפנקים ומשתזפים על חופי ניס, אולי מטיילים להנאתכם בנמלה של מרסיי או מתארחים בבית נופש כפרי בחבל פרובנס – אבל אנחנו רוצים לשים נקודה חדשה על המפה שלכם בכל מה שקשור לצרפת, וקוראים לה נאנט. זוהי העיר השישית בגודלה במדינה, היושבת על גדות נהר הלואר ומכונה גם ״עיר הדוכסים״ – הודות לעברה האצילי. כדי שתבינו למה שווה לכם לבקר בנאנט ולהפוך אותה ליעד הבא שלכם, קיבצנו לכם כאן 11 מן האטרקציות, האתרים והיעדים השווים ביותר בה, והם מחכים רק שתבואו לבקר בהם – כעת או בכל זמן אחר.

בליבה של נאנט יושבת טירת ימי הביניים הזו – שהיא אחת מן האטרקציות המרכזיות ואולי אף הראשונות שאתם צריכים לראות כשאתם מגיעים לעיר. היא הוקמה במאה ה-15, ובניגוד לחיצוניותה האיתנה, החצר הפנימית שלה חושפת את היופי והאלגנטיות הרכים שאפיינו את הארכיטקטורה של ימי הרנסנס. בעבר הייתה הטירה הזו משכנם של מלכי צרפת, ולאחר מכן היא שימשה גם כבית כלא, מחסן נשק ואכסניה צבאית. בימי מלחמת העולם השנייה, כשהגרמנים פלשו לצרפת, הם בנו בתחתיתה בונקר מבוצר. כיום עברה הארוך של הטירה הזו עדיין נשקף בה, והיא משמשת כבית למוזיאון ההיסטוריה של נאנט וכאתר תיירות שמושך אליו מבקרים מכל העולם.

אטרקציות בנאנט: טירת דוכסי נאנט
אטרקציות בנאנט: כיכר בופה

זה נכון שכשאומרים לנו בופה אנחנו ישר חושבים על אותו בר אוכל רב אפשרויות שמציעים לנו באירועים או בארוחות בוקר בבתי מלון, ובמידה מסוימת הרובע ההיסטורי של העיר הקרוי כך הוא גם קצת כזה – מרובה אטרקציות, ציורי ונפלא. ניתן להסתובב ברחובות מרוצפי האבן שבסביבת כיכר דה בופה וליהנות מהאווירה הנפלאה שסובבת את המקום, מחנויות הבוטיק הפזורות בו ומשלל המסעדות ובתי הקפה הנעימים המצויים בסביבה. תוכלו גם לבקר במוזיאון האומנות הנאה של נאנט, בקתדרלת סנט פייר וסנט פול ובשער סנט פייר – שריד אחרון מחומת ימי הביניים שעמדה פה כחלק מביצורי העיר.

אטרקציות בנאנט: כיכר בופה
אטרקציות בנאנט: מוזיאון ז׳ול ורן

ז׳ול ורן - אחד מחלוצי המדע הבדיוני שכתב קלאסיקות אייקוניות כגון ״מסביב לעולם ב-80 יום״, ״20 אלף מיל מתחת לים״, ״מסע אל בטן האדמה״ ועוד – הוא יליד נאנט, לכן זהו המקום המתבקש למוזיאון מכובד המוקדש לו. המוסד הנפלא הזה עוצב בדרך שאמורה לקחת את המבקרים בו למסע בסגנון ורן, עם תערוכות יצירתיות הכוללות מצגות מולטימדיה, כרזות ודגמים המתארים חלק מההמצאות הבדיוניות שתיאר הסופר בספריו. התצוגה במקום היא אמנם בצרפתית, אך גם אלו מכם שאינם דוברי השפה יוכלו ליהנות מהן מאוד רק מעצם הצפייה בה. 

