print header

26 מבעלי החיים הצבעוניים ביותר בעולם

עולם החי הוא נרחב ועשיר, בו ניתן למצוא חיות בכל הגדלים, הצורות והצבעים. למרות המגוון הרב, עדיין יש כמה בעלי חיים שמתעלים על האחרים ברמת היופי והסגנון שלהם, ומציגים פרווה, נוצות, קשקשים ועור במבחר מדהים של דוגמאות וצבעים. אלו הם 26 מבעלי החיים הססגוניים ביותר בעולם.

לחצו על התמונות לצפייה באיכות HD

צרעה זהבית

בעלי חיים צבעוניים

משפחת הזהביות היא משפחת צרעות ענפה הנפוצה בעיקר באזורים מדבריים בכל העולם. באנגלית קרויה צרעה זו "צרעת הקוקייה", בשל נטייתה לגנוב אוכל ממאגרים של חרקים אחרים.

 

דג המנדרין

בעלי חיים צבעוניים

המנדרין, שנקרא בעברית גם "שפריר מקושט", קיבל את שמו בעקבות צבעיו הבוהקים. מנדרין הוא שמו של בעל תפקיד רם מעלה בסין הקיסרית, אשר לבש גלימות צבעוניות במיוחד. הכינוי מנדרין ניתן גם לבעלי חיים נוספים בעלי צבעים עזים.

 

כחל הלילך

בעלי חיים צבעוניים

הכחליים הם משפחה של ציפורים בעלות צבעים עזים, אשר בכל המינים שלה בולט הצבע הכחול. הכחליים נחשבים למעופפים מצויינים, ובעונת החיזור הם מבצעים תרגילי אקרובטיקה מורכבים כדי להרשים נקבות.

 

חסילון מנטיס טווסי

בעלי חיים צבעוניים

חסילון המנטיס הוא סוג של חסילון, שהתפרסם בשנים האחרונות בזכות צבעיו העזים, העובדה כי עיניו הן העיניים בעלות תפיסת הצבע המורכבת ביותר בעולם (מסוגלים לקלוט צבעים רבים שהעין האנושית, לדוגמה, לא מסוגלת) ובזכות מכת הזרוע המהירה שלו, המשתווה למהירותו של קליע שנורה מרובה.

עש האדר הוורוד

בעלי חיים צבעוניים

עש האדר הוורוד הוא סוג של עש אדר, הניזון בעיקר מצוף פרחיו של עץ האדר כאשר הוא זחל. צבעיו הבהירים והעליזים של העש הפכו אותו לאחד החרקים האהובים ביותר על ידי ילדים באזור דרום ארצות הברית.

 

תוכינון

בעלי חיים צבעוניים

התוכינון, או "דג התוכי" בלעז, משתמש בלסתות החזקות שלו, המזכירות מקור של תוכי, כדי לפצח אלמוגים ולאכול את האצות הגדלות עליהם. את שאריות האלמוגים פולט הדג בצורת אבקה עדינה, הנשטפת אל החופים והופכת להיות חלק מהחול שבחופים הטרופיים בעולם.

 

טנגר גן עדן

בעלי חיים צבעוניים

טנגר גן עדן, בן למשפחת הטנגריים, הוא ציפור שיר בעלת צבעים עזים, המצויה בעיקר באזור האמזונס בדרום אמריקה. הילידים המקומיים מכנים את הציפור בשם שניתן לתרגם אותו בתרגום חופשי ל-"שבעה צבעים".

 

חיפושית עלים בוהקת

בעלי חיים צבעוניים

משפחת חיפושיות העלים היא אחת המשפחות הגדולות ביותר של חיפושיות, וכוללת מעל 35,000 זנים. הצבעים המטאליים של החיפושית נוצרים על ידי שבירת האור בצורה ייחודית, הנגרמת על ידי מבנים מיקרוסרופיים על שריונה של החיפושית.

 

חרדון סלעים

בעלי חיים צבעוניים

נקבת חרדון הסלעים, שקרוב המשפחה שלו, חרדון המדבר, נפוץ גם בישראל, היא לטאה קטנה, חומה-אפורה, שאינה מושכת את תשומת הלב, אבל הזכרים של אותו מין מתהדרים בצבעי אדום וכחול בוהקים. אצל מינים רבים של בעלי חיים הזכרים הם המהודרים והנקבות הן בעלות צבעי הסוואה.

 

שלדג גמדי

בעלי חיים צבעוניים

השלדגים הם ציפורים צבעוניות החיות ליד מקווי מים וצוללות לתוכן בחיפוש אחר דגים. השלדג יושב על ענף מעל לנחל קטן, וצולל כאשר הוא מבחין בדג שוחה תחתיו. בזמן הצלילה לתוך המים, השלדג מגיע למהירויות שעולות על 40 קמ"ש.

 

חלזון לוך

בעלי חיים צבעוניים

חלזון לוך הוא מין של חלזון ים, בעל צבעי כחול ותכלת נפלאים. כמו רוב חלזונות הים, גם מין זה הוא דו מיני, כלומר, לכל פרט יש איברי רבייה זכריים וגם נקביים, וכאשר זוג נפגש, הם קובעים מי מהם יהיה הזכר ומי הנקבה באמצעות קרב סיף. כל פרט מנסה לדקור את השני באמצעות איבר הרבייה הזכרי שלו, והנדקר הראשון זוכה לשאת את הזרע.

 

לורי קשתי

בעלי חיים צבעוניים

שמו של תוכי זה נובע, כמובן, מהצבעים המגוונים של נוצותיו. למרות שבאופן טבעי תוכי זה חי באזור אוסטרליה וטסמניה, ניתן למצוא אותו בבתים רבים ברחבי העולם, שם הוא חי כאחת מציפורי המחמד הפופולריות ביותר.

