print header

8 תוכנות שימושיות שכבר מותקנות לכם על המחשב

 אתם אולי לא יודעים זאת, אבל יש לכם מגוון רחב מאוד של תוכנות שימושיות ופשוטות להפליא שכבר מותקנות לכם על המחשב! מערכת ההפעלה חלונות כוללת בתוכה אין ספור תוכנות ויישומים שרובנו הגדול מעולם לא היה מודע לקיומן. תוכנות אלו יכולות לשמש אתכם לביצוע משימות שונות, החל מעיצוב שולחן העבודה והוספת חלונות מידע חיוני, ועד לתיקון המחשב ושמירה על אבטחת הרשת.
 

תוכנות שמותקנות על המחשב: מחשב נייד מונח על דשא

 

איפה נמצא את התוכנות?

כאמור, כל אחת מהתוכנות כבר מותקנת על המחשב שלכם, כל מה שצריך לעשות הוא למצוא אותן.

  • לחצו על כפתור ה-"התחל", בפינה התחתונה של המסך.
  • בשורת החיפוש המופיעה בתחתית תפריט ההתחלה, הקישו את שם התוכנה בעברית או באנגלית (בהתאם לגרסת מערכת ההפעלה שלכם).

 

1. פתקיות נדבקות (Sticky Notes)

הכירו את הגרסה הדיגיטלית לפתקיות התזכורת הקטנות והצהובות שכולנו מכירים. תוכנת הפתקיות הנדבקות תאפשר לכם "להדביק" תזכורות קטנות על שולחן העבודה שלכם, כך שבכל פעם שתעברו בין תוכנה לתוכנה, תיזכרו בשיחה הטלפון החשובה שקבעתם לשש, או ביום ההולדת של הבוס. את הפתקים אפשר להזיז, לערוך ולמחוק כמו כל חלון אחר, וניתן גם ליצור כמה פתקים בצבעים שונים ולמקם אותם היכן שאתם רוצים במרחב העבודה.
 
תוכנות שמותקנות על המחשב: פתקיות נדבקות
 

2. סיוע מהיר (Remote Assistance)

כלי הסיוע הזה של חלונות מאפשר לכם לתת לקרוב משפחה, לחבר או לאיש מקצוע מוסמך לשלוט על המחשב שלכם דרך מחשב אחר ומרוחק. השליטה נעשית בצורה מאובטחת ונותנת לכם אפשרות שליטה מלאה על זהות האדם שיתחבר אל המחשב שלכם, והזמן שבו הוא יוכל להשתמש בו. כמובן שבאותה המידה גם אתם יכולים להשתמש באותה התוכנה כדי לעזור לחברים אחרים להתמודד עם בעיות מחשב, או לאפשר לעצמכם גישה אל המחשב הביתי שלכם ממקום העבודה.
 
תוכנות שמותקנות על המחשב: תפריט של סיוע מהיר
 

3. מתזמן משימות (Task Scheduler)

תוכנת התזמון של חלונות היא כלי מתקדם לשליטה על משימות קבועות, פשוטות ומתקדמות, שיפעלו באופן אוטומטי בכל פעם שתנאי כלשהו יתקיים. אתם יכולים לקבוע שבכל פעם שתכבו את המחשב תופיע הודעה שתזכיר לכם לנעול את המשרד, שבכל שבוע ישלח דואר אלקטרוני לכתובת קבועה או שבכל סוף חודש התוכנות שעל מחשב שלכם יעדכנו את עצמן. שימו לב שגם אם מעולם לא פתחתם את מתזמן המשימות, סביר להניח שיופיעו משימות שנפתחו באופן אוטומטי על ידי תוכנות מסוימות ואתם תוכלו לבטלן אם הדבר נחוץ. 
 
תוכנות שמותקנות על המחשב: מתזמן משימות
 

4. בדיקת שגיאות ואיחוי ומיטוב כוננים (Error Checking ו- Disk Defragmenter)

אלו הם שני כלים בסיסיים לשמירה על תקינות הכונן הקשיח שלכם, ולפתירת בעיות שמונעות גישה לקבצים מסוימים וגורמות למחשב שלכם לפעול באיטיות. ניתן לבצע את שתי הפעולות דרך תפריט הכלים (Tools) של מאפייני הכונן ומומלץ לבצע אותן באופן תדיר, לפחות אחת לחודש. יתכן שמערכת החלונות לא תוכל לבצע את הבדיקות בזמן שהמחשב פועל, ולכן תינתן לכם האפשרות לתזמן בדיקה בעתיד או בפעם הבאה שבה תדליקו את המחשב.
 
תוכנות שמותקנות על המחשב: תפריט בדיקת שגיאות ומיטוב כוננים בווינדוס 10
 

5. לוח קלט מתמטי (Math Input Panel)

ניסיתם פעם להקליד סימנים ותרגילים מתמטיים מורכבים באחת מתוכנות מעבד התמלילים של חלונות? סיוט... בדיוק לשם כך מותקן עבורכם על המחשב לוח הקלט המתמטי. כלי פשוט שיתרגם את המספרים והסימנים ש"תציירו" על הדף, למשוואות שתוכלו להעתיק למסמכי עבודה והודעות דואר אלקטרוני. כל שעליכם לעשות הוא ללחוץ על כפתור "הוסף" לאחר שסיימתם, ולהדביק את הנוסחה באמצעות שילוב המקשים Ctrl+V או לחיצה עם כפתור העכבר הימני ובחירה באפשרות ההדבקה.
 
תוכנות שמותקנות על המחשב: לוח קלט מתמטי
 

6. כלי החיתוך (Snipping Tool)

אל תיתנו לפשטות של כלי החיתוך להטעות אתכם, מדובר בתוכנה שתעשה עבורכם דברים רבים שתוכנות אחרות דורשות עבורן תשלום ודמי הרשמה. באמצעות כלי החיתוך תוכלו להעתיק את המוצג על מסך המחשב שלכם, או על חלקים ממנו, ולשמור את מה שגזרתם בתור קבצי תמונות שניתן לשלוח, לשמור או לערוך על פי הצורך. התוכנה מאפשרת צילום מסך מלא, צילום חלקי על פי צורות הנדסיות, ומסגרת בציור חופשי. אחרי שתסיימו "לחתוך" את אזור המסך שתצלמו, התוכנה תאפשר לכם לבצע בו עריכה בסיסית ותוספת הערות והדגשות, לפני שמירה פשוטה על גבי המחשב שלכם. 
 
תוכנות שמותקנות על המחשב: תפריט כלי החיתוך
 

7. חומת אש (Windows Firewall)

חומת האש של תוכנת חלונות היא כלי בסיסי והכרחי לשמירה על הפרטיות והמידע שמאוחסן על המחשב מפני חדירה זרה. בפשטות, חומת האש היא מערכת ההגנה של המחשב שלכם מפני פריצה וחדירה של גורמים זדוניים דרך רשת האינטרנט. בחלון האפשרויות של התוכנה תוכלו לראות מהם הגורמים על המחשב שלכם שלהם ניתנת אפשרות העברת נתונים, להגביל ולהתיר כניסה לתוכנות נוספות והחשוב מכל - לקבוע את מידת החומרה של אבטחת המידע שלכם.
 
תוכנות שמותקנות על המחשב: חומת אש בווינדוס 10
 

8. גאדג'טים (Windows Gadgets)

רוצים תצוגה ברורה של השעה והתאריך על שולחן העבודה שלכם? מה לגבי מצב מזג האוויר או תפריט כניסה מהיר לכל גלריית התמונות והמוזיקה שלהם? את כל אלה תוכלו להפעיל בקלות מתפריט הגאדג'טים, והם יופיעו בצידי שולחן העבודה שלכם כדי להקל ולזרז את השימוש שלכם במחשב.  שימו לב כי הגאדג'טים עדיין זמינים לכם בגרסת ווינדוס 7אחרונה, אך מאז הוצאת גרסת ווינדוס 10, הפסיקה חברת מיקרוסופט לתמוך בשירותיהם. עם זאת, הבסיסיים שבהם עדיין זמינים לכם גם בגרסת הווינדוס הנוכחית, ובהחלט ניתן להוריד נוספים בחינם ממקורות מוכרים ואמינים - כמו למשל דרך חנות האפליקציות של מיקרוסופט. 
 
תוכנות שמותקנות על המחשב: גאדג'טים בווינדוס 7
 

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו