print header

6 דברים בחיים שאי אפשר לשנות בשום מחיר

  אופטימיות היא אחד הדברים החשובים ביותר שעוזרים לנו לקום מדי יום ולשפר את הדברים בחיינו שדורשים זאת. למרות זאת, ועד כמה שקשה להכיר בעובדה הזו, ישנם דברים שלא נוכל לשנות בגלל טבעם או פשוט מכיוון שהם לא נתונים לשליטתנו. כל ניסיון לבצע שינויים בדברים שהם לא ברי שינוי נגמר לרוב באכזבה וניפוץ אשליה שפוגעים באופטימיות שלנו בצורה קשה. כדי שלא תיפלו למלכודות הללו, חשוב שתכירו בעובדה שאת 6 הדברים הללו לא ניתן לשנות למרות מאמצים רבים ורצון מצדנו. באופן הזה תוכלו לשמור את האנרגיות שלכם לדברים אחרים שיעזרו לכם לשפר את חייכם באופן המתאים.
 
דברים בחיים שלא ניתן לשנות: גבר עומד מול אגם בשעת שקיעה
 

1. אתם לא יכולים להיות אהובים על כולם

לרבים מאיתנו יש צורך בחיבה של האנשים בסביבה האישית וגם המקצועית שלנו, אך זה לא תמיד אפשרי... אנחנו מוקפים במגוון רב של בני אדם, שלכל אחד מהם יש את האופי שלו ואת סוג האישיות אליה הם מתחברים, ואנחנו לא תמיד תואמים לתבנית הזו. לכן, ניסיון להתאים את עצמכם לכולם ולהתחבב על כל הסובבים אתכם ייגמר לרוב באכזבה וגם בעייפות שלכם אל מול המטלה הכבדה. כדי שלא תהפכו לזיקית שמנסה להתאים את עצמה לסביבתה על חשבונה האישי, חשוב שתבינו שאתם לא תמיד תישאו חן בעיניי אחרים וזה בסדר גמור, עליכם להיות מי שאתם ולא מי שאחרים רוצים שתהיו. כשתקבלו את העובדה הזו, אתם תמשכו לחייכם את האנשים שמתאימים לכם ושאתם מתאימים להם, וזה בדיוק המתכון ליחסים חזקים וארוכי טווח שכולנו שואפים אליהם.

2. תחושות אשמה לא תורמות לכם בדבר

"לטעות זו חולשה אנושית, לסלוח זו מעלה אלוהית" אמר המשורר האנגלי אלכסנדר פופ על הקושי שבסליחה על טעויות של אחרים. הפעולה הזו נראית לעתים כל כך קשה עד שהיא גובלת ביכולות על אנושיות, אך כולנו מוחלים וסולחים לאנשים בחיינו שטעו כלפינו. אם כך, מדוע אנחנו כל כך קשים עם עצמנו בכל הנוגע לטעויות שאנו עושים? מדוע אנו סוחבים איתנו אשמה זמן רב אחרי שכבר עשינו טעות כלפיי האחר? אין לכך תשובה חד משמעית, אך מה שברור הוא שאותה תחושה לא תורמת לנו במאום, אלא מזיקה לנו ככל שאנו מחמירים עם עצמנו. אשמה עמוקה לא תאפשר לכם להמשיך הלאה, גם אם תנסו להיפטר ממנה בכוח, והדרך היחידה בה תוכלו להתקדם היא אם תקבלו אותה כחלק מהחיים. עליכם להבין שיהיו מקרים בהם תעשו שגיאה שתגרום לכם לתחושת אשמה שלא תמיד חולפת ותוכלו להמשיך רק אם תפיקו ממנה את הלקחים הנחוצים.
דברים בחיים שלא ניתן לשנות: אישה משפילה את ראשה
 

3. האופי של האנשים סביבכם אינו בר שינוי

דמיינו לכם שתפגשו אדם חדש שתסתדרו איתו בהתחלה אך כעבור זמן קצר תרגישו שהוא נותן לכם הערות וביקורות שמטרתן לשנות אתכם. התחושה הזו של עמידה מול מישהו שלא מקבל אותנו כפי שאנחנו היא לא נעימה בלשון המעטה, לכן אנחנו צריכים להבין שלא צריך לנהוג כך כלפיי אחרים. האנשים סביבכם הם בעלי אישיות מגובשת ורק הם יכולים להחליט אם הם ישנו דברים מסוימים באופיים, לא אתם. ניסיון לשנות אותם רק יגרום לרגשות טינה ותסכול משני הצדדים ואין זה הוגן לבקש זאת מאחרים. לכן, עליכם לבחור אם לקבל את האנשים בחייכם, על הפגמים והיתרונות שלהם, או להוציא אותם מעולמכם, אך בכל מקרה - ניסיון כפוי לשינוי לא יצלח.

4. אתם לא תחיו לנצח

את העובדה שאף אחד מאיתנו לא יחיה לנצח כולנו יודעים, אך לא כולנו מתנהגים בהתאם... אנחנו נמצאים על כדור הארץ לפרק זמן קצוב, אך מקדישים כל כך הרבה ממנו לעבודה מאומצת, דאגות, חששות וטרדות אחרות, שיום אחד יימוגו כלא היו. את העובדה שלא נחיה לנצח לא נוכל לשנות, אך אנחנו יכולים להכניס כמה שיותר כיף בחיים שלנו ולמצות אותם עד תום. ברגע שנבין באמת שחיינו ייגמרו מתישהו, נוכל להשקיע יותר בבילוי עם האנשים שאנו אוהבים, מציאת השלווה שכולנו מחפשים והכנסת שמחה אמיתית לזמן שנותר לנו.
דברים בחיים שלא ניתן לשנות: שעון חול עם משקפת חד עינית לצידו

5. תחרות עם אנשים סביבכם לא תורמת לכם בכלום

לרבים מאיתנו יש נטייה להשוות את המראה, ההצלחה והחיים שלנו עם אלו של אנשים אחרים, מה שמכניס אותנו לתחרות סמויה עם הסביבה. התחרות הזו רק מזיקה לכם, שכן היכולות והכישורים של אחרים שונים משלכם, ואם תנסו להשיג בדיוק את מה שיש להם אתם לא תנחלו הצלחה רבה. במקום להתחרות עם אחרים, היכנסו לתחרות עם עצמכם, ונסו לשפר את יכולותיכם ככל שתתקדמו בחייכם. השתדלו לנצור את התכונות החיוביות שהופכות אתכם למי שאתם, ואם אתם רוצים לשפר משהו בחייכם, אל תעשו זאת כמו האנשים סביבכם אלא כפי שמתאים לכם. הנתיב שלכם הוא רק שלכם, ואתם לא צריכים להתיש את עצמכם בתחרות חסרת טעם עם אחרים, אלא רק באחת - זאת שתעשו עם האני "הישן" שלכם כדי לקדם את עצמכם בכל תחום שתרצו.

6. אתם אלו שאחראיים לרגשות שלכם

אין ספק שברגע שמישהו אומר לנו משהו פוגעני אנו מרגישים פגועים - ובצדק. לרובנו אין את היכולת לסנן רגשות באופן אוטומטי, שכן מתרחשים תהליכים כימיים במוחנו שאין לנו שליטה עליהם. למרות זאת, אנחנו כן אלו שבוחרים איך להרגיש לאחר שעבר הרגע שגרם לנו לחוש רע. אנחנו אלו שקובעים אם להתבוסס בתחושות השליליות שלנו, לנטור טינה ולאפשר לרגשות שליליים להציף אותנו בכל פעם מחדש. באותה מידה אנחנו יכולים להחליט שלא לבזבז זמן, אנרגיות ומחשבה על מה שקרה לנו, אלא להמשיך הלאה מחוזקים יותר, וזה בדיוק מה שכדאי לעשות. האחריות על רגשותינו היא שלנו בלבד, ואף אדם לא יוכל להשפיע עלינו לרעה אם לא ניתן לו.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו