print header

מדריך לשימוש בשירות פייסבוק רומס Facebook Rooms

  אם אפשר להגדיר מרוויחה אחת גדולה, מבחינה טכנולוגית, ממשבר הקורונה, מדיניות הריחוק החברתי ושלל הסגרים ואמצעי מניעת המגפה שנקטו – אז זוהי כמובן אפליקציית זום, שנדמה כי כבשה את העולם זמן קצר לאחר פרוץ המגיפה ואפשרה לנו להישאר בקשר עם יקירנו גם בימים הקשים שעברנו. חברות הטכנולוגיה הגדולות והמבוססות, כגוגל ופייסבוק, צפו בעיניים כלות כיצד הממשק של זום עקף אותן במהירות בכל מה שקשור לשיחות וידאו מרובות משתתפים – והתקנאו. מהר מאוד הן שדרגו ושכללו את יישומי השיחות שלהן, וממש כפי שגוגל פתחה לאחרונה את שירות Google Meet שלה לכלל הציבור, כך פייסבוק השיקה את Messenger Rooms ("חדרי מסנג'ר") – אפשרות לשיחות וידאו, דמויות שיחות זום, דרך הרשת החברתית ואפליקציית מסנג'ר שלה. כדי להבין קצת יותר מה זה אומר ואיך זה עובד הכנו לכם את המדריך הבא - שיסייע לכם להתחיל להשתמש בשירות הזה וליצור לעצמכם חדרים, גם באתר הרשת החברתית וגם דרך אפליקציית המסנג'ר שלה.

פייסבוק רומס: אדם מחזיק טלפון שאפליקציית פייסבוק פתוחה על רקע מפת העולם עם נקודות מחוברות עליה

אז מה זה בדיוק Facebook Rooms ומה היתרונות שלו?

שירות "פייסבוק רומס" מאפשר לכל משתמש פייסבוק לפתוח לעצמו מעין "חדר" שיחת וידאו פרטי, שאליו יוכל להזמין את מי שהוא רוצה. החדר יכול להיות פתוח באופן כללי, כלומר שכל חברי הפייסבוק שלכם יוכלו להיכנס אליו ולשוחח איתכם ללא הגבלה, או לחלופין – אחרי שפתחתם חדר אתם יכולים להחליט בעצמכם אילו חברים להזמין אליו, וביכולתכם גם לזמן חברים שאין להם פייסבוק, באמצעות שליחת קישור שיאפשר להם להיכנס לחדר שלכם. כל "חדר" שכזה יכול להכיל עד 50 אנשים, ואין הגבלת זמן על משך השיחה.

היתרון הגדול של Rooms, זאת לפחות על פי מפתחי השירות, הוא בפרטיות וברמת האבטחה שהוא מציע. יותר מ-700 מיליון משתמשים לוקחים מדי יום חלק בשיחות קול ווידאו שנערכות דרך אפליקציית מסנג'ר ואפליקציית וואטסאפ (בבעלות פייסבוק) – ולכן החברה עושה מאמצים גדולים מאוד כדי לשמור על פרטיות המשתמשים. ב-Rooms אמצעי האבטחה השונים כוללים את היכולת שלכם, כמקימים של חדר, לראות את כל מי שיכול להיות חשוף לשיחה, וכן לחסום את הגישה לחדר או לפתוח אותה כרצונכם.

כיוצרי החדר אתם חייבים להיות נוכחים בתוכו כדי להתחיל את השיחה, ותוך כדי הדיון אתם יכולים להחליט מי מהמוזמנים רשאי להצטרף פנימה, כמו גם להוציא אנשים מן השיחה בכל זמן שתחפצו בכך. בפייסבוק מבטיחים שהם לא מאזינים או מצוטטים לאף אחת מהשיחות שנערכות ב"חדרים".

פייסבוק רומס: אנשים לוחצים ידיים דרך מסך מחשב

כך תיצרו ותנהלו חדר מסנג'ר משלכם באתר פייסבוק

1. כדי לייצר "חדר" משלכם, עלו אל ראש דף הבית (ה"פיד") שלכם, שם תוכלו למצוא חלונית קטנה המציגה את האפשרות "חדרים", ובא עיגולים קטנים עם תמונות הפרופיל של חברי הפייסבוק, איתם תוכלו לפתוח חדר ולהתחיל לשוחח באופן מידי אם תלחצו על תמונתם.

2. אם אתם מעוניינים לשוחח עם חברים שלא נמצאים ברשימת התמונות הקטנה, או שאתם רוצים לפתוח חדר משלכם ורק לאחר מכן להתחיל להזמין אליו אנשים, פשוט לחצו על כפתור "צור" שמצד שמאל של החלונית, או לחלופין לחצו על כפתור הפלוס שמופיע על רקע תמונת הפרופיל שלכם, בקצה הימני של החלונית, ליד תמונות החברים. 

פייסבוק רומס: פתיחת חדר ב-rooms

3. כעת, בחלונית שתפתח בפניכם, תוכלו לקבוע הגדרות שונות ליצירת החדר:

  • פעילות בחדר – כאן תוכלו להגדיר איזה פעילות משותפת תבצעו בחדר – פעילות גופנית, חגיגית יום הולדת, בילוי עם חבר'ה וכדומה – כדי שגם המשתתפים האחרים ואלו שאתם מזמינים אליו יוכלו לדעת למה הוא נועד.

פייסבוק רומס: בחירת פעילות בחדר
  • מי מוזמן – כאן תוכלו להחליט האם החדר שלכם יהיה פתוח לכל החברים שלכם, כלומר כל מי שיראה שפתחתם חדר יוכל להיכנס ולהצטרף, או שאולי יהיה מוגבל לחברים מסוימים בלבד שתגדירו מראש וגם לאלו שתשלחו אליהם קישור לחדר, אך לא לשאר.
פייסבוק רומס: הגדרת מי מוזמן לחדר

אם תבחרו באפשרות "הזמנת חברים ספציפיים", תוכלו ללחוץ על כפתור "הזמן חברים" שיופיע מתחת לאפשרויות, ואז תפתח בפניכם חלונית נוספת שבה תוכלו לחפש חברים ולסמן את אלו שאתם רוצים להזמין.

פייסבוק רומס: בחירה בהזמנת חברת ספיצפיים לחדר
  • שעת התחלה – כאן תוכלו לקבוע מתי בדיוק "החדר" יפתח. ניתן להגדיר שזה יקרה כאן ועכשיו, כלומר השיחה תחל מיד כשתסיימו את יצירת החדר, או לחלופין לשנות זאת לתאריך ושעה אחרת, ואז החדר יפתח בפניכם ובפני החברים שהזמנתם רק בזמן הייעודי שהגדרתם. לחצו בסיום על "שמירה" כדי לשמור את הגדרת הזמן שלכם.
פייסבוק רומס: חלונית בחירת שעת התחלה

בסיום, לאחר שקבעתם את כל אלו, כך יראה מסך הגדרות החדר שלכם. ודאו שהכל מסודר כפי שרציתם, ולחצו על כפתור "צור חדר".

פייסבוק רומס: הגדרות יצירת חדר

4. לאחר הגדרת החדר תועברו לחלונית שמבהירה כי החדר שלכם כעת פעיל, וכי המשתתפים שהזמנתם קיבלו את הזמנתכם. בחלונית הזאת גם תוכלו לערוך מחדש את הגדרות החדר (בלחיצה על כפתור "עריכה") לשתף כסטטוס שיופיע בפיד שלכם את פתיחת החדר ("שתף") וכן להזמין חברים נוספים שאולי שכחתם בהגדרה הראשונית ("הזמן").

אם אתם רוצים להזמין לחדר שלכם חברים שאינם משתמשי פייסבוק, תוכלו להעתיק את הקישור המופיע בשדה שכותרתו "הפעלת שיתוף הקישור והעתקת הקישור", ולשלוח להם אותו באיזו דרך שנוחה לכם. רק זכרו ראשית ללחוץ על אייקון אייקון גלגל שיניים, ובחלונית שתפתח בפניכם "להפעיל את שיתוף הקישור" ללחוץ על "הפעלה".

בסיום על מנת להיכנס לחדר ולהתחיל את השיחה לחצו על "הצטרף".

פייסבוק רומס: מסך פתיחת חדר

5. בכניסה הראשונה שלכם אל החדר שתפתחו, תצטרכו לסמן שאתם מתחברים משם המשתמש שלכם וכן לתת לפייסבוק אישור לגשת אל המצלמה והמיקרופון במחשב שלכם (ללא מצלמה ומיקרופון לא ניתן להתחבר לשירות חדרי מסנג'ר). לאחר מכן יופיע בפניכם מסך ההתחברות – לחצו על Join Room ותוכלו להיכנס אל החדר.

פייסבוק רומס: כניסה לחדר

6. בחדר עצמו, שבו תוכלו לפגוש וירטואלית את החברים שהזמנתם ולשוחח איתם, יש לכם כמנהלים אפשרויות שונות שתוכלו להשתמש בהן:

  • "הצג משתתפים בשיחה" – בלחיצה על האייקון אייקון גלגל שיניים, יפתח בפניכם חלון שיציג את רשימת האנשים הנמצאים בחדר בכל רגע נתון. אם ברצונכם להוציא מישהו מהחדר, תוכלו ללחוץ על על כפתור "הסר" שמופיע ליד שמו, והוא יצא מהחדר.
פייסבוק רומס: אפשרות הסרת אנשים מהחדר

אם תרצו "לנעול" את החדר – כלומר שאף משתמש, מלבד אלו שכבר נמצאים בו איתכם, לא יוכל עוד להיכנס לשיחה, העבירו את המתג שליד הכותרת Lock Room ("נעל חדר") – למצב דולק באמצעות לחיצה עליו. אם אתם רוצים להסיר את הנעילה ולאפשר לאנשים נוספים להיכנס לחדר – לחצו על המתג שנית וכבו אותו.

פייסבוק רומס: אפשרות נעילת החדר
  • אם תרצו לחלוק עם עמיתיכם לחדר את מסך המחשב שלכם ולהציג בפניהם משהו עליו, לחצו על האייקון אייקון מסכים. חלונית חדשה תפתח בפניכם ותוכלו לבחור איזה חלק מהמסך שלכם תציגו:

Your Entire Screen – יציג בפומבי את כל המסך שלכם כפי שהוא נראה עכשיו, כולל כל פעילות שתעשו עליו תוך כדי ההצגה.

Application Window – אם יש כמה יישומים שרצים על המחשב שלכם (דפדפן, וורד, פאוור פוינט), תוכלו לבחור רק אחד מהם, והפעילות בו היא היחידה שתוצג לכולם.

Chrome Tab – אם אתם רוצים להציג בפני החברים רק עמוד אינטרנט מסוים שאתם נמצאים בו בדפדפן כרום, בחרו באפשרות זאת.

בחרו את האפשרות המועדפת עליכם, לחצו על כפתור Share בתחתית החלונית, והמסך שלכם - או חלק המסך המסוים שבחרתם - יוצג בפני כל הנוכחים בחדר.

פייסבוק רומס: שיתוף מסך


7. אם אתם רוצים להשתיק את המיקרופון שלכם כך שלא ישמעו אתכם, לחצו על האייקון אייקון גלגל שיניים (ולחצו עליו שנית כדי להחזיר את הקול), ואם אתם רוצים לבטל את תמונת הוידאו שלכם, לחצו על האייקון אייקון גלגל שיניים.

8. אם אתם רוצים לצאת מהחדר שלכם אך בכל זאת להשאיר אותו פתוח, כך שתוכלו לחזור אליו אחר כך, לחצו על האייקון אייקון גלגל שיניים. כעת, בכל עת שתרצו לשוב אליו, תוכלו לגשת אל חלונית "חדרים" בראש עמוד הבית, ללחוץ על האפשרות "הצטרף" שתחת החדר שלכם ולהיכנס אליו פעם נוספת.

9. אם אתם רוצים לסגור את החדר לחלוטין, לפזר את האנשים שהזמנתם אליו ולבטל את כל ההגדרות שלו, לחצו שוב על האייקון אייקון גלגל שיניים. בחלונית שתפתח בפניכם גשו ללשונית "הגדרות", לחצו על האפשרות End Room, ובחלונית האישור שנפתחת לחצו על הכפתור האדום End Room והחדר ייסגר לצמיתות.  

כך תיצרו ותנהלו חדר מסנג'ר משלכם באפליקציית מסנג'ר

1. היכנסו לאפליקציה ועברו ללשונית People אייקון גלגל שינייםלחצו על האפשרות Create a Room המופיעה בראש העמוד.

פייסבוק רומס: יצירת חדר באפליקציית מסנג'ר

2. כדי להזמין חברים לחדר שלכם דרך האפליקציה, תצטרכו לשלוח להם קישור אליו. במסך שיופיע בפניכם תוכלו לבחור מי יוכל להיכנס אל החדר: לחצו על כפתור Edit שליד ההגדרה Who Can Join – ותוכלו להחליט אם כל מי שיהיה בידיו את הקישור יוכל להיכנס (People with the link) או רק משתמשים מפייסבוק בלבד (Only people on Facebook).

3. לחצו על Share Link ותוכלו לשלוח לחבריכם את הקישור באיזו דרך שתרצו – באמצעות המסנג'ר, האינסטגרם, המייל, או פשוט על ידי העתקתו והדבקתו במקום שבו הם יראו אותו.

4. ברגע שחבריכם יתחברו לחדר, תוכלו לשוחח איתם באותו אופן כמו שיחה דרך המחשב. כדי להגיע אל אפשרויות ניהול החדר השונות (נעילת חדר, הסרת אנשים, שיתוף מסך, הגדרות מצלמה) – משכו מעלה את חלונית האייקונים שבתחתית, והתפריט המלא יופיע בפניכם.

פייסבוק רומס: אפשרויות ניהול חדר בחדר באפליקציה

5. מלבד אפשרויות השיחה הקיימות גם בשירות במחשב, באפליקציה יש עוד כמה אפשרויות שייחודיות רק לה - לחצו על תמונתכם על גבי המסך ותוכלו לראות אותם בסרגל התחתון שיופיע בפניכם:

  • Effects יאפשר לכם לבחור כל מיני אפקטים ופילטרים למיניהם ש"יולבשו" עליכם".
  • Backgroundsיאפשר לכם לבחור רקע שיופיע מאחוריכם.
  • Lightningיאפשר לבחור סגנון תאורה שיופיע עליכם.
  • Activities יאפשר לכם לבחור פעילויות אינטראקטיביות שונות שתוכלו לעשות עם המשתתפים הנוספים בשיחה.

 

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.