print header

10 דברים קטנים שאנשים מבינים בדרך לחיים מאושרים

כולנו חיים את חיינו מתוך מטרה למצוא את דרכנו. בכל יום אנו מנסים למצוא את המשמעות לחיינו ואת האושר המגיע עם הבנה זו, אך מטרות אלה לא ברורות לכולנו. נראה שכולנו מבינים את עובדות החיים הפשוטות, כל אחד בזמנו הוא, אך ברגע שאנחנו מבינים אותן לגמרי, לא רק בעזרת ההגיון שלנו, אלא גם בעזרת הרגש והנפש, אז אנחנו יכולים להגיע לאושר ורוגע. הבנה והטמעה של 10 האמיתות הבאות יעזרו לכם במסע אל עבר שלמות אישית וחיים מאושרים יותר.

1. אף אחד לא יכול להגדיר אתכם, חוץ מכם

אתם בלתי ניתנים להגדרה. אתם האנשים היחידים בעולם שיכולים להגיד מי אתם. נסיבות שונות ודעות של אנשים אחרים יכולות להגדיר אתכם רק אם תתנו להם. לעולם אל תוותרו על הכח שלכם ועל הקסם המיוחד שלכם על ידי נתינת יותר מדי חשיבות למקרים רעים שקרו בעבר או לדעות שליליות של אנשים אחרים.

2. נולדתם עם כל מה שאתם צריכים

לא חסר לכם כלום. אין שום צורך להפוך ליותר, להיות יותר, לעשות יותר או להשיג יותר. אתם שלמים ומושלמים. כבר ברגע לידתכם ניתנו לכם כל הכישרון והתובנה הנדרשים לכם כדי לשגשג בעולם הזה. כל שעליכם לעשות הוא לקבל את האמת הזו. חלק מהכשרונות לא הופכים לברורים עד לשלב מאוחר יותר בחיים, חלק מהתובנות מובנות לכם רק אחרי שצברתם מעט נסיון. שימו בטחונכם בידיעה זו, והירגעו.

3. שלמות היא אשלייה שנוצרה על ידי האדם

כולנו יצורים יפים בחוסר המושלמות שלנו, החיים בעולם לא מושלם. ככה בדיוק העולם ואתם אמורים להיות. שאיפה למושלמות היא מטרה ריקה, כזו שלעולם לא תוכלו להשיג. החברה מציגה לנו דימויי שווא שנערכו באופן בלתי פוסק, היא מציגה אותם בשיווק, בתקשורת, בדעות ובציפיות. אל תאמינו לאשלייה הזו, היא רק תוביל אתכם לאבדון. אמצו את המוזרויות שלכם, את הפגמים, וקבלו את העובדה כי החיים יכולים להיות סוערים לפעמים. שאפו למצויינות, שמרו על סטנדרטים גבוהים... אך לעולם אל תבלבלו שאיפות אלה עם ההתנהגות הפרפקציוניסטית המשתקת.

4. אתם לא המחשבות שלכם

אתם המהות העדה, התודעה מאחורי הרעש שבתוך מוחכם. המחשבה שלכם לא מגדירה אתכם וגם לא שולטת בכם, היא לא מי שאתם. ברגע שתבינו זאת ותתחילו לבחון את המחשבות שלכם כאילו הייתם אדם חיצוני, תיצרו ריחוק בינכם לבין המחשבות שלכם. לעולם לא תוגדרו יותר, וגם לא תכלאו את עצמכם, בגלל המחשבות שלכם.

5. האמונות שלכם יכולות להשתנות על מנת לעודד אתכם

כל מה שאתם מאמינים כי הוא נכון לגביכם ולגבי החיים הופך בטווח הארוך להיות המציאות שלכם. האמונות שלכם הן דרכי חשיבה מושרשות שאתם בונים לאורך השנים, הן הדרכים בהן אתם מורגלים לעבד את העולם שסביבכם. אם האמונות האלה לא פועלות לטובתכם, אתם יכולים לשנות אותן. איך? בדיוק באותה צורה שהאמונות הרעות נוצרו מלכתחילה - על ידי חזרה על המחשבות שאתם מאמינים כי הן נכונות. השרישו בעצמכם אמונות חדשות על ידי חזרה מודעת על מחשבות ורעיונות אשר מעודדים אתכם.

6. העבר והעתיד אינם קיימים

העכשיו הוא הרגע. העבר הוא רק זיכרון. העתיד הוא רק דמיון. אתם יכולים לבחור לשהות בעבר, למטרות למידה והרהורים משמחים. אתם יכולים לבחור לשהות בעתיד, למטרות תכנון מוקדם וחיזוי. אולם, בכל רגע בו המחשבה שלכם נודדת אל העבר או אל העתיד למטרות שליליות, אתם הורגים את היכולת שלכם להצליח בזמן היחידי אותו באמת יש לכם - העכשיו. העבר והעתיד פשוט אינם קיימים בעכשיו, הרגישו את החופש הגלום בידיעה הזו.

7. מטרתכם בחיים היא להביע באופן מלא את מי שאתם

העולם לא יראו עוד אדם בדיוק כמוכם. אין אדם נוסף בעולם כולו לו יש את מה שיש לכם. הייחודיות שלכם, בכל מובן, היא מתת האלוהים שלכם. החיים מבקשים מכם רק דבר אחד - להיות הביטוי המלא ביותר של עצמכם, בכדי שתוכלו להטביע את חותמכם על כל אשר תפגשו ועל העולם כולו. לעולם אל תמעיטו בערכו של הכח שלכם, וביכולתו להמשיך הלאה אחריכם ולהשפיע על כל מי ועל כל מה שמסביבכם, רק אם תהיו כל שאתם מסוגלים להיות. כבדו את התחושות שלכם, ופעלו על פי כל האינסטינקטים שלכם.

8. אתגרים הם מתנות לצמיחה האישית שלכם

ללא אתגרים, לא תוכלו לעולם לגלות את מלוא הפוטנציאל הגלום בכם. מכשולים הם סיכוי לצמיחה. העולם צריך שתהיו אתם במלוא מובן המילה, נסיון החיים, המושג בעקבות התמודדות עם המכשולים השונים, הוא שעוזר לכם להתפתח ולהיות אתם. איך אתם יכולים להפגין כוח רצון ועוצמה אם הנחישות שלכם מעולם לא נוסתה? איך אתם יכולים להוות מודל לחיקוי לאהבה וחמלה אם מעולם לא נתקלתם בדוגמא ההפוכה? הידיעה כי יש מטרה גדולה מאחורי הזמנים הקשים, היא שתורמת לשקט הנפשי שלכם באותם זמנים. 

9. מחילה היא בחירת האושר על פני הכאב

אנחנו לא סולחים לאחרים על מנת לשחרר אותם מהכאב, הנטל, האשמה או החרטה. אנחנו סולחים לאחרים על מנת לשחרר את עצמנו וללכת בדרך זו אל המחילה והאהבה. על ידי שחרור עצמנו הכוח הפנימי שלנו עולה, המודעות שלנו עולה גם היא וכל הסובבים אותנו מרוויחים מכך. למילות הסליחה יש אמנם השפעה חיובית על האנשים להם אנו סולחים, אך בסופו של דבר הסליחה היא הבחירה המודעת שלנו להעדיף את השמחה והאושר על פני נטירת הטינה. הסליחה לא חייבת להיות מכוונת כלפי אנשים אחרים, היא יכולה להיות מכוונת גם כלפי עצמכם.

10. ויתור הוא מהות החיים המאושרים

שחרור הוא לא כניעה. השחרור הוא ויתור על הקשר האובססיבי שלנו לאנשים מסויימים, תוצאות או מצבים מסויימים. משמעות הויתור הוא לחיות כל יום בחיינו מתוך כוונה להיות הגרסא הטובה ביותר של עצמנו שאנו יכולים להיות, ולעשות את הטוב ביותר שאנו מסוגלים לעשות מבלי לצפות שהחיים ימשיכו בצורה מסויימת. שימו לעצמכם מטרות, אל תוותרו על החלומות, התנהגו בצורה מכוונת ומלאת מטרה אך התנתקו מאיך שהחיים "אמורים להיות". 

מקור התמונות: freedigitalphotos.net \  stockimages photostock
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו