maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

10 התגליות העתיקות המדהימות ביותר


התנ"ך מספר לנו שאלוהים יצר את אדם וחווה רק לפני כמה אלפי שנים, ע"פ כמה פרשנויות של פונדמנטליסטים. המדע מודיע לנו שזה בדיוני ושהמין האנושי הוא בן כמה מיליוני שנים, והציויליזציה רק בת עשרות אלפי שנים. האם יכול להיות שהמדע טועה בדיוק כמו סיפורי התנך? ישנן המון עדויות ארכיאולוגיות, שההיסטוריה של החיים על כדור הארץ, שונה מאוד ממה, שמאמרים גאולוגים ואנתרופולגים מספרים לנו. שימו לב לממצאים המדהימים הבאים

היסטוריה, ארכיאולוגיה, עתיקות
הכדורים החרוטים
לאורך העשורים האחרונים, כורים בדרום אפריקה גילו כדורי ברזל מסתוריים. מקורם לא ידוע, ועל חלק מהכדורים האלה, בקוטר של 2.5 ס"מ חרוטים 3 פסים מקבילים סביב הכדור כולו. שני סוגים של כדורים התגלו: אחד ממתכת מוצקה בצבע כחלחל עם סימנים לבנים; השני חלול ומלא בסוג של חומר ספוגי לבן. הקטע הוא, שהסלע שבו הם נמצאו, הוא פרקמברי (מהעידן הקדום ביותר) - שגילו המשוער הוא 2.8 ביליון!
מי ייצר אותם ולאיזה מטרה אינו ידוע.

היסטוריה, ארכיאולוגיה, עתיקות
אבני דרופה

ב - 1938  משלחת ארכיאולוגית, שהוביל ד"ר לי פו טאי לתוך הרי הבאין-קרה-אולה בסין, גילתה ממצא מדהים בכמה מערות, שככל הנראה אוכלסו ע"י שבטים קדומים. מאות דיסקיות אבן היו קבורות בתוך אבק הדורות, שברצפת המערה. קוטרם כ - 20 ס"מ, ובכל אחד מהם גולף חריץ עגול, שגרם להם להראות כמו מין תקליט עתיק בן 10,000 - 12,000 שנה. האבנים, מסתבר, הכילו כתב חרטומים זעיר, המספר את סיפורם המדהים של ספינות חלל מכוכב מרוחק שהתרסקו בהרים. הספינות נווטו ע"י אנשים, שקראו לעצמם דרופה, והשרידים של מי שכנראה היו הצאצאים שלהם , נמצאו במערות.

 

היסטוריה, ארכיאולוגיה, עתיקות
אבני איקה
החל משנות ה - 30, אביו של ד"ר חאבייר קאבררה, אנתרופולוג פרואני, גילה מאות אבני קבורה במצבות של אינקה העתיקה. ד"ר קבררה המשיך את עבודתו של אביו
ואסף יותר מ - 1100 מהאבנים האלו, שההערכה היא כי הן בנות 500 - 1500 שנה ונודעות בתור אבני האיקה. האבנים כוללות חריטות שונות, חלקן מיניות (מה שהיה נפוץ באותה תקופה), חלקן של אלילים ואחרות מתארות תהליכים רפואיים כמו ניתוח לב פתוח והשתלות מוח. החריטות המדהימות מכולן הן של דינוזארים מסוגים שונים. בעוד שהסקפטים טוענים שאבנים אלו הן מתיחה, האותנטיות שלהן טרם הוכחה או הופרכה.

היסטוריה, ארכיאולוגיה, עתיקות
מנגנון אנטיקיתרה

בשנת 1900 גילה צולל יווני בשם אליאס סטאדיאטיס את שרידיה של אוניית משא עתיקה סמוך לאי אנטיקיתרה בעומק 42 מטרים. צוללים שָלו ממעמקים מספר פסלים ושרידים אחרים. המנגנון עצמו התגלה ב-17 במאי 1902, כאשר הארכאולוג ואלריוס סטייס שם לב לכך שעל אחד הסלעים שנחשפו באתר היה גלגל שיניים. בחינה מדוקדקת יותר העלתה כי ה"סלע" הוא למעשה מנגנון חלוד מאוד, אשר התפצל בעת הטביעה לשלושה חלקים ראשיים ועשרות חלקים קטנים. הוא עשוי ברונזה ובמקור היה מונח בתושבת מעץ.ככל הנראה יועד המנגנון לחישוב מיקומים אסטרונומים של גרמי שמיים. על המנגנון חקוקה כתובת בת יותר מ-2,000 תווים, שרובם פוענחו רק לאחרונה.
עדיין לא ידוע מי יצר את המנגנון המופלא לפני 2000 או איך הטכנולוגיה אבדה.

 

היסטוריה, ארכיאולוגיה, עתיקות
סוללת בגדד
את הסוללות של היום ניתן להשיג בכל חנות מכולת קרוב לבית.
ובכן, הנה סוללה בת 2000 שנה! חפץ זה נמצא בהריסות של הכפר פארטיאן, שמאמינים כי היה קיים בין 248 לפנה"ס ועד שנת 226 אחריה. המתקן מכיל שפורפרת גדולה מחימר ובתוכה צילינדר נחושת מחוזק באספלט ומוט ברזל חלוד. מומחים שבדקו את הממצא
הסיקו שכל מה שצריך כדי לייצר חשמל בעזרתו היא למלא אותו בחומצה או נוזל אלקליני.
האמונה הרווחת, אומרת כי המכשיר שימש לציפוי חפצים בזהב. אם כן, איך אבדה הטכנולוגיה... והסוללה לא נמצאה עד 1800 שנה מאוחר יותר?

היסטוריה, ארכיאולוגיה, עתיקות
תגלית הקוסו

מצת עתיק שהתגלה ע"י אספני מינרלים ב -1930 בקליפורניה.
בתוך מאובן שמדענים העריכו את גילו ב - 500,000 שנה, מצאו החוקרים חפץ מפורצלן, שמרכזו מוט מתכת מבריק ובקצהו קפיץ קטן. חלק מהחוקרים, שבדקו את החפץ, טענו, שהוא מאוד דומה למה שאנו מכירים היום כמצת. איך החפץ המתוחכם הזה שנראה כמו מעשה ידי אדם הגיע לתוך מאובן בן 500,000 שנה?

 

היסטוריה, ארכיאולוגיה, עתיקות
דגמי מטוס עתיקים
גם במצרים וגם בדרום אמריקה התגלו דגמי מטוסים, שנראים זהים לחלוטין לכלי הטיס של היום. בקבר במצרים, בשנת 1898 , נמצא חפץ באורך כ - 20 ס"מ, שדומה באופן מובהק לדגם של מטוס, עם כנפיים וזנב. מומחים מאמינים שהדגם כה אווירודינמי, שהוא יכול לדאות. הדגם שהתגלה בדרום אמריקה ומוערך כבן 1000 שנה, עשוי מזהב, ודומה מאוד למטוס דלתא או למעבורת חלל.יש לו אפילו מה שנראה כמו תא טייס.

היסטוריה, ארכיאולוגיה, עתיקות
כדורי אבן ענקיים  מקוסטה ריקה
קבוצה של פועלים שנכנסו למעבה היער במטרה לשתול בננות, בשנת 1930 , נתקלו בממצא מדהים: עשרות כדורי אבן, רובם עגולים לגמרי. הגדלים נעו בין כדור טניס ועד לקוטר של 3 מטר ומשקל של 16 טון! למרות שברור שהאבנים נוצרו בידי אדם, לא ידוע מי יצר אותם ולאיזו מטרה, והכי מסקרן, איך הם הגיעו לצורה כל כך מדויקת של כדור.

היסטוריה, ארכיאולוגיה, עתיקות
מאובנים לא הגיוניים
מאובנים, כמו שלמדנו בבית הספר היסודי, מופיעים באבנים שנוצרו לפני אלפי שנים.
ועדיין יש מספר מאובנים, שפשוט לא מתאימים לשום תיאוריה, היסטורית או גאולוגית.
למשל, מאובן עם תביעת יד של אדם, התגלה באבן, שההערכה אומרת שהיא בת 110 מיליון שנה. מאובן של מה שנראה כמו אצבע אנושית התגלה באבן בקוטב הצפוני, גם היא בת 100-110 מיליון שנה ומה שנראה כמו מאובן עם תביעת כף רגל של אדם, כזו שאולי נועלת סנדל, נמצא ביוטה באבן צפחה שההערכה אומרת כי היא בת 300-600 מיליון שנה.

היסטוריה, ארכיאולוגיה, עתיקות
אביזרי מתכת במקומות משונים

בני האדם לא היו בכלל באיזור לפני 65 מיליון שנה ובטח לא אנשים שידעו לעבד מתכות. אז איך המדע מסביר צינורות מתכת שנחפרו בתוך אבן גיר בת 65 מיליון שנה מהעידן הקרטוני? ב - 1885 גוש פחם שנפתח בצרפת הכיל קוביית מתכת, שברור למדי שעובדה בידי אדם אינטליגנטי. ב - 1912, פועלים בתחנת כח שברו גוש פחם ומתוכו נפל סיר מתכת! ציפורן נמצאה בתוך אבן חול מהתקופה המזוזואית. ויש עוד הרבה מקרים מוזרים דומים.


אז מה אנו מסיקים מהממצאים האלה?
יש כמה אפשרויות:

  •  בני אדם אינטיליגנטים היו קיימים הרבה, הרבה לפני מה שאנחנו מבינים.
  •  צורות חיים אינטיליגנטיות וציויליזציות אחרות התקיימו על כדור הארץ הרבה לפני ההיסטוריה המתועדת.
  •  שיטות התארוך שלנו לא מדויקות, ואבנים, פחם ומאובנים נוצרים מהר יותר ממה שאנחנו מעריכים.

בכל מקרה, הדוגמאות הללו - וישנן עוד רבות - צריכות לגרום לכל מדען סקרן ובעל ראש פתוח לבחון ולחשוב מחדש על
ההיסטוריה האמיתית של החיים על כדור הארץ.

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו