print header

12 דברים שחברות התעופה לא רוצות שתדעו

חוויית הטיסה חייבת להיות מושלמת עבור כל נוסע, ולכן אפילו האוכל שתקבלו יהיה עטוף ומנוילן כדי שלא תצטרכו לשאול את עצמכם אפילו "איפה זה היה לפני". אך כמו לכל החברות הגדולות, גם לחברות התעופה יש סודות משלהם, ויתכן שהשאלה "איפה זה היה לפני?" משמעותית יותר ממה שחשבתם. עובדי חברות תעופה שונות מהעולם, ענו באופן אנונימי על שאלות שעניינו את הציבור ולפניכם 12 תשובות שחברות התעופה ממש לא היו רוצות שתדעו.

1. האם האוזניות שאנו מקבלים בטיסה חדשות?

לא ידעתם על מטוסים

למרות שהן מגיעות עטופות, האוזניות שנשארו במטוס לאחר השימוש חוזרות למחסנים עבור "ניקיון" ואריזה מחדש. אז הן מגיעות שוב למטוס לשימוש חוזר ואם נשארו שוב, התהליך יחזור על עצמו עד שהן יתקלקלו.

 

2. מה הטייסים עושים ברוב זמן הטיסה?

לא ידעתם על מטוסים

מחצית מהטייסים ישנים בזמן הטיסות שלכם ובשליש מהפעמים שהטייסים מתעוררים באמצע השינה, הם מוצאים את טייס המשנה ישן גם הוא. מזל שיש טייס אוטומטי.

 

3. מה היא הסיבה האמתית להחשכת האורות בזמן הנחיתה?

לא ידעתם על מטוסים

כשהמטוס נוחת בשעות הלילה, צוות הטיסה מחשיך את פנים המטוס למקרה שתצטרכו לפנות אותו באופן מידי. עיניכם כבר רגילות לחשיכה שבמטוס, כך שתוכלו לראות טוב יותר גם בחשיכה שמחוץ למטוס.

 

4. מה הטייסים אוכלים בטיסה?

לא ידעתם על מטוסים

אולי יעניין אתכם לדעת ש-2 הטייסים מקבלים מנות מזון שונות, אותן אסור להם לחלוק אחד עם השני, על מנת לשמור על שלום הנוסעים במקרה של הרעלת מזון. מסתבר שהרעלת מזון היא סיכון שקיים בכל טיסה ואפילו חברת התעופה לא סומכת ב-100% על המזון שהיא מגישה.

5. האם חיות המחמד סובלות במהלך בתהליך העברתן למטוס?

לא ידעתם על מטוסים

הסבלים שמעלים את הציוד שלכם למטוס, כולל את חיות המחמד, עובדים ברעש עצום עם אטמי אוזניים. לצערם של בעלי החיים, הם לא מקבלים אטמים, וסובלים מרעש מחריד בזמן ההעמסה.

 

6. מה הדיילות עושות אחרי שהן דורשות מאתנו לכבות את המכשירים האלקטרוניים?

לא ידעתם על מטוסים

אחרי שהדיילות עוברות ודואגות שהמכשירים הסלולריים של כולנו כבויים על מנת שלא ישבשו את פעולת הציוד האלקטרוני של המטוס, הן הולכות לחדר האחורי ושולחות הודעות לחברים ולחברות שלהן. הן אינן דואגות לשיבוש הציוד האלקטרוני של המטוס. 

 

7. אז מה קורה כשמשאירים את המכשירים האלקטרוניים דולקים בזמן ההמראה והנחיתה?

לא ידעתם על מטוסים

שום דבר לא קורה. מכשירים חשמליים לא באמת יגרמו לכשל בציוד האלקטרוני של המטוס, אך יכולים לעצבן את הטייסים. דמיינו שאתם נוחתים במדינה ומקבלים התראה על כל מכשיר סלולרי שנכנס לטווח קליטה במטוס שלכם. אז מסתבר שהמכשירים האלקטרוניים לא משבשים את מכשירי המטוס, אלא את הטייס עצמו.

 

8. כמה כוח יש באמת לקפטן?

לא ידעתם על מטוסים

אם אחד הנוסעים יוצר מהומה בזמן העלייה למטוס, הקפטן יכול לסרב להטיס אותו. אחרי שדלתות המטוס נסגרות, הקפטן הוא בעל הסמכות הגבוהה ביותר, ובאפשרותו לעצור נוסעים חשודים, לכתוב קנסות ואפילו לקחת צוואה מנוסע גוסס.

 

9. האם בטוח לשתות מי ברז במטוס?

לא ידעתם על מטוסים

מומלץ מאוד להימנע משתיית מים שלא הגיעו מבקבוק סגור. הסיבה לכך היא משום שפתח ריקון פסולת השירותים ופתח מילוי מי המטוס, נמצאים לרוב במרחק 30 ס"מ בלבד אחד מהשני, ובמקרים מסוימים, מרוקן וממלא אותם אותו עובד בו זמנית.

10. האם בטוח לשתות קפה או תה במטוס?

לא ידעתם על מטוסים

מעבר לעובדה שמי המטוס עשויים להיות מזוהמים מחיידקים שמגיעים ממיכלי פסולת השירותים, מכלי אכסון המים ברוב המטוסים הישנים לא עברו ניקוי מעולם. הם צברו בתוכם ירוקת מקיר לקיר שיכולה להיות באורך כמה סנטימטרים במטוסים ממש ישנים. 

 

11. האם אין כל דרך לפתוח את השירותים הנעולים פרט למבפנים?

לא ידעתם על מטוסים

בחלק מהמטוסים תוכלו למצוא מתג סודי שפותח ונועל את השירותים מבחוץ. בדרך כלל הוא יהיה מתחת לשלט הקטן שמסמל שאסור לעשן. רק הרימו את השלט עם האצבע, והמתג יחשף.

 

12. האם הנוחות שבטיסה עולה לנו בבריאותנו?

לא ידעתם על מטוסים

רוב השמיכות והכריות שבמטוס פשוט קופלו והוכנסו מחדש לאריזות. במקרים נדירים מאוד מספקים לנוסעים ציוד חדש לגמרי. אם הנחתם את האוכל שלכם על המגש המתקפל שעל המושב שלפניכם, יתכן כי מזונכם בא במגע עם צואה של תינוקות. דיילות מדווחות שאנשים מחליפים עליהם חיתולים, אך צוותי הניקוי לא מחטאים אותם לאחר כל טיסה.

דרך: distractify

מקור: רונן מיסיק
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.