print header

מדריך להמרת קבצי וידאו ואודיו בקלות ובחינם

כפי שאתם וודאי יודעים, כל קובץ מוזיקה או וידאו שאנו נתקלים בו על המחשב שלנו או ברחבי הרשת יכול להגיע במגוון רחב מאוד של פורמטים (תסדירי קובץ) החל מ-AVI ו-MP4 לקבצי וידאו או MP3 ו-WAV לקבצי שמע. בשעה שמרבית התוכנות שאנו משתמשים בהן מסוגלות להתמודד עם רוב הפורמטים השונים, ישנם מקרים בהם עלינו לשנות את הפורמט של קובץ מסוים מסיבות הקשורות להתאמה לנגן מסוים, איכות או גודל קובץ. אם בעבר הייתם מוותרים מראש על ניסיון לעשות דבר שכזה משיקולים של עלות, זמן או חוסר ידע, הרשו לנו להציג בפניכם את Format Factory, תוכנה חינמית שיכולה להמיר בקלות ובמהירות קבצים מכל הסוגים ולעשות עוד הרבה הרבה יותר. אז אם תמיד רציתם לדעת כיצד להמיר קבצים בקלות, לחתוך ולאחד קבצי מוזיקה ווידאו ואפילו להעתיק אוספי מוזיקה שלמים לתקליטורים למחשב, המשיכו לקרוא את המדריך שהכנו עבורכם ותגלו שזה הרבה יותר קל משחשבתם!

Robert Scoble
 

שימושים אפשריים:

כפי שכבר נאמר, המרת פורמטים של קבצי וידאו, אודיו ותמונות היא פעולה שיכולה לעזור לכם לצפות ולהשתמש בסוגי קבצים שהמחשב שלכם לא מסוגל לפתוח, אך לא רק בזה מדובר. המרת קבצים לפורמטים שונים יכולה להפחית משמעותית את נפח הזיכרון שלהם, וכך לאפשר לכם לצרף אותם להודעות מייל או להתקני אחסון נייד מבלי להעמיס עליהם. שינוי פורמט של קבצי וידאו ואודיו יכול גם להיות שימושי מאוד אם אתם עובדים עם תוכנות או אתרים שיכולים לעבוד רק עם סוגי קבצים מסוימים. עבור משתמשים מתקדמים Format Factory מציעה עוד הרבה מאוד אפשרויות אחרות ובהן איחוד קבצים, ביצוע עריכה בסיסית, שינוי רזולוציה ועוד.

הורדה והתקנה

Format Factory היא אמנם תוכנה חינמית, אך כמו כל תוכנה אחרת יש להוריד ולהתקין אותה לפני שמתחילים להשתמש בה. למרבה המזל התהליך קצר מאוד ונפח הזיכרון שנדרך לצורך ההתקנה אינו גדול כלל וכלל (כ-100 MB). לחצו כאן או על התמונה הבאה כדי לעבור לעמוד ההורדה של התוכנה ולחצו על המלבן הירוק עם הכיתוב  Free Downloadאו "הורדה בטוחה".

מדריך שימוש בפורמט פקטורי
 

הפעילו את קובץ ההתקנה שהורדתם, ובחלונית ההתקנה שתיפתח עקבו אחר ההוראות. במסך האפשרויות בטלו את הסימון בתיבה שמסומנת באדום בתמונה הבאה על ידי לחיצה על סימון ה-V. ביטול הסימון בתיבה הזו יתקין את התוכנה בעזרת ההגדרות הפשוטות והמומלצות ביותר. אם אתם משתמשים מנוסים תוכלו להשאיר את הסימון ולהמשיך בהתקנה.

מדריך שימוש בפורמט פקטורי
 

בסיום ההתקנה יופיע לפניכם החלון הבא. יש לוודא שהתיבה שליד הכיתוב Run Format Factory מסומנת ב-V כמו בתמונה, וללחוץ על "close" או "סיים".

מדריך שימוש בפורמט פקטורי
 

בפעם הראשונה שתפעילו את התוכנה יופי בפניכם החלון הבא שיציע לכם להתקין את התוכנה picosmos picture tools. התוכנה הזו אינה חיונית לעבודה עם Format Factory ומומלץ לבטל את סימון ה-V בתיבה שמסומנת באדום ולא להתקין אותה. אחרי שביטלתם את הסימון בתיבה, לחצו על "אישור".

מדריך שימוש בפורמט פקטורי
 

התוכנה היא בעלת תמיכה מלאה בשפה העברית, אך אם מסיבה כלשהיא היא מוצגת לכם בשפה אחרת קל מאוד לשנות את ההגדרה הזו. לחצו עלLANGUAGE  בפינה השמאלית העליונה של התוכנה, ובתפריט שייפתח חפשו את השפה המבוקשת (במקרה הזה עברית), בחרו בה ולחצו על OK. זהו, עכשיו התוכנה שלכם מוכנה לשימוש וכל מה שנשאר זה ללמוד כיצד ניתן לעשות שימוש במגוון האפשרויות שהיא מציעה.

מדריך שימוש בפורמט פקטורי
 

המרת וידאו

האפשרות להמיר קבצי וידאו מפורמט לפורמט כדי לאפשר את ניגונם באיכות הטובה ביותר מכל מכשיר ונגן היא אחד מהכלים השימושיים ביותר של תוכנת Format Factoryש ואתם תופתעו לגלות כמה קל לעשות בו שימוש.

בחרו לאיזה פורמט ברצונכם להמיר את קובץ הווידאו שלכם. לצורך ההדגמה נמיר קובץ לפורמט MP4 שאותו כמעט כל סוגי הנגנים מסוגלים להפעיל. הביטו בצד השמאלי של חלון התוכנה וודאו שאתם נמצאים באזור אפשרויות הווידאו (מסומן במלבן שחור).

בחרו באפשרות ההמרה אל הפורמט הרצוי מבין האפשרויות שברשימה, במקרה הזה MP4, אשר מסומן לצד הספרה 1.

כעת ייפתח חלון חדש תחת הכותרת של ההמרה שברצונכם לבצע (מסומן לצד הספרה 2) ועתה עליכם ללחוץ על "הוסף קובץ" או לגרור לתוך החלונית את הקובץ שברצונכם להמיר. קובץ שנבחר בהצלחה יוצג ברשימת הקבצים כפי שמסומן לצד הספרה 3.

מדריך שימוש בפורמט פקטורי
 

אם ברצונכם להוסיף קבצים נוספים אותם תרצו להמיר לאותו הפורמט, תוכלו להמשיך ולהוסיף עוד קבצים באמצעות לחיצה על "הוסף קובץ" או גרירתם לחלונית, ובסיום לחצו על "אישור", שני הלחצנים מסומנים באדום.

משתמשים מתקדמים יותר יכולים ללחוץ על כפתור ה"אפשרויות" (מסומן במסגרת שחורה) ולהגדיר נקודת התחלה וסיום על פי בחירתם, זוהי דרך קלה ופשוטה לבצע עריכה בסיסית לסרטונים שלפעמים אין טעם לצפות בתחילתם או בסופם.

מדריך שימוש בפורמט פקטורי
 

אחרי שלחצם על "אישור" תועברו בחזרה לתפריט הראשי של התוכנה וכעת אתם מוכנים לביצוע ההמרה. לחצו על שורת הקובץ או הקבצים אותם תרצו להמיר (הם יודגשו ברקע כחול) ואז לחצו על "התחל" בשורת הלחצנים שבחלק העליון של התוכנה (מסומן באדום). הקובץ יתחיל את תהליך ההמרה שבסופו קובץ חדש בפורמט הרצוי יתווסף לתיקיית היעד שלכם.

לא יודעים היכן הקובץ החדש נוצר או רוצים לשנות את תיקיית היעד של הקבצים שהתוכנה יוצרת? לחצו על "תיקיית היעד" בפינה השמאלית העליונה של התוכנה ותוכלו לראות את המקום שבו נוצר הקובץ החדש. כדי לשנות את תיקיית היעד בחרו ב"אפשרויות" מצד ימין וקבעו את תיקיית היעד הרצויה בחלונית החדשה שנפתחה.

מדריך שימוש בפורמט פקטורי
 

המרת אודיו

המרת קבצי אודיו (שמע) ומוזיקה מתבצעת בצורה דומה מאוד להמרת קבצי הווידאו שהוסברה בחלק הקודם של המדריך. חשוב לציין שניתן להמיר קבצי אודיו לפורמט אודיו חדש וגם להמיר קבצי וידאו לאודיו, כך שתוכלו להפוך סרטון בעל נפח זיכרון גדול לקובץ שמע שבו הרבה יותר קל ונוח להשתמש.

כפי שנאמר, סדר הפעולות מאוד דומה לתהליך העבודה בהמרת קבצי וידאו. תחילה יש לוודא שאתם פועלים במצב אודיו: לחצו על לשונית האודיו מתחת לרשימת פורמטי הווידאו, המסומן במסגרת אדומה.

מדריך שימוש בפורמט פקטורי
 

כעת בחרו את פורמט האודיו הרצוי אליו תרצו להמיר את הקבצים שלכם מהרשימה בצד שמאל של המסך.

מדריך שימוש בפורמט פקטורי
 

תיפתח חלונית אליה תגררו את הקבצים שברצונכם להמיר על ידי לחיצה על "הוסף קובץ" או גרירתם לחלק הלבן של החלונית. בסיום לחצו על "אישור". מומלץ לוודא שבפינה הימנית העליונה של החלונית מופיע שם הפורמט אליו תרצו להמיר את הקובץ (מסומן במסגרת אדומה).

מדריך שימוש בפורמט פקטורי

לצורך הפעלת ההמרה יש ללחוץ על הקובץ או הקבצים שברצונכם להמיר (כך שיסומנו עם רקע כחול) וללחוץ על "התחל".

 

הסברים אודות מציאה ושינוי תיקיית היעד של הקובץ החדש ניתן למצוא במדריך המרת הווידאו.

מדריך שימוש בפורמט פקטורי
 

כפי שראיתם השימוש בתוכנה הוא קל מאוד, ובנוסף לכך העובדה ש- Format Factory תומכת בעברית מלאה ושהיא לא דורשת תשלום הופכת אותה לפתרון מושלם לכל צורכי המרת הקבצים שלכם. בנוסף התוכנה מציעה עוד הרבה מאוד כלים שימושיים למשתמשים מתקדמים, ובהם איחוד קבצי וידאו ואודיו (תחת תפריט הכלים המתקדמים) המרת פורמטים של תמונות ויצירת קבצי GIF.

מדריך שימוש בפורמט פקטורי
 

עכשיו כשאתם יודעים כיצד להשתמש בתוכנה השימושית הזאת, אין שום סיבה שתתקשו להפעיל ולהעביר קבצי מדיה מכל הסוגים בקלות ובנוחות!

 

מקור: קובי ע.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו