print header

צאו לטיול ברחובות הכי קסומים ויפים שטרם ראיתם כמותם בעולם

כולם אוהבים את שדרות שאנז אליזה בפריז ואת רחוב פורטובלו בלונדון, אבל ספק אם אתם מכירים עוד הרבה רחובות קסומים, יפים ובלתי שגרתיים אשר חבויים בפינות בעולם שטרם שמעתם עליהם או ביקרתם בהם. אם אתם מסתובבים בסביבת המגורים שלכם ומרגישים שאין שום דבר מיוחד או מרהיב במקום בו אתם גרים, אתם חייבים להכיר את 13 הרחובות היפים ביותר מרחבי העולם שיגרמו לכם לרצות לארוז מזוודה ולהתהלך בהם. 
 
1. רחובות שכונת לה בוקה, בואנוס איירס, ארגנטינה -  La Boca, Buenos Aires, Argentina
הבתים הצבעוניים והיפים של שכונת לה בוקה בבואנוס איירס, בירת ארגנטינה, משקפים דווקא את התנאים הקשים של תושביה מסוף המאה ה-19. באותם ימים מהגרים מעוטי יכולת שהגיעו אליה מהעיר גנואה באיטליה בנו את בתיהם מחתיכות פח גלי שמצאו ברציפים שנצבעו בשאריות צבע. התוצאה החיובית של האלתור היא שכונה מלאת חיות ובלתי שגרתית ביופייה שמכניסה צבע רב לשכונת לה בוקה.  
רחובות שכונת לה בוקה, בואנוס איירס, ארגנטינה
 

2. רחוב לומברד, סן פרנסיסקו, קליפורניה - Lombard Street, San Francisco, California

רחוב לומברד בסן פרנסיסקו הפך לאחד האתרים האהובים והמיוחדים ביותר בעיר, בזכות הרחובות המפותלים ומלאי הצבע שבו. אנשים באים במיוחד לרחוב על מנת לצפות בנהגים עושים את דרכם דרך הכבישים המפותלים בו, מה שנראה לעתים יותר כמו משחק מחשב מאשר המציאות. הרחוב שנבנה בשנת 1922 על שטח גבעה, עוצב כך במטרה להאט את הנהגים שנוסעים בו למהירות האיטית של עד 8 קילומטר לשעה, ותופעת הלוואי היא הפיכת הרחוב למוקד משיכה אהוב על תיירים ומקומיים.
רחוב לומברד, סן פרנסיסקו, קליפורניה

3. רחובות העיר שפשאוון, מרוקו - Chefchaouen, Morocco

רחובות העיר הקטנה שפשאוון בצפון-מערב מרוקו התפרסמו בזכות גווני הכחול הרבים שלהם שלוכדים את עינו של כל מי שנכנס אליה. העיר שנוסדה עוד במאה ה-15 הייתה נקודת מפלט עבור יהודים שיצאו מגלות ספרד והגיעו אליה תוך מנוסה מאויביהם. התאוריות לגבי מקור הבחירה בצבע הכחול הן רבות – בחלקן נטען כי הצבע מגן מפני יתושים, ובאחרות נאמר שהוא קשור באמונה רוחנית יהודית. כך או כך, אין ספק שמראה רחובות העיר מקסים ומעניק תחושת רוגע לכל מי שזוכה לצפות בהם. 
רחובות העיר שפשאוון, מרוקו

4. רחובות העיר חרס דה לה פרונטרה, אנדלוסיה, ספרד - Jerez de la Frontera, Andalusia, Spain

העיר חרס דה פרונטרה באנדלוסיה, ספרד, נודעת בזכות היין המשובח שלה והיא המקור של יין השרי המפורסם, לכן אין זה מפתיע שהרחוב היפהפה הזה שנמצא באזור העיר העתיקה, מוצל על ידי ענפי עצי גפן שצומחים לצד קירות הרחוב ויוצרים סכך טבעי ומרהיב. 
רחובות רחובות העיר חרס דה לה פרונטרה, אנדלוסיה, ספרד
 

5. רחובות העיר ליג'יאנג, סין - Lijiang, China

המרכז ההיסטורי של העיר ליג'יאנג שבדרום סין מיושב מעל ל-2000 שנה והוכרז על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית, בין היתר בזכות המחשבה הרבה שהושקעה בתכנון מערכת המים בו בתקופות קדומות. העיר מוכרת בזכות התעלות והשבילים היפהפיים שלה כמו גם בזכות 354 הגשרים שקיימים בה שהופכים הליכה שגרתית במקום למסע מיוחד בין רחש מים מרגיע למבנים המיוחדים שבמקום.
רחובות העיר ליג'יאנג, סין

6. שדרת הרשטראסה, בון, גרמניה - Heerstrasse, Bonn, Germany

השדרה המפורסמת הזאת בעיר העתיקה של בון, גרמניה, נקראת גם "שדרת פריחת הדובדבן" ומגיעה לשיא יופייה בכל אביב, כאשר העצים שמקשטים את השדרה פורחים ומקשטים אותה בפרחים ורודים. עצי השדרה הממוקמת במרחק של 5 דקות מבית בטהובן, נשתלו בשנות ה-80 והפכו לאטרקציה תיירותית עונתית, מה שכלל לא מפתיע לאור המראה השליו שהעצים מעניקים לרחוב. 

שדרת הרשטראסה, בון, גרמניה

7. דרך ברגה, באלימני, אירלנד - Bregagh Road, Ballymoney, Ireland

הדרך המכושפת הזו בצפון אירלנד מורכבת מעצי לבנה שנשתלו במאה ה-18 כדי להרשים את המבקרים שהגיעו לאחוזת גרייסהיל הממוקמת בסופה. הדרך תהיה וודאי מוכרת לחובבי הסדרה "משחקי הכס", מכיוון שהיא כיכבה בסצנות בהן נראית "דרך המלך", שבהחלט מתאימה ככינוי עבורה בזכות מראה המלכותי.

דרך ברגה, באלימני , אירלנד

8. שדרת שאנז אליזה, פריז, צרפת - Champs-Élysées, Paris, France

זו כנראה השדרה המפורסמת בעולם ואחת מהסמלים הזוהרים של העיר פריז. חנויות היוקרה, בתי הקפה, ארמונות הפאר ושורות העצים שניצבים לאורך 2 הקילומטרים של שדרת שאנז אליזה הופכים אותה לשדרה היפה בעולם ומובילים אותה לאתר היסטורי מפורסם לא פחות –שער הניצחון.
שדרת שאנז אליזה, פריז, צרפת

9. רחוב רגליאושטרכט, אמסטרדם, הולנד - Reguliersgracht, Amsterdam, Netherlands

רחוב רגליאושטרכט קיבל את שמו מהתעלה החוצה אותו ועוברת דרך שבעה גשרים. התעלה שנבנתה בשנת 1658, והרחוב שניצב מעליה יפים ומרשימים יותר אפילו בשעות הלילה, כאשר כל מראה הבתים המצוירים לצד הסירות והגשרים מוארים באופן יפהפה ומלא רומנטיקה. 
רחוב רגליאושטרכט, אמסטרדם, הולנד

10. רחובות העיר אגואדה, פורטוגל - Águeda, Portugal

יופיו של הרחוב הזה הגיע מפרויקט "שמי המטריה" של העיר אגואדה בפורטוגל, שהחל בשנת 2011 כחלק מפסטיבל אומנות שמתקיים בעיר. היוזמה שהתפתחה מאז וצברה לה חקיינים רבים הייתה כיסוי של רחובות שלמים בעיר במטריות בגוונים שונים, במטרה להפוך אותם למוצלים וצבעוניים יותר בתקופת הקיץ. כיום כל מי שמטייל ברחוב אגואדה יכול ליהנות לא רק מצל נעים, אלא ממראן הצבעוני והלא שגרתי של המטריות שתלויות מעלה מעלה ומפיחות רוח חיים בעיר.
רחובות העיר אגואדה, פורטוגל

11. רחוב פורטובלו, לונדון, אנגליה - Portobello, London, England 

רחוב פורטובלו מוכר בעיקר בזכות השוק שמתקיים בו ונושא את אותו שם, כמו גם בזכות מיקומו בשכונה האופנתית נוטינג היל ובתיה הוויקטוריאניים. הרחוב והשוק הציוריים והצבעוניים האלה מעניקים תחושה לונדונית טיפוסית וחווית הטיול בהם הפכה לחוויית חובה לכל תייר שמגיע לעיר. 
רחוב פורטובלו, לונדון, אנגליה

12. רחוב שטיינר, סן פרנסיסקו, קליפורניה - Steiner Street, San Francisco, California

רחוב שטיינר בסן פרנסיסקו נודע בזכות הבתים הוויקטוריאניים הצבעוניים בו המכונים "הגברות הצבועות", והפך להיות רקע פופולרי בסצנות של סדרות וסרטים מפורסמים שצולמו באזור. מי שזוכר את הסדרה המפורסמת "צער גידול בנות", בוודאי יזהה את נוף הבתים הצבעוניים של רחוב שטיינר שמופיע בשיר הפתיח של הסדרה. 
רחוב שטיינר, סן פרנסיסקו, קליפורניה

13. רחובות שכונת ימין משה, ירושלים, ישראל

שכונת ימין משה הממוקמת סמוך לעיר העתיקה בירושלים היא אחת השכונות היפות בארץ, וקרויה על שמו של הנדבן משה מונטיפיורי שהקים את השכונה הצמודה לה - משכנות שאננים. ימין משה הפכה לשכונת אמנים וסופרים במהלך שנות ה-60 וכיום מאכלסת בבתי האבן הקסומים שלה גלריות רבות ומרכז מוסיקה שהופכים את חוויית הסיור ברחוב לערבה לעין וגם לאוזן. 
רחובות שכונת ימין משה, ירושלים, ישראל

מקור התמונות: Hernán Piñera, Jan Kronsell, Steffan Jensen, Michimaya, Loewe, Jordan Wilms, Vince, yeowatzup, traveljunction, Justgravy, תמר הירדני

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.