print header

מדריך ליצירת גיפים מצוירים

כל מי שגולש באינטרנט וודאי כבר נתקל בתמונות הגיף (GIFׂׂׂׂ), תמונות אנימציה קצרות וחמודות שהן ממש סרטון של כמה שניות. האתר Gifbone מאפשר לגולשים להכין בעצמם קבצי אנימציה שכאלו, באותה הפשטות והנוחות של השימוש בתוכנת הצייר המוכרת לכולנו. אחרי שתסיימו לקרוא את המדריך הזה, גם אתם תדעו כיצד ליצור קבצי גיף לגמרי בעצמכם, ולהכין ברכות יחודיות ואנימציות פשוטות ומקסימות. 

לחצו כדי לעבור לאתר

אז אנחנו לא כאלה כישרוניים, אבל אולי ביניכם מסתתר איזה פיקאסו שרק חיכה להזדמנות לפרוץ...

 

מהם קבצי הגיף?

קבצי גיף עובדים בצורה דומה מאוד לאנימציה המצוירת שכולנו מכירים. הם מורכבים למעשה מסדרה של תמונות בודדות שמתחלפות בקצב מהיר כך שנוצרת אשליית תנועה, והם חוזרים על עצמם שוב ושוב מהתמונה הראשונה לאחרונה. האתר מאפשר לכם ליצור את התמונות הבודדות באמצעות כלי ציור בסיסיים, וליצור רצף של תמונות שממנו מורכב קובץ הגיף. כל תמונה נפרדת מכונה "פריים".

 

מבנה האתר

ממשק האתר הוא פשוט ביותר ויש בו למעשה רק שני חלקים עיקריים: לוח האפשרויות והצבעים שמסומן בריבוע אדום, ושטח העבודה שלכם שהוא המרובע הלבן הגדול.

 

 

מקרא לוח האפשרויות

 

שיטת העבודה

  • בחרו את גודל המברשת והצבע הרצויים לכם מתפריט הצד. לחצו על כפתור העכבר השמאלי וגררו את הסמן לאורך משטח העבודה שלכם כדי לצייר.
  • ביצעתם טעות? לחצו על כלי המחיקה ומחקו את הטעות באותו האופן שבו ציירתם.
  • לאחר שסיימתם לצייר את התמונה הראשונה שלכם, לחצו על סימן ה + כדי להוסיף פריים חדש ולעבור אליו.

בפריים החדש תראו צללית של הציור מהפריים הקודם, על מנת שתוכלו לצבוע אותו מחדש במידה ואתה רוצים שאותה הדוגמה תופיע לאורך מספר פריימים. באמצעות הצללית הזו תוכלו גם לדעת מה הן נקודות ההתייחסות בתמונה שיעזרו לכם לשמור על עקביות בין פריים לפריים.

  • כל פריים חדש שתוסיפו יתווסף לרשימת ממוספרת שתופיע מתחת לתפריט האפשרויות. הפריים שמסומן בהדגשה שחורה הוא הפריים הנוכחי שמוצג.
  • אפשר לעבור בין פריים לפריים בצורה מהירה באמצעות מקשי ה-"<" כדי לרדת מטה, או ">" כדי לעלות לפריימים הקודמים. זוהי דרך טובה לקבל התרשמות ראשונית מעבודתכם עד כה.
  • חיזרו על השלבים עד שתסיימו להכין את הגיף שלכם. אם זו הפעם הראשונה שאתם מתנסים באתר, אל תפחדו לעשות ניסויים עם צבעים וגדלי מברשת שונים.
 

שמירה וסיום

כדי לשמור את הגיף שיצרתם לחצו על סימן הדיסקט (שמירת קובץ) בתפריט האפשרויות. תפתח בפניכם תיבת טקסט שמודיעה על יצירת הקובץ, ובסיום תהליך זה תציג בפניכם שורת טקסט שהיא למעשה כתובת האינטרנט בה הציור שלכם נשמר.

 
  • סמנו את שורת הטקסט, העתיקו אותה לשורת הכתובת של חלון גלישה חדש ולחצו על אנטר כדי לראות את התוצר הסופי של עבודתכם. עוד אל תסגרו את חלון העבודה שלכם!
  • במידה ואתם לא מרוצים מפרט מסוים בגיף שלכם, לחיצה על הרקע הלבן של תיבת הטקסט שבה הופיעה כתובת הגיף שלכם תחזיר אתכם לעורך.
  • בשלב הזה תוכלו לתקן כתמי צבע, למחוק חלקים לא רצויים, וגם לשנות את קצב האנימציה בעזרת שלושת האפשרויות בתפריט הראשי.
  • אל תתיאשו אם בתחילה האנימציות שלכם נראות פשוטות, עם הזמן תלמדו איך לשפר אותן יותר ויותר!

את הגיפים אפשר לשמור על המחשב על ידי לחיצה עם כפתור העכבר הימני על הגיף השמור והמוצג שלכם, לאחר שהוא הועלה לרשת האינטרנט. תוכלו להכין גיפים פשוטים ומצחיקים לשלוח לחברים במייל, ליצור ציורים משתנים עם הילדים שלכם ואפילו להכין ברכות מקוריות לחג! 

למעבר לאתר Gifbone לחצו כאן
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.