print header

3 הניסויים שמראים את הקשר שבינינו לדנ"א שלנו ולמציאות שבה אנו חיים

האם המחשבה שלנו משנה את המציאות שבה אנו חיים? יתכן שכן, כך לפחות טוענים רבים, ולאחרונה עלו לכך הצדקות נוספות מ-3 מחקרים שונים שעוסקים ביחסי הגומלין בין הדנ"א שלנו ובין העולם והקשר הרגשי שלנו אליו. אנשים נוהגים לחשוב שהמידע הגנטי איתו נולדנו, הדנ"א שלנו, נשאר כפי שהוא לנצח, אך לא כך המצב. הדנ"א שלנו משתנה ללא הרף, ובתאי הגוף שלנו נוצרות מוטציות שלא תמיד יש להן תפקיד שמובן לנו, ושלעתים אף עלולות להזיק לנו, כמו למשל במקרה של מחלת הסרטן. זה קורה לרוב בעקבות הרגלי התזונה שלנו, האופן בו אנו שומרים על בריאותנו והסביבה שבה אנו חיים, אך ממצאים של מחקרים שנערכו לאורך השנים מגלים לנו אמת מפתיעה: הרגשות שלנו משפיעים אף הם על הדנ"א של התאים שלנו, וברמה שעשויה לשנות את חיינו! בכתבה הבאה תגלו מידע נוסף על אותם המחקרים ועל התגלית המפתיעה שהגיעה בעקבות הממצאים שלהם.
 
איור של דנ"א
 

הניסוי הראשון – בדיקת השפעת מולקולת דנ"א על חלקיקי אור

בניסוי הראשון החוקרים רוקנו מיכל עד שנוצר בו ואקום, והדבר היחידי שנשאר בו היו פוטונים (חלקיקי אור). החוקרים מדדו את חלוקת הפוטונים במרחב המיכל וראו כי הם מפוזרים באופן אקראי בתוך החלל הריק, וזה בדיוק מה שהם ציפו לגלות. לאחר מכן החוקרים הכניסו מולקולת דנ"א לתוך המיכל ובדקו מחדש את התפלגות הפוטונים. הם גילו שהפוטונים נצמדו למולקולת הדנ"א, כלומר דנ"א פיזי הצליח להשפיע על חלקיקי אור. הדבר המפתיע באמת הוא שלאחר שהסירו מהמיכל את מולקולת הדנ"א, הפוטונים נשארו במקומם כאילו שהמולקולה עדיין הייתה שם. 
 
החוקרים הסיקו מהניסוי הזה שיש אפשרות כי קיים שדה אנרגטי שאינו ידוע לנו, אשר גרם לכך שמולקולת הדנ"א "תקשרה" עם חלקיקי האור. בתחום פיזיקת הקוואנטים, המשמעות היא שחלקיקי הדנ"א "שינו את המציאות" שבה הם היו.

הניסוי השני – הצבת אדם ומולקולות דנ"א שלו בחדרים נפרדים

בניסוי אחר שנערך על ידי צבא ארה"ב, לקחו מדענים תאי דם לבנים מנחקר אחד, בידדו אותם במיכל אטום והניחו את המיכל בחדר נפרד מהאדם שלו ממנו הם נלקחו. לאחר מכן המדענים נתנו לנחקר גירויים רגשיים שונים, ולמרבה הפלא מולקולות הדנ"א של תאי הדם הלבנים, שהיו במיכל אטום בחדר נפרד, הושפעו מאותם הגירויים בו זמנית; בנוכחות רגשות שליליים, מולקולות הדנ"א התהדקו, ובנוכחות רגשות חיוביים הן נרפו. המדענים הגיעו למסקנה המפתיעה ש"הרגשות שלנו מפרים את חוקי הפיזיקה הידועים לנו".
 
התוצאה הזו לא הספיקה למדענים, והם רצו לבדוק עד כמה רחוק הם יכולים להפריד בין מולקולות הדנ"א לבין הנחקר ועדיין לגלות שקיים קשר ישיר בין רגשותיו לצורת המולקולות. הם הפסיקו לאחר שהפרידו בין הנחקר למולקולות הדנ"א שלו במרחק שהגיע ל-80 ק"מ, בו עדיין הייתה השפעה ישירה ומידית בין רגשותיו של הנחקר לבין צורת המולקולות. המסקנה שאליה הגיעו החוקרים בסופו של דבר היא שבין האדם למולקולות הדנ"א שלו קיים קשר שמתעלה על השפעות זמן וחלל.
איור של אדם שבוקע מדנ"א
 

הניסוי השלישי – האם אדם אחר יכול להשפיע על מולקולות דנ"א שאינן שלו?

הניסוי השלישי הוכיח דבר מפתיע אף יותר מהשניים האחרים: עבור הניסוי הזה נלקחו מולקולות דנ"א משליה של עובר, שבה קיימות מולקולות הדנ"א העמידות ביותר שיש. את המולקולות הציבו בתוך 28 מיכלים אטומים, אשר ניתנו ל-28 חוקרים שונים. את כל אחד מהחוקרים אימנו ביצירת רגשות באופן מודע, וניתנה להם המשימה לשנות את צורת הדנ"א שבמיכל בעזרת רגשות בלבד. ואכן, כשהחוקרים חשו רגשות שליליים כמו פחד, תסכול ולחץ, מולקולות הדנ"א התהדקו. מנגד, כשהחוקרים חשו רגשות חיוביים של אהבה והכרת תודה, מולקולות הדנ"א נרפו. 
 
המסקנה שהתקבלה מהניסוי הזה היא שביכולתנו להשפיע על מולקולות דנ"א של אנשים אחרים, וההפך – שאנשים אחרים יכולים להשפיע על מולקולות הדנ"א שלנו, בעזרת רגשותיהם בלבד.

אז מה כל זה בעצם אומר?

כל הניסויים האלה מראים לנו כמה דברים:

1. הדנ"א שלנו משפיע על חלקיקי האור שסביבנו, כלומר יש לו השפעה על שדה האנרגיה שסביבו.

2. הרגשות שלנו משנים את צורת הדנ"א שלנו.

3. רגשות של אנשים אחרים משנים את צורת הדנ"א שלנו.

כשמאחדים את שלושת הממצאים האלה אפשר להסיק מסקנה מדהימה: הרגשות שלנו משנים את צורת הדנ"א שלנו ושל האנשים שסביבנו, מה שגורם לשינוי פיזי בעולם שסביבנו, כלומר הרגשות שלנו משנים את המציאות. גם הרגשות של האנשים שסביבנו משנים את המציאות שלנו, כלומר אנשים שליליים עלולים להשפיע עלינו לרעה ואנשים חיוביים עשויים להשפיע עלינו לטובה מבחינה פיזית. זה עומד בקנה אחד עם ההרגשה השלילית ואף החולשה שאנו חווים אחרי בילוי עם אנשים שליליים, ועם משפטים בסגנון "תחשוב טוב, יהיה טוב", במיוחד כשמתייחסים לניסוי רביעי שהוכיח את הטענה הזו ואת השפעת האפקט הזה על הבריאות הגופנית שלנו:
יד מחזיקה רצף דנ"א
בניסוי רביעי חוקרים בדקו את השפעתם של רגשות חיוביים על חולי איידס, ומה שהתגלה זה שהחולים שהודרכו להביע הכרת תודה מדי יום יצרו בגופם פי 300,000 יותר נוגדנים למחלה מאשר חולים אחרים שלא הודרכו להביע תחושות של הכרת תודה. 
 
אז אם חיפשתם סיבה טובה להיות חיוביים יותר, היום מצאתם אותה. מחשבות חיוביות גורמות לכם להרגיש נינוחים יותר ומרפים את גופכם, לעומת מחשבות שליליות שגורמות לו להתכווץ, מה שמוביל לבריאות איתנה יותר. ביכולתכם לשלוט על המציאות שבה אתם חיים בעזרת רגשות חיוביים והכרת תודה, ואף לשנות את חייהם של חבריכם בעזרת הבעת אהבה ויחס חיובי כלפיהם.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.