print header

תופעות מדהימות ישר מאמא טבע

קשה לתפוס לעיתים עד כמה מגוון הטבע שבעולם שלנו, למרות כל החיות והצמחים שאנו מכירים, תמיד נוכל למצוא עוד כמה תופעות מיוחדות במינן אשר ישאירו אותנו עם הפה פעור. הכירו כמה מהתופעות הייחודיות ביותר של אמא טבע.

 

דג מעופף

טבע

משפחת הדאוניים מכילה כ-50 מינים של דגים בעלי סנפירי חזה גדולים במיוחד. למרבה הפלא, דגים אלה נוהגים לקפוץ אל מחוץ למים ולדאות למרחק של מטרים ספורים, לפני שהם צוללים חזרה למצולות.

 

לווייתן לבקן

טבע

מיגאלו הוא לווייתן גדול סנפיר שחי באוקיינוס ממזרח לאוסטרליה. לווייתן זה התפרסם בתקשורת בזכות העובדה שהוא צבוע כולו בלבן, ממש כמו הלווייתן האגדי מובי דיק. מיגאלו הוא הלווייתן גדול הסנפיר הלבקן היחידי המוכר לאדם.

 

קריסטלי ביסמוט

טבע

ביסמוט הוא יסוד מתכתי כבד המשמש בתעשייה. למרות מראהו המעוצב, הקריסטל המופיע בתמונה הוא צורתו הטבעית של מתכת ייחודית זו.

 

סרטן טסמני ענק

טבע

הסרטן הטסמני הענק הוא אחד הסרטנים הגדולים ביותר בעולם ומגיע למשקל של 14 ק"ג.

 

לשם

טבע

אבן הלשם, הידועה גם בשם אופאל, היא מינרל טבעי המציג שינויי צבע מרהיבים. שמו הלועזי של המינרל מגיע מהמילה היוונית "אופאליון" שמשמעותה - "לשנות צבע".

 

שיני לובודון הסרטנים

טבע

לובודון הסרטנים הוא סוג של כלב ים אשר, כמו שמרמז שמו, ניזון בעיקר מסרטנים. כדי לפצח את שריונם הקשיח, משתמש הלובודון בשיניים בעלות מבנה משונן ויוצא דופן. נראה כאילו מישהו עיצב לו אותן במיוחד!

 

מטאוריט

טבע

מטאוריטים הם גושי סלע אשר ריחפו בחלל במשך מליוני שנים ולבסוף נפלו אל כדור הארץ. החתיכות הבהירות המשובצות במטאוריט גורמות לו להיראות ממש כמו תכשיט.

 

הסתגלות מופלאה

טבע

הנמר אשר בתמונה חי באזור בו הנמרים פיתחו להם מנהג יוצא דופן - הם טורפים תנינים. נמרים אלה למדו לארוב לתנין במים העכורים, המקום בו הוא נוהג לארוב בדרך כלל לטרף שלו.

 

דרקון מעופף

טבע

למעשה, זהו אינו דרקון אלא מין של לטאה המצוייה במזרח אסיה. ללטאה זו שורה של עצמות דקות וארוכות, עליהן נמתח עור בו משתמשת הלטאה כדי לדאות בין העצים.

 

חלזון קובני

טבע

החלזון הקובני פופולרי במיוחד על ידי ציידים, בעקבות קונכייתו יוצאת הדופן. חלזון זה חי אך ורק בקובה ולמרבה הצער, הוא נמצא בסכנת הכחדה.

 

צבעים מפתיעים

טבע

כולנו יודעים כי הבננות והתירס צהובים והגזר כתום, אך האמת היא שצבעו המקורי של הגזר הוא סגול, במרכז אמריקה נפוץ התירס הצבוע בסגול גם הוא ובננות מגיעות במגוון צבעים.

דג הפרפר

טבע

דג מרהיב זה חי בסביבות האי כרתים שביוון וקיבל את שמו הודות לסנפירי החזה הגדולים והמרשימים שלו, המזכירים לנו את כנפי הפרפר.

 

חיים בתוך המוות

טבע

בעונת החורף פרחי "הפנס הסיני" נראים כמו פנסי נייר אדומים, עם הגיע האביב מתייבשים העלים ומגלים בתוכם את הפרי האדום של הצמח הייחודי הזה.

 

פרח הגווייה

טבע

הלוף הענק, המוכר גם בשם "פרח הגווייה" הוא צמח מיוחד במינו, בעל פרח עצום מימדים המדיף צחנה חזקה. הפרח פורח פעם בכמה שנים, והפריחה נמשכת בין יום לשבוע. הפריחה האחרונה הייתה בשנת 2011, 74 שנים לאחר הפריחה האחרונה.

 

היער הזוהר בחושך

טבע

יער זה, השוכן באזור שיקוקו שביפן, זוכה לתצוגה מרהיבה הנובעת מפטריות מיוחדות הזוהרות בחושך. למרבה הפלא, הפטריות זוהרות רק לתקופה קצרה מדי שנה.

 

פרח הגולגולת

טבע

כאשר הוא פורח, פרחיו של לוע הארי מזכירים לנו ראש של אריה, אך כאשר מגיע הסתיו והפרח מתייבש, מתגלה צורה שנראית ממש כמו גולגולת אנושית.

 

גשם מצולם מחלון המטוס

טבע

כאשר יורד גשם, אנו מרגישים כאילו כל השמיים בוכים והטיפות נופלות בכל מקום, אך כאשר מסתכלים על סערה שכזו מרחוק, ניתן לראות שהגשם הוא אירוע מקומי בלבד.

 

זוהר הקוטב

טבע

זוהר הקוטב הוא תופעה הייחודית לקטבים של כדור הארץ. קרינה הנורית מהשמש במהירות גבוהה נדחפת על ידי השדה המגנטי המגן על כדור הארץ ומגיע עד לקצוותיו, שם השדה המגנטי חלש יותר. כאשר הזוהר מופיע בצפון הוא נקרא אורורה בוריאליס וכאשר הוא מופיע בדרום הוא נקרא אורורה אוסטראליס.

 

 

 

 

 

מקור: אורי נבון
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו