print header

12 דרכים שימושיות במיוחד להשתמש בגוגל

  ענקית האינטרנט גוגל תמיד עובדת על שירותים חדשים ומוצרים מהפכניים שמשנים באופן מהותי את חיינו. החל ממנוע החיפוש המפורסם, דרך שירותי הדואר ומערכת ההפעלה אנדרואיד, אין ספק שגוגל תמיד מצליחה לחדש ולהפתיע. יחד עם זאת, ישנם עוד הרבה שינויים וחידושים קטנים שגוגל מוציאה ללא הרף ואף אחד לא שומע עליהם. מדובר בתוספות קטנות שהופכות את מנוע החיפוש שלה להרבה יותר מסתם דרך למצוא תכנים ברשת, ובכתבה הבאה תמצאו 12 שימושים מפתיעים ומועילים לדף הבית הפשוט והמוכר של גוגל, שהופכים אותו להרבה יותר ממנוע חיפוש...
 
דברים שאפשר לעשות עם גוגל
 

1. המרת מטבע

במקום לרוץ ולבדוק באתרים אחרים שאולי יספקו לכם מידע מטעה, בגוגל תוכלו להמיר מטבע זר לשקל ישראלי ולכל מטבע אחר במהירות ובדיוק מרבי. הקלידו בשורת החיפוש את הכמות ואת סוג המטבע שתרצו להמיר, ולאחריו את המטבע המבוקש. סיומת השקל הישראלי היא NIS. לאחר שקיבלתם תשובה, תוכלו להמשיך ולשנות את כמות הכסף ואת סוגי המטבעות.
 
דוגמה
הקלידו בשורת החיפוש את הביטוי - 50 NIS Dollar.
דברים שאפשר לעשות עם גוגל

2. המרת מידות

כמה פעמים יצא לכם להיתקל ברחבי הרשת במתכון בו כמויות המצרכים נמדדו בגלונים או בריהוט שמידותיו נמדדו ברגליים ובאינצ'ים? גוגל מאפשר לכם להמיר את המידות האלו בפשטות ובלי התרוצצות מיותרת. הקלידו בשדה החיפוש את הכמות ואת יחידת המידה המקורית, אחריהן את המילה "to" או "in" ולבסוף את סוג המידה שתרצו להמיר. התוצאה הראשונה של החיפוש תהיה מחשבון המרות המידה של גוגל, כלי שימושי שבעזרתו ניתן לחשב המרות מידה שונות.
 
דוגמה
הקלידו בשורת החיפוש את הביטוי - inch in cmי14.
דברים שאפשר לעשות עם גוגל

3. מפה

אם אתם צריכים למצוא במהירות מפה של אזור בארץ או בעולם, המפה של גוגל עומדת לרשותכם ומציעה לכם את המיקום המבוקש בלחיצת כפתור. הקלידו את שם העיר המבוקשת בעברית או באנגלית ולאחר מכן את המילה "map". התוצאה הראשונה שתתקבל היא קישור למפה של גוגל באזור המבוקש. תוכלו להתקרב, להתרחק ולהזיז את המפה לצדדים, כמו כל שירות מפות אחר ברשת האינטרנט.
 
דוגמה
הקלידו בשורת החיפוש את הביטוי - ירושלים map.
דברים שאפשר לעשות עם גוגל
 

4. מעקב אחרי טיסות

המשפחה מחו"ל באה לבקר בארץ ואתם צריכים לאסוף אותם מהשדה? אין לכם מה לדאוג, בעזרת שירות מעקב הטיסות של גוגל תוכלו לברר בקלות ובמהירות מה מצב הטיסה שלהם, ומתי זמן הנחיתה הצפוי. כדי לקבל מידע בזמן אמת על טיסות יש להקליד בשדה החיפוש את שם ומספר הטיסה, שהוא לרוב תבנית של שתי אותיות ושלושה מספרים.
 
דוגמה
הקלידו בשורת החיפוש את הביטוי - LY 386.
דברים שאפשר לעשות עם גוגל

5. מילון בינלאומי

כולנו מכירים את שירות התרגום של גוגל, אבל האם ידעתם שהוא גם זמין עבורכם בדף הבית של מנוע החיפוש? כדי לפתוח את חלונית התרגום עליכם רק לכתוב "תרגם" ולהקיש "אנטר". מתחת לשורת החיפוש תופיע חלונית עם שני תאים; השמאלי לאנגלית והימני לעברית. בתא השמאלי הכניסו את המילה באנגלית שברצונכם לתרגם, ותוצאת התרגום תופיע לצידה.

דוגמה
הקלידו בשורת החיפוש את הביטוי - תרגם.

דברים שאפשר לעשות עם גוגל

6. הגדרות מילים

נתקלתם במילה שאתם לא מכירים את פירושה או במונח שאותו אתם רוצים להבין בצורה טובה יותר? הקלידו את המילה "define" ("הַגְדר") לפני המושג המדובר, וגוגל יספק לכם מידע ופירוש בשפה האנגלית. במקרים מסוימים תוכלו אף למצוא היסטוריה שמתארת את התפתחות המילה, וקישור לעמוד הוויקיפדיה של הערך שבו תוכלו ללמוד עוד על המושג ולחפש עליו דפי מידע בעברית.
 
דוגמה
הקלידו בשורת החיפוש את הביטוי - define CPU.
דברים שאפשר לעשות עם גוגל

7. המחשבון של גוגל

אמנם אף אחד מאתנו לא משתמש בגוגל כדי לחשב נוסחאות פיזיקאליות מתקדמות, אבל מפעם לפעם כל אחד צריך לבצע חישוב קצת מסובך. באם נתקלתם בחישוב מורכב מדי עבור המחשבון הבסיסי של מערכת ההפעלה שלכם, נסו להעתיק את התרגיל בשלמותו אל שדה החיפוש של גוגל ולהקיש אנטר.
 
דוגמה
הקלידו בשורת החיפוש את הביטוי - sqrt 10)^3) +י5*9.
דברים שאפשר לעשות עם גוגל

8. בדיקת מניות

עבור אנשי עסקים וגם עבור אנשים פשוטים שמשקיעים את כספם במניות, אין דבר חשוב יותר מקבלת מידע עדכני במהירות, בכל זמן ובכל מקום. הקישו את ארבע האותיות המסמלות את שם המנייה עליה אתם מעוניינים לקבל מידע, למשל TEVA של חברת טבע הישראלית, והקישו אנטר. מיד יפתח בפניכם גרף המציג את מצב המנייה כרגע ואת העליות והירידות שעברו עליה בתקופת הזמן האחרונה.
 
דוגמה
הקלידו בשורת החיפוש את הביטוי - TEVA.
דברים שאפשר לעשות עם גוגל

9. שעון עולמי

במקום לשבור את הראש האם אפשר להתקשר לדוד בארה"ב בלי להעיר אותו מהשינה, אפשר פשוט לבדוק את השעה בניו יורק, או בכל מקום אחר בעולם, בעזרת גוגל. הקלידו את שם העיר או המדינה המבוקשת באנגלית ולאחריה את המילה "time". התוצאה הראשונה תציג בפניכם את השעה בלי צורך לגלוש לאתרים נוספים. 
 
דוגמה
הקלידו בשורת החיפוש את הביטוי - london time.
דברים שאפשר לעשות עם גוגל

10. מציאת ערכים תזונתיים

רוצים לדעת כמה ויטמין C יש בתפוז או כמה סוכר יש בחטיף השוקולד האהוב עליכם? כאשר אתם מחפשים מזונות שונים בגוגל ללא מילים נוספות יפתח עבורכם חלון מיוחד שיופיע ליד כל תוצאות החיפוש הרגילות, ובו כל המידע על הערכים התזונתיים של המאכל. ברוב המקרים החלון מופיע גם אם כותבים את שם המזון בעברית, אבל במקרה שזה לא עובד, פשוט כתבו את שמו באנגלית. נכון לעכשיו הערכים התזונתיים מופיעים באנגלית בלבד, אבל זהו רק עניין של זמן עד שהמידע החיוני הזה יתורגם גם לשפות נוספות. 
 
דוגמה
הקלידו בשורת החיפוש את הביטוי - Banana.
דברים שאפשר לעשות עם גוגל

11. מזג האוויר

כבר מזמן אין צורך לחכות בציפייה עד לסוף מהדורת החדשות בשביל לדעת מה תחזית מזג האוויר, ובעזרת גוגל תוכלו לדעת מה מזג האוויר כרגע ומה התחזית בכל מקום בעולם. הקלידו בשדה החיפוש את שם העיר המבוקשת, בעברית או באנגלית, ולאחר מכן את המילה "weather". בחלון המידע שיופיע תוכלו לגלות את מצב מזג האוויר כרגע, ואת התחזית לשבוע הקרוב בחלקו התחתון של הגרף.
 
דוגמה
הקלידו בשורת החיפוש את הביטוי - תל אביב weather.
דברים שאפשר לעשות עם גוגל

12. רשימות

סיימתם לקרוא ספר מרתק וברצונכם להכיר יצירות נוספות של אותו היוצר? מחפשים שירים נוספים של הזמרים הישראלים האהובים עליכם ביותר? סקרנים לגבי מספר הסרטים שיצר הבמאי האהוב עליכם? בעזרת חיפוש סרטים, ספרים, אלבומי מוזיקה ושירים של יוצרים מוגדרים תוכלו למצוא בגוגל רשימות מפורטות וקישורים לעבודות אחרות שלהם. הרשימות מופיעות בפס שחור אופקי מעל רשימת התוצאות, ובאפשרותכם ללחוץ על כל יצירה בנפרד כדי לקבל עליה מידע נוסף. שורת החיפוש צריכה להיות קצרה ותמציתית, למשל "ספרים של עמוס עוז", "אלבומים של שלמה ארצי" וכדומה.
 
דוגמה
הקלידו בשורת החיפוש את הביטוי - ספרים של עמוס עוז.
דברים שאפשר לעשות עם גוגל
דברים שאפשר לעשות עם גוגל
דברים שאפשר לעשות עם גוגל

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.