אטרקציות בנאנט: מייצג במוזיאון ז׳ול ורן
אטרקציות בנאנט: גן הפרחים של נאנט מלמעלה

כשהוא מוקף באינספור עצים נישאים ומנוקד בפרחים רבי חן ותואר, גן הפרחים של נאנט הוכר בתואר הרשמי מממשלת צרפת; ״גן ראוי לציון״ – אחד מ-4 הגנים היחידים במדינה שזכו בתואר הזה. גם אתם וודאי תתרשמו מסיור בין שבילי ההליכה מנוקדי הספסלים – שמהווים מקום מפגש ואפשרות למנוחה מהמולת העיר. גן הפרחים של נאנט מציע לכם 70 דונם של ריאה ירוקה יפה ומטופחת, ויש כאן כמובן גם תצוגות למיניהן – דוגמת שיחי ענק שנגזמו ועוצבו בצורות שונות כמו חתול, צפרדע וציפור מנמנמת.

אטרקציות בנאנט:
אטרקציות בנאנט: מתקן הפיל בפארק המכונות

פארק השעשועים הזה, שנראה כאילו יצא מסיפורי פנטזיה, הוא אטרקציה מרשימה, סוריאליסטית ומהנה – לקטנים ולגדולים כאחד, ואם אתם פה עם ילדים אז עוד יותר כדאי לכם לבקר בו. יצירתיות משולחת רסן ואהדה גדולה למכניקה ולטכנולוגיה – אלו הם הבסיס לכל המוצגים והאטרקציות שתרא בפארק הזה. תמצאו כאן דגם ענק של פיל פלדה ששוקל 48 טון ומוביל את המבקרים לסיור של כחצי שעה ברחבי המתחם, ואת ״קרוסלת עולמות הים״ – מתקן מרשים בגובה 3 קומות שלוקח את העולים עליו למסע במצולות, וזכה בפרסים בינלאומיים על העיצוב שלו.

אטרקציות בנאנט: מתקן בפארק המכונות
אטרקציות בנאנט: המזרקה בכיכר ברובע גרסלן

כרובע האופנתי, היוקרתי והאלגנטי של העיר – הביקור ברובע גרסלן מומלץ לכל מי שמגיע לנאנט ורוצה ליהנות משופינג בחנויות כלבו ובוטיק איכותיות, ומטיול רגוע באזור אופנתי ומלא חיים. תוכלו להתהלך כאן ברחבי פסאז׳ פומרייר הגדוש בבתי עסק יוקרתיים, ליהנות ממראה המזרקה שבכיכר רויאל, המסמלת את מראה נהר הלואר שלגדותיו שוכנת העיר – ולשוטט ברחובות המקיפים את הכיכר וגדושים בתי קפה ומסעדות. אם אתם רוצים לספוג קצת תרבות ואומנות, בקרו בתיאטרון גרסלן המרהיב, שנוסד במאה ה-18 ועד היום מוצגים בו מופעי אופרה, מוזיקה ומחול.  

אטרקציות בנאנט: מבנה תיאטרון גרסלן בלילה
אטרקציות בנאנט:  מבנה מוזיאון היסטוריית הטבע

במוזיאון ההיסטוריה של הטבע, הממוקם במה שהיה פעם המטבעה העתיקה של העיר, ישנן גלריות לכל ענף במדעי הטבע שאתם יכולים לחשוב עליו בערך: מזואולוגיה ועד פלאונטולוגיה (חקר מאובנים), מינרלוגיה (חקר מינרלים), אתנוגרפיה (חקר תרבויות ותופעות אנושיות) – ועוד שלל תחומי מחקר שניתנה להם במה בין כתליו של המוזיאון הזה, שעומד כאן מאז המאה ה-18. בין השאר, המוצג שהכי ימשוך את עיניכם כאן כנראה מוצב בגלריית הזואולוגיה – זהו שלד לוויתן מצוי בגודל מלא שאורכו יותר מ-18 מטרים והוא תלוי מהתקרה.

אטרקציות בנאנט: תצוגה במוזיאון היסטוריית הטבע
אטרקציות בנאנט:  חזית אנדרטת ביטול העבדות

גם תזכורת לעברה הפחות נעים תוכלו למצוא בנאנט – מאחר ובמאה ה-18 הייתה זו העיר הראשונה בצרפת לייצא עבדים מאפריקה בקנה מידה רחב. לזכרם של קורבנות העבדות ולכבוד 150 שנים לחקיקת החוק שביטל והוציא אותה מחוץ לחוק, הקימה ב-1998 סטודנטית ילידת העיר פסל מיוחד לגדות נהר הלואר, שהפך בשנת 2012 לאנדרטה מכובדת ורשמית על ידי ראש העיר של נאנט. המתחם שמכסה שטח של 7,000 מ״ר כולל שביל הליכה ובו הנצחה לדיראון עולם של שמות ספינות העבדים שהפליגו מנאנט – ובסופו מעבר תת קרקעי המוביל לתצוגה של מסמך היסוד של  לזכויות האדם והאזרח של הקהילה הבינלאומית - ״ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם״.

אטרקציות בנאנט: מעבר תת קרקעי באנדרטת ביטול העבדות
אטרקציות בנאנט: האיי פיידו

עד שנות ה-40' של המאה ה-20 היה פיידו אי נפרד מהעיר נאנט, בלב נהר הלואר; פרויקט שחיבר את האי ליבשה הפך את המקום לרובע היסטורי, המשמר גם הוא את ערכי המאות שעברו שבהן הוא נבנה ושגשג. במהלך המאה ה-17, כשהנמל של נאנט היה אחד מהחשובים באירופה, בעלי הספינות המקומיים נהיו עשירים כקורח בזכות הסחר הימי השוקק ובנו את בתי המידות הראוותניים שלהם כאן באי פיידו. עד היום בזמן שיטוט ברובע האלגנטי הזה ניתן להתרשם מהעיצוב והארכיטקטורה של הסביבה, וכן מן הירוק והפריחה היפה שהאזור כולו מתאפיין בהם.

אטרקציות בנאנט: האי פיידן
אטרקציות בנאנט: מגדל ברטאן על רקע נהר בנאנט

עם גובה שמתנשא ללא פחות מ-140 מטרים – מגדל ברטאן הוא אחד מן המבנים הגבוהים ביותר בצרפת מחוץ לבירה פריז. הוא שוכן צפונית למרכז העיר, וניתן להבחין בו כמובן מכל רחביה. העיצוב המודרני והתעשייתי שלו אומנם מתנגש עם הערכים הקלאסיים והמסורתיים של העיר – אך נקודת התצפית שתוכלו לקבל מראשו פשוט מופלאה. במעלה הבניין תמצאו גם בר נחמד בו ניתן לשבת, ללגום משקה ולהשקיף על נאנט מלמעלה.

אטרקציות בנאנט: מגדל ברטאן על רקע שדה פרחים
אטרקציות בנאנט: מבנה קתדרלת נאנט

אם אתם רוצים דוגמה חיה להישרדותו של סגנון האדירכלות הגותי העתיק והמרשים – הגיעו לקתדרלת נאנט, שהיא ללא ספק סמל ומופת בעניין זה. יותר מ-400 שנים, משנת 1434 למעשה, לקח לבנות את הכנסייה הזו, והתהליך כלל כ-4 שלבים שכל אחד מהם הוסיף נדבך נוסף לארכיטקטורה המרתקת של המקום. בקתדרלה עצמם, מלבד המידות העצומות שלה ועיצובה שובה העין, מצויים גם קבריהם של כמה משליטי העבר הגדולים של האזור כפרנסואה השני, דוכס בריטני.

אטרקציות בנאנט: פנים קתדרלת נאנט

מקור התמונות: Jean-Marc Ayrault ,Nono vlf ,Jibi44 ,Jean-Pierre Dalbéra, Nantes culture&patrimoine, , Groume, Llann Wé²Patricia RipnelGuillaume PiolleOlga.Mach, cercamon, canva.com

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.