print header

7 דברים קשים שעליכם להתחיל לעשות בשביל אחרים

בימים אלו כולנו נמצאים באותה סירה – בין שיש או שאין לכם עבודה, בין שאדם שאתם מכירים חלה בקורונה ובין שלא – כולנו מושפעים מהמצב הזה בדרך ישירה או עקיפה. לכן כולנו צריכים להיות אדיבים יותר האחד לשני, וזה מתחיל עם האנשים שקרובים אלינו ביותר, ממשיך לאנשים שאנחנו פוגשים במהלך היום שלנו ומגיע גם עד לרשתות החברתיות שבהן אנו משתמשים. אף אחד לא מוכיח כמה הוא חזק על ידי כך הוא מקטין אנשים אחרים, ואף אחד לא מתקדם לשום מקום בחיים על ידי הטפה. הדבר היחידי שאנחנו זקוקים לו כעת הוא חמלה, וכל אחד מאיתנו יכול להיות אור לאחרים בעזרתה. אז היום התחילו לעשות את 7 הדברים הבאים, שאולי יהיו קשים ואולי אף אחד לא ישים לב אליהם באמת, אך הם בהחלט יעשו שינוי עצום בחייהם של האנשים שסביבכם ובמערכות היחסים שלהם איתם.
 
דברים שצריך לעשות לאחרים: בובות מחובקות

1. התחילו להיות מקור לתמיכה כנה 

אל תשאלו את עצמכם איך אחרים יכולים לעזור לכם – שאלו איך אתם יכולים לעזור לאחרים. הדברים שמפחידים, מלחיצים ומעצבנים אתכם בתקופה הזו ככל הנראה מדירים שינה גם מעיניהם של אחרים, וכולנו צריכים להתמודד עם האתגרים שמגיעים איתם, כשאתם יכולים לסייע לאחרים ובכך לסייע גם לעצמכם. 
 
חשבו על האנשים שהיו בעלי ההשפעה הגדולה ביותר בחייכם – הם לאו דווקא היו אלה שסיפקו לכם פתרון לבעיות שלכם, אלא האנשים שהיו שם כדי לשבת איתכם בשקט ולהקשיב לכם, ופשוט סיפקו לכם כתף לבכות עליה. לא היו להם כל התשובות, אך הם עמדו לצדכם ועזרו לכם לשרוד. היו האנשים האלה עבור כל אדם אחר שאתם אוהבים.

2. התחילו לתת יותר כבוד לאחרים

אחד הדברים הטובים ביותר שיכולים לקרות לנו בחיים זה שנהפוך להיות מי שאנחנו באמת. בשביל זה עלינו לעמוד בפני שלל אתגרים ולהתגבר על הרבה חרדות ודחפים. האנשים שיתמכו בכם בכך הם נדירים, אך אלו הם האנשים שראויים לאהבה שלכם, ועליכם להחזיר להם באותו המטבע. 
 
לעולם אל תשתיקו אדם אחר או תהפכו אותו לקורבן בדרך כזו או אחרת רק מכיוון שהוא שונה מכם. קבלו את העובדה שכולנו קורצנו מחומר אחר, וכל אדם רשאי להגדיר את עצמו בדרכו שלו. אתם יכולים לבחור דווקא להראות להם כמה הם נפלאים כפי שהם, בדיוק כמו שאתם אוהבים את עצמכם כפי שאתם. אל תהססו לפעול כך, וחשוב לא פחות – אם עוד לא מצאתם אהבה עצמית בתוככם, אל תהססו לתת לעצמכם את אותו היחס.
 
בסופו של דבר, המקום שאליו תגיעו בחיים יהיה תלוי בנכונות שלכם לעזור למי שצעיר מכם, בכבוד שתתנו למי שמבוגר מכם, ברכות שבה תתייחסו לאלו שפגועים, בתמיכה שתעניקו לאלו שחלשים ובסבלנות שתספקו לאלו שאינכם מבינים.
דברים שצריך לעשות לאחרים: בובות מרכיבות פאזל

3. התחילו להוביל אחרים עם האמת שלכם

אמון הוא הבסיס לכל תקשורת בריאה, וכשמועלים בו לוקח הרבה זמן לשני הצדדים להחלים מכך. המפתח הוא לזכור שסודות מזיקים למערכות יחסים בדיוק כמו שקרים, ואין באמת דבר כזה "שקר לבן" – זוהי הסתרת האמת, וזה לא מגיע לאיש.
 
אנשים רבים חושבים לעצמם שאם הם לא מספרים דבר מה זה לא נחשב שקר, ושבעצם הם מגנים על האדם שהם אוהבים על ידי כך שהם בוחרים לעשות זאת. אם אתם מנסים לכסות את העקבות שלכם או מונעים מהאדם האהוב עליכם את האמת, זה רק עניין של זמן עד שהיא תצא לאור, ואז מערכת היחסים שלכם תספוג את המכה. לכן דברו תמיד בכנות ובפתיחות.

