print header

10 עצות להצלחה מפי המורה הרוחני רובין שארמה

  כיצד נמדדת הצלחה? האם היא קשורה רק לממון או שגם התקדמות אישית והתגברות על קשיים יכולים להיחשב להצלחה? לכל אחד מאיתנו יש את ההגדרה שלו לגבי מהות ההצלחה, אך זה לא משנה כיצד אנחנו מגדירים אותה כשרבים מאיתנו עדיין נאבקים כדי להגיע אליה ולעתים מוצאים את עצמם מוותרים עליה כליל. כדי להרים את עצמנו מהעפר ולחזור לנתיב ההצלחה שלנו, לעתים אנחנו צריכים הדרכה של אנשים שעברו מסלולים דומים לשלנו ושיכולים לעזור בכך. הסופר והמורה הרוחני רובין שארמה מהווה דוגמה מצוינת לאדם שצעד בנתיבים רבים, ושהגישה וההתמדה שלו הביאו אותו להצליח בהם בצורה מעוררת השראה. 10 העצות החכמות שלו להצלחה בהחלט יעזרו גם לכם להצליח בחיים.
 

הנזיר שמכר את הפרארי שלו

כמו מורים רוחניים רבים בעידן המודרני, רובין שארמה עבר מסלול חיים ייחודי עד שזכה לתואר הזה. כיליד להורים ממוצא הודי בקנדה, רובין רצה להצליח בסביבתו ולכן השלים שני תארים במשפטים, שבעקבותיהם הפך לעורך דין. עם הזמן, עבודתו של רובין לא סיפקה לו את צרכיו הרוחניים, והוא החליט לשנות את מסלול חייו והחל לעסוק בכתיבה שהניבה את אחד מהספרים הרוחניים המצליחים ביותר בשנים האחרונות – "הנזיר שמכר את הפרארי שלו".
 
10 חוקים להצלחה: רובין שארמה
 
בספר רובין מתאר את חייו של עורך דין שחווה התקף לב בבית המשפט, משבר שמביא אותו לחפש אחר משמעות בחיים וגילוי סודות שרבים מאיתנו לעולם לא מפענחים. הצלחתו של הספר לא איחרה לבוא, וזאת הודות לעובדה שרובין שילב בהצלחה אלמנטים רוחניים מהמזרח עם עקרונות הצלחה מערביים ומודרניים  - שילוב שאנשים רבים התחברו אליו. כיום רובין ממשיך בפועלו ככותב והוא מדריך אנשים רבים כיצד להגיע להצלחה לה הם שואפים בכל תחום שהוא. 

10 חוקי ההצלחה של רובין שארמה

מציאת האיזון בין הרוחני לחומרי הביאה את רובין לנסח מספר חוקים להצלחה ששואבים השראה מניסיונו האישי וגם מאנשים שהוא עצמו מעריץ ומעריך. 10 חוקי ההצלחה שלפניכם יעוררו בכם מחשבה על החיים ומטרתם, ויסייעו לכם בהשגת ההצלחה כפי שאתם מגדירים אותה, וזה בדיוק סוד קסמם:

1. הוציאו לפועל את הרעיונות שלכם

עולמנו מלא באנשים שיש להם מגוון רעיונות וידע רב שהם רכשו במהלך השנים, אך כאן לרוב נגמרת ההצלחה שלהם. ראש מלא בידע ורעיונות הוא חיוני, אך אינו שווה דבר אם לא מוציאים אותם אל הפועל ומיישמים אותם, ממש כפי שאנו רואים אותם בדמיוננו. אל תהיו מהאנשים הללו שיושבים בביתם עם ידע רב אך לא שימושי, ומרגישים מתוסכלים מכך שהם לא מתקדמים לעבר ההצלחה שהם הגדירו לעצמם. במקום זאת, היו האנשים שקמים מהספה ועושים כל שביכולתם כדי ליישם את הרעיונות שלהם ולהביא לידי ביטוי את הידע שהם רכשו.
 
10 חוקים להצלחה: שורה של נורות כבויות עם נורה דולקת באמצע

2. כוונו כמה שיותר גבוה

האומן הנודע מיכאלנג'לו אמר בעבר "הסכנה הגדולה ביותר עבורנו היא לא שנכוון למטרות גבוהות מדי ולא נגיע אליהן, אלא שנכוון למטרות נמוכות מדי ונגיע אליהן". רובין שארמה משתמש במשפט העוצמתי הזה כדי להראות שיש אנשים רבים שמסתפקים בבינוניות ולא מנסים להגיע למטרות שנראות להם גבוהות ורחוקות מדי. זה יכול לנבוע מחשש מכישלון וחוסר יכולת להגיע למטרה, אך חשבו על זה: אם תציבו לעצמכם מטרות גדולות ותנסו להגיע אליהן, אפילו אם יש סיכוי קטן שתצליחו - האם זה לא שווה את המאמץ? עצם הניסיון ילמד אתכם דברים רבים שמטרות קטנות לעולם לא יוכלו ללמד, וגם אם לא תגיעו להצלחה שתיארתם לעצמכם, כברת הדרך שתעברו תהווה הצלחה בפני עצמה.

3. רשמו את התכנית שלכם על גבי עמוד אחד

רובין שארמה ממליץ לרשום את התכניות והמטרה שלכם להצלחה על עמוד נייר אחד ולהסתכל עליו מדי בוקר כדי לתת לעצמכם מעין זריקת מוטיבציה חזותית. כשמשהו נמצא מול פניכם מדי בוקר, קשה להתעלם ממנו, ואם תראו את המטרה שלכם לנגד עיניכם מדי יום, יהיה קשה להתעלם ממנה. השיטה הפשוטה הזו יכולה לעשות פלאים בכל הנוגע לתירוצים שאנו מספרים לעצמנו כדי לא לעשות דבר בדרך להצלחה, שכן היא יוצרת מעין נדנוד ותזכורת יומיומיים שיש לנו משהו חשוב לשאוף אליו, ומזה כבר קשה להתעלם.
10 חוקים להצלחה: יד של גבר כותבת על נייר לצד מחשב נייד

4. היו נלהבים מחייכם

כשאנו מרגישים חוסר חשק בחיינו, לרוב גם לא יהיו לנו אנרגיות לנסות ולהשיג את מה שאנחנו רוצים. חשוב שתסירו את העננה השחורה מעל ראשכם, תסתכלו על כל מה שכבר יש לכם והבינו שכבר עכשיו ברשותכם הרבה דברים שאתם יכולים להיות נלהבים לגביהם. הערכה של מה שיש לכם תאפשר לכם להרגיש טוב יותר עם חייכם וגם להשיג את מה שאתם רוצים עם חיוך על פניכם. 
 

5. אל תשכחו את הסביבה

תופעה מסוכנת של הצלחה היא שכחת האנשים שסביבנו ברגע שנושמים את האוויר בפסגה. על מנת שזה לא יקרה לכם, השתדלו לא לפעול בכל עת רק עבור עצמכם, אלא גם עבור האנשים סביבכם שמביעים בכם תמיכה. חיינו קצרים, ושארמה מדגיש את החשיבות של פעולה למען אחרים ולא רק למען עצמנו, שכן אנושיות וחמלה היא הצלחה בפניי עצמה, וחשוב לזכור גם את מי שמקיף אותנו בכל עת.
10 חוקים להצלחה: אנשים שוכבים על הדשא ויוצרים צורת כוכב

6. קבלו גם כישלונות

המילה "כישלון" צורמת במיוחד בכל הנוגע לחתירה להצלחה, ואנשים רבים מעדיפים לא לנסות כלל מאשר לקחת את הסיכון ולהיכשל בדרך. למרות החשש הזה, יש לזכור שכישלון הוא חלק בלתי נפרד מההצלחה, ואסור לתת לו לייאש אתכם. הפחד מכישלון עלול להכשיל אתכם יותר מכל מעידה בפועל, ולכן זה לא חכם במיוחד להתמקד במפלות הקטנות בדרך להצלחה הגדולה. 
 

7. התמקדו במטרה שאתם רואים לפניכם

רובין שארמה מייעץ לפתח מעיין "ראיית מנהרה" בדרך להצלחה כדי שניתן יהיה להגיע אליה. כשאתם מציבים לעצמכם מטרה שאתם רוצים להשיג, חשוב שתתמקדו בה ובאדם שאתם רוצים להיות על מנת שלא תהיו מוסחים על ידי הפרעות שייקרו בדרככם. 
10 חוקים להצלחה: לוח מטרה עם חץ במרכזו

8. השתמשו בנוסחת 20/20/20

עצלות היא תכונה שרבים מאיתנו לא מוכנים להודות שאנו לוקים בה, אך אסור להיכנע לה כשאנו מנסים להצליח להגיע למטרה מסוימת. עבודה קשה היא הדרך להצליח בחיים, ועבורה תצטרכו להקריב שעה אחת בכל בוקר. תוכלו לקום מוקדם יותר, או לתכנן את יומכם באופן שיאפשר לכם לעשות זאת, כשאת השעה שבחרתם להשקיע עליכם לחלק לשלושה מקטעים של 20 דקות. את 20 הדקות הראשונות תצטרכו להקדיש לאימון מאומץ שיגביר את קצב הלב שלכם ויגרום לכם להיות ערניים. מלבד היתרונות הללו, האימון גם ישחרר הורמונים שיגרמו לכם להרגיש נמרצים, ממוקדים ושמחים, מה שיעזור לכם להגשים את המטרות שלכם. את 20 הדקות הבאות הקדישו לתכנון של הפעולות שעליכם לעשות בדרך להצלחה. אתם יכולים למשל לבנות לכם תכנית רבעונית לשלושת החודשים שלפניכם, ולרשום ולתקן בה בכל יום את מה שאתם צריכים לעשות בימים הקרובים. המקטע האחרון של 20 הדקות צריך להיות מוקדש ללימוד של דברים שמעניינים אתכם, ובחקר של עולם ההצלחה. תוכלו לעשות זאת על ידי קריאת ביוגרפיות של אנשים מצליחים, קריאת עיתון והתעדכנות בענייני היום, או כל דבר אחר שיעניק לכם יותר ידע ממה שהיה לכם אתמול.

9. הבינו את החשיבות של ניצחונות והישגים קטנים

כשאתם חותרים להצלחה, אין דבר כזה הישג קטן מדי, שכן כל פעולה שאתם מצליחים בה מקדמת אתכם לעבר היעד שלכם. לכן, חשוב שלא תזלזלו בהצלחות הקטנות והיומיומיות שאתם מגיעים אליהן, אלא תיקחו לעצמכם כמה רגעים להביע התלהבות ושמחה על מה שהשגתם ולא היה לכם ביום האתמול. תחגגו את ההישגים הקטנים והגדולים שלכם, והבינו שכל צעד קטן שאתם עושים הוא בעל משמעות רבה יותר מהגודל הרגעי שלו.
10 חוקים להצלחה: צללית של אדם שעומד על סלע ומרים את ידיו כשמאחוריו שקיעה

10. תפסיקו לספר תירוצים

"קרבנות מספרים תירוצים. מנהיגים מספקים תוצאות", כך אומר שארמה על תירוצים, שרבים מאיתנו מספרים לעצמנו וגם לאחרים בדרך להשגת המטרות וההצלחה שלנו. לפי רובין, תירוצים לא משרתים אותנו, את המטרות שלנו ובטח ובטח שלא עוזרים לנו להגיע להצלחה שאנו שואפים אליה. אמנם קל להגיד לעצמנו לוותר ולא לעשות דבר מה, אך בטווח הארוך, העובדה שלא ניסינו לעשות את מה שרצינו בצורה הטובה ביותר מקשה עלינו. לכן, תירוצים אמנם יביאו לכם הקלה רגעית, אך לאורך זמן הם יהיו הגורם שיקשה עליכם יותר מכל, ואין טעם בהם, אלא רק בניסיונות, כישלונות ולבסוף גם הצלחה. 
 
מקור תמונה ראשית: Sharma Leadership International

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.