 

זיקית

בעלי חיים צבעוניים

יכולתה של הזיקית לשנות את צבעה ידוע לכולם, אך לא כולם יודעים כי לא כל זני הזיקיות מסוגלים לשנות את הצבעים. בנוסף, הזיקית לא משנה את צבעה בהתאם לסביבה בה היא נמצאת, אלא בהתאם למצב הרוח שלה, ולמסר שהיא רוצה להעביר לזיקיות אחרות.

 

קוליברי כתום צוואר

בעלי חיים צבעוניים

משפחת הקוליברי היא משפחת ציפורים זעירות וזריזות, היונקות צוף מפרחים גדולים באזורים שונים בעולם. הקוליברי כתום הצוואר הוא ציפור נדירה יחסית, המצויה אך ורק ביערות העננים של קוסטה ריקה, בגובה 1,400 מ' מעל פני הים.

 

דובון יפהפה

בעלי חיים צבעוניים

הדובון היפהפה הוא עש ממשפחת הדובוניים, המתהדר בדוגמה מרהיבה של צבעים וצורות. הצבעים שעל גופו של הדובון נראים ממש כמו איפור אינדיאני, של השבטים החיים במרכז אמריקה, האזור בו עש זה מצוי.

 

בואה הקשת

בעלי חיים צבעוניים

בואה הקשת הוא מין של נחש ממשפחת נחשי החנק המצוי בעיקר באזור מרכז ודרום אמריקה. בדומה לחיפושית העלים, גם קשקשיו של נחש זה בנויים בצורה מיוחדת, הגורמת להשתברות אור היוצרת אפקט של קשת צבעונית המחליפה צבעים.

 

עכביש הטווס

בעלי חיים צבעוניים

עכביש הטווס הוא מין של עכביש קופצני זעיר, בגודל של חצי ציפורן אנושית בערך. העכביש משתמש בדוגמה הצבעונית שעל הבטן שלו, יחד עם שילובי תנועות מיוחדים, כדי למשוך אליו נקבות.

 

מנדרין סיני

בעלי חיים צבעוניים

המנדרין הסיני, מין של ברווז, קיבל גם הוא את הכינוי "מנדרין" בזכות הצבעים המדהימים שלו, וגם בזכות העובדה שהוא נפוץ בעיקר באזור מזרח אסיה. בתרבות הסינית, המנדרין מסמל זוגיות ונאמנות.

צפרדע חץ ארסית

בעלי חיים צבעוניים

צפרדעי החץ היא משפחה גדולה של צפרדים קטנטנות, הנפוצות בג'ונגלים של דרום אמריקה. עורן של צפרדעים אלה מפריש רעלן חזק במיוחד, ולכן הן צבועות במגוון צבעים בוהקים ומגוונים, על מנת להתריע טורפים מפני הסכנה.

 

פלמינגו

בעלי חיים צבעוניים

עופות הפלמינגו הוורודים חיים באגמים באזור אפריקה, דרום אמריקה ומערב אסיה, והם מפורסמים בעולם כולו בשל נוצותיהן הוורודות, אך האמת היא שעופות אלה נולדים עם נוצות אפורות, ומקבלים את הצבע הוורוד הייחודי בזכות הדיאטה שלהם, העשירה בבטא קרוטן.

 

מנדריל

בעלי חיים צבעוניים

המנדרילים הם הקופים הגדולים ביותר שאינם קופי אדם, והם קרובים לבבונים. המנדרילים חיים במערב אפריקה, והם מזוהים בעיקר בזכות הצבעים העזים שעל הפנים והאחוריים של הזכרים.

 

טוקן ססגוני-מקור

בעלי חיים צבעוניים

מין צבעוני של טוקן החי באמריקה הלטינית. אורכו של המקור הצבעוני של הטוקן הוא 12-15 ס"מ, כשליש מאורכה הכולל של הציפור. מהנדסים חוקרים כיום את מבנה מקורו של הטוקן, במטרה לתכנן מטוסים קלים וחזקים יותר מאלה הקיימים כיום.

 

תמנון כחול טבעות

בעלי חיים צבעוניים

התמנון כחול הטבעות הוא תמנון קטן הנפוץ באוקיינוס השקט, באוקיינוס ההודי, מול חופי אוסטרליה וביפן. טבעותיו הכחולות של התמנון נועדו כדי להזהיר מפני הארס החזק שלו, שכן זהו אחד מבעלי החיים הארסיים ביותר תחת פני הים, ובעולם כולו.

 

טווס הודי

בעלי חיים צבעוניים

עוף זה התפרסם כל כך בזכות נוצות זנבו המהודר, עד שהמילה "טווס" הפכה לתואר עבור אנשים ראוותניים במיוחד, ולעיתים אף עבור בעלי חיים צבעוניים. אורכו של הזנב הוא מטר אחד, אורך דומה לשאר גופו של הטווס.

 

פסיון זהוב

בעלי חיים צבעוניים

הפסיון הזהוב, הנקרא גם "פסיון סיני" הוא עוף פופולרי במיוחד בין הציידים באזור בו הוא חי, מזרח אסיה. נוצות זנבו הארוכות של הפסיון הזהוב תופסות שני שלישים מאורכו הכולל של הפסיון.

 

מורפו כחול

בעלי חיים צבעוניים

המורפו הוא פרפר גדול בעל צבע מבריק במיוחד. האפקט המבריק של כנפי הפרפר נוצר על ידי מבנים מיקרוסקופיים על כנפי הפרפר, השוברות את האור בצורה ייחודית. מוטת כנפיו של פרפר ענק זה היא כ-20 ס"מ.

מקור: עומר נחום
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.