print header

12 שימושים יצירתיים ומפתיעים למוצרי איפור שאינם בשימוש

חלקנו מקפידות להצטייד במוצרי איפור וקוסמטיקה שיהפכו אותנו לחינניות יותר, כמו צלליות, סומקים וקרמים למיניהם. לעיתים אנחנו אוגרות אותם מבלי לדעת שיש להם תוקף ושהם עלולים להתיישן ובכך להזיק לנו. כדי למנוע נזק לעורנו, חברות שונות מציינות על תכשירים שכאלו לכמה זמן הם תקפים מיום פתיחתם, ובעת בדיקת האריזה תזהו סימן של צורת קופסה המכילה את מספר החודשים שכדאי להשתמש בהם (למשל, 18 חודשים יירשמו כ- "18m"). בנוסף, לעיתים קורה שפריט שכזה שעדיין בתוקף נהרס, כמו סומק שנופל ונשבר בצער רב, או שנתקעתן עם כזה שלא מתאים לעורכן ושאינכן יכולות להחזירו. אנחנו מודעים לתחושת ההחמצה שמגיעה כאשר איפור יוצא מכלל שימוש, ודאי אם הוא יקר, ולכן החלטנו לעזור ולאסוף 12 שימושים יצירתיים ומפתיעים במיוחד שיהפכו אותו ליעיל בדרך קצת אחרת...
 
איפור שלא בשימוש: מוצרי איפור

1. מסקרה כפתרון להסתרת שורשים אפורים

יש לכן מסקרה מיותרת ששוכבת בקופסת האיפור שלכן ושאתן לא מתכוונות להשתמש בה? קבלו את הפתרון המושלם שיהפוך אותה למועילה: צבעו עימה שורשים אפורים באופן זמני, למשל רגע לפני אירוע חשוב בו עליכן להיראות טוב במיוחד. קחו בחשבון שלא כדאי לעשות זאת אם יש סיכוי למגע של שיערכן עם מים, לדוגמה, אם מדובר ביום גשום.

2. שימושים מפתיעים במברשת של מסקרה

למסקרה יש מברשת חזקה שיכולה לשרת מטרות קוסמטיות מפתיעות, כמו הברשת גבות כך שיראו טוב ושלא יהיו בהן שיערות סוררות, וכן ניקוי חיידקים ולכלוכים שמצטברים מתחת לציפורניים. לפני שאתן עושות זאת, כדאי שתחטאו את המברשת ביסודיות עם אלכוהול, על מנת להסיר חיידקים ולכלוך שהיא כנראה צברה במהלך השימוש שלשמו נועדה במקור. 
איפור שלא בשימוש: מסקרה

3. מברשות איפור ככלי לניקוי מקלדות

לא פעם אנחנו נאלצות להתמודד עם אתגר של ניקיון מקלדות המחשבים בבית או במקום העבודה שלנו, שאיכשהו צוברות לכלוך שמצליח להגיע למקומות שקשה להגיע אליהם. פתרון מועיל שיכול להקל על חיינו נמצא בקופסת האיפור, והוא מברשות ישנות ששוכבות ללא מטרה ושיכולות לסייע במטלה זו. למשל, מברשות גדולות של סומק מסוגלות להסיר אבק ממקלדות ומפריטים דומים, ואלו של צלליות, שהן בדרך כלל קטנות יותר, וטובות בניקוי לכלוכים קשים יותר. גם כאן כדאי לחטא אותן לפני השימוש, הפעם על מנת להוריד מהן שאריות חומר צבעוני שעלולות לגרום להוספת לכלוך במקום לנקות אותו.

4. שימוש בשפתון לחות לשחרור רוכסן תקוע

רוב האנשים חווים לפחות פעם אחת בחיים התמודדות עם רוכסן תקוע, ולעיתים דווקא כשהם חייבים שהוא יפתח באופן בהול. הם בדרך כלל מנסים לשחרר אותו על ידי קשקוש עליו עם עפרון, מבלי לדעת שישנה חלופה הרבה יותר פשוטה ונגישה – שפתון לחות! אם יש ברשותכן אחד כזה, או אפילו וזלין, מרחו אותו על רוכסן שמסרב להשתחרר, והוא יאפשר לו להיפתח בקלות רבה יותר. לשימושים מפתיעים נוספים של פריטים קוסמטיים אלו, לחצו על הקישור הבא.
איפור שלא בשימוש: רוכסן

5. הצלת סומק שבור

אני לא יודעת איך אתן מגיבות כשנשבר סומק – אני ללא ספק מתבאסת מזה, כי אני יודעת שהפסדתי חבר יקר ששירת אותי נאמנה ושכנראה לא יוכל לעשות זאת שוב באותה יעילות. אם אתן מזדהות איתי, דעו שיש דרך לתקן את הנזק שנעשה לפריט איפור חשוב ונחוץ שכזה, והיא יצירת קרם סומק על ידי ערבוב מעט מהאבקה שנותרה לכם עם שפתון לחות עד ליצירת שכבה אחידה של צבע. כך, תוכלו להרוויח זמן בטרם תרוצו לקנות תכשיר חדש.

6. יצירת צבע נוזלי מאבקות ישנות של צללית וסומק

מעוניינות להעסיק את ילדכן במלאכת יצירה, אך נגמרו לו כל צבעי הגואש? תוכלו לפתור בעיה זו בדרך קלה במיוחד, על ידי ערבוב אבקות ישנות של צללית או של סומק עם מעט דבק לבן נוזלי עד לקבלת קרם אחיד. כך, תוכלו להיפטר מפריטי איפור ישנים, ותאפשרו לילדכם לצייר בצבעים נוצצים בגוונים מיוחדים בזמנם החופשי מבלי לרוץ לחנות צעצועים.
איפור שלא בשימוש: דבק נוזלי

7. שימוש בעפרונות לעיניים או לשפתיים לסימון על הקיר

לנשים רבות יש עפרונות לעיניים או לשפתיים שיצאו מכלל שימוש בגלל שנשכחו והתלכלכו בתחתית קופסת האיפור. תופתעו לשמוע שכלי איפור שכאלו יכולים לצבור בקטריות שמזיקות לנו ולכן עלולים להתיישן לפני מועדי תפוגה שונים שתלויים בסוגם: כאלו שניתנים לחידוד מאריכים חיים בין שנה לשנתיים בזכות פעולה זו שמסירה שכבות מלוכלכות; אחרים שאינם ניתנים לחידוד (למשל, שנפתחים בסיבוב) ורצוי להחזיק למשך 6-3 חודשים בלבד. עם זאת, עדיין ניתן להשתמש בהם למטרות אחרות, כמו סימון על קירות או על רהיטי עץ לשם תליית תמונה במיקום מדויק או בעת תכנון שיפוץ.

8. יצירת לק בצבע מיוחד מצללית אהובה שהתיישנה

לנשים רבות יש צללית שהן אוהבות במיוחד אך היא התיישנה ולכן לא כדאי להשתמש בה. אם אתן מגלות שיום אחד גם לכן קרה מקרה שכזה, דעו שאינכן חייבות לוותר עליה ושתוכלו לנצל אותה כלק בצבע ובמרקם מיוחד שכנראה לא תמצאו בחנויות. על מנת לעשות זאת, קחו חתיכת נייר, צרו ממנה משפך שיסייע לכן לשפוך את אבקת האיפור לתוך בקבוקון הלק, וערבבו בין השניים בעזרת קיסם שיניים עד לקבלת תמיסה אחידה. מרחו אותו על הציפורניים וחכו למחמאות ולתהיות אודות איפה מצאתם גוון כל כך יפה.
איפור שלא בשימוש: לקים

9. שימושים יצירתיים בלק ישן

יש לכן לקים ישנים שאתן חוששות למרוח על הציפורניים בגלל שהם מלאים בגושים ומפיצים ריח רע? השתמשו בהם לצביעת מפתחות דומים כדי להבדיל ביניהם או על מנת להפוך את צרור המפתחות שלכן ליותר צבעוני. בנוסף, אם יש לכן תכשיט שאתן כבר לא אוהבות, תוכלו לעצב אותו מחדש על ידי צביעתו בלק ישן, וכך להחיות טבעת כסופה וחלודה למשל על ידי הפיכתה לכחולה ומבריקה.

10. החייאת ליפגלוס יבש

מדי פעם אנחנו רוצות להשתמש בליפגלוס אהוב כשהוא עוד בתוקף ומריח טוב – אך מגלות שהוא התייבש. אך לפני שאתן רצות לקנות אחד חדש, דעו שניתן להציל את המוצר הישן בקלות על ידי השרייתו בכוס עם מים רותחים למשך כמה דקות. בזכות הפעולה הזאת החומר שנמצא בו יתרכך ויהפוך לנוזלי, תוכלו לנצל אותו לעוד כמה פעמים ותהיו פחות לחוצות לחדש את מלאי האיפור שלכן.
איפור שלא בשימוש: ליפגלוסים

11. צביעת נעליים משופשפות עם אייליינר

לחלקנו יש בארון נעליים אהובות ונוחות שהתקלפו, ואין ברירה – צריך להיפרד מהן ולזרוק אותן. אם נתקלתן במקרה שכזה, תוכלו להציל אותן על ידי צביעת האזור השחוק בג'ל או בנוזל של אייליינר ישן בעל צבע דומה לשלהן ובכך לגרום להן להיראות כמו חדשות. כמובן שתוכלו לעשות זאת גם עם פריט איפור זה בצורת טוש, אך הוא יהפוך משימה זו לארוכה יותר בגלל חודו הדק. 

12. מי פנים כחומר ניקוי לבית

רובנו מקבלות במועדים שונים מתנות הכוללות קרמים ומוצרים קוסמטיים שבחלקם אנו לא תמיד משתמשות, כמו מי פנים. אם הצטברו לכם בקבוקונים רבים שמכילים חומר זה ושלא יזכו למלא את ייעודם, בדקו האם יש בהם אלכוהול, ואם כן – תוכלו להשתמש בהם כחומר לניקוי ולחיטוי מראות ושולחנות העשויים מזכוכית.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.