4. התחילו לתקשר בצורה ברורה – ללא דרמה מיותרת

קריאת שמות, איומים, גלגולי עיניים, הקטנות, הלעגות וכדומה – לא משנה באיזו צורה זה מגיע, תקשורת שמשתמשים בה בדברים האלה היא רעילה למערכת היחסים שלכם עם אחרים ומעבירה רק שנאה. אם אתם מנסים לפתור ויכוח או ריב מסוים, על אחת כמה וכמה מומלץ להימנע מהם, משום שהם לא יסייעו במאומה – האדם שמולכם רק יקבל את המסר שאתם שונאים אותו.
 
בנוסף, זכרו שאם מישהו עושה טעות ואתם בוחרים לסלוח לו, עליכם לתגבר את הפעולה הזו במילים שלכם. זאת אומרת שלא תזכירו לאותו אדם בעתיד את אותה טעות שהוא עשה בעבר, ולא תשתמשו בטעות הזו כדי להצדיק את עצמכם. היפטרו מצורת החשיבה הזו וזכרו שהבעיה הגדולה ביותר בתקשורת היא האשליה שהיא התקיימה מלכתחילה. אם אתם שומעים רק את מה שאתם רוצים לשמוע, אתם לא באמת מקשיבים. עליכם להקשיב גם למה שאינכם רוצים לשמוע, ורק כך תתפתחו ותהפכו לחזקים יותר יחדיו.
דברים שצריך לעשות לאחרים: איור דיגיטלי של אנשים יושבים ומדברים

5. התחילו להישאר והפסיקו לברוח

במילים אחרות, הפסיקו להיות שקטים כשאתם כועסים או לא מרוצים מאחרים. ייתכן שאתם, כמו אחרים, בוחרים להתעלם ולהימנע מלהכיר בנוכחותם של אחרים כשאתם כועסים עליהם, אך תגובה שכזו לא רק מסירה את האדם השני מהוויכוח או מהשיחה, אלא גם ממערכת היחסים מבחינה רגשית, ובכך אתם מונעים כל תקווה לשיפור המצב.
 
כשאתם מתעלמים ממישהו אתם בעצם מלמדים אותו שאתם יכולים לחיות בלעדיו, וזה יכול להוביל אותו להתעלם מכם בחזרה, כשבמקרים רבים זה בדיוק ההפך ממה שאתם רוצים להשיג. אתם ככל הנראה מעוניינים בכך שיקדיש יותר תשומת לב לצרכים שלכם, אך זו לא הדרך להראות זאת. אם אתם כן רוצים שאותו אדם ייעלם מחייכם, היו ברורים בנוגע לכך, ואם לא, בחרו להיות נוכחים ולא לברוח.

6. התחילו לתת לאנשים את מלוא תשומת לבכם כשאתם איתם

אין צורך להגיד למישהו "אכפת לי ממך" – צריך להראות לו את זה. לכולם יש כיום טלפון נייד בכיס שמכיל את העולם כולו, ולעיתים קשה לנו להתרכז בשיחה עם האדם שמולנו בלי שנעיף מבט אל עבר שאר האטרקציות שבתוכו. עם זאת, כשאנחנו בשיחה עם אדם אחר או אפילו סתם מבלים איתו בדרך כזו או אחרת, עלינו להיות איתו ב-100%, שכן רק כך הוא באמת ירגיש מוערך, וזה תקף בעיקר ליחסים שלכם עם ילדיכם שלומדים מכם הכל – גם את זה.
 
כשאנחנו נותנים תשומת לב האחד לשני אנחנו מפיחים חיים אחד בשני. בעזרת תשומת לב וחיבה אמיתית מערכות יחסים פורחות ומשגשגות, ואנחנו ביחד איתן. רק כך ביכולתנו לעזור האחד לשני להחלים מפצעי העבר ולתמוך בצמיחה ובהתפתחות של אחרים. אז תנו לאדם אחר את המתנה שהיא אתם – הזמן שלכם, תשומת הלב שלכם והאדיבות שלכם.
דברים שצריך לעשות לאחרים: בובות דובים

7. התחילו לתת יותר הכרה ותשבחות – גם בפומבי

שבחו אנשים אחרים מכל הלב ככל שזה מתאפשר, ואתם תבחינו בכך שגם אחרים בוחרים להגיד עליכם מילים טובות בלבד. זוהי סוג של השקעה שאתם עושים באחרים ושמניבה תוצאות טובות לא רק להם, אלא גם לכם, כששניכם תרגישו מועצמים ובסופו של דבר זה יחזור לעשות טוב גם לכם, כשיהיה מי שיתמוך בכם כשיגיעו לכם תשבחות.
 
בנוסף, לכו עם הכלל הבא: שבחו אחרים בפומבי, ובקרו אותם בפרטיות. לעולם אל תלעגו לאדם אחר בפומבי, ואם אתם לא מבינים בחירה או פעולה מסוימת שלו, במקום ללעוג, פשוט שאלו מה הסיבה להן. אם אינכם מסכימים איתן, אמרו זאת בכבוד ולא בלעג. חשוב לא פחות – אל תשפטו אחרים ותגידו עליהם דברים רעים מאחורי גבם. 

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.