print header

13 יצורים עם יכולות על מדהימות

בעולם הטבע יש אין ספור חיות שמסוגלות לעשות מעשים מדהימים, אבל עוד לא ראיתם אף פעם חיות שמסוגלות לעשות דברים שכאלה. ל-13 החיות שלפניכם יש תכונות ויכולות מדהימות המשרתות אותן במגוון רחב של משימות ועוזרות להם לשרוד במהלך חייהם. התכונות ה"על טבעית" האלו ייחודית רק להן, ומאפשרת להן לגבור על חיות אחרות שעשויות היו לטרוף אותן בקלות ללא היכולת המדהימה שעוזרת להם לברוח, להתחבא ואפילו לתקוף בחזרה. צפו ב-13 חיות עם יכולות-על מדהימות שלא היו מביישות אף גיבור על. 

1. דג קרדינל – יורק האש

כאשר דגי הקרדינל מותקפים על ידי אויביהם, הם יוצרים פיצוץ פתאומי של כימיקלים זרחניים שנראים כמו אש. יכולת זו הופכת את הקרדינל למפחיד מאוד בין רגע ואין לאויבים שלו דרך להמנע מסוג המתקפה הזו. 
 
 
 

2. פיסטול שרימפ – יורה בלי כדור

על אף שאורכו הוא סביב ה-2.5 ס"מ, חסילון האקדח יכול לפלוט קול מדהים שחזק יותר מיריית אקדח, על-ידי הצמדת טפריו יחד. הקול, יחד עם בועות האוויר שנוצרות כתוצאה מהפעולה, מפתיעים את הטרף ומספקים לחסילון מספיק זמן כדי לטרוף אותו.
 

 

3. קופיף (Tarsier) – רואה בלילה

העיניים הענקיות שאתם רואים הן ללא ספק המאפיין הבולט ביותר של בקופיף, אבל הן לא קיימות רק בשביל לתת לו מראה ייחודי. בזכות העניים האלו הקופיף מסוגל לראות בבהירות וחדות מדהימה גם בלילה ולמעשה העיניים שלו יותר גדולות אפילו ממוחו!
 
חיות עם יכולות על טבעיות

 

4. קוליברי – דואה במקום

בזכות חבטות כנפיה המהירות ומבנה הכנפיים הייחודי, הקוליברי היא הציפור היחידה המסוגלת לעוף למעלה ולמטה, אחורה וקדימה, ימינה ושמאלה, ואף לרחף באותו המקום. רפרוף הכנפיים שלה כה מהיר, עד כי לעתים קרובות בני אדם אינם יכולים לעקוב אחר הכנפיים ורואים את הקוליברי המעופף ככתם מטושטש.
 
 
 
 

5. קנגרו ראט – חי בלי לשתות מים

בני אדם יכולים להסתדר בקושי שלושה ימים ללא מים אך עכברוש המדבר הקטן הזה יכול לשרוד בלי מים במשך שלוש שנים! איך היונק החמוד הזה מסוגל לבצע זאת? בזכות העובדה שהוא מבלה את זמנו בכרסום זרעים וצמחים אחרים המכילים לחות וחי כמעט את כל חייו מתחת לאדמה.
 
חיות עם יכולות על טבעיות

 

6. ראשתן גדול ראש – אלוף הצלילות 

זהו מין של לווייתן שלו כמה מאפיינים ייחודיים: מוחו הוא הגדול ביותר בעולם החי וראשו מהווה כשליש מגופו; הוא בעל החיים שמפיק את הרעש החזק ביותר; והיונק המסוגל לצלול לעומקים הגדולים ביותר. הודות לחלבונים הטעונים חשמלית בדמו של היצור הזה, מערכת הדם שלו מסוגלת לאחסן חמצן בצורה יעילה מאוד. בעזרת החלבונים האלה הראשתן גדול הראש יכול לצלול למעמקים עד לעומק של 2 ק"מ ולשרוד שעתיים ללא חמצן, מספרים מדהימים כשזוכרים שמדובר ביונק ולא בדג.
 
חיות עם יכולות על טבעיות

 

7. בסיליסק ירוק – הולך על המים

הבסיליסק מסוגל לרוץ מרחק קצר על פני המים כשהוא משתמש ברגליים ובזנב שלו. צורת ריצה זו הקנתה לו את הכינוי "לטאת ישו". הבסיליסק גם מסוגל לשחות זמן רב במים, ואף לצלול למשך 30 דקות בערך. 
 

 

 

8. מדוזה בת אלמוות  - חיה חיי נצח

במקום למות כאשר מחזור החיים שלה מגיעים אל קיצם, מדוזה בת האלמוות (Turritopsis dohrnii) הזעירה רק הופכת את עצמה בחזרה למצבה הצעיר. לאחר תקופה שהיא מסתובבת על קרקעית האוקיינוס, המדוזה שמכונה גם "מדוזת בנג'מין באטן" מגדלת זרועות ומתחילה שוב את חייה.
 
חיות עם יכולות על טבעיות

 

 

9. תמנון – הסוואה מושלמת

תמנונים הם יצורים מרתקים שאינם ששים אלי קרב, כך שקו ההגנה הראשון שלהם מפני טורפים קשור יותר להמנעות ולא להגנה מעשית. לתמנון תאי עור מיוחדים אשר יכולים לשנות את צבעם ואת רמת אטימותם, כך שהוא יכול להתמזג כמעט בכל מקום ולהסוות את עצמו.
 
 
 
 

10. צפרדע אפריקאית שעירה - מחליפה את איבריה

חיה זאת נפוצה בקמרון, ויש לה את היכולת לשבור את עצמות הבוהן שלה ולהפוך אותם לציפורניים כאשר היא מרגישה מאוימת. את העצמות שהיא שוברת הצפרדע מסוגלת לגדל בחזרה ובמידה ובכל זאת תפס אותה טורף, הגוף השעיר שלה יהפוך אותה לארוחה גרועה למדי. 
 
חיות עם יכולות על טבעיות
 
 
 

11. סלמנדרה - מצמיחה איברים מחדש

הסלמנדרה נפוצה באזורי מערב אסיה, אירופה וצפון אפריקה. אם טורף נושך את גפיה או את זנבה של הסלמנדרה, היא תגדל עד מהרה את האיברים שאבדו לה. למעשה, היא יודעת להצמיח מחדש לא רק גפיים אלא גם איברים פנימיים, אפילו לב, יכולת שאנו בני האדם חוקרים כבר זמן רב בתקווה שנלמד כיצד לחקותה. 
 
חיות עם יכולות על טבעיות
 
 
 

12. צלופח – מייצר חשמל

צלופח חשמלי יכול ליצור זרם חשמלי עד 600 וואט כשהוא משתמש ביכולת זו להגנה ולצייד. לצלופח החשמלי יש שלושה איברים מיוחדים שתופסים כארבע חמישיות מאורך גופו ובהם הוא נעזר כדי לייצר שדה חשמלי בשתי עוצמת: במתח נמוך או במתח גבוה. כאשר הוא מאתר את הטרף שלו, מוחו שולח אות למערכת העצבים שלו שמגיע לאיברים אלו.
 
חיות עם יכולות על טבעיות
 

 

13. נבלי הדור - החקיין המושלם

במהלך תצוגת החיזור שלו, הנבלי ההדור מחקה באופן יוצא מן הכלל קולות של עופות יער וצלילים אחרים שהוא שמע בסביבתו. יכולת החיקוי של הציפור הזו היא כל כך מדויקת שהיא מצחיה לחקות ללא קושי גם צלילים שלא מעולם הטבע כמו רעשי צילום, צליל של מסור חשמלי ואזעקת מכונית.
 
חיות עם יכולות על טבעיות
 
מקור: אסף שמש